i Liefdadigheidsfestijn in 1991 in Moergestel Pieter Burgers 7e bij NK veldrijden jlpliAoditê Toneelclub ’De Tweede Jeugd’ 11 Stomerij Palthe voor nóg betere service! Jaarvergadering ’Gezwiene Waai’ Beerse kunst in het Oude Kerkje Karnavalsoptocht KAR I h Afgelopen zaterdag 13 januari werden de Nederlandse kampioenschappen veldrijden voor amateurs gehouden in het Utrechtse Maam. Onze plaatsgenoot Pieter Burgers, die vorig jaar nog derde werd bij deze kampioenschappen, behoorde ook nu weer tot een van de favorieten. DE WARME BAKKER JOHN MENSINK Bij van Dijk Stoffen in Moergestel Wellicht heeft u vorige week reeds gelezen dat de Ouderentoneelclub het komend weekend weer ’op de planken verschijnt’. De drie Moergestelse gilden: St. Catharina, St. Joris en St. Sebastiaan en Barbara, hebben de toezegging van het Kringbestuur van Het Kwartier van Oirschot om in 1991 het jaarlijks te houden Liefdadigheidsfestijn in Moergestel te organiseren. 1994 of 1995: Vrij Gildefeest bij St. Joris. -- NA 8 WOENSDAG 19 JANUARI 1990 14e Jaargang - Nr. 604 I Bestuur ’Gezwiene Waai’ S.W.M. t namens deze, A. Hoffmans. Huidverzorgingsinstituut Kerkstraat 2 5066 AS Moergestel Telefoon 04243-2831 ...uit het vorige liefdadigheidsfestijn.... Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Graag willen wij u hierop nogmaals attenderen, omdat het echt de moeite waard is om te komen genieten van de plattelandskomedie in drie be drijven en geschreven door J. Hemmink-Kamp ’Beloofd is beloofd’. De uitvoeringsdata zijn: vrijdag 19 januari om 14.00 uur speciaal en alleen voor alle ouderen; za terdag 20 januari om 20.15 uur en maandag 22 ja nuari om 20.00 uur voor iedereen die van toneel houdt. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa vóór aan vang van de uitvoering en in voorverkoop bij Ei- erhandel A. van de Wouw, Pr. Irenestraat 13. De uitvoeringen worden gehouden in ’Den Boogaard’. Korte beschrijving: Een weduwnaar, die tijdens zijn leven goed ver zorgd wil worden, houdt zijn dochter steeds voor dat zij haar moeder op haar sterfbed heeft beloofd om voor hem te blijven zorgen. Daardoor voelt zij zich verplicht deze belofte gestand te doen, hoewel ze wel anders wil. Als zij dan verliefd wordt zoekt ze toch een uitweg. De knecht, en ook een van haar nichten met vriend, die komen logeren, proberen haar goede raad te geven. Maar Wilt u graag weten op welke komische wijze de ze verwikkelingen worden opgelost??? Kom dan op een van bovenstaande avonden genie ten van echt toneelwerk! U bent van harte wel kom en in de pauze wordt u gratis een kop kof fie aangeboden. De gezamenlijke spelers van ’De Tweede Jeugd’. Nieuwkomer was dit jaar Richard Groenendaal, zoon van profwielrenner Rein Groenendaal, sinds januari amateur. Verder waren Wim de Vos (winnaar in Moer gestel), Edward Kuijper uit Tilburg en titelver dediger Frank Groenendaal ook als favorieten van start gegaan. Na de start nam Richard Groenendaal de leiding voor Edward Kuijper. Pieter had echter een slechte start, hij kwam als 25ste door. Na pakweg 25 minuten kwam hij sterk opzetten Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Eens in de twee jaar nodigt de stichting het Oude Kerkje Beerzenaren, die in hun vrije tijd creatief bezig zijn, uit om hun creaties te exposeren in het Oude Kerkje. Zo zijn er metaalsculpturen van Mieke de Kok; Wil van de Pas exposeert fraaie zelf ingekleurde textielstoffen; aquarellen zijn te bewonderen van Thea v/d Wolf; Jan van Vroenhoeven en Maar ten Vennix, uit de kring van de plaatselijke Heemkunde, presenteren stukjes Beerse geschie denis; natuurfotografie in kleur van Wim de Kroon en olieverven van Nico Slijkerman. Het kerkje is zoals steeds op zaterdag open van 13.00 tot 17.00 uur en op zondag van 11.00 tot 17.00 uur. KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 MOERGESTEL z2 Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 Ook dit maal is het aanbod dermate groot dat er twee tentoonstellingen gehouden gaan worden. De eerste vindt plaats in het weekeinde van 20 en 21 januari, de tweede op 10 en 11 februari. Het komend weekend komen maar liefst zeven exposanten aan bod. 11$ Via ’Moergestel-Nieuws’ willen wij u er nog even aan herinneren dat op 25 februari de traditione le karnavalsoptocht door de Moergestelse straten trekt. En u weet dat dit een van de hoogtepun ten is van de vier karnavalsdagen. De organisatoren hopen natuurlijk ook dit jaar weer op een grote deelname. U weet ook dat er reklame gemaakt mag worden, zij het met be scheiden afmetingen. Dit alles kan het financieel wat aantrekkelijker maken en de animo vergroten. Jullie weten ook dat het motto is: ,’t Kekt zoast lekt’. Dit motto is goed te gebruiken in een uit beelding. Voor het eerst werd vorig jaar de optocht ontbon den op het St. Jansplein en dit is iedereen erg goed bevallen. U neemt niet alleen deel aan de optocht maar u kunt uw pronkstuk nog eens een keer ten toon stellen op het plein en hiervoor was veel belangstelling in het voorgaande jaar. Dus: steek de koppen nog eens ’n keer bij elkaar en breng een groep(en) en/of wagen(s) op de been. Je kunt er zoveel plezier aan beleven. Veel succes namens de commisie karnaval soptocht, en reed toen alweer op een 1 le plaats. Richard Groenendaal was echter onbereikbaar voor hem, hij werd dan ook Nederlands kampioen. Pieter reed naar een verdienstelijke 7e plaats. Edward Kuijper werd achter Richard Groenen daal 2e en Frank Groenendaal 3e. Toch een knappe prestatie van onze plaatsgenoot en een reden voor ons om ook volgend jaar na het sukses van dit jaar weer een veldrit in Moergestel te organiseren. I ook de postbode heeft een plan gemaakt. En met de kermis in zicht is de liefde niet van de lucht. Dit Liefdadigheidsfestijn, de opbrengst is voor de Oudervereniging van het Zorgenkind in de re gio, is ook al in 1979 in Moergestel gehouden. De netto opbrengt was toen ruim 21.000,-. Na 12 jaar, op 1 september 1991, is Moergestel weer aan de beurt. De le zondag van september, al jaren geclaimd door de harmonie (Vlooien markt) hebben zij in goed overleg voor ’n jaar overgedragen. Harmonie: bedankt! Door het Kringbestuur was aangeboden om in 1992 het 25e Liefdadigheidsfestijn, een jubileum, te organiseren. Dit stuitte echter op bezwaren bij Gilde St. Joris die het plan hebben midden ne gentiger jaren een vrij Gildefeest te organiseren. Dat zou teveel organisatie vergen van Overheid en leden. Men is er nl. anderhalf a twee jaar mee bezig. Het wordt dus de komende 5 jaren druk met het Gildegebeuren. De jaarvergadering is verschoven naar 29 januari a.s. in Café ,’t Centrum’, aanvang 20.30 uur. De eerder genoemde datum van 22 januari komt hierdoor te vervallen. Wij hopen alle leden op deze vergadering te mo gen begroeten. Ziehier de agenda: 4 juni 1990 2e Pinksterdag: Durpsfist voor de Moergestel naren. Kermismaandag 1991: Koningschieten bij St. Joris. 1 September 1991: Liefdadigheidsfestijn. Kermismaandag 1992: Koningschieten bij St. Sebastiaan en Barbara. Kermismaandag 1993: Koningschieten bij St. Catharina. 2e Pinksterdag 1994: Durpsfist. Regelmatig zal er in dit blad aandacht worden besteed aan de vorderingen bij de organisatie van bovengenoemde gilde-evenementen. De Gilde-overheden van St. Joris, St. Catharina en St. Sebastiaan en Barbara.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 1