5.00 Jan en Rob Smulders I 1.00 Komt de Zonnebloem in Moergestel? Soepgroenten Waarom Huiswijn van WijnDomein? Hagelwitte bloemkool 1.95 6.45 6.45 Spaanse Clementines 35 stuks ll Kerk voor kinderen OP DE MARKT IS UW GULDEN EEN DAALDER WAARD! TAXI VAN DE LOO TEL. 04243-2077 IN DEN KORENMAAIER //lJN iZJOMEIN 7 95 Van boerebruiloft naar boerebal De Moergestelse molenaars Roosen IVN-wandeling 00 1/2 pond Parochie St. Jans Onthoofding Nu extra voordelig Op vrijdagmiddag is op het St. Jansplein op de markt uw gulden 'n daalder waard bij I Siebeldingei fönigsgaiw UW PRIJSVRI EN ÖELIJKE WIJNVAKMAN Oproep voor een informatiebijeenkomst "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 31 JANUARI 1990 PAGINA 2 Oisterwijkse vennen. «unspeciaust - wunmM Werkgroep Kinderliturgie Als ZJomhs FLORYNi Óf.»» i;. KUNNEN WE OP U REKENEN? We zullen u zo snel mogelijk laten weten waar, wanneer en hoe laat de informatie-bijeenkomst gehouden zal worden. De koffie staat klaar, daar kunt u zeker van zijn. Iedereen in Moergestel is welkom. Graag gauw... tot ziens! •'.HHNWAl.' W 'A'IJNSPFCIAUSI Schoolstraat, 18 - Moergestel Telefoon 04243 - 1350 150 SPECIAALZAKEN IN NEDERLAND Siebeldinger Königsgarten In literfles van 6.95 voor Cótes du Roussillon In literfles van 6.95 voor Bergerac Rouge In literfles van 8.95 voor De eerste kontakten zijn inmiddels gelegd met de parochie en een paar dames die te kennen heb ben gegeven zich in te willen zetten voor de oprichting van een afdeling in Moergestel. Zij willen met de voorzitter van Hilvarenbeek en het Districtshoofd van de Zonnebloem Midden- Brabant samen een Informatie-bijeenkomst or ganiseren. Aan het bestuur van de Zonnebloemafdeling Hil varenbeek werd onlangs door een inwoonster uit Moergestel de vraag gesteld: ’Waarom is er geen Zonnebloem in Moergestel?’. Waarop de volgende vraag volgde: ’Kan er bij ons ook een afdeling worden opgericht?’ Ze vertelde dat de Zonnebloem haar aan het hart ligt en dat ze ervan overtuigd is dat de Zonne bloem ook in Moergestel veel goed werk zou kunnen doen. De voorzitter van Hilvarenbeek beloofde haar zijn best te zullen doen om in overleg met het Na tionaal Bureau te bekijken of er in Moergestel een afdeling opgericht zou kunnen worden. Hij weet uit ervaring dat de Zonnebloem veel voor mensen kan betekenen. Maar hij weet ook, dat er voor het oprichten van een afdeling meer komt kijken dan het tonen van een goede wil al leen. Daar is meer voor nodig. - speciaal voor u geselecteerd; - onovertroffen in kwaliteit, geur en smaak; - altijd gebotteld in het gebied van oorsprong; - onvoorwaardelijke kwaliteitsgarantie. Weekenddienst artsen: Alléén voor spoedgevallen: Weekend 3 februari: P. Terwindt, telefoon 04243 - 1204 Voor Oisterwijk: (04242) De diensten in Oisterwijk gelden van zaterdag 7.30 tot zondag 7.30 uur en van zondag 7.30 tot maandag 7.30 uur. zaterdag 3 februari: J. Vermuë, Wildemanstraat 64, tel. 04242 - 82210 zondag 4 februari: C. van Exsel, Lind 73, telefoon 04242 82010 Pastorie Moergestel, tel. 04243-1340 Weekenddienst pastorieën: Bel 2320: Klooster St. Stanislaus Huisartsenlaboratorium Tilburg e.o. Elke dinsdag van 9-10 uur in het W.G. Kruis gebouw, Pr. Beatrixstraat 27. Ponsplaatje ziekenhuis meebrengen. Kruisvereniging, Pr.Beatrixstr. 27, tel. 1594 Wijkverpleegkundigen: spreekuur: ma. t/m vr. van 13.30-14.00 u. Inschr. voor kraamhulp na tel. afspraak tijdens spr.uur. Kraamhulp aanvragen vóór de 4e maand van de zwangerschap. Buiten het spreekuur is de kruisvereniging voor dringende hulpvragen 24 uur per dag bereikbaar onder tel.nr. 013-635530. Openbare Bibliotheek, tel. 04243-2243. Openingstijden: ma. en vr. 15-20 u.; di. en do. 15-17.30 u.; wo. 14.30-17.30 u; leeszaal: di. en do. 10-12.30 u. Spreekuur verloskundigen: elke 2e en 4e woensdag van de maand van 9.30-10.30 uur volgens afspraak. Spreekuur Alg. Maatsch. Werk: St. Jans plein 7, tel. 1169. Mich van Hees en Marit v/d Boer. Spreekuur: ma., di., do. en vr. van 9-10 u., wo. alleen telefonisch op tel. 1169. Bij spoed buiten kantooruren: THD-Tilburg: 013-433584 Spreekuur Gezinsverzorging: St. Jansplein 7, tel. 3649 (Mevr, v/d Wiel) dinsdagmorgen van 9.00-10.00 uur. Oud papier: route west: v. Rijckevorsellaan, Hoefkens, Prinsessenbuurt en de straten aan die kant van Moergestel. De Zonnebloem - die zich richt op langdurig zie ken, lichamelijk gehandicapten en hulpbehoe vende ouderen die dreigen te vereenzamen - heeft daarvoor mensen nodigr - die iets voor de Zonnebloem willen doen; - die mee willen helpen aktiviteiten en akties op te zetten; - die mee willen helpen de kontakten met ’de doelgroep’ op te bouwen; - die mee willen helpen een afdeling te besturen; - die mee willen helpen het Zonnebloemwerk uit te dragen. Genoeg voorlopig hierover. Als u meer wilt we ten over de organisatie en de aktiviteiten van de Zonnebloem, geeft u dan op voor de INFOR MATIE-BIJEENKOMST bij een van de on derstaande adressen: Mevr. A. Tiebosch, Stokske 9, tel. 1617; Mevr. M. v/d Dussen, Krijtenbogtstraat 2, tel. 2207; Mevr. J. Beerens, Stokske 4, tel. 2376; Mevr, v/d Dussen, Duyvekotstraat 5, tel. 1614. U, inwoners van Moergestel, willen we meer ver tellen over de Zonnebloem. Om alvast maar iets te noemen: - de Zonnebloem, van oorsprong een katholieke vereniging, richt zich op mensen van alle gezind ten. Katholiek, protestant, humanist... iedereen is welkom. Dat geldt zowel voor de vrijwilligers als de mensen die behoefte hebben aan bezoek of deel willen nemen aan de aktiviteiten; - de Zonnebloem is een grote landelijke vereni ging met meer dan 30.000 vrijwilligers die zich dagelijks inzetten in ruim 1300 plaatselijke afde lingen. Veel van die afdelingen zijn vanuit de pa rochie ontstaan. Vandaar dat de Zonnebloem goede kontakten onderhoudt met de plaatselijke parochies. Ook in Moergestel zal de Zonnebloem op de parochie afstemmen en streven naar een optimale samenwerking; - de Zonnebloem organiseert - naast het bezoe- kwerk - tal van aktiviteiten, zowel plaatselijk als regionaal: dagboottochten, ontspanningsmidda- gen, vakanties voor zieken en gehandicapten, de Nationale Ziekendag, de aktie Zon in de schoor steen enz. Nieuw camavalsevenement Vier keren achtereen heeft het comité Boerebruiloft, bestaande uit oud- bestuursleden en leden van de eregar- de van ’De Pierewaaiers’, op carna- valsdinsdag een boerebruiloft georga niseerd. Telkens is deze carnavaleske bruiloft, geïnspireerd op oude Bra bantse boeregebruiken en platte- landstraditie van Moergestel, zeer suc cesvol verlopen. Maar na Grietje en Toon (1986), Kaatje en Graat (1987), Cato en Willem (1988) en tenslotte Anna en Driek (1989) vond het comi té de tijd gekomen om weer eens iets anders te bedenken, ten einde de ori ginaliteit, een wezenstrek voor een goed carnaval, te behouden. Onder het motto: ’Van boerebruiloft naar boere bal’, wordt dit jaar iets nieuws op touw gezet. Zoals u al begrepen hebt, deze keer is er geen bruiloft maar een boe rebal. Het paar dat voor een trouwpar tij in aanmerking kwam moet maar eens een jaartje langer vrijen om aan elkaar gewaagd te raken. Dat vinden tenminste de boeren en boerinnen die in het comité zitting hebben. Betrok ken tweetal is nog niet rijp om losge schoten en in de echt verbonden te worden. Hij heeft nog geen luis om dood te doen en zij kan nog niet eens piepers koken, een snee mik snijen en koffie zetten. Daarom is besloten om dit jaar op canavalsdinsdag 27 februari een boerebal te houden. Daar kunnen alle families die in de voorbije jaren tot de enige echte onvervalste boerenbond van Moergestel toetraden elkaar dan massaal ontmoeten. Om te vertellen over huis en haard, de landerijen, de koeien en het eigen kroost. En natuur lijk om er naar hartelust met elkaar te dansen, te dollen en te eten en te drin ken. Kortom om in saamhorigheid te carnavallen. Natuurlijk zijn niet alleen de bovenbedoelde boerenfamilies wel kom op dit bal. Iedereen in Moergestel die het carnaval lief heeft wordt hier voor uitgenodigd, zoals tot nogtoe ook iedereen voor de bruiloft werd geïnvi teerd; familie of niet. Hoe meer zielen hoe meer vreugde is het standpunt dat wordt gehuldigd. Het programma is als volgt: 13.30 uur: Boerenbrunch in ’De Veer- kes’ voor de organisatoren 15.00 uur: verzamelen van de boeren paren en hun families en alle anderen die mee willen doen in ’De Veerkes’ 16.00 uur: gezamenlijke afmars over de straat naar café-zaal de Brouwer 16.15 uur: aanvang boerebal in het ca- fégedeelte v.a. 17.30 uur: zaal open en gezamen lijke maaltijd, verder de hele avond ge zellig samenzijn. Het comité zorgt voor daverende le vende muziek. Een boerebal waardig. De entreeprijs is voor iedereen 7,50 (incl. maaltijd). Geserveerd worden: brood met zult, erwtensoep, broodje rauwe ham en broodje gekookte ham, een eitje toe. En koffie! Daar kan nie mand die dag thuis voor gaan eten. De organisatoren hopen dat heel camaval- vierend Moergestel aan het bal en de ’schranspartij’ zal deelnemen. Dan is het pas echt een Moergestels feestje. U hoort hierover nog meer in de komen de weken. De leden van de families van de bruidsparen worden per brief uitgenodigd. Het comité Boerebruiloft FIORIJN CITROEN BRANDEWIJN Nederlands meest gedronken -« q 95 citroentje. IJ. Vijfde week door het jaar Preek: Pastor H. van den Broek ZATERDAG 19.00 uur: Hoogmis (Ned.). Mgd Helena Willems-Persoons; Franciscus Vriens en Goverdina Horrevorts; Chris Maton e.v. Jo op ’t Hoog; Kees Maton e.v. Corry op ’t Hoog; Overl. fam. van de Wouw; Arnoldus Verstijnén, Mari- nus Damen en Wilhelmina Hofhuizen echtg.; Hermanus en Arnoldina van Hulten-Prinsen, Bart Trompenaars e.v. Wilhelmina Hendriks. ZONDAG 10.00 uur Hoogmis (Lat.). Mgd Christ Donkers e.v. Goverdina Wijgerde; Anna Michels van Esch; Cornells van Rooy en Johan na van lersel en Cornelia dr.; Bart Denissen e.v. Jo van Kerkoerle; Sophia de Rouw-Vos; Anna Sebregts. 11.30 uur: Kindemevendienst groep 4. Adrianus Smolders en Cornelia van Hest echtg.; Simon van Breda e.v. Maria Vermulst; Overl. fam. Hel mer; Adriana Beerens-Willems; Kees Horsten e.v. Adriana Snellen; Kees de Laat e.v. Trees Priems; Antoon Peeters e.v. Adriana Hul- termans. DINSDAG: Mgd Maria de Kort-van Haaren; Mgd Anna Grijsbach; Jgt Josephus den Otter, Hendrika Willems echtg. en Johannes zn.; Mgd Maria van Elderen-van lersel; Catharina van Esch-Wolfs; Mgd Johanna Lammers-van Berkel. DONDERDAG: Mgd Maria Wolfs-Nooijens; Mgd Adrianus de Beer; Cornelia Swinkels- Verouden; Harrie van Hest e.v. Louisa Schalke; Henriette Mutsaers-v.d. Staak. Deze zondag plechtige doopviering van Willem Moorman, Kees Bierkens, Isabel van Rijswijk en Anne Denissen. Vrijdag 11 uur: Gouden huwelijksfeest fam. van Beers-Ossenblok (K Lat.) Dinsdag: werkgroep ziekenpastoraat, Lecto- rengroep Woensdag 14.00 uur: opening voorbereiding Eerste Communie. Nadit dit jaar al enige malen aandacht is besteed aan de oude Moergestelse molen, heeft in het nieuwe nummer van ’de Kleine Meijerij’ drs. J. Roosen de geschiedenis van de molenaarsfamilie te boek gesteld. Ook W. de Bakker heeft zich in dit onderwerp verdiept en een voorouderreeks gepubliceerd van Komelis Roozen (of Roosen). Men vindt deze artikelen in het nieuwe nummer naast artikelen over het Haarense gildezilver, over vroegere Oisterwijkse regenten en over paar- denverkoop in de vorige eeuw te Enschot en Helvoirt. Uiteraard wordt - met trots - aandacht besteed aan de opening van het Heemcentrum aan de Oisterwijkse Lind. Het geheel is geïllustreerd met oude foto’s van o.a. het Moergestelse Rootven. Voor niet-leden is dit nummer voor 7,- ver krijgbaar bij de SparMart te Moergestel en bij de VW te Oisterwijk. Zondag 4 februari om 14.00 uur start een wan deling door de Oisterwijkse bossen verzorgd door natuurgidsen van het IVN Oisterwijk. Vanaf het bezoekerscentrum van Natuurmonumenten wordt een wandeling van ca. 1 Vz a 2 uur ge maakt. De tocht zal gaan door het gebied van de a.s. Zondag 4 februari om 11.30 uur is er een ge zinsviering. Het thema is ’Bouwen of Rouwen’. De kinderen van de Boszichtschool zullen tijdens de viering assisteren en de liedjes ten gehore brengen. Tot ziens! FLORIJN JONGE GENEVER Ha fijn, de bekende borrel uit de groene -« q 45 fles. 1 O

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 2