Storm raast ook over Moergestel hl Bond van Ouderen E.H.B.O. -nieuws Bibliotheeknieuws voor kinderen Diplomazwemmen Zwemschool Physique KPJ-nieuws Postzegelnieuws Lustrum Moergestelse winterloop Biljarten 10 i Eerste vrijdag van de maand Kaartliefhebbers opgelet! De teamloop Ml 5 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 31 JANUARI 1990 PAGINA 7 De storm die verleden donderdag over ons land raasde deed (uiteraard) ook Moergestel len daken, deze half omgewaaide bomen in de Krijtestraat... de platgeslagen reclamezuil van Autobedrijf Donkers, het totaal vernielde kippenhok aan de Past, de Louwstraat en de deels weggeslagen gevel van een boerderij op de Vinkenberg. a.s. Vrijdag 2 februari Feest van Maria Lichtmis, Eucharistieviering voor ouderen. Voorganger in deze viering is pater van Elderen; met samenzang van het ouderenkoor ’De Echo’ o.l.v. mevr. Agnes van den Broek. Na de H. Mis is er gelegenheid om een kopje kof fie te drinken in ’Den Boogaard’. Dinsdag 6 februari a.s. is het weer zover. Dan is er weer een rik- en jokermiddag. Inschrijven v.a. 13.30 uur; 1,- per persoon. Voor iedere deel nemer een leuk prijsje. Wij hopen weer veel lief hebbers van kaarten te ontmoeten. Het bestuur ue storm cue veneaen aonaeraag over ons lana raasde deed (uiteraard) ook Moergestel aan. Fotograaf Chris van de Bijgaart zag, naast duizenden kapotte dakpannen op vele tiental- Afgelopen zondag 28 januari zijn 37 kinderen af gezwommen voor mini-A, A-diploma en B- diploma. De combinatie van twee zwemscholen; Physique en Snorkel, maken het mogelijk om op zondag op een ontspannen manier met ouders en familiele den erbij het diplomazwemmen af te nemen in zwembad Ringbaan Oost. Het was dan ook een gezellige drukte, zowel ouders als kinderen hadden al een hoogrode kleur; enerzijds door de warmte en anderzijds door spanning. Na het verplichte aantal baantjes op de rug en borst, al dan niet gekleed, heeft de hele ploeg de gestelde eisen behaald. Hier volgen de uitslagen: Mini A-diploma (d.w.z. de voorlaatste proef voor het A-diploma): Wout Huiben, Perry van de Wouw, Tanja van Laarhoven, Matthijs Ter- windt, Jeroen Denissen, Bart van Trier, Kevin Smolders, Lisette Koster, Thijs van Breda (allen uit Moergestel), Marion Dekkers uit Diessen, Danny van Gog uit Tilburg en Dionne van de Wal uit Oirschot. A-diploma: Miranda Koster, Hans van de Ven, Annelies van de Sande, Maartje van Roessel, Femke van Gooi, Rik de Pina, Niels Helmer, Je roen de Kort, Rogier Helmer (allen uit Moer gestel), Nicky van Veggel (Oisterwijk) en Noort je Hendrickx en Dominique van Berkel uit Til burg. B-diploma: Marieke van Summeren, Maartje van Breda, Carina van de Wouw, Dirk van Elde ren, Kiske van Breda (allen uit Moergestel), Ro my Verschuren, Kim Hoendervangers en Kees Roovers uit Tilburg en Marie Vermeer en Boy van Veggel uit Oisterwijk. Allemaal van harte gefeliciteerd! Zwemschool Physique J.l. 13 januari hebben verschillende Moergestelse KPJ-teams meegedaan aan het Kringzaalvoetbal- toernooi te Hilvarenbeek. Het eerste KPJ-team heeft dit toernooi grandioos gewonnen, misschien doordat de andere teams niet voldoende bezet of gemotiveerd waren, maar ondanks dat: toch hulde! Ons bestuurslid Mariëlle Denissen ging eens uit paardrijden om te zien hoe er iemand anders van af zou vallen. Daar zij zelf ook op een (niet ge makkelijk) paard zat, groef zij een kuil voor een ander en viel er zelf in, en zit nu met haar mid delvinger zodanig in het gips dat ze voortdurend, met een aan zekerheid grenzende waarschijnlijk heid, obscene gebaren maakt. Zondag 11 februari is er de krokuscrossloop te Goirle. Diegenen die voldoende uithoudingsver mogen hebben om 5 km af te leggen (hard lo pend) kunnen zich hiervoor opgeven bij Wim op ’t Hoog, tel. 2314 of J. van Esch, tel. 1471. 6 Februari: Gecombineerde uitgifte. Een postze gel naar aanleiding van het 400-jarig bestaan van de Hortus Botanicus te Leiden en een ter gele genheid van 100 jaar Arbeidsinspectie. Waarden: 65 cent en 75 cent. Nederlandse Kinderjury 1990 Vanaf 1 februari 1990 gaat de Nederlandse Kin derjury weer van start. Lees mee en je kunt mee praten. En nog mooier: meebeslissen wie de Prijs van de Nederlandse Kinderjury gaat winnen. Een prijs die jaarlijks terugkeert. Eigenlijk gaat ’t om drie prijzen. Ze worden uitgedeeld door le zers van 6 t/m 9, 10 t/m 12 en 13 t/m 16 jaar. Kinderen die graag zelf uitmaken wie ze de bes te schrijver of schrijfster vinden en wie daarom een prijs verdient met zijn of haar boeken. Wil je dat jouw stem meetelt? Stap dan in de Ne derlandse Kinderjury. Als je mee wilt doen moet je voor 1 juni vijf of minder boeken lezen uit de nieuwe boeken van 1989. Van deze ’Kinderjury-boeken’ is een tentoonstel ling ingericht in de bibliotheek. Je kunt ze her kennen aan het Kinderjury-etiket. Doe mee en haal je deelnameformulier in de bibliotheek. Veel leesplezier! Dit jaar waren de weergoden ons helaas niet goed gezind, rond de start van de trimloop be gon het met lichte motregen en stak er ook nog een windje op. Ondaks deze omstandigheden was er toch nog een respectabel aantal Moer- gestelnaren en lopers uit de omliggende dorpen die 2.5, 5, 7.5 of 10 km liepen. De jeugd dit Moergestel deed het niet slecht: Tom Salvetti (8 j.) behaalde de tweede plaats op 2.5 km; Robje Smolders was de jongste deelne mer (5 jaar!!!). Bij de 5 km haalde Johan Wolfs de 3e plaats; 4e werd Ton Akkermans; beiden van de Physique loopgroep. Loet van Dam werd 2e bij de 7.5 km trimloop; Rien Schilders was hier de beste Moergestelnaar gevolgd door Peter Boogaers en Peter van Vel- thoven. Snelste Moergestelse dame was ook dit jaar Mar griet Salvetti, gevolgd door Miriam Mertens en Corrie Timmer. Tijdens dit lustrum waren veel snelle jongens uit gedaagd van verschillende adetiekverenigingen, loopgroepen en sportscholen om met vier man sterk 5.2 km af te leggen. Ook Moergestelse verenigingen en instellingen waren aangeschreven om te strijden voor de Phy sique wisselbeker. De opkomst bij deze catego rie was helaas matig te noemen. Misschien is de prijzenkast van sommige sportverenigingen wel overvol? Desalniettemin was Schaatsclub ’De Vennen’ veruit het snelste team dat zowel de eerste als tweede plaats veroverde dus wisselbeker en taart kreeg. Derde team was buurtvereniging ’De Hei velden’. Eerste damesteam was ’Physique’ be staande uit Inez, Roos, Hanneke en Anja. Tweede werd het Roef! team net Annie, Mayke, Ans en Petra. Om de Roef! wisselbeker werd dit jaar door 12 teams fel gestreden. De uitslag: 1Roadrunners Tilburg 107.51; 2. A.V. Oirschot 110.32; 3. Ac tion 110.55; 4. VOAB Goirle 114.41; 5. Physique 115.19; 6. Action II; 7. VOAB II; 8. Action HI; 10. Oirschot jeugd. Een spannende strijd waar de onderlinge ver schillen erg klein waren. Bekende namen uit de regionale top waren in de vertegenwoordigende teams te vinden. Volgend jaar een uitdaging om de Roadrunners af te stopen? De tien km wedstrijdloop was ook dit jaar weer sterk bezet met een veelbelovend jong talent Ad de Bruin jr. (19 j.) als winnaar. Zijn tijd: 32.08. Tweede werd Martien v/d Ven met 32.40. 3. Frans Deenen 33.01; 4. Bart van Gestel 33.41; 5. Claus van Teefelen. 6. Gerard van Lieshout; 7. Berry van Veen; 8. Jan Struyken en op ’n gewel dige 9e plaats eindigde Jacques de Laat uit Moer gestel met ’n tijd van 34.56. De veteranenstrijd werd gewonnen door Peter Bierhuizen in 33.46; dames 10 km was voor In eke van Aken in 40.37, gevolgd door Ria van Lieshout in 43.50 en Astrid Bierhuizen in 44.15. We kunnen terugzien op een geslaagde loop die elk jaar weer meer belangstelling krijgt van om liggende dorpen en steden. De samenwerking tussen sportvereniging Roef! en Sport- en Ge zondheidscentrum Physique verliep vlekkeloos. Ad Schoenmakers, Ton van Elsdingen en Jan Kemps bedankt! en verder alle jongens en meis jes op de posten en de jurywagen. De E.H.B.O. van Moergestel, de Boerenbond voor het be schikbaar stellen van de wagen, Rinus Denissen voor de geluidsinstallatie en de taarten en Chris van Raak voor de mooie boeketten bloemen. Verder alle medewerkers van Roef! en Physique en ook Lucien Hekker en Olaf Schweitz als ju ry. Bedankt en tot volgend jaar. Jaap de Groot Uitslagen ’Januari driebanden-toernooi’ K. van Poppel - Th. Boogaers 25-14 37 brt. A. Nouwens - A. v/d Werf 25-20 52 brt. Finale: K. van Poppel - A. Nouwens 25-8 24 brt. Kampioen: K. van Poppel, alg. gem. 0,640 Het toernooigemiddelde is 0,403. Hoogste serie: H. Lammers met 7. Donderdag 1 februari a.s. zal in het teken staan van de voorbereiding op de districtsvoorwedstrij- den van 8 februari a.s. die, zoals jullie weten, de ze keer in Moergestel gehouden worden. Voor de pauze zal de theorie nog eens doorgeno men worden. De deelnemers aan de districts- voorwedstrijden kunnen nogmaals oefenen. Na de pauze zullen de diverse taken verdeeld wor den. Vele handen maken licht werk, dus we hopen op een grote opkomst. EHBO kan zo ook betekenen: Elkaar Helpen Bij Organiseren. Tot 1 februari! EHBO-bestuur St. Christoffel

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 7