UnWHW STOFïw 1 BEKENDMAKING BEKENDMAKING BEKENDMAKING GEMEENTE MOERGESTEL Wijziging openingstijden Sportzaal ’De Vonder’ Inventarisatie monumenten en beeldbepalende panden Wie kan Roemeens lezen? Nieuwe perspectieven voor de Pantarhei Bij de CHEMOCAR: ...FEVIOR STANDPLAATSEN: ZATERDAG 24 FEBRUARI 1990: Si V t 0 0 C R INLICHTINGEN BEL 1235© GLAS in de... ...GLASBAK De Stappert St. Jansplein De Hoefkens Krijtestraat Bibliotheek Vossenhoorn Broekzijde OFelke vrijdag van 15.00 tot 16.00 uur op Gemeentewerken aan de Kloosterdreef 2. op Gemeentewerken: elke werkdag van 07.30 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.30 uur. PAPIER... ...DE HARMONIE PAGINA 11 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 7 FEBRUARI 1990 607-1 607-3 607-4 607-5 A'-' Vanaf 1 februari 1990 is de sportzaal ’De Vonder’ gesloten op de zaterdagavond na 20.00 uur en op zondag de hele dag. Alleen voor het spelen van een toernooi op de zondag zal een uitzondering worden gemaakt. Nadere informatie bij de afdeling Welzijn van het gemeentehuis. De afgelopen jaren is er veel gesloopt in Noord-Brabant en ook in Moergestel. Voor de ge meente was dit niet tegen te gaan omdat hiervoor wettelijke instrumenten ontbraken. De gemeenteraad heeft d.d. 26 januari j.l. besloten een inventarisatie te laten maken van waardevolle gebouwen, paadjes, wegen met beplanting etc., en wel om 2 redenen: het vast leggen van het Moergestelse kultuurgoed en om hiermee een eigen monumentenbeleid op te starten. Deze inventarisatie wordt in de maand februari gehouden door de heer Frank Haans te Nijmegen. Van elk waardevol pand (d.w.z. van architektonische, planologische of historische bete kenis) wordt een beschrijving gemaakt alsmede 1 foto gemaakt. De ouderdom wordt ge schat en er wordt iets geschreven over de erfbeplanting. Het onderzoek beperkt zich tot de buitenkant van het gebouw. In sommige gevallen is het echter wenselijk daarbij de achterkant van het gebouw te zien. Wij stellen het op prijs als u aan een dergelijk verzoek van de heer Haans wilt meewerken. Hij heeft een legitimatie bewijs van de gemeente op zak. Vraag hem daarnaar! bo?-? Burgemeester en wethouders van Moergestel. De burgemeester van Moergestel maakt bekend dat burgemeester en wethouders van die gemeente het voornemen hebben om met toepassing van het bepaalde in artikel 19 en 19a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 50 lid 8 van de Woningwet, bouw vergunning te verlenen aan: - M.C. Op 't Hoog, Postelstraat 27 te Moergestel om op de percelen kadastraal bekend gemeente Moergestel, sektie A nummers 3444 en 3445, plaatselijk bekend Postelstraat 25 en 27 drie woningen te bouwen. Het bouwplan ligt vanaf 8 februari 1990 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage op de afdeling Algemene en Juridische Zaken van de gemeentesekretarie, Raadhuisstraat 21 te Moergestel. Gedurende deze termijn bestaat voor een ieder de gelegenheid om schriftelijk bezwaren tegen genoemd voornemen in te dienen bij burgemeester en wethouders. Moergestel, 7 februari 1990. De burgemeester voornoemd, J.B.S. ter Veer. De burgemeester van Moergestel maakt op grond van artikel 22 van de Wet op de Ruim telijke Ordening bekend dat de gemeenteraad van Moergestel in de vergadering van 26 januari 1990 heeft besloten te verklaren dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor de percelen kadastraal bekend gemeente Moergestel, sektie A, nrs. 2328 en 2484 beide gedeeltelijk, plaatselijk bekend Vooskerbos 36a zoals dat op de aan het besluit gehechte tekening staat aangegeven. Tevens heeft de raad besloten dat het besluit onmiddellijk in werking treedt. Het voorbereidingsbesluit ligt met de daarbij behorende stukken ter gemeentesekretarie Afdeling Algemene en Juridische Zaken voor een ieder ter inzage. De burgemeester van Moergestel, J.B.S. ter Veer. van 09.00 tot 10.00 uur van 10.15 tot 11.15 uur van 11.30 tot 12.30 uur van 13.00 tot 14.00 uur van 14.15 tot 15.15 uur van 15.30 tot 16.30 uur van 16.45 tot 17.45 uur ONT' VI n GEMEENTEHUIS: Raadhuisstraat 21, postadres Postbus 90, 5066 ZH Moergestel, telefoon 04243-1235 (alléén tijdens openingsuren); geopend: 9.00-12.30 uur. OPENBARE WERKEN: Kloosterdreef 2, Moergestel. Telefoon: tijdens kantooruren 04243-1235 na kantooruren: - technische storingen zoals riolering, wegen, centrale antenne-inrichting e.d. 04243-1244 (hebt u bij centrale antenne eigen apparatuur gecontroleerd?) Klein chemisch afval: kunt u wekelijks inleveren op de dienst voor open bare werken op vrijdag van 15.00-16.00 uur. Grof huisvuil: wordt elke eerste maandag van de maand opgehaald na melding op het gemeentehuis, tel. 04243-1235. Landbouwplastic: kunt u op alle werkdagen tijdens kantooruren inle veren op de dienst voor openbare werken, uitslui tend schoon en handzaam gebundeld. WEEKMARKT: elke vrijdagmiddag van 14.00 - 17.00 uur. SPREEKUREN KOLLEGE VAN B W: Burgemeester: na afspraak Wet. A.J.G.M. v/d Meijdenberg: naafepr. tel.3790 Weth. A.A.M. Smits: iedere ma. 19.00-20.00 u. In de nacht van 25 januari omstreeks 4.30 uur vond een poging tot diefstal van een VW Golf personenauto plaats. De auto stond op een oprit van een woning aan de Kerkstraat. Nadat de on bekende daders de auto hadden opengebroken en gestart reed deze de Kerkstraat op. Vermoedelijk is de auto daar op het stuurslot geschoten. Door een wakker geworden buurvrouw werd de auto met in werking zijnde ruitenwisser midden op de rijbaan van de Kerkstraat aangetroffen. De au todieven waren toen al verdwenen. Er werden drie aanrijdingen gemeld, waarvan een op de kruising Akkerweg-Schoolstraat. De andere twee vonden plaats op Rijksweg 58. De een betrof een kop-staart botsing, bij de ander reed een vrachtauto achterop een op de vlucht strook staande auto. Deze auto was door onbe kenden daar achtergelaten en bleek bij onderzoek in Amsterdam gestolen te zijn. Naar aanleiding van een eerder gedane pu- blikatie inzake het plegen van openbare schen nis der eerbaarheid in Moergestel op 17 januari jl. zij nog vermeld dat dit een man betrof in de leeftijd van 30 jaar. De geruchten dat dit een oudere man zou betreffen die in Moergestel woont berusten niet op waarheid. Verscheidene Moergestelse gezinnen zijn op zoek naar iemand die de Roemeense taal kent. Velen hebben in de periode rond Kerstmis een pakket gezonden naar Roemenië en krijgen nu uit dat land post in de vorm van een brief of kaart toe gestuurd. Veelal gaat het hier om dankbetuigin gen van Roemenen die hun dank via deze post o verb rengen. Weinige, zo geen enkele, ontvanger is de Roe meense taal echter machtig, zodat de betreffen de mensen niet kunnen lezen wat hen wordt ge schreven. Een van de families die graag in kontakt zou ko men met iemand die de door hen ontvangen brief kan vertalen, kunt u bereiken op telefoon nr. 2468 te Moergestel. Burgemeester en wethouders van Moergestel maken bekend dat zij op 23 januari 1990 hebben besloten een door M.A.P.F. Pijnenburg, Oirschotseweg 64 te Moergestel, gevraag de nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning als bedoeld in artikel 6a van de Hinderwet, voor een edelpelsdierenfokkerij annex mestopslag, zoals op de bij de aanvra ge behorende bescheiden is vermeld, op het perceel kadastraal bekend gemeente Moer gestel, sectie E, nummer 410, plaatselijk bekend Reedijk, te weigeren. De gevraagde vergunning is geweigerd in het belang van het beperken van gevaar, schade of hinder buiten de inrichting. De beschikkingen en de daarbij behorende bescheiden liggen vanaf heden gedurende 1 maand ter gemeentesekretarie, afdeling Algemene Zaken, ter inzage, tijdens kantooru ren van 09.00 uur tot 12.00 uur. Tijdens deze termijn liggen bedoelde stukken eveneens ter inzage in de Openbare Biblio theek, Schoolstraat 37 te Moergestel, en wel elke vrijdag van 17.00 uur tot 20.00 uur. Beroep tegen de beschikkingen kan worden ingesteld door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degene, die tegen de aanvragen om vergunning tijdig bezwaar heeft ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijze niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet binnen de termijn van 1 maand worden ingediend bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gra- venhage. Zij, die beroep instellen kunnen overeenkomstig het bepaalde in artikel 60a van de Wet op de Raad van State, een verzoek doen om schorsing van de beschikkingen en/of tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet worden gericht tot de Voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Moergestel, 7 februari 1990. Burgemeester en wethouders voornoemd, de burgemeester, J.B.S. ter Veer, de sekretaris, A.W.G.J. van Kessel. Op zaterdag 10 februari a.s. zal de officiële inge bruikname van de MDGO-school de Pantarheid aan de Jan Kruijsenstraat te Boxtel plaatsvinden. Vanaf 1 augustus zal er een drietal opleidingen plaatsvinden. Agogisch Werk. AW Dit is een beroepsopleiding die opleidt voor in richtingswerker aan instellingen op het terrein van gehandicaptenzorg, de jeugdhulpverlening en de instelling voor kinderwerk. Daarnaast is er binnen deze opleiding de mogelijkheid om opge leid te worden tot cultureel werker in club- en buurthuizen, open jongerencentra, het werk voor culturele minderheden en werklozenwerk. De tweejarige opleiding verzorgende. KMBO-VZ Dit is een opleiding om als helpende in de gezins- en bejaardenzorg te werken. De eenjarige opleiding oriëntatie en schakeling. O en S Bedoeld voor leerlingen die zich nog willen oriën teren op beroepen in de gezondheidszorg en de dienstverlening om daarna een verantwoorde keus te kunnen maken voor een beroepsoplei ding. Hierin krijgen leerlingen die nog niet het ge wenste instapniveau voor een opleiding hebben, de kans om dat niveau alsnog te bereiken. Op zaterdag 10 februari is er van 12.00 tot 14.00 uur eén open dag waarbij iedereen van harte wel kom is. ATTI R-7 o(jefc= IslaAT bC'LL^ V Z 4. U'O oo SMEER

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 11