Verplaatste markt spreekt aan! 1 Stemmig slotaccoord ’Crescendo’-jubileum 1 uApliftodite Wielerveldrit na twee jaar terug. ■KAR fc@aate<®(7D: rrm Stomerij Palthe voor nóg betere service! 1 T' F Aanleveren kopij Aanleveren advertenties "’•AS Beloofd is beloofd I Kerstconcert 23 december j.l. I Voor wat de advertenties betreft verandert er niets! Deze kunnen gewoon tot en met zondag (eventueel maandag) worden ingeleverd op ónze redatieadres. JOHN MENSINK ZONDAG 14 JANUARI 14.30 uur HET VEENSPOOK’ Bij van Dijk Stoffen in Moergestel SHiiiMNihM Het heeft er alle schijn van dat de verplaatsing van de weekmarkt van maandag naar vrijdag niet voor niets is geweest. De première die afgelopen vrijdag plaatsvond bleek een schot in de roos. De eigenlijke feestelijkheden Intussen al weer 3 weken geleden werden de jubileumaktiviteiten rond het 50-jarig bestaan van zangvereniging ’Crescendo’ op waardige wijze afgesloten. Het kerstconcert met medewerking van alle Moergestelse koren vormde het sluitstuk dat aan het eind van de avond door alle koren gezamenlijk werd omgezet in een stemmig slotaccoord. Terugblik WOENSDAG 12 JANUARI 1990 14e Jaargang - Nr. 603 Redaktie 'Moergestel-Nieuws' M.O. Huidverzorgingsinstituut /Q Kerkstraat 2 5066 AS Moergestel Telefoon 04243-2831 I A In verband met verdergaande automatisering, ook op de drukkerij waar deze krant wordt gedrukt, verzoeken wij nogmaals aan verenigingen e.d. om hun teksten zo vroeg mogelijk in te leveren. In principe gaan we er van uit dat op VRIJDAGAVOND alles binnen moet zijn. Deze regel geldt echter niet voor verslagen e.d. van aktiviteiten die in het weekend plaatsvinden. Deze kunnen tot zondagavond worden ingeleverd. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst De speeldata zijn: vrijdag 19 januari om 14.00 uur alleen voor alle ouderen (GRATIS) zaterdag 20 januari om 20.15 uur en maandag 22 januari om 20.00 uur. De toegangsprijs op zaterdag en maandag is 5,- per persoon en in de pauze wordt U dan GRA TIS een kop koffie aangeboden. Houdt dus een van deze twee avonden vrij om mee te komen ge nieten van een goed en leuk toneelstuk. Wij ho pen weer vele bezoekers te mogen binnen heb ben. In ’Moergestel Nieuws’ van volgende week komen wij op deze aankondiging terug met een korte inhoud over deze komedie. De gezamenlijke spelers van ’DE TWEEDE JEUGD’ DE WARME BAKKER KERKSTRAAT 17 TEL 04243-1259 X MOERGESTEL z; Naar aanleiding van het fragment in on ze laatste TV-uitzending op Oudejaars avond zenden wij a.s. zondagmiddag om 14.30 uur het blijspel uit van Toneelgroep 'De Tweede Jeugd'. Dit alvast als voorproefje op het stuk dat ‘De Tweede Jeugd’ het volgend weekend brengt in ’Den Boogaard’. o Liefst 17 handelaren waren met hun koopwaar naar Moergestel gekomen en allemaal waren ze het er na afloop over eens: de vrijdag blijkt een succes. a.s. Vrijdag staat dan ook alweer de tweede uit gave op het programma en ook nu weer zijn de verwachtingen hoog gespannen. De marktmensen zijn ervan overtuigd dat de Moergestelse weekmarkt kans van slagen heeft en wat hen betreft wordt er naar gestreefd om van Na een gedwongen onderbreking vond afgelopen zondag weer een veldrit plaats op het parcours aan de Zandstraat. Tot verrassing van de organisatoren verscheen toch ’n aantal nationale cracks aan de start die zich op het laatste moment lieten inschrijven voor deze zgn. B-veldrit als voorbereiding op het nationale kampioenschap. Winnaar werd de dit jaar bijzonder sterk rijdende Wim Vos uit Ooster- hout. Onze plaatsgenoot Pieter Burgers, die het hele seizoen toch al in ’n prima vorm verkeert, ge tuige zijn vele ereplaatsen, behaalde ’n verdienstelijke 14e plaats. De organisatie van de veldrit was weer in de vertrouwde handen van de Stichting Wielerronde Moergestel.(foto: Chris van de Bijgaart) Dat is de titel van het toneelstuk dat het Oude- ren-toneel op de planken gaat brengen op zater dag 20 en maandag 22 januari a.s. in ’Den Boo gaard’. Het is tevens van toepassing voor onze club, want vorig jaar hebben wij U beloofd om dit jaar ook weer een goed toneelstuk in te stu deren dus: BELOOFD IS BELOOFD! Het is een plattelandscomedie, geschreven door J.Hemmink-Kamp, in drie bedrijven. Onze spe- Jers zijn dus weer druk aan het repeteren onder leiding van regiseuse Wilna Schut. En zo het er nu gaat uitzien wordt het weer een groot sukses. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Het feestprogramma bestond louter uit hoogte punten. De prachtige jubileummis, verzorgd door de jubilaris zelf en de daarop volgende druk bezochte receptie, waren nog maar het begin, ’n Week later vond het concert plaats van het Vo lendams Operakoor en de feestavond voor de le den. Vervolgens drie zeer suksesvolle muzikale komedie-avonden in ’Den Boogaard’ en dan was er tot slot het kerstconcert. Alle Moergestelse koren traden voor de tjokvol le zaal van ’Den Boogaard’ voor het voetlicht: het Jongerenkoor, ’Con Amore’, Moergestels Grego riaans Koor, ’Cantate Domino’, Bejaardenkoor ’De Echo’, K.V.O.-koor en uiteraard ’Crescen do’ zelf. Als gastsoliste trad Lida Hoekstra met veel suk ses op en het eind van de avond zongen alle ko- de weekmarkt een gezellige vrijdagmiddag te ma ken waar de Moergestelse huisvrouw elke week met plezier naar uitkijkt. Het assortiment is er in elk geval naar, want vrij wel alle genres zijn op de markt vertegenwoor digd. Gepraat wordt overigens nog steeds over ’n verdere uitbreiding, want er wordt in principe gestreefd naar ’n aantal van 30 kramen. De markttijden zijn elke vrijdag van 14.00 tot 17.00 uur. Twee jaren zijn voorbij. In januari 1988 werden de eerste plannen voorzichtig op papier gezet. Anno 1990 mag de jubileumcommissie, evenals trouwens ’Crescendo’, tevreden zijn over wat zich die afgelopen periode heeft afgespeeld. De akties, onontbeerlijk voor een dergelijk eve nement, waren een doorslaand sukses. Wat te denken bijvoorbeeld van de 4 bingo-uitzendingen via MTV die werden voorafgegaan door het 21-spel in de plaatselijke horeca-bedrijven. Het zelfde spel kwam u trouwens ook op de Jaar markt tegen en zal tijdens dat evenement een per manente aktie worden van ’Crescendo’. Het jubileumboek dat dankzij sponsoring van ve le bedrijven een prima overzicht geeft van 1939 tot en met nu. Alle akties resulteerden uiteindelijk nog in ’n ka- do dat namens de kommissie aan de vereniging werd aangeboden: een piano, onmisbaar voor ’n koor als ’Crescendo’. ren gezamenlijk, begeleid door Harmonie ’Prin ses Juliana’ en onder leiding van Koos ten Ber ge het ’Slavenkoor’ van Verdi en ’Die Himmel- rühme’ van Beethoven. Het publiek kreeg ook nog aan het slot de toegift waar het om vroeg en daarna sloot Bernard Oerlemans in een dan kwoord tot de jubileumkommissie de avond en het jubileumjaar op gepaste wijze af. Zangvereniging ’Crescendo’ mag tevreden zijn met alweer ’n schitterend hoofdstuk in haar 50-jarige geschiedenis... Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 1