1 I Zes jubilarissen bij harmonie Zoekertjes... Sport-medisch-centrum ’Physique’ Bestuursvergadering Stichting Openbare Bibliotheek Bond van Ouderen Bond van Ouderen Toneelgroep ’De Tweede Jeugd’ speelt weer Audacia pupillen Van oud naar nieuw... Moergestelse Winterloop 1990 S.V. Roef! Korfbal Hoe Zoekertjes insturen? Aan de leden van de Ouderenbond Voorwaarden Eerste lustrum! Vanaf 2 januari gevestigd: Na maandenlange voorbereiding is door fysiotherapeut W. van Gorsel, arts E.W.Th. van Delft en leraar lich. opvoeding J. de Groot een sportkeuring ontwikkeld die de toets ter kritiek ruimschoots kan doorstaan. Waarom een sportkeuring? Wat houdt de sportkeuring in? Voor wie is dit sportmedisch centrum bedoeld? Waar vindt het onderzoek plaats? Wanneer? MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 5 JANUARI 1990 PAGINA 5 □3 vertrek 15.30 uur Jaap de Groot Bestuur en selectie van Audacia, de leiders en spelers van de A1 en alle vrienden en kennissen: De belangstelling die ik heb ondervonden bij mijn knieblessure is voor mij een stimulans om te werken aan mijn come-back. Allemaal hartstikke bedankt!!! Gilbert v/d Wel De jubilarissen v.l.n.r.Piet Schilders, Willem Ligtvoet, Klaas Smits, Toon Fonken, Wim Jansen en Sjef Meeuwis. (foto: Chris van de Bijgaart) tie nog altijd aktief achter de bar. Willem Ligtvoet bekleedt al enige tijd de func tie van vice-voorzitter, Piet Schilders is, na jaren lang secretaris te zijn geweest, nu de 2e secreta ris, Toon Fonken en Wim Jansen zijn personen waarop de harmonie eveneens altijd een beroep mag doen als er wat georganiseerd moet worden en de verdiensten van Klaas Smits zijn zo stilaan bij iedereen bekend en vanwege de veelomvat tendheid moeilijk te beschrijven. Sjef Meeuwis kreeg namens de leden nog een wandversiering aangeboden door Frans(je) van der Poel en werd daarbij toegesproken door Jan Janssen. Aan het slot dankte Frans Lokin ook nog de dames van de jubilarissen voor het en thousiasme dat zij telkens weer opbrengen voor de harmonie. De toch omvangrijke huldiging werd door het publiek met spontaniteit gevolgd. 2-1 0-11 5-0 4-0 Op dinsdag 16 januari 1990 vergadert het bestuur van de Stichting Openbare Bibliotheek Moer gestel. Tijd: 20.00 uur. Plaats: Openbare Bibliotheek, Schoolstraat 37. De agenda ziet er als volgt uit: 1. Opening. 2. Notulen vorige vergadering (2 nov. 1989). 3. Ingekomen stukken. 4. Mededelingen van de bibliotheek. 5. Mededeling: machtiging. 6. Kopieerapparaat. 7. Tariefsverhoging PBC. 8. Stand van zaken m.b.t. vacature. 9. Stand van zake m.b.t. automatisering. 10. Rondvraag en sluiting. De vergadering is openbaar. Uitslagen 23 en 30 december: Pupillen D.D.W. - Roef!.. Aspiranten Hilko - Roef!... Junioren Sp. Girls - Roef! Junioren Roef! - D.S.V. Wedstrijd 6 januari: Roef! - Zigo Overige teams vrij. Gewoon: de tekst op een vel papier (of op de bon in de krant), 5,— erbij en in de bus stoppen bij ons redaktieadres. dat is alles! Zoekertjes worden alléén geplaatst indien ze bij opgave zijn voldaan! schappelijkheid in het dragen van verantwoorde lijkheid voor de parochie. U zult er in 1990 ongetwijfeld meer van horen. U allen wens ik een gezond en gezegend jaar toe met alle kracht, die u nodig hebt om er een goed leven van te maken. H.J. van den Broek, pastor Voor velen boven de 55 en allen boven de 55 jaar! Een van de aktiviteiten van ons bestuur is: LE DENWERVING, vandaar dit schrijven aan u gericht! Wij zijn een bond waarvan lid kunnen worden: allen, die boven de 55 jaar of ouder zijn en niet meer werkzaam in het beroeps- of bedrijfsleven; zowel mannen als vrouwen. Voor velen is het lidmaatschap ook een teken van ’Solidariteit’ met de andere leden in de bond. Al bent u zelf niet aktief bezig in de bond: door uw lidmaatschap geeft u toch steun en waardering aan al die belangen die via de bond worden be hartigd ten gunste van alle ouderen. Onze vereniging houdt tweemaal per jaar een al gemene ledenvergadering; organiseert voorlich- tingsmiddagen en excursies; kaart- en bingo- avonden en neemt deel aan diverse aktiviteiten door anderen, mede door ons, georganiseerd. Als u dit alles eens rustig overweegt, zou u er dan niets voor voelen om ook lid van deze bond te worden? Voor 20,- per jaar kunt u een bijdrage leveren om ook de belangen mee te behartigen. Hierbij ontvangt u dan ook gratis llx per jaar ons maandblad ’Levensvenster’. Neem de moeite en bel naar: De heer J. Meeuwis, Bosstraat 6, tel. 1641; De heer A. Jonkers, Schoolstraat 29a, tel. 1770. Met vriendelijke groeten namens de Bond van Ouderen. Op dinsdag 9 januari a.s. om 13.30 uur organi seren wij ons 2e rikconcours in ’Den Boogaard’. Inschrijfgeld f 1,- plus de behaalde punten. Voor iedere deelnemer(ster) hebben wij een leuke prijs. Op ons 1ste rikconcours was het een gezellige drukte: zorg dat u er nu ook weer bij bent! De contributie van de Ouderenbond afd. Moer gestel (f 20,- per persoon) zal in de eerste weken van januari bij u aan huis worden opgehaald. Het bestuur De pauze van het Oudjaarsconcert zag er anders uit dan andere jaren. Ere-voorzitter Frans Lokin betrad het spreek gestoelte om het begin te maken aan de huldiging van maar liefst zes harmonie-leden die 25 jaar of langer deel uitmaakten van het orkest. Willem Ligtvoet en Piet Schilders (elk 25 jaar), Klaas Smits, Toon Fonken en Wim Jansen (elk 40 jaar) en Sjef Meeuwis (maar liefst 50 jaar) kre gen de medaille namens de Federatie van Mu ziekgezelschappen opgespeld door de heer van Ras. Het zou te ver voeren om van elke jubilaris de verdiensten hier op papier te zetten, maar duide lijk mag zijn dat, gezien hun periode van lidmaat schap, zij al veel voor de harmonie hebben bete kend. Op het ogenblik helpt bijvoorbeeld Sjef nog wekelijks met de repetities van de jeugdhar- monie en is hij dinsdags na afloop van de repeti- Vrijdag 19, zaterdag 20 en maandag 22 januari staat de toneelgroep ’De Tweede Jeugd’ weer op de planken in ’Den Boogaard’, ditmaal met het blijspel ’Beloofd is beloofd’. Vrijdagmiddag om 14.00 uur spelen ze speciaal voor de bejaarden (toegang gratis); zaterdag 20 januari om 20.15 uur en maandag 22 januari om 20.00 uur voor iedereen. De toegangsprijs voor zaterdag en maandag be draagt (incl. kopje koffie) 5,-. De voorverkoop start begin volgende week bij Noud van de Wouw, Pr. Irenestraat 11. Programma pupillen zaterdag 6 januari: Na een paar zaterdagen niet gevoetbald te heb ben heeft de aktiviteitenkommissie voor de pu pillen en junioren in de kantine een instuif ge organiseerd. Het is wel aantijd gebonden. Zie hieronder de tijden dat je verwacht wordt: van 10.00-11.30 uur: alle D-pupillen van 11.30-13.00 uur: alle E- en F-pupillen van 14.00-16.00 uur: alle B- en C-junioren van 16.00-17.30 uur: alle A-junioren Wat de bedoeling is zie je zaterdag wel in de kantine. Natuurlijk verwachten wij ook de jeugdleiders en trainers op deze instuif. De aktiviteitenkommissie j en Gezondheidscentrum ’Physique’, tel. 04243-2672, b.g.g. 04243-3459. Omdat en arts en fysiotherapeut gemiddeld sa men een uur bezig zijn met het onderzoek is het ook in uw belang dat u voor het onderzoek niet veel eet of drinkt, niet rookt vooraf en tenminste 12 uur vantevoren gen alcohol gebruikt. Zes uur voor de test mag geen zware lichamelijke inspa- ning verricht worden. Voor verdere bijzonderheden of Vragen kunt u zich wenden tot bovengenoemd telefoon nummer. Zo is het leven: we laten onze sporen achter ons en stappen de nieuwe tijd weer in. En dan is het maar te hopen, dat we goede sporen hebben ach tergelaten. Als we terugkijken naar het jaar 1989, dan is er heel wat in herinnering te halen: een bewogen jaar. De media hebben daar dezer dagen ruim aandacht aan geschonken. Als we terugkijken naar het parochieleven, dan mogen we constateren dat in onze geloofsge meenschap zijn opgenomen door het doopsel: een volwassene en zestig kinderen. Twee-en- dertig paren hebben hun huwelijk kerkelijk laten inzegenen en vier-en-veertig mensen uit de ge loofsgemeenschap zijn overleden. Als we terugkijken naar 1989, dan is er weer al le reden, om dankbaar te zijn voor de geweldige inzet van vele mensen voor de parochie. Zonder engagement, zonder medewerking van velen is parochieleven volkomen ondenkbaar. Maar ook het meeleven van parochianen met al le lief en leed dat mensen kan overkomen, is van onschatbare waarde. Voor alle waardering, die is uitgegaan naar pastorale arbeid door wie dan ook verricht, wil ik hartelijk danken. Rondom het kerstfeest hebben mij tal van blijken van waardering bereikt: heel hartelijk dank daar voor! Iedere kaart en iedere attentie wordt van harte gewaardeerd: ze zijn een bemoediging voor het nieuwe jaar. In het komende jaar zal de parochievergadering opnieuw trachten een beleidsplan te formuleren voor de jaren 1990-1995. Het woord ’gemeen schap’ zal daarin centraal staan. Gemeenschap te genover individualisme. Gemeenschappelijke be zinning op het geloven (alleen droog je zo gauw uit...) gemeenschappelijkheid in de vieringen in de kerk (stel je voor, dat iedere buurt een eigen nachtmis ging houden in een of andere boeren schuur...) gemeenschappelijkheid in de betrok kenheid op het lot van de mensen, dat zo ver schillend en soms zo pijnlijk kan zijn, gemeen- Op zaterdag 21 januari a.s. organiseert Sport school ’Physique’ in samenwerking met Sport vereniging Roef! voor de vijfde keer een winter loop rondom het sportkomplex van Roef! in Moergestel. Er is een parcours uitgezet over 2,5 km over zo wel zandpad als verharde weg. Het programma is als volgt: 11.00 uur: start voor de trimloop, de recreanten kunnen naar eigen keuze 2,5 kin, 5 km, 7,5 km of 10 km lopen. De tijd wordt opgenomen maar hier telt alleen jouw persoonlijke tijd. Dus geen volgorde of prijzen, wel een mooie herinnering die je na afloop krijgt. 12.00 uur: de TEAMLOOP over twee ronden met een team van vier pesonen die in uniforme shirts lopen. Afstand 5,2 km. Twee categorieën: A-categorie dat zijn sportscho len, atletiekverenigingen, triathlonverneigingen en loopgroepen; B-categorie, dat zijn Moergestelse verenigingen en andere Moergestelse instellingen. Bij de teamloop is het de bedoeling dat er met een team van 4 personen door ieder een afstand van 5,2 km wordt gelopen. De tijden worden bij el kaar opgeteld en het team met de snelste tijd is de winnaar. Zoals vermeld is de teamloop verdeeld in een A en B categorie. Voor de A-categorie wordt gestre den om de Roef! wisseltrofee en voor de B- categorie om de Physique wisseltrofee. Tevens zijn er voor elke categorie groepsprijzen beschikbaar voor het tweede en derde team. Ook voor jeugdteams zijn aparte prijzen beschik baar. Jeugdteams zijn een viertal jongens of meis jes t/m 17 jaar. 13.00 uur: de start voor de wedstrijdloop over 10 km, zowel voor dames als voor heren senioren, alsook voor veteranen. Inschrijven tot één uur vóór aanvang van de be treffende loop in het clubgebouw van Roef! Het inschrijfgeld bedraagt f 2,50 voor jeugd t/m 17 jaar en ƒ5,- voor personen van 18 jaar en ouder. Voor de Teamloop bedraagt het inschrijfgeld 20,- per team en 10,- voor een jeugdteam. Voor iedere deelnemer is er een loopcertifi- caat/aandenken beschikbaar. Inschrijven kan vooraf en is dringend gewenst voor de Teamloop!!! Dit kan telefonisch bij: Jaap de Groot, 04243-3459; Sportcentrum ’Physique’, 04243-2672; Ad Schoenmakers, 04243-3238 Ton van Elsdingen, 04243-3266. Sportmedisch gekeurd worden wijst op het ver band tussen sport en gezondheid. Je kunt gezond zijn, maar toch niet fit genoeg voor sportbeoefe ning. Anderzijds ben je een actieve sporter zon der lichamelijke klachten die nu wel eens precies wil weten hoe het met zijn conditie staat. Allemaal vragen die draaien om: ’wat zijn de zwakke punten van deze sporter in relatie tot de ze sport’ en ’welke adviezen dient deze sporter te krijgen om zo min mogelijk risico te lopen?’ Voor mensen die pas willen beginnen met spor ten werkt zo’n keuring dus preventief. Allereerst vult u een uitgebreide vragenlijst in. De arts neemt samen met u de lijst door waarna een lichamelijk onderzoek volgt. Lengte, ge wicht, gezichtsvermogen, bloeddruk, hartfre- quentie, longfunctie, urine, etc. een medisch on derzoek dus. Daarna vervolgt de fysiotherapeut met een vra genlijst over uw sportverleden of actieve sport van dit moment, waarna een sportgericht licha melijk onderzoek wordt uitgevoerd (stand, bot ten, pezen, spieren). Verschillende tests zoals le nigheid, kracht, en natuurlijk uw uithoudings vermogen. Deze test wordt gedaan op een fietser- gometer; dit is een speciale fiets waarbij de be lasting en hartslag precies gemeten kunnen worden. Uiteindelijk volgt dan een eindgesprek met arts en fysiotherapeut en worden gerichte adviezen gegeven. Eigenlijk voor iedereen die weer wil beginnen met sporten; voor mensen die al regelmatig be wegen maar toch graag willen weten hoe ze er voor staan; voor sporters die aan actieve wed strijdsport doen, met name de fietsergometertest die dan apart gedaan kan worden en periodiek herhaald kan worden. In het Sport- en Gezondheidscentrum ’Physique’ aan de Postelstraat 17 te Moergestel. Physique heeft twee aparte testruimtes die permanent hier voor beschikbaar zijn gesteld. Voorlopig alleen op de dinsdagavond vanaf 19.00 uur. Groepskeuringen zijn ook mogelijk, in over leg eventueel op een andere avond. Aanmelding hiervoor kan telefonisch bij Sport-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 5