BURO 76 1 i Laat ons niet stranden met de haven in zicht. ZOEKERTJES i Wij denken zelfs met u mee Buro ’76 L^^bescherming Gratis een origineel geschenk. I I Zwemlessen voor volwassenen Gezellig rond de tafel genieten van goede muziek Woensdagmiddag: Kindersafari De nieuwste geboortekollektie van INTERCARD is uit. Wij tonen u deze graag en helpen u ook met de tekst. r. KEN-tE-KEN VOORLICHTING SLACHTOFFERHULP Foto’s in opdracht van Moergestel- Nieuws' gemaakt zijn foto’s van Chris van de Bijgaart Fotografie als het gaat om uw goeie drukwerk. Onze jarenlange ervaring staat garant voor uw vertrouwen op het gebied van alle soorten drukwerk. Wij praten er ook graag over... Oisterwijkseweg 43, Tel. 2268 (na 19 uur) -a IBIJVAL-BONI Ja, ik help! Ik steun ook de campagne voor een betere dierenwet en maak vandaag nog een bedrag van f over op giro IA 6 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 19 JANUARI 1990 PAGINA 7 Hoera hier ben ik! l~ÏY~~7 l NAAM POSTCODE Ter kennismaking 10 LESSEN voor 295,— BEL VOOR MEER INFORMATIE 04243-2301 of kom gewoon even langs REGENBEEMDEKE 1 MOERGESTEL an rt. ok ■en tar ag eft iw Oisterwijkseweg 43 - Moergestel Telefoon 04243 - 2268 NIEUW NIEUW AUTORIJSCHOOL Wilt u leren zwemmen in overdekt bad ’De Leye’ in Oisterwijk? Elke maandag en donderdag van 19.30 uur tot 20.30 uur en elke woensdag van 11.00 tot 11.30 wordt er in het overdekte zwembad De Leye zwemles gegeven voor volwassenen. Iets voor u? Of aarzelt u? Denk niet te snel dat u al te oud zou zijn om nog zwemmen te leren. Daaroor bent u namelijk nooit te oud. Heel veel mensen leerden op deze manier al zwemmen en daarbij waren er ongetwijfeld velen, die ouder waren dan u. Zwemmen leren is fijn, maar kunnen zwemmen is nog fijner. Zwemmen zorgt voor ontspanning en is gezond. Veel kinderen leren het al vanaf hun vijfde jaar of zeker op de basisschool. Waar om zou u het ook niet proberen? De zwemlessen worden gegeven door een goed en deskundig team van zwemonderwijzers en -onderwijzeres sen. Ze staan ook klaar voor u. Meer weten? Wilt u meer weten over de zwemlessen voor vol wassenen, neem dan eens contact op met over dekt zwembad de Leye. Telefoon 84714. Zwem men? Goed voor u! alléén geplaatst bij kontante betaling! Wilt u een fiets of bromfiets kopen? Dan eerst bij ■Schepers Tweewielers binnenlopen! De zaak met de vele aanbiedingen en z’n nét iets betere service! Degelijk schoorsteen vegen; riool ontstoppen met hogedruk en alle voorkomende werkzaamhe den: ‘De Klusjesman’, Langvennen-Oost 27, Oister wijk, tel. 04242-83937. Wilt u een fiets of bromfiets kopen? Dan eerst bij Schepers Tweewielers binnenlopen! De zaak met de vele aanbiedingen en z’n nèt iets betere service!1 Voor ’n massief eiken eetkamertafel, salonta fel etc. F. Roozen Massief Eiken Meubelen, Pr. Ire- nestraat 7, Moergestel, tel. 04243-1785. Wilt u een fiets of bromfiets kopen? Dan eerst bij Schepers Tweewielers binnenlopen! De zaak met de vele aanbiedingen en z’n nèt iets betere service! Verkoop van schilderijen en schilderijlijsten; alumini- umlijsten in alle maten en kleuren. Galerie Erica, Eri- castraat 3, Oisterwijk, tel. 04242-84228 en 88763. Openingstijden: ma., wo. en do. 13.00-18.00 u; za. 13.00-16.00 u. Andere tijden op afspraak. Jubileum of verjaardag? n Kadobon de beste keus! Winkeliersvereniging Moergestel l Verkrijgbaar bij de Rabobank. Wilt u een fiets of bromfiets kopen? Dan eerst bij Schepers Tweewielers binnenlopen! De zaak met de vele aanbiedingen en z’n nèt iets betere service! rekening 395141 t.n.v de Dierenbescherming. Den Haag, o.v.v. 'Campagne Wetgeving'. Ik wil nog wel méér doen! Ik geel me op als lid van de Dierenbescherming. Daarvoor ont vang ik gratis 6x per jaar het kleurenblad DIER. Ik wacht met het betalen van de contributie a f 28.- per jaar tot ik van u een acceptgirokaart heb ontvangen. (Het getwiste aatikrutse» s.v.p.) Vanaf 1 januari 1990 gaan alle landgroepen van de Rijkspolitie in de regio Tilburg, waaronder ook Oisterwijk en Moergestel vallen, werken met één slachtofferverwijs-systeem. Alle slachtoffers die aangifte doen van een misdrijf ontvangen des gewenst van de politie-ambtenaar een kaartje met daarop het mutatienummer waaronder hun zaak wordt geregistreerd en de naam van de verbali sant. Hierdoor weet een slachtoffer direct bij wie hij of zij informatie kan vragen over de betreffen de zaak. Op het kaartje staat tevens informatie over en het adres van het bureau slachtofferhulp, waar men terecht kan voor materiële of immateriële hulp verlening. Het tweede deel van het kaartje gaat - na toestemming van het slachtoffer - naar het bureau slachtofferhulp in Oisterwijk. Vanuit dit bureau wordt dan binnen een week contact op genomen met het slachtoffer en wordt indien wenselijk of noodzakelijk gepaste hulp geboden. De politie geeft hiermee uitvoering aan de richt lijnen welke door de Procureurs-Generaal in Ne derland zijn uitgevaardigd. Het voordeel van dit systeem is dat men op een voudige wijze bij de politie informatie kan vragen over zijn of haar zaak, omdat men de naam van de verbalisant en het registratienummer weet. Aan de hand van dat registratienummer kan de politie ook snel de aanwezige informatie vinden. Ook worden de slachtoffers middels dit kaartje op de mogelijkheid gewezen hulp of bijstand van een bureau slachtofferhulp te vragen. Te denken valt bijvoorbeeld aan schadevergoedingsmoge- lijkhenden, het helpen invullen van ingewikkelde formulieren, een persoonlijk gesprek, goede raad of hulp in andere zin. Er wordt terdege rekening gehouden met de privacy van de slachtoffers, wilt u niet dat uw zaak aan het bureau slachtof ferhulp wordt doorgegeven dan wordt dit niet ge daan. U krijgt evengoed het kaartje mee zodat u bij de politie toch de gewenste informatie kunt opvragen. Of dit een effectieve manier is om slachtoffers van misdrijven beter van dienst te kunnen zijn zal de toekomst moeten leren. Aan de Katholieke Universiteit van Tilburg is gevraagd deze ver- wijsmethode te onderzoeken. De uitkomst zal mede bepalend zijn voor de voortgang van dit projekt. Het gehele projekt is tot stand gekomen na inten sief overleg tussen de Sectie Jeugdzaken en Hulp verlening van de Rijkspolitie te Breda en de bu reaus slachtofferhulp te Tilburg, Waalwijk en Oisterwijk. In de wetenschap dat de slachtoffers er, ook als de daders bekend zijn, in het algemeen maar be kaaid afkomen, hopen wij dat toekomstige slacht offers van misdrijven een nuttig gebruik van deze hulpverlening kunnen maken. Intusen doen wij ons best, met medewerking van de bevolking, het aantal slachtoffers zo laag mo gelijk te houden. Het leuke en educatieve programma iet er op die woensdagmiddagen als volgt uit: 14.00 uur: vertrek van de Safaristudiebus vanaf h t parkeer terrein bij de ingang Safaripark voo. een safa ritocht. 14.45 uur: bezoek aan apenland en de wandelsafa i. 15.30 uur: afsluiting van de Safaritocht met portie rites in het Safarirestaurant. Iedere deelnemer ontvangt een SafariquL en on der de inzenders van de juiste oplossing vordt een leuke prijs verloot. Om 16.00 uur zijn de deelnemertjes weer enig bij het beginpunt. Voor de ’Woensdagmiddag Safari’ kan met rich aanmelden: 013-360035 toestel 191 (ook voo in formatie). Misschien een leuk idee voor een kinderver ja r- dagsfeestje! De kosten bedragen 10,- per kind (ouders/b geleiders betalen dezelfde prijs). De Safaritocht geeft kinderen l um ouders/bege- leiders mogen ook mee!) de mc lelijkheid om op een speelse manier kennis te mal en met het unie ke dierenbestand in een van de grootste dieren parken van Europa. Het doel hiervan is belang stelling op te wekken voor de diei mwereld en de natuur in het algemeen. Er wordt gewezen op de gevaren die de natuur bedreigen en dus ook veel van de diersoorten die in het Safa ipark te zien zijn. Vanaf 10 januari t/m 28 m lart 1990 kunnen kin deren in de leeftijd van 7 t/m 12 jaar een span nende en leerzame Safariticht maken, die spe ciaal voor hen wordt georganiseerd op de woens dagmiddag in Safaripark Bei kse Bergen. Telkens vertrekt om 14.00 uur de f afaristudiebus voor deze speciale rondleiding, die wordt verzorgd door medewerkers van de educatieve dienst Sa faripark. Op zaterdag 20 januari om 20.30 uur kunt u in ’Den Domp’ in Haaren een bijzonder concert bijwonen. De Budding Sound Big Band o.l.v. Piet van Campenhout (Streekmuziekschool Oisterwijk) nodigt enkele docenten uit als gast- solist. Dit zijn Geurt Grosfeld (dwarsfluit), Henk Bron (electronischt piano) en Marloes van Houtert (blokfluit). Ook de gerenommeerde zanger Dirk Van Croo- nenborch staat in voor topniveau. Verschillende stijlen (jazz, rock, disco...) komen aan bod in een zeer gevarieerd programma. Iedereen is van harte welkom, de toegang is gratis. PLAATS I Vul deze bijval-bon in en stuur deze vandaag I nog op naar de Dierenbescherming. Antwoord- ^^3 nummer 2105,2508 VD Den Haag. Envelop niet dichtplakken. Een postzegel mag wel. maar I hoeft niet. ^9EM3SK9nHMESI Het ging juist zo goed met onze strijd voor een betere dierenwetgeving Ruim een half miljoen Nederlanders betuigden hun adhesie Bovendien stond de meerderheid van de Tweede Kamer achter ons. Tijdens de behandeling van de dierenwet in de Tweede Kamer; viel het kabinet Alles staat dus weer op losse schroeven. Dat bete- I STRAAT kent opnieuw de schouders eronder! Maar I zonder geld kan dat niet Ook niet zonder nieuwe leden, want hoe méér leden des te méér invloed op de politiek De Dierenbescherming vraagt u dus: help ons waar u kan. Laatons niet stranden E** met de haven in zicht

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 7