Carnavalsconcert behoort al tot traditie mm Gastgezinnen gevraagd! uApli/todite Jii|l ’Crescendo’ kiest nieuwe voorzitter ’BELASTING-SPREEKUUR’ ADVIESBUREAU L VAN DAM ■KAR tetstLtfccsin® mm Stomerij Palthe voor nóg betere service! Kt ’Rossa Nova’ in Moergestel zijn opvolger Ton Hoffmans. Bestaansrecht nu al bewezen De Stappert 8a Ll I Evenals vorig jaar houden wij ook nu weer ’spreekuur’ voor het invullen van uw belasting-formulieren. Tegen een vast tarief verzorgen wij dan uw aangifte. Voor dit spreekuur kunt u telefonisch een afspraak maken. Bel daarom nu reeds: 04243-3219 I DE WARME BAKKER JOHN MENSINK Bij van Dijk Stoffen in Moergestel Uit de parochievergadering: Begin januari ontving onze parochie een brief van de Stichting ’Een hart voor Polen Nederland’. Het is een Stichting die zich al sinds 1982 met medewerking van een groot aantal vrijwilligers inzet voor hulp aan Polen, met als hoofddoel het organiseren van vakanties voor Poolse kinderen in Nederland. Donderdag 22 februari staat het tweede carnavalsconcert op het programma. Het initiatief, dat vorig jaar werd genomen, blijkt nu al zijn bestaansrecht te hebben bewezen. De eerste uitgave, februari 1989, kende een enthousiast verloop en het carnavalsconcert 1990 lijkt deze nog te overtreffen. Nieuwe leden welkom Orkest Slot jubileumjaar Vervolg op Muzikale Komedie? Waardige opvolger Afwisseling Carnavalsverenigingen Ton Hoffmans opvolger Bernard Oerlemans Na ’n veertigjarig bestuurslidmaatschap, waarvan dertig jaar als voorzitter, heeft Bernard Oerlemans maandag 29 januari j.l. de voorzittershamer van Zangvereniging ’Crescendo’ overgedragen aan I 12 WOENSDAG 7 FEBRUARI 1990 14e Jaargang - Nr. 607 i. Huidverzorgingsinstituut Kerkstraat 2 5066 AS Moergestel Telefoon 04243-2831 9W 'J getwijfeld feestelijke aangeklede zaal. Het tweede Carnavalsconcert begint om 20.30 uur en vindt plaats in 'Den Boogaard’. KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 X MOERGESTEL z5 Sinds 1982 hebben zij al meer dan 3000 Poolse kinderen een vakantie in ons land kunnen aan bieden. Na de aardbeving van december 1988 in Armenië is er in 1989 ook een groep Armeense kinderen met hun begeleiders, ondergebracht in gastgezinnen. In gesprekken met functionarissen van onderwijs en gezondheidszorg uit deze landen, is gebleken dat kinderen die in Nederland op vakantie zijn geweest, in een veel betere conditie verkeren dan hun leeftijdgenoten die zo’n kans nog niet heb ben gekregen. Door de ontwikkelingen in Roemenië, wil de Stichting dit jaar naast de Poolse en Armeense kinderen, ook een groep Roemense kinderen met hun begeleiders voor een vakantie naar Neder land uitnodigen. De concrete vraag aan de (parochie)-gemeen- schap is of zij een groep van 14 kinderen met hun begeleider willen onderbrengen en bekosti gen. Het is alom bekend dat de woon- en leefomstan digheden in vele Oost-Europese landen zeer slecht zijn en dat de armoede groot is. De parochievergadering stond sympathiek tegen over dit voorstel en vond unaniem dat we zouden moeten bekijken of er ook in Moergestel uitvoe ring gegeven kan worden aan dit verzoek. Een kleine startgroep is inmiddels gevormd en voordat die verder kan moeten we eerst weten of er voldoende gastgezinnen gevonden kunnen worden. Het gaat om kinderen van 9 tot 12 jaar die bij voorkeur 2 aan 2 in gezinnen (liefst met kinderen) geplaatst worden van 25 juli tot 13 augustus. De tijd begint al wat te dringen want vóór 1 maart moet de aanmelding bij de Stichting bin nen zijn. Voor nadere informatie en aanmelding kunt u terecht bij: Annie van Oort, tel. 1389; Corry Kastelijn, tel. 3476; Ireen Stieger, tel. 3536. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uiteraard zijn voor alle plannen van nu en voor die in de toekomst nieuwe leden van harte wel kom. Binnen de groep van ’Crescendo’ kunnen zij rekenen op een sympathieke ontvangst en per soonlijke begeleiding. Voelt u zich geroepen om eens te komen luiste ren op de repetitie dan bent u van harte uitge nodigd op maandagavond vanaf 20.00 uur in ’Den Boogaard’. Getuige de vele goede voornemens, de saam horigheid en de gezelligheid binnen de vereni ging zal het met ’Crescendo’ ook de komende jaren zeker ’Crescendo’ gaan. kaartverkoop ter hand hebben genomen. Gezien het karakter van de avond zouden de organisato ren graag zien dat het publiek zich carnavalesk kleedt, ’n verplichting is het allerminst. Kaarten zijn nog verkrijgbaar voor het luttele be drag van 5,- bij: Groentehal ’Crisje’, Van Dijk Stoffen, Wijndomein ’In den Korenmaaier’ en de residenties van de drie carnavalsverenigingen. Na afloop van het concert speelt het orkest ’Ma scara’ voor de dansliefhebbers, zodat zij zich nog eens lekker kunnen uitleven in de voor de gele genheid door de organiserende verenigingen on- De wisseling vond plaats tijdens de drukbezochte jaarvergadering van ’Crescendo’ in haar clubhuis Tapperij ’De Schouw’. Aan het eind van die ver gadering nam Bernard Oerlemans afscheid als bestuurslid. Hij had de wens om af te treden al enkele jaren geleden kenbaar gemaakt, maar on der druk van bestuur en leden had hij toch beslo ten om de voorzittersfunctie te blijven vervullen tot na het 50-jarig bestaan dat de vereniging in 1989 op zo schitterende wijze wist te vieren. ’n Mooier moment om afscheid te nemen had Bernard zich ook niet kunnen wensen. Na zo ’n topjaar kan hij heel tevreden omzien naar hetgeen hij zijn opvolger heeft nagelaten: ’n gezonde ver eniging die met veel enthousiasme de toekomst tegemoetgaat. en alle leden waren het met de keus van Ton he lemaal eens. Naast deze overdracht vond er nog ’n tweede bestuurswisseling plaats. Leny Hoffmans-Boer- lage trad na maar liefst 19(!) jaar eveneens als bestuurlid af. In haar plaats kwam Rietje Bek- kers-van de Wouw. Leny kreeg namens de ver eniging ’n kadobon aangeboden. Op deze vergadering werd eveneens definitief af scheid genomen van het zo succesvol verlopen ju bileumjaar. De jubileumcommissie vervulde er zijn laatste plichtplegingen en bood eenzelfde fo toboek aan als aftredend voorzitter Bernard Oer lemans even tevoren had ontvangen en dat van de hand komt van onze plaatselijke fotograaf Chris van de Bijgaart. Daarnaast kreeg de vereniging nog ’n fotoboek extra met alleen maar foto’s van de muzikale komedie. Zangvereniging ’Crescendo’ gaat de toekomst met het volste vertrouwen tegemoet, gezien het enthousiasme binnen de vereniging, ’n Speciaal te vormen groep gaat zich bezighouden met de uitvoering van ’n vervolg op de muzikale kome die, musical, revue of iets dergelijks. Getracht wordt om elke twee a drie jaar een der gelijk evenement op te zetten. Zangvereniging ’Crescendo’ heeft in Ton Hof fmans ongetwijfeld een waardige opvolger voor het voorzitterschap. Ton kent het klappen van de zweep zo onderhand wel. Hij bekleedde namelijk in het verleden al herhaalde malen deze functie in andere verenigingen, en hij kent dus het ver enigingsleven in Moergestel. Het voorzitterschap bij ’Crescendo’ zag hij als ’n nieuwe uitdaging, Organisator Jos Janssen heeft samen met ’n aan tal mensen ’n aantrekkelijk programma samen gesteld. Hoofdmoot daarin is uiteraard het con cert van Harmonie ’Prinses Juliana’, dat bestaat uit muziek dat speciaal voor de gelegenheid werd gekozen. Bij carnaval passend dus. Daartussen door kent het programma ’n aantal sketches waarvoor Eddie Hurkmans en Theo op ’t Hoog tekenden, twee personen die zo nauw betrokken waren bij hèt culturele hoogtepunt van 1989, de muzikale komedie ’Hotel Crescendo’. De avond is opgezet door de drie Moergestelse carnavalsverenigingen en Harmonie ’Prinses Ju liana’. Deze verenigingen zijn het ook die de Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 Als dank voor al hetgeen hij voor de vereniging heeft gedaan werd hem het fotoboek aangeboden met daarin vele foto’s van alle evenementen die gehouden werden in verband met het 50-jarig be staan van de vereniging. Op zaterdag 10 februari zal ’Rossa Nova’ een van TV zéér bekende groep, in ’Den Boogaard’ op treden als onderdeel van een Tropical Bal dat op deze avond gehouden wordt. Dit bal, dat als ’vervanger’ van de Sauwelavond is georganiseerd, staat in het teken van de beken de opzwepende Zuid-Amerikaanse muziek. Als dansorkest zal dan ook de formatie ’Mental Bats’ aanwezig zijn, die een gedeelte van de avond met deze muziek vullen maar daarnaast ook gewone dansmuziek ten gehore brengen. ’Rossa Nova’ ie een groep die al jarenlang be kendheid geniet. Vijf exotisch uitziende dames en een zanger zorgen voor een tropische sfeer. Daarnaast is er ook nog een Lambada showoptre- den en zijn de zalen in een tropisch jasje gesto ken. Een avond om mee te maken en te genieten van de diverse optredens!

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 1