Komt de Zonnebloem in Moergestel? Zoekertjes... Acht Mei krant is uit /c Dank vanuit Roemenië Theater Zaal Zestien IVN afd. Oisterwijk Kinderen op safari Nieuwe service Omroep Brabant Tentoonstellingen in Bezoekerscentrum Oisterwijk Expositie in Het Oude Kerkje voor vrouwen ’Doe-dag’ voor meisjes in groene beroepen Rode Kruis afdeling Oisterwijk Assertiviteitscursus Vq Ze? /nu/f' OW ir" f- t Sc >- - X5S3S- - Buro ’76 tussen 17.00 en 19.00 uur niet bereikbaar... Hoe Zoekertjes insturen? r 5/ Oproep voor een informatiebijeenkomst Regionale Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening Oisterwijk e.o. 1X6 PAGINA 7 MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 7 FEBRUARI 1990 f» Sectoral Foto I. Mlclea Lei 140 De kaart bevat de volgende tekst: ’Een gelukkig nieuwjaar. Wij danken jullie vanuit ons hart voor de prachtige geschenken. Wij zijn u zeer dankbaar en willen u daarvoor zeer hartelijk bedanken!’ Ons redaktie-adres Oisterwijkseweg 43 is niet te bereiken tussen 17.00 en 19.00 uur. Dringende boodschappen kunt u inspreken op de telefoonbeantwoorder. Gewoon: de tekst op een vel papier (of op de bon in de krant), 5,— erbij en in de bus stoppen bij ons redaktieadres, dat is alles! Zoekertjes worden alléén geplaatst indien ze bij opgave zijn voldaan! Carré 16, 5017 JB Tilburg Vrijdag 9 februari: Twee eenakters onder regie van Berry van Oudheusden: Rob van Gestel speelt ’Proletenverdriet’; John Segers en Paul Lutgerink spelen ’Striptease’. Aanvang 20.30 uur, entree 7,50. Zaterdag 10 februari: Kweerstand met ’Me vrouw van Leeuwen’. Aanvang 20.30 uur, entree 7,50. Zondag 11 februari: After Eight concert door het leerlingenorkest van Edward Hoepelman. Aan vang 20.00 uur, entree gratis. COOUl De familie Reinders vroeg ’Moergestel-Nieuws’ deze dank over te brengen aan allen die Roemenië met een attentie bedachten. Dezer dagen is de Acht Mei krant uitgekomen. Daarin wordt ieder hartelijk uitgenodigd om naar de zesde manifestatie van de Acht Mei Beweging op 12 mei a.s. in Zwolle te komen. Als reaktie op de aankondiging van de manifestatie schreef iemand: ’Waar halen jullie toch de tijd, het geld, de energie en vooral het lef vandaan om zo rustig en overwogen door te gaan met de Beweging en iedere keer weer je schouders te zetten onder zo’n gigantische klus als de manifestatie?’ Wies Stael-Merkx, de voorzitter van de Acht Mei Beweging, reageert in de krant als volgt: ’Het antwoord daarop is niet moeilijk: wij weten ons gedragen door tienduizenden mensen die gewoon ieder jaar elkaar willen ontmoeten en elkaar een boodschap voor nieuw leven en nieuw geloven willen aanreiken. Het is voor ons een voorrecht daar mogelijkheden voor te scheppen’. In de krant wordt veel konkrete informatie gege ven over het thema van de manifestatie: ’Deze wereld omgekeerd’. De band tussen Nederland en de Derde Wereldlanden staat centraal. Iemand schrijft: ’Een flinke draai aan de wereld bol zou de zogenaamde Derde Wereld eens op de eerste plaats kunnen brengen’. Zo komen onderwerpen aan de orde als de schul denlast, die drukt op de Derde Wereldlanden, de moeizame relatie tussen Nederlanders en Mede landers, de internationale konkurrentie in de landbouw, de plaats van vrouwen ginds en hier, de vraag hoe je met geld omgaat en ’zuiver’ kunt bankieren, en het communio-projekt tusen het bisdom Groningen en het bisdom Ilagan op de Filippijnen. Ook wordt er ingegaan op de eigen verantwoordelijkheid van de leken in de kerk, en het gebrek aan respekt voor de mensenrechten in de kerk. Als u in het bezit wilt komen van de Acht Mei Krant, neem dan kontakt op met het sekretari- aat van de Acht Mei Beweging, Brigittenstraat 15, 3512 KJ Utrecht, tel. 030-343356. De familie Reinders, Kriekenakker 24, ontving de afgelopen week een dankbetuiging uit Roemenië aan het adres van de Werkgroep M.O.V. die de inzameling op zich nam van de voedselpakketten die rond Kerstmis naar Roemenië gingen. Het IVN verzorgt opnieuw een dia-avond en wel op 13 februari 1990 in’t Oude Nest te Oisterwijk om 20.00 uur. Zo vlak voor het voorjaar is het zeker zinvol aan dacht te vragen voor onze vogels. De heer Brons wijk uit Deurne zal voor ons een dialezing hou den getiteld: ’Samen op pad’. Hij zal ons wijzen op de vele gevaren, welke trekvogels lopen in het najaar en in het voorjaar. O.a. komt aan de orde het biotoopverlies voor weidevogels en de vervui ling en verzuring van onze heide- en hoogveen gebieden. Verder zal hij ons er op wijzen hoe wij onze vogels moeten beschermen; het zijn unieke dieren. Wees welkom op deze avond. De toegang is gratis. Safaripark Beekse Bergen speelt met spannende safaritochten de komende woensdagen en zater dagen in op de avontuurzin van de jeugd. Kin deren van zeven tot en met twaalf jaar kunnen met of zonder ouders/begeleiders een avontuur lijke ontdekkingsreis maken door deze spannen de jungle en van dichtbij veilig kennismaken met wilde dieren uit alle delen van de wereld. De nieuwe Kindersafarimiddag duurt tot en met 28 maart. De ontdekkingsreis begint elke woensdag- en zterdagmiddag om twee uur. Begonnen wordt met een avontuurlijke rondreis in de safaristudie- bus door het immens grote wildpark. In de tocht ook een bezoek aan Apenland, een wandelsafari en het verorberen van een smakelijke portie fri tes. Het geleerde kan later in praktijk gebracht worden met een safariquiz. Onder de inzenders van de juiste oplossing wordt een leuke prijs verloot. De Kindersafarimddag kan een leuk alternatief zijn voor een kinderverjaardagsfeestje of een uitje van grootouders met hun kleinkinderen. De prijs komt op een tientje per kind. Ouders/begeleiders betalen dezelfde prijs. Voor verdere informatie: 013 - 360032. Omroep Brabant begint in februari met een nieu we service voor de luisteraars in Midden-Bra- bant. Elke dinsdagmiddag zal een student van de Middelbare Hotelschool, onderdeel van de RK Scholengemeenschap De Rooi Pannen in Til burg, een zelfbedacht recept of menu presente ren in de uitzending tussen twaalf en één uur. Het recept of menu kan kosteloos afgehaald wor den bij de studio van Omroep Brabant, Enschot- sestraat 244 in Tilburg, of telefonisch aange vraagd bij dezelfde studio, telefoon 013-422555. Bij deze nieuwe service voor de luisteraars van Omroep Brabant gaat het om recepten of menu’s voor vier personen voor een gemiddelde prijs. Ze kunnen bereid worden door iedereen die regel matig thuis maaltijden klaarmaakt. Wiseltentoonstellingen Van 7 januari t/m 2 maart: Natuurfoto’s van de Vereniging van Natuurfotografenkring Eindho ven. Van 4 maart t/m 13 april: Aquarellen en goua ches van Tosca van Woelsden uit Moergestel. Van 15 april t/m 25 mei: Aquarel en olieverf van Pierre Wolfs uit Moergestel. Educatieve tentoonstellingen: Vn half januari t/m half maart: ’Bijen als bestui- vers’, een tentoonstelling van het consulentschap voor de bijenteelt de ’Ambrosiushoeve’ te Til burg. Van half maart t/m half juni ’Vleermuizen van Nederland’, en tentoonstelling van het Natuur- mueseum Leiden. Het Bezoekerscentrum is geopend op zaterdag en zondag van 10.00 tot 17.00 uur; woensdag van 13.00 tot 17.00 uur. In de schoolvakanties dage lijks van 10.00 tot 17.00 uur. Komend weekend 10 en 11 februari exposeert weer ’n aantal Beerzenaren in Het Oude Kerkje te Middelbeers. Mien van Luytelaar-Bakx en Bets van Vleuten met fantasiepoppen; Mia Bogers met sieraden en kralenboompjes; Ans Deenen-Hems en Sjef van Beers met olieverfschilderijen; Jan van Vroenho- ven en Marten Vennix met Beerse geschiedenis en Mark van de Heuvel met ruimtelijke objek- ten, potloodtekeningen en plakkatverven. Het Kerkje is open op zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Binnenkort begint het Algemeen Maatschappe lijk Werk weer met een assertiviteitscursus. De cursus is bedoeld voor vrouwen die zich in het dagelijks leven beperkt voelen omdat ze niet ge noeg voor zichzelf opkomen. De cursus vindt plaats in Oisterwijk en staat ook open voor vrou wen uit Moergestel. Iedereen kent het wel. Er wordt iets van je ver langd en je durft geen ’nee’ te zeggen, terwijl dat hetgeen is wat je wilt. Dit soort situaties kunnen moeilijk zijn omdat je niet weet hoe je moet reageren. Vaak doen men sen dan precies het tegenovergestelde van wat ze eigenlijk zouden willen. Uiteindelijk kun je daar last van krijgen. Iemand die assertief is kan zonder of met een klein beetje angst in allerlei situaties voor zijn of haar belangen opkomen. Zo iemand is in staat zich te uiten, zonder daarbij de belangen van an deren uit het oog te verliezen. Dat is belangrijk bij het doen van boodschappen, maar ook bij het omgaan met mensen thuis en op het werk. De cursus van het Algemeen Maatschappelijk Werk bestaat uit 2 gedeelten. Eerst gaat het over assertief gedrag in het algemeen. Later krijgen de deelnemers de gelegenheid hun eigen problemen naar voren te brengen. Er wordt ook gewerkt met huiswerkopdrachten. De cursus wordt in groeps verband gegeven: 8 tot 10 personen. De begelei ding is in handen van Mieke van Beek en Erna van Heeswijk, maatschappelijk werkenden. De groep komt 10 keer wekelijks bij elkaar. Elke bij eenkomst duurt ongeveer 2 uur. Voor meer informatie en opgave bellen tussen 9.00 en 10.00 uur: Erna van Heeswijk op dins dag, woensdag en vrijdag: tel. 04242-19035. De eerste kontakten zijn inmiddels gelegd met de parochie en een paar dames die te kennen heb ben gegeven zich in te willen zetten voor de oprichting van een afdeling in Moergestel. Zij willen met de voorzitter van Hilvarenbeek en het Districtshoofd van de Zonnebloem Midden- Brabant samen een Informatie-bijeenkomst or ganiseren. U, inwoners van Moergestel, willen we meer ver tellen over de Zonnebloem. Om alvast maar iets te noemen: - de Zonnebloem, van oorsprong een katholieke vereniging, richt zich op mensen van alle gezind ten. Katholiek, protestant, humanist... iedereen is welkom. Dat geldt zowel voor de vrijwilligers als de mensen die behoefte hebben aan bezoek of deel willen nemen aan de aktiviteiten; - de Zonnebloem is een grote landelijke vereni ging met meer dan 30.000 vrijwilligers die zich dagelijks inzetten in ruim 1300 plaatselijke afde lingen. Veel van die afdelingen zijn vanuit de pa rochie ontstaan. Vandaar dat de Zonnebloem goede kontakten onderhoudt met de plaatselijke parochies. Ook in Moergestel zal de Zonnebloem op de parochie afstemmen en streven naar een optimale samenwerking; - de Zonnebloem organiseert - naast het bezoe- kwerk - tal van aktiviteiten, zowel plaatselijk als regionaal: dagboottochten, ontspanningsmidda- gen, vakanties voor zieken en gehandicapten, de Nationale Ziekendag, de aktie Zon in de schoor steen enz. Genoeg voorlopig hierover. Als u meer wilt we ien over de organisatie en de aktiviteiten van de Zonnebloem, geeft u dan op voor de INFOR MATIE-BIJEENKOMST bij een van de on derstaande adressen: Mevr. A. Tiebosch, Stokske 9, tel. 1617; Mevr. M. v/d Dussen, Krijtenbogtstraat 2, tel. 2207; Mevr. J. Beerens, Stokske 4, tel. 2376; Mevr, v/d Dussen, Duyvekotstraat 5, tel. 1614. KUNNEN WE OP U REKENEN? We zullen u zo snel mogelijk laten weten waar, wanneer en hoe laat de informatie-bijeenkomst gehouden zal worden. De koffie staat klaar, daar kunt u zeker van zijn. Iedereen in Moergestel is welkom. Graag gauw... tot ziens! creatie $1 cultura Op 17 februari organiseert het Agrarisch Oplei dingscentrum West-Brabant i.o. op haar lokaties in Breda, Andel en Tilbrug een ’Doe-dag’ voor meisjes. Meisjes van 15 jaar en ouder van het LBO, MA VO en HAVO worden uitgenodigd om deel te nemen aan deze ’Doe-dag’ die wordt gehouden op drie verschillende lokaties: in Breda, Andel en aan de Agrarische afd. van Scholengemeenschap Quirijn aan de Gershwinstraat 10 te Tilburg, tel. 013-555911. De ’Doe-dag’ heeft als doel meisjes in contact te brengen met de beroepen in de tuinbouw, de groenvoorziening, de bloemsierkunst en de land bouw. Zo kunnen zij de dagelijkse praktijk van het werk zelf eens een keertje uitproberen. Meisjes die aan deze ’Doe-dag’ willen deelne men, moeten vragen naar de informatie-folder ’Werken en leren in het groen’, welke verkrijg baar is bij bovengenoemde scholen. De ’Doe-dag’ is op zaterdag 17 februari van 9.30 tot 14.30 uur. Er zijn geen kosten aan ver bonden. Zoals bekend organiseert het Nederlandse Rode Kruis aangepaste vakanties voor langdurig zieken of mensen met ’n handicap die niet meer zelfstandig op vakantie kunnen gaan. Hiervoor vaart het vakantieschip ’Henri Dunant’ en heeft het Rode Kruis Oisterwijk één week per jaar de beschikking over de geheel aangepaste bungalow te Someren. Zij die menen hiervoor in aanmerking te komen kunnen zich voor nadere informatie wenden tot mevr. Janssens-Francken, Kivitslaan 9, 5062 AA Oisterwijk, tel. 04242-82437. Misschien moet u over ’n drempeltje heen, maar zeker zij die de stap nog nooit gezet hebben zijn zéér welkom! Regionaal Bureau: Burg. Verwielstraat 67, Ois terwijk, tel. 04242-19035. trada loculC^! HUNEDOARA. Centrul de „Cfntarea RomÊniei" Aan het bestuur van de Zonnebloemafdeling Hil varenbeek werd onlangs door een inwoonster uit Moergestel de vraag gesteld: ’Waarom is er geen Zonnebloem in Moergestel?’. Waarop de volgende vraag volgde: ’Kan er bij ons ook een afdeling worden opgericht?’ Ze vertelde dat de Zonnebloem haar aan het hart ligt en dat ze ervan overtuigd is dat de Zonne bloem ook in Moergestel veel goed werk zou kunnen doen. De voorzitter van Hilvarenbeek beloofde haar zijn best te zullen doen om in overleg met het Na tionaal Bureau te bekijken of er in Moergestel een afdeling opgericht zou kunnen worden. Hij weet uit ervaring dat de Zonnebloem veel voor mensen kan betekenen. Maar hij weet ook, dat er voor het oprichten van een afdeling meer komt kijken dan het tonen van een goede wil al leen. Daar is meer voor nodig. De Zonnebloem - die zich richt op langdurig zie ken, lichamelijk gehandicapten en hulpbehoe vende ouderen die dreigen te vereenzamen - heeft daarvoor mensen nodig: - die iets voor de Zonnebloem willen doen; - die mee willen helpen aktiviteiten en akties op te zetten; - die mee willen helpen de kontakten met ’de doelgroep’ op te bouwen; - die mee willen helpen een afdeling te besturen; - die mee willen helpen het Zonnebloemwerk uit te dragen.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 7