Kenia-reis voor Frans Lauterbach WISSELDIEET: morgen óók naar de Echte Bakker! Jos van Hulten mm IKAR □in u4pli/iodite Vandaag naar de Echte Bakker... Prinsenbal ’De Pierewaaiers Stomerij Palthe voor nóg betere service! 1 i 1 i >fl Beloofd is beloofd: echte komedie Shell Super Plus-loodvrij (98 octaan) 7T7T®J Biljarten Weekmarkt I Bertens Shell benzinestation Fotogroep Moergestel ■T Voor uitlaten die nu nog smeerpijpen zijn Vraag het gratis boekje ’Welke benzine in welke auto?’ want dan wordt de ’Brooddag’ alsnog een smuldag met dat lekkere, flinterverse volkorenbrood van uw Echte Bak ker. En niet één, maar wel 10 soorten pronken op de plank! Waaronder het meest pure volkorenbrood ’Bruin van de Molen’ (gemaakt van zuiver molenaarsmeel). En nu volgt het leukste van het dieet: u kunt Burgemeester en wethouders van Moergestel Kerkstraat 12 - Moergestel Telefoon 04243-1268 DE WARME BAKKER JOHN MENSINK Bij van Dijk Stoffen in Moergestel Want die heeft natuurlijk véél meer als alleen volkoren brood. Wat dacht u vanalle soorten wit en kleinbrood? En van eigengebakken koeken en beschuit, exclusieve specialiteiten en ver-ruk-ke-lijk banket? Alles zelfgebakken en iedere dag vers! Vergeet daarbij niet de vlotte bediening en gratis adviezen. Uw Echte Bakker - voor afwisseling in uw Wisseldieet! Zaterdag a.s. Naast onze Shell super, Euro loodvrij (95 octaan) voortaan ook verkrijgbaar: S -t 14e Jaargang - Nr. 605 WOENSDAG 24 JANUARI 1990 IA 12 Het organiserend comité. 605-2 Huidverzorgingsinstituut Kerkstraat 2 5066 AS Moergestel Telefoon 04243-2831 Ander fotowerk blijft natuurlijk van harte welkom. Tot donderdagavond! ’Januari Driebanden-toernooi’ in Café ’De Klaore’. De halve finales de finale worden gespeeld op vrijdag 26 januari a.a.s om 20.00 uur. De halve finales worden gespeeld door: Th. Boogaers - K. van Poppel A. v/d Werf - A. Nouwens De winnaars spelen de finale. Hartelijk dank spelers en medewerkers en graag weer tot volgend jaar! Zoals al eerder in dit blad is verwoord slaat de weekmarkt op vrijdagmiddag goed aan. De belangstelling voor de markt in de nieuwe opzet is groot en publiek en marktkooplieden zijn tevre den. Om wederzijdse teleurstellingen te voorkomen wijzen wij erop dat de ope ningstijd van de markt is van 14.00 tot 17.00 uur. Vóór het aanvangstijdstip mogen de kooplieden nog niet verko pen. Als u de markt wilt bezoeken kunt u dus het beste na 14.00 uur naar het St Jansplein gaan. l KERKSTRAAT 17 TEL 04243-1259 MOERGESTEL Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 om het door de schrijver bedoelde effect over te brengen op het publiek. Jan Habraken, Sjaan van Lieshout, Mien van de Snepscheut, Nico van Elderen, Willeke de Laat, Noud van de Wouw, Jeanne Deliën, Dien Ketelaars en Anneke van den Meydenberg hadden hun opdracht prima be grepen om van dit moeilijke stuk (de teksten wa ren allemaal heel erg kort) toch iets moois te maken. Vanaf 20.30 uur is het feest voor iedereen in zaal Hans de Brouwer. Daar verzamelen zich hope lijk alle Pierewaaiers en overige Moergetelse car navalsvierders, temidden van talrijke hofhoudin gen van eigen en bevriende bodems met hun hof kapellen, welke laatste er lustig op los zullen spe len. Er zal een live-optreden zijn van de beken de zangeres Jamie Lee. Populair, volumineus, charmant en goedgestemd. Om 23.11 uur precies wordt de nieuwe Stadsprins 1990 van Moergestel aan het publiek voorgesteld, hetgeen wel het mo ment suprème voor alle Pierewaaiers moet zijn. Na afloop van de officiële installatie is er gelegen heid de nieuwbakken Prins te feliciteren. Daar na kan tot in de kleine uurtjes feest worden ge vierd rondom deze Dorstlustige Hoogheid en vanwege de opening van het Moergestels Carna val 1990. Het wordt ongetwijfeld een grandiose avond. Hopelijk de prelude van een geslaagd car naval 1990. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Komende zaterdag zetten ’De Pierewaaiers’ het carnaval 1990 in met het traditonele Prin- senbal. Tijdens deze belangrijke en feestelijke gebeurtenis, waarbij stijl en protocol de hoog ste aandacht krijgen, wordt de nieuwe prins aan den volke bekendgemaakt en getoond. Hij is het die tijdens het carnaval 1990 het Pierewaai- ersrijk zal moeten leiden, door dik en dun. Hij zal ook nieuwe impulsen moeten geven aan het Moergestels Carnaval. Het is dus van belang dat de nieuwe Prins een voorganger van allure zal zijn, die bij zijn onderdanen een grote geest drift kan losmaken. Hij zal de Pierewaaiers moeten opwekken om in Moergestel weer het carnaval te vieren als vanouds en zo als het hoort. Op originele wijze, met groot en thousiasme, massaal, vol vuur en met vaart en verve. Daarom heeft de Prinsencommissie, bestaande uit besturende Pierewaaiers die hun sporen in het carnavalsgebeuren hebben verdiend, langdurig en intensief gezocht naar de geschikte man. En deze uiteindelijk gevonden. Het is voor de bui tenwereld nog volstrekt onbekend welke persoon er schuil gaat achter deze Dorstlustige Hoogheid. Er is sprake van een goedbewaard geheim. Moer gestel is nieuwsgierig en de echte Pierwaaiers zijn razend benieuwd. Wie is het die over hun de scepter gaat zwaaien? Zij popelen van ongedufd en wachten in spanning het grote moment af. Komt er een verandering? Dit jaar heeft het bestuur van ’De Pierewaaiers’ gekozen voor zaal Hans de Brouwer, als de loca tie waar de nieuwe prins, eerbiedig ’Stadsprins van Moergestel’ genoemd, zal worden ’onthuld’. In voorgaande jaren gebeurde dit steeds in ’Den Boogaard. Met deze verplaatsing hoopt men een vrrassend nieuwe sfeer te kunnen scheppen. De Ideinere locatie kan wellicht meer ambiance en intimiteit geven, waardoor alle aanwezigen zich De toneelgroep ’De Tweede Jeugd’ had mei de keus van het toneelstuk voor dit jaar in de roos geschoten. Een echte plattelandskomedie in drie bedrijven waarvan het publiek elk moment ge noot. De spelersgroep stond dan ook borg voor een plezierig avondje uit want de lachsalvo’s wa ren niet van de lucht. Het kolderieke spel, ge paard gaand met niet-alledaagse opkomsten (van achter uit de zaal) en spitsvondige teksten boden het aanwezige publiek alle waar voor hun geld. Regiseuse Wilna Schut had er samen met alle mensen achter de schermen weer alles aan gedaan Tt Donderdag 25 januari 1990 om 20.00 uur is er weer een bijenkomst in Den Donk. Deze avond gaan we een dia-serie bekijken van Jan Geerts. K- Nietsvermoedend bestelde Frans Lauterbach, Raadhuisstraat 12, aan het eind van 1989 zijn jaarlijkse abonnement voor Beekse Bergen. Verleden week kreeg hij het verzoek om op vrijdagmiddag naar het Safari-restaurant te komen om daar de aan de abonnementenverkoop gekoppelde prijs in ont vangst te komen nemen. Uit handen van Sabena-vertegenwoordiger Hans Hommels kreeg Frans de prijs aangeboden bestaande uit twee vliegtickets Brussel-Nairobi. Notaris Vrijdag uit Goirle had uit de ruim 700 verkochte abonnementen tot nu toe de naam van Frans getrokken. Op de foto zien we van links naar rechts: Marijke Russ, public relations Libema, Hans Hommels, de gelukkige Frans Lauterbach en parkmanager Wim Verberkmoes temidden van de zebra’s in de Beekse Bergen. nauwer bij de inauguratie van de Prins betrokken voelen. Er wordt een veelomvattend programma rond deze Prinsespresentatie afgwerkt. In grote lijnen gelijk an dat van vorige jaren maar met toch ook enige nieuwe elementen. In de min of meer besloten kring van bestuur en huidige hofhou ding wordt in de vooravond afscheid genomen van de op zijn laatste benen lopende Prins Antoi ne. Dat gebeurt in ’De Veerkes’. Omstreeks 19.00 uur vindt de eveneens traditionele samen komst op het gemeentehuis plaats. Burgemeester ter Veer ontvangt daar de besturen, hofhoudin gen, exprinsen, eregarde en hofkapellen van ’De Pierewaaiers’, ’De Dorstvlegels’ en ’De Dur- draaiers’. Hier vinden verschillende ceremonieën plaats. «i

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 1