Jan en Anneke van Beers 50 jaar getrouwd mm IKAR (Jlpli/iodtte ’BELASTING-SPREEKUUR’ ADVIESBUREAU L VAN DAM Stomerij Palthe voor nóg betere service! Makelaardij ’De Lind’ steekt Schaatsclub ’De Vennen’ in het nieuw! S I 1 Eerste Communie ’90 De Stappert 8a I De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen Jan van Beers Evenals vorig jaar houden wij ook nu weer ’spreekuur’ voor het invullen van uw belasting-formulieren. Tegen een vast tarief verzorgen wij dan uw aangifte. Voor dit spreekuur kunt u telefonisch een afspraak maken. Bel daarom nu reeds: 04243-3219 DE WARME BAKKER JOHN MENSINK KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 Bij van Dijk Stoffen in Moergestel Brillen Contact lenzen De Lind 35a, Oisterwijk 04242-84899. Vrijdag koopavond Anneke Ossenblok Vrijdag 9 februari a.s. zijn Jan en Anneke van Beers, wonend aan de Oirschotseweg 33, vijftig jaar getrouwd. We zochten hen op in hun woning waarin ze al heel hun huwelijksleven vertoeven en tekenden er onderstaand verhaal op. Chauffeur Dertig van de meest actieve leden van Schaatsclub ’De Vennen’ zijn sinds kort gestoken in moderne schaatskleding. Mede dankzij inspanningen van Dion Schepens van ’Schepens Tweewielers’ lukte het om, voor het door Gerard Schonck beschikbaar gestelde bedrag, prachtige schaatsjacks te bestellen. Herkenbaarheid H. Eik in Oirschot ’Pesten’ Feest UB IA 8 14e Jaargang - Nr. 606 WOENSDAG 31 JANUARI 1990 I verspreid in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Kerkstraat 2 5066 AS Moergestel Telefoon 04243-2831 Huidverzorgujgsinstituut J** De gouden bruidegom zag het levenslicht op 31 december 1914 op de Oirschotseweg (tegenwoor dige woonhuis van Janus Rijnen, net voorbij ’t Draaiboompje) te Moergestel. Z’n vader was oorspronkelijk kanonmaker van a.s. Woensdag 7 februari van 14.00 tot 15.00 uur is de opening ter voorbereiding op de Eerste Communie. Dan zullen de kinderen samen met pastor van den Broek, Mia Erven en Jo Rijnen de kerk gaan bezichtigen. X MOERGESTEL >2 De bruid werd geboren op 4 juli 1917 in Bergen op Zoom. Haar vader werkte bij NS als seinhuis wachter en rangeerder. Anneke was nog jong toen hij achtereenvolgens werd overgeplaatst naar Lage Zwaluwe, Zeven- bergschenhoek en tenslotte, ze is dan 9 jaar, komt de familie Ossenblok terecht in Boxtel. Anneke gaat er naar de huishoudschool, werkt ’n Van jongsafaan zoekt Jan z’n heil echter als chauffeur en doet er alles aan om dat levensdoel te bereiken. Op 14-jarige leeftijd zit Jan al achter het stuur van de bus als hij mee mag rijden vanuit de loods aan de Oisterwijkseweg waarin de bussen gestald zijn. Zijn vader had er het onderhoud van de loods die achter hun woning was gelegen. Kwam de chauffeur waarmee hij mee mocht op de Oirschotseweg dan gaf die het stuur over aan Jan die dan verder mocht rijden naar Oirschot: het begin van het beroep waarvan we Jan het best kennen: buschauffeur. In 1945 moet hij proefrijden bij het Rode Kruis in Breda en doet zijn examen in een ambulance. Theorie-examen doet hij mondeling tegenover 7 personen tegelijk. Dat ’verhoor’ duurde bijna 1 Vi uur en Jan haalde, zoals dat toen heette, het le klas rijbewijs. Op 30 december 1946 treedt hij in dienst bij bus onderneming ’Vitesse’ (de latere Zuid-Ooster). Meestentijds zit hij op de route Tilburg-Eindho ven en heeft hij o.a. Riet Mertens, Jo van Box tel, Cisca Smetsers en de laatste twee jaren z’n eigen dochter Joke, als conductrice op de bus. Vanaf 1956 gaan de chauffeurs zelf de kaartjes verkopen en ’knippen’. In 1979 gaat Jan met pensioen en zit zijn beroepsleven er op. beroep doch verwisselde dit later met dat van op perman bij het bouwbedrijf van Frens van Laar hoven. Toen Jan 11 jaar was streek het gezin van Beers met hun 9 kinderen neer aan de Oisterwijkseweg waar nu de familie van Tuijl woont (t.o. dokter van Delft). Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Dus alle kinderen die in april hun Eerste Com munie gaan doen moeten om uiterlijk 14.00 uur in de sacristie van de kerk zijn, zodat we op tijd kunnen beginnen. Tot woensdag 7 februari! Werkgroep Eerste Communie Contactpersoon Mia Erven Doordat nu de leden, die regelmatig de ijsbanen in Eindhoven en Tilburg bezoeken voor het re creatief schaatsen en trainingen, of die meedoen aan andere activiteiten, in eenzelfde jack met be drukking zijn gestoken, zijn ze als lid van ’De Vennen’ goed herkenbaar. Aan de herkenbaarheid is ook meegewerkt door René van Eert die mede het logo heeft ont worpen. Ook bij de organisatie van, of deelname aan toer tochten en andere evenementen kan de herken baarheid belangrijk zijn en zal als positief worden ervaren. Daarom zijn ’De Vennen’ Schepens Tweewielers en Gerard Schonck van Makelaardij ’De Lind’ erg dankbaar. tijdje thuis in het gezin, gaat ’in betrekking’, werkt bij De Gruyter in Den Bosch, gaat weer naar ’n gezin in Oisterwijk en belandt uiteinde lijk (tot aan de dag van haar huwelijk) op een wasserij in Boxtel. Jan en Anneke leren elkaar kennen op Hemel vaartsdag 17 mei 1936 bij de H. Eik te Oirschot. De eerste afspraak daarna loopt mis en als Jan eigenlijk de moed al heeft opgegeven treffen ze elkaar de zondag daarna toch weer in Oirschot. Op 3 februari 1940 geven ze elkaar het ja-woord in de kerk van het H. Hart te Boxtel. Het feest daarna wordt bij Anneke thuis uitbundig ge vierd. Het nieuwbakken echtpaar van Beers nestelt zich in ’n gemeentewoning (Woningbouwvereniging) aan de Oirschotseweg 33 te Moergestel; ’n stek die ze nooit meer zullen verlaten en die vanaf 1960 hun eigendom is. Jan en Anneke krijgen er 9 kinderen: 3 meisjes en 6 jongens. Nu ze nog samen de dagen doorbrengen gaan ze er, als de gezondheid van Anneke het toelaat, nog regelmatig met de auto op uit. Ze rijden eens naar de kinderen of gaan ’n middag naar orgelmuziek luisteren in België. Toen de gouden bruid nog beter uit de weg kon genoten ze samen van op va kantie gaan. Jan gaat nog wel eens vissen op de Oosterschel- de en ’s avonds kijken ze wat t.v. Ook pakken ze nog wel eens naar de kaarten om te ’pesten’ zegt Anneke, er meteen aan toevoegend dat ze dat ook wel zonder kaarten kunnen. Volgende week vrijdag 9 februari gaan ze het gouden feest vieren, samen met hun 9 kinderen, 16 kleinkinderen, familie en vrienden. Om 11.00 uur is de plechtige H. Mis in onze pa rochiekerk en van 18.30 tot 20.00 uur is de recep tie in ,’t Draaiboompje’ waar het feest ongetwij feld uitbundig zal worden gevierd. ’Moergestel-Nieuws’ feliciteert Jan en Anneke van Beers alvast van harte, wenst hen ’n fijne feestelijke dag toe en gunt hen nog vele geluk kige jaren samen! M.O. l'j J Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 Jan volgde in Moergestel de bewaar- en lagere school en ging op 2 januari 1928 werken bij Ja nus van Bommel op het schoenfabriek. In 1941 moest hij, zoals vele leeftijdgenoten, noodgedwongen onderduiken en scharrelde hij wat met shag en in ’n zaadhandel. Na afloop van de Tweede Wereldoorlog gaat hij in dienst van Theo Verbakel geld ophalen voor het Zieken fonds. jk

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 1