OTWÏ STOFFEN APART INLFI/EREN... BEKENDMAKING BEKENDMAKING BEKENDMAKING GEMEENTE MOERGESTEL Inventarisatie monumenten en beeldbepalende panden 0 C R INLICHTINGEN STANDPLAATSEN: ZATERDAG 24 FEBRUARI 1990: PAPIER... ...DE HARMONIE OUD IJZER... ...FEVIOR VERf Bij de CHEMOCAR: GLAS in de... ...GLASBAK V( Ti V 0 BEL 1235© y OFelke vrijdag van 15.00 tot 16.00 uur op Gemeentewerken aan de Kloosterdreef 2. op Gemeentewerken: elke werkdag van 07.30 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.30 uur. {Sr» R*7 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 31 JANUARI 1990 PAGINA 10 606-5 606-7 606-6 SM EEI VETz Burgemeester en wethouders van Moergestel maken bekend dat zij hebben besloten: 1 een door J.W. van Dijck, Vinkenberg 19a te Moergestel, gevraagde vergunning inge volge de Hinderwet tot het uitbreiden en wijzigen van een stierenmesterij annex mestopslag, een stalling voor landbouwmachines, grondmachines en vrachtwagens, zoals op de bij de aanvrage behorende bescheiden is vermeld, op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sectie D, nummer 1470, plaatselijk bekend Vinkenberg 19a, te verlenen; 2. een door A.A.N. Helmer, Vossenhoorn 5te Moergestel, gevraagde nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning als bedoeld in artikel 6a van de Hinderwet voor een edelpelsdierenfokkerij annex mestopslag, zoals op de bij de aanvrage behorende be scheiden is vermeld, op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sectie E, nummers 523, 610 en 611plaatselijk bekend Vossenhoorn 5, te weigeren. De onder 1bedoelde vergunning is verleend onder de voor een dergelijke inrichting ge bruikelijke voorwaarden en bepalingen. De onder 2. genoemde weigering betreft een uitvloeisel van een beschikking van de Voor zitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Deze heeft een eerder genomen besluit op de ingediende aanvrage om hinderwetvergun ning vernietigd, waardoor voor hun Kollege de verplichting bestaat een nieuwe beschik king te nemen met inachtneming van de gedane uitspraak. De beschikkingen en de daarbij behorende bescheiden liggen vanaf heden gedurende 1 maand ter gemeentesekretarie, afdeling Algemene Zaken, ter inzage, tijdens kantooru ren van 09.00 uur tot 12.00 uur. Tijdens deze termijn liggen bedoelde stukken eveneens ter inzage in de Openbare Biblio theek, Schoolstraat 37 te Moergestel, en wel elke vrijdag van 17.00 uur tot 20.00 uur. Beroep tegen de beschikkingen kan worden ingesteld door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degene, die tegen de aanvragen om vergunning tijdig bezwaar heeft ingediend; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijze niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet binnen 1 maand worden ingediend bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zij, die beroep instellen kunnen overeenkomstig het bepaalde in artikel 60a van de Wet op de Raad van State, een verzoek doen om schorsing van de beschikkingen en/of tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Voorzitter van genoemde afdeling. Moergestel, 31 januari 1990. Burgemeester en wethouders voornoemd, de burgemeester, J.B.S. ter Veer, de sekretaris, A.W.G.J. van Kessel. van 09.00 tot 10.00 uur van 10.15 tot 11.15 uur van 11.30 tot 12.30 uur van 13.00 tot 14.00 uur van 14.15 tot 15.15 uur van 15.30 tot 16.30 uur De afgelopen jaren is er veel gesloopt in Noord-Brabant en ook in Moergestel. Voor de ge meente was dit niet tegen te gaan omdat hiervoor wettelijke instrumenten ontbraken. De gemeenteraad heeft d.d. 26 januari j.l. besloten een inventarisatie te laten maken van waardevolle gebouwen, paadjes, wegen met beplanting etc., en wel om 2 redenen: het vast leggen van het Moergestelse kultuurgoed en om hiermee een eigen monumentenbeleid op te starten. Deze inventarisatie wordt in de maand februari gehouden door de heer Frank Haans te Nijmegen. Van elk waardevol pand (d.w.z. van architektonische, planologische of historische bete kenis) wordt een beschrijving gemaakt alsmede 1 foto gemaakt. De ouderdom wordt ge schat en er wordt iets geschreven over de erfbeplanting. Burgemeester en wethouders van Moergestel maken bekend dat zij voornemens zijn om een door J.A. van Esch, Pijnendijk 6 te Moergestel, gevraagde nieuwe, de gehele inrich ting omvattende vergunning als bedoeld in artikel 6a van de Hinderwet voor een varkensfok- en mesterij, rundveehouderij, kalvermesterij en stierenmesterij annex mestopslag, zoals op de bij de aanvrage behorende bescheiden is vermeld, op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sectie A, nummer 2887, plaatselijk bekend Pijnendijk 6, te weigeren. Wij zijn voornemens de gevraagde vergunning te weigeren in het belang van het beper ken van gevaar, schade of hinder buiten de inrichting. Met name bestaat strijd met het bepaalde in de richtlijn Ammoniak en Veehouderij (eco logische richtlijn). De ontwerp-beschikking en de daarbij behorende bescheiden liggen vanaf heden gedu rende 14 dagen voor een ieder ter gemeentesekretarie. afdeling Algemene Zaken ter in zage, en wel iedere werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Bovendien liggen bedoelde stukken gedurende deze termijn ter inzage elke vrijdag in de Openbare Bibliotheek, Schoolstraat 37 te Moergestel, van 17.00 uur tot 20.00 uur. Gedurende de termijn van 14 dagen kunnen de aanvrager, alsmede degene die bezwaar heeft ingebracht en een ieder die aantoont daartoe redelijkerwijze niet in staat te zijn ge weest, gemotiveerde bezwaren indienen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. Een bezwaarschrift dient gericht te zijn aan en ingediend te worden bij ons Kollege. Degene die een bezwaarschrift indient kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet be kend te maken. Moergestel, 31 januari 1990. Burgemeester en wethouders van Moergestel, de burgemeester, J.B.S. ter Veer, de secretaris, A.W.G.J. van Kessel. Moergestel, 31 januari 1990. Burgemeester en wethouders voornoemd, de burgemeester, J.B.S. ter Veer, de secretaris, A.W.G.J. van Kessel. Onder grote publieke belangstelling heeft de Kommissie Ruimtelijke Ordening op 22 ja nuari jl. gesproken over de door het Kollege van Burgemeester en wethouders opgestel de notitie m.b.t. de zgn. ecologische richtlijn. In Moergestel-Nieuws van 12 januari 1990 hebben wij tevens gewezen op de te houden inspraakavond op 7 februari a.s. in Café 't Draaiboompje, aanvang 20.00 uur. Ten behoeve van deze inspraakavond willen wij op deze plaats In grote lijnen aan geven wat de huidige richtlijn betekent. De aantasting van bossen en natuurgebieden is de laatste jaren met name in het kader van de verzuringsproblematiek onder de aandacht gekomen. De verzuringsschade wordt mede veroorzaakt door ammoniak. Deze ammoniak komt voor het belangrijkste deel vrij bij het houden van vee en het opslaan en uitrijden van mest. Bij het beoordelen van aanvragen om hinderwetvergunning voor nieuwvestiging of uitbrei ding van veehouderijbedrijven, moet bezien worden of de uit het bedrijf vrijkomende am moniak binnen bepaalde normeringen blijft waardoor schade aan bossen en natuurgebie den binnen aanvaardbare grenzen blijft. Deze normeringen zijn opgenomen in de richtlijn Ammoniak en Veehouderij, beter bekend als de ecologische richtlijn. Eerste uitgangspunt voor de richtlijn zijn de voor verzuring gevoelige gebieden, zoals bos en natuurgebieden. Tweede uitgangspunt is dat de ammoniak van bedrijven die gelegen zijn binnen 500 meter van de gevoelige gebieden, de meeste invloed heeft op die gebie den. Uiteraard is niet alleen de ammoniak van die bedrijven van invloed op de bossen, maar ook de ammoniak van andere bedrijven, gelegen buiten die 500 meter grens. Het totaal van deze ammoniak, die neerslaat op de bosgebieden, wordt de zgn. achter- gronddepositie genoemd: een bestaand gegeven dus. Voor Moergestel is deze achtergronddepositie, voorzover het betreft bosgebieden, bere kend op 2513 eenheden (Mol. potentieel zuur per ha. per jaar). Ook zijn zgn. maximale waarden vastgesteld: voor nieuwe bedrijven 1300 en voorbestaan de bedrijven die wensen uit te breiden op 2000 eenheden. Wordt nu een aanvrage om hinderwetvergunning ingediend door een veehouderijbedrijf, dan moet beoordeeld worden of de totale ammoniakdepositie niet boven de maximale waar den uitkomt. Door nu op te tellen de depositie van het bedrijf dat vergunning vraagt, de totale depositie van de bedrijven die in de nabijheid ervan zijn gelegen en het bestaande achtergrondni- vo. wordt gekomen tot een totale depositie. Die totale depositie mag de genoemde maxi male waarden niet overschrijden. Voor bedrijven die binnen de 500 meter grens liggen betekent dit op voorhand dat het be staande achtergrondnivo reeds boven de maximale waarde ligt. Om deze reden is dan ook geen nieuwvestiging en nagenoeg geen uitbreiding binnen deze zónes meer mogelijk. De inspraakavond is nu bedoeld om uw mening kenbaar te maken over de vraag of de richt lijn moet gelden voor de genoemde 500 meter gebieden dan wel voor het gehele grond gebied van de gemeente Moergestel. Wij nodigen u daarom uit om aanwezig te zijn in ’t Draaiboompje op woensdag 7 februari a.s. om 20.00 uur. De Stappert St. Jansplein De Hoefkens Krijtestraat Bibliotheek Vossenhoorn F3, Ui O OO ONT- KRU1PJ OLO f si— - ^-Lenio Af&j' N/póf echter wenselijk daarbij de achterkant van het gebouw te zien. Wij stellen het op prijs als u aan een dergelijk verzoek van de heer Haans wilt meewerken. Hij heeft een legitimatie bewijs van de gemeente op zak. Vraag hem daarnaar! 606-s Burgemeester en wethouders van Moergestel.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 10