1 M Carnavalskalender ’90 Audacia-nieuws I Tweede maal Stadsprins KVO Moergestel Brief van Theo Raaijmakers Activiteiten Stichting ’Oisterwijk Helpt’ De Pantarhei heeft een ’nieuwe huisvesting’ Fotogroep Moergestel Be9lazingswejke; Behang^er Schilderwerken Moergestelse biljartcompetitie I S.V. Roef! Handbal Audacia - Avestein 4-1 Krijtestraat 3 5066 BG Moergestel Tel. 04243 - 3242 AUDACIA JUNIOREN S.V. Roef! Korfbal SPORT OVERDAG AUDACIA PUPILLEN 425,24 390.18 360.44 356.48 356.40 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 31 JANUARI 1990 PAGINA 9 Motto’ ,’t Lekt zoast kekt’. De aktiviteitenkommissie EB O 1. de Klaore 2. ’t Centrum 3. Draaiboompje 4. Korenmaaier 5. *t Stokske 7 7 6 6 6 0-1 2- 3 1-1 3- 2 6-5 1-8 Excursie Kaasfabriek Rijckevoort 13 februari a.s. Voor deze excursie zijn nog een paar plaatsen vrij. Het programma voor deze dag: Vertrek St. Jansplein 8.30 uur; Aanvang excur sie kaasfabriek 10.00 uur; Lunch in Rijckevoort 12.00 uur; Demonstratie bij de zuivelkeuken te Eindhoven ’Met zuivel de wereld rond’ 14.00 uur; Thuiskomst 16.30 uur; Onkosten 35,- p.p. Beste mensen Even een kort berichtje vanuit Engeland, voor al om iedereen heel hartelijk te bedanken voor het harde werk met Driekoningen!! Volgens ik gehoord heb, hebben ook dit jaar weer zoveel mensen zich enorm ingezet om het driekoningen zingen tot een groot sucses te maken. Ik wil daar om heel graag de M.O.V.-groep hartelijk dan ken, en matuurlijk ook iedereen die aan het zin gen heeft meegedaan, alle anderen die op een of andere manier bij de organisatie betrokken wa ren, en iedereen die financieel een bijdrage heeft geleverd!Het is elk jaar weer een heleboel werk voor de organisatoren, en ik ben blij dat er elke keer weer zoveel kinderen zijn die op deze ma nier hun steentje bijdragen voor de derde we reld!! Allemaal heel veel dank!! Ik zal proberen om de opbrengst zo spoedig mogelijk naar India over te maken, waar ze het geld zo hard nodig hebben. Intussen ben ik zelf druk bezig in Engeland, voornamelijk met de nieuwe taal, Spaans, te stu deren. Ik doe dat thuis, met behulp van bandjes, en het is vooral een kwestie van eindeloos luiste ren naar die bandjes, woordjes leren, dingen keer over keer overschrijven, enz. Een heel klein beet je terug naar de schoolbanken dus, maar ik denk dat ik in een paar maanden toch een heel eind kan komen. Het is in elk geval niet zo moeilijk als een Indiase taal, en dat is al heel wat! Je kunt niet de hele dag door Spaans gaan studeren na tuurlijk, maar ik kom toch aan behoorlijk wat uren toe. Daarnaast ben ik bezig met wat ande re studie, wat vooral inhoudt dat ik wat vaklite ratuur lees, iets waaraan ik in de afgelopen twaalf jaar niet of nauwelijks ben toegekomen. Enfin, ik heb er nu de tijd voor, en ik hoop dat ik over een niet al te lange tijd klaar zal zijn om naar Chili te vertrekken. Dat wordt dan wel ergens in de tweede helft van dit jaar, maar het is toch iets waar ik al naar uitkijk!! Beste mensen, nogmaals heel veel dank aan iedereen die op wat voor manier dan ook meege holpen heeft aan het Driekoningen-festijn! Dank namens de jeugd in India vooral die altijd weer op jullie steun kunnen rekenen!Heel veel groeten en de allerbeste wensen! Tot schrijfsü Theo Raaijmakers. Vlotte overwinning Audacia Wat in september niet lukte, kwam nu wel uit de verf: het betere spel wordt in een overwinning omgezet. Ondaks een overwicht toen werd er verloren, nu op eigen terrein kregen de gasten uit Heeswijk geen kans. Binnen tien minuten van de tweede helft had Au dacia met een 3-0 voorsprong voldoende afstand van haar tegenstander genomen om de wedstrijd rustig uit te kunnen spelen. Door de overwinning doet Audacia nog op verschillende fronten mee. De beker lonkt nog, kansen op een periodetitel en de afstand tot de kopposities wordt kleiner. Geloof in eigen kunnen wordt de laatste twee wedstrijden vooral uitgestraald door aanvoerder Peter van Kerkoerle. Het was dan ook terecht dat juist hij in de voorlaatste minuut van de wedstrijd aan alle onzekerheid een eind wist te maken door 4-1 te scoren. De schakel tussen voor en achter werd steeds door hem overbrugd en bracht Au dacia aan de doelrijpe kansen. In de eerste helft moesten de weinige toeschouwers daar lang op wachten. De weer herstelde Bert van de Snep- scheut zag een goede aktie door de keeper tot hoekschop verwerkt worden. Uit deze hoekschop was het Marco van de Wiel, die in de 35e minuut het laatste tikje gaf om 1-0 te bereiken. Kansen om reeds voor rust veilig te zijn werden om zeep geholpen. De tijd daarvoor was bestemd voor de Uitslagen zondag 28 januari 1990: Audacia - Avestein Vlisingen 2 - Audacia 2 Audacia 3 - SVG 3 Audacia 4 - Korvel 3 RKTW 7 - Audacia 5 Audacia 6 - VOAB 8 Jong Brabant 10 - Audacia 7 Audacia 8 - DOSKO 5 Zigo 9 - Audacia 9 Wedstrijden zaterdag 27 januari afgelast. Programma zaterdag 3 februari: Audacia Al is vrij Audacia A2 - Taxandria NO AD - Audacia BI Dames senioren: Boemerang - Roef! In de stadssporthal te Tilburg hebben we een ma tige wedstrijd gespeeld tegen Boemerang. Een bekende tegenstander die je niet graag met twee punten naar huis laat gaan. In deze wedstrijd heeft Boemerang geprobeerd het ritme te versto ren, wat aardig lukte, vooral in de eerste helft. Er werd erg zenuwachtig gespeeld m.a.g. dat de stand bij elkaar bleef, dit was zeker niet nodig (de thuiswedstrijd hadden we gewonnen met 18-5). Door de fysieke zwaartekracht van enkele Boe- merangspelsters die d.m.v. afstandsschoten een doelpunt konden maken, werd de ruststand heel dunnetjes 3-4. In de tweede helft werd er sneller en feller gespeeld. In de verdediging hadden we adem genoeg om de speelsters te storen in hun spel, de ballen werden steeds onderschept zodat er break-outs gelopen konden worden. De laat ste 10 minuten liep het op rolletjes, het lukte goed om uit te lopen. Eindstand 5-10, gescoord door Annie op ’t Hoog (1), Susanne Ligtvoet (2), Daniëlle van Nuenen (2), Monique Theuns (2), Helma van Dijk (3). 4-1 1-1 7-1 3-0 2-4 2-0 afgelast 1-1 1-3 Op 9 februari groot rik/jokerconcours. Aanvang 20.00 uur in Wijkcentrum Pannenschuur, Ois terwijk. Op 29 april grote 2e handsmarkt, fietsenbeurs, kinderspeelgoedmarkt op de binnenplaats van de ’Agnesschool’ te Oisterwijk. Verhuur van kramen en grondplaatsen is moge lijk. Tijdig contact opnemen via tel. 04242- 85113. Geplande activiteiten komen ten goede aan het werk van de ’Stichting Oisterwijk Helpt’ t.b.v. Polen, Roemenië, Afrika enz. MB Peter van Kerkoerle: goede aanvoerder en doelpunt aan vang 14.30 uur aanvang 14.30 uur, vertrek 13.30 uur Jong Brabant - Audacia Cl aanvang 13.00 uur vertrek 12.00 uur Uitslagen 27 en 28 januari: Pupillen: DDW - Roefl Aspiranten: Sp. Girls - Roefl Aspiranten: Zigo - Roefl Junioren: Zigo - Roefl Senioren: Roefl - Tuldania Recreanten: Roefl - Zigo Wedstrijden 3 en 4 februari: Pupillen: Roef! - EDN Pupillen: Roef! - DDW, vertrek 10.00 uur Aspiranten vrij Junioren: Hilko - Roef!, vertrek 9.15 uur Senioren: Sp. Girls - Roef!, vertrek 11.15 uur Recreanten: Zigo - Roef!, vertrek 11.45 uur 22 februari: Carnavalsconcert uitgevoerd door Muziekvereni ging ’Prinses Juliana’ en georganiseerd i.s.m. de drie carnavalsverenigingen van Moergestel. Kaarten i 5,- verkrijgbaar bij Café-Rest. de Brouwer, Café ’t Draaiboompje’, Café-Rest. ’t Centrum, Groentehal Crisje, Van Dijk Stoffen en Wijndomein ’In den Korenmaaier’. 24 februari: Camavals-seniorenmiddag in ’Den Boogaard’ met o.a. De Vrolijke Vagebonden, georganiseerd door de carnavalsverenigingen van Moergestel. Aanvang 14.30 uur, toegang gratis. ’De Dors(t)vlegels’ bezoeken jeugd Audacia, 16.30 uur. Artiestengala C.V. ’De Durdraaiers’ in ’t Draai boompje. Aanvang 20.30 uur, toegang gratis. Gekostumeerd bal van ’De Pierewaaiers’ bij Café-Rest. de Brouwer, vanaf 21.30 uur. 25 februari: Carnavalsoptocht. Vertrek 13.30 uur. Kindermiddag in ’t Centrum van ’De Dors(t)vle gels’, 16.15 uur. 26 februari: Dweilen vanaf 13.00 uur. 27 februari: ’s Middags: Kindermatinee in ’t Draaiboompje; Kindermatinee in ’Den Boogaard’, Boerenmid dag in ’t Centrum. 24.00 uur: Pierrotverbranding op het St. Jans plein ter afsluiting van carnaval. Vanaf 8 januari heeft de Pantarhei, school voor MDGO te Boxtel, het schoolgebouw aan de Jan Kruijsenstraat 2 betrokken.In augustus 1984 is de school gestart met een Interim Algemene Schalelopleiding en een opleiding Agogisch Werk. Er werd een voorlopige huisvesting be trokken in en vlak achter de Streekmuziekschool aan het Maria Reginaplein. In de afgelopen vijf jaar heeft de school een goede naam op weten te bouwen in de regio. Vooral het kleine aantal stu denten (130) garandeert een persoonlijke aan dacht van de leerlingen. Op zaterdag 10 februa ri zal de nieuwe huisvesting in gebruik worden genomen. Het officiële gedeelte is van 11.00 -12.00 uur. Dan volgt er open huis van 12.00 -14.00 uur waarbij iedereen welkom is die geïn teresseerd is in wat de school biedt. Vanaf 14.00 uur wordt er een reünie gehouden waarvoor alle oudleerlingen en oud-docenten zijn uitgenodigd. Door het betrekken van de nieuwe huisvesting krijgt de Pantarhei een herkenbaar gebouw op een voor Boxtelse gemeenschap herkenbare plaats. Hierdoor ontstaan er kansen voor een hernieuwde groei. Kreatieve dag: 3 april a.s. wordt in ’Den Boo gaard’ de jaarlijkse kreatieve middag gehouden. Het thema voor deze dag is ’Vrijteijdsbesteding in 1990’. Op deze tentoonstelling is er een modeshow van zelfgemaakte kleding (geen kinderkleding). Er worden demonstraties gegeven op alle gebied van vrijetijdsbesteiding. Wilt u ook meedoen? Alle inlichtingen zijn bij het bestuur te verkrijgen. Opgave vóór 20 februari a.s. Op zondag 4 februari a.s. hebben we ons foto- uitstapje naar Turnhout in België. We vertrek ken om 8.30 uur op het St. Jansplein. Dit is het eerste van een reeks maandelijkse uitstapjes op de eerste zondag van elke maand. Heel veel foto-plezier! Programma dinsdag 6 februari 1990: - warming-up - oefeningen met klein materiaal - als afsluiting een spel en rekoefeningen Plaats: Sportzaal De Vonder. Tijd: van 10.15 - 11.15 uur. Kosten: 3,— per persoon. Voor meer informatie kunt u terecht bij P. Wolfs, telefoon 2210. Ton van Gooi, in het dagelijkse leven werkzaam bij het GAK in Tilburg, bleek totaal geen plan kenkoorts te hebben om met het kamavalsorkest ,’t Zooi’ als trombonist enkele nummers mee te spelen. Onherkenbaar voor het publiek bleef hij alleen achter op het podium toen ,’t Zooi’ de zaal verliet. Tot verrassing van velen bleek hij, nadat hij zijn vermomming had afgelegd, de nieuwe prins van ’De Pierewaaiers’ te zijn. Ook voor de tweede maal werd Hans van Amels- foort zijn adjudant. In een geweldig enthousiaste sfeer werd het feest voortgezet tot in de kleine uurtjes, met medewer king van o.a. zangeres Jamie Lee, karnavalsor- kest ’Dinges’, ’De Vlegeltjes’, ’De Steiloren’, ,’t Zooi’ en en groot aantal gast verenigingen. Vrouw - Geloof - Kerk Door de drie katholieke vrouwenorganisaties KVO - KVG - KVB worden emancipatiedagen gegeven. Voor 1990 is het thema ’Verbonden heid doet leven, hoezo? En toch’ Deze dagen zijn bij te wonen in Duizel, Gemert of Etten- Leur, 29, 15 of 20 maart. Alle inlichtingen bij voorzitter KVO, tel. 1492. eerste tien munten van de tweede helft. Eerst was het Pieter-Jan van den Berg die een van de be kende akties van Pieter van de Dungen koelbloe dig afrondde en twee minuten later wist weder om Marco van de Wiel een aanval zuiver in te schieten: 3-0. Het woord was toen aan de tegen stander, die het windvoordeel bij lange na niet wist uit te buiten. Vijf minuten voor het einde werd het 3-1, waarna Peter zijn al genoemd doel punt scoorde. Na een een-twee met Pieter van de Dungen werd hij de vrije ruimte ingestuurd, waarbij hij beheerst de bal langs de uitlopende keeper schoof. Programma zondag 4 februari 1990: SVG - Audacia14.30 uur Audacia 2 - NOAD 212.00 uur Riel 3 - Audacia 312.00 uur RKC 6 - Audacia 411.45 uur Audacia 5 - SVG 512.00 uur Oisterwijk 4 - Audacia 612.30 uur Audacia 7 - VOAB 1010.00 uur Spoordonkse B. - Audacia 810.00 uur Audacia 9 - EDN 510.00 uur Programma pupillen zaterdag 3 februari: Audacia Dl - Oirschot 1aanvang 10.00 uur Were Di 2 - Audacia D2 vertrek 10.15 uur Audacia D3 - Beerse Boys 3 aanvang 10.00 uur Audacia El - Nevelo 4aanvang 11.15 uur Audacia Fl - Nemelaer F1 aanvang 11.15 uur Audacia F2 - Sarto F3aanvang 11.15 uur Zaterdag 27 januari werden alle pupillen wedstrijden afgelast. Mini-playback met karnaval Op zaterdagmiddag 24 februari a.s. is er weer de jaarlijkse karnavalsmiddag voor de pupillen. De jeugdaktiviteitenkommisie wil net als vorig jaar weer een mini-playback gehouden. De pupillen hebben hiervoor enige tijd geleden een inschrijf formulier gekregen. Zijn er pupillen die aan de ze playback willen meedoen, lever dit formulier zo vlug mogelijk in bij een van de leden van de aktiviteitenkommissie, zodat we alles goed kun nen voorbereiden. Tussenstand tot en met 25 jan. 1990 Aantal part./Aantal pnt.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 9