Levenslang zitten Marijke Russ-van Mook door de Hartstichting onderscheiden Ook in 1990 bouwen wij huizen als kastelen...! Foto gemist... Poelier Huibers nu ook in Moergestel GEBROEDERS JANSSEN AANNEMERSBEDRIJF B.V. Kruisvereniging Moergestel en K.V.O. organiseert Thema- avond Kind en Angst V oorlichtingsmiddag voor alle ouderen vanaf 55 jaar Karnavalsoptocht ’90 STIJLMEUBELEN Op een eethoek uit onze Dat hoefje niemand te gunnen. collectie betekent het echtereen steeds terugkerend feest. bungalow- en villabouw fabrieksbouw woningbouw renovatie en verbouw Oisterwijkseweg 32 5066 XD Moergestel Telefoon 04243 - 3604 machinaal houtbewerking verkoop woningen vrijblijvend prijsopgave gratis adviezen BISSCHOP ZWIJSENSTIW 72 Til BUPG 013421666 Stichting voor Volwassenen Educatie Sonnevanck Namens het hoofdbestuur van de Vereniging Vrienden van de Hartstichting heeft op 22 december j.l. Marijke Russ-van Mook, Hild 8, uit handen van burgemeester ter Veer het Zilveren Hartje met oorkonde ontvangen. MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 5 JANUARI 1990 PAGINA 3 W. Steuten De aktiviteitenkommissie. Parkeergelegenheid t/o de zaak Naam: Adres: Telefoonnummer: Datum welke avond: Deze strook ingevuld inleveren bij Petra van Nuenen-Hoffmans, Nispelbos 6, Moergestel. (telefonische aanmelding mogelijk na 19.00 uur, tel. 3676). Landelijk organiseert de Hartstichting 400 rea- nimatiecursussen, er zijn al 700.000 personen op geleid in de reanimatietechniek. Dit is uitwendi ge hartmassage en mond-op-mond beademing als er een hartstilstand is opgetreden, b.v. door een hartinfarct (gelukkig lang niet altijd), of b.v. door elektrokutie of verstikking, koolmonoxydevergif- tiging enz. Met ingang van vrijdag staat de bekende Opheus- dense poelier Dik Huibers met zijn verkoopwa- gen ook op de weekmarkt in Moergestel. De naam Huibers zal u wellicht niets zeggen, maar de mensen uit Opheusden en omgeving en de standplaatsen elders in het land des te meer. Een kipspecialist bij uitstek, voor wie alleen de beste kwaliteit aanvaardbaar is. ’O, dan zal hij wel duur zijn’, zult u zeggen. Mis! Afgezien van de wekelijkse scheipe aanbiedingen zijn de prij zen alleszins redelijk te noemen. Het oordeel is echter aan uzelf. Wie de proef op de som neemt, heeft zeer snel een antwoord. Poelier Huibers brengt een zeer uitgebreid assortiment kippro- dukten. Van halve hanen tot kipburgers. Vers of gerookt. Ja, u leest het goed, ook gerookte kippprodukten. Waarlijk een delicatesse, welige de poelier in eigen rokerij zorgvuldig op smaak brengt. Huibers heeft een plaats gekregen op de Moergestelse weekmarkt doordat deze van de maandag naar de vrijdag is verplaatst. Een dag waarop hij nog wat ruimte kon maken. De in woners van Moergestel worden direkt al verrast met scherpe aanbiedingen en... ze maken kans op smakelijke prijzen door middel van de genum merde huis-aan-huis folders. Voor verenigingen hebben we een belangrijke tip: als men aktivi- teiten heeft stelt Huibers vleesprijzen voor sterk gereduceerde prijzen beschikbaar. Vooraf bespreken is uiteraard gewenst. q Deelname is gratis, wel graag onderstaande in- vulstrook voor 6 januari inleverèn i.v.m. aantal deelnemersf sters) Op dinsdag 16 januari 1990 zal er in ’Den Boo gaard’ een voorlichtingsmiddag gehouden wor den. Deze middag zal verzorgd worden door drs. H. Wilsens, beleidsmedewerker Voorlichting en Publiciteit De volgende onderwerpen zullen aan de orde komen: - wat is er op dit moment aan de hand in de ge zondheidszorg? - wat wil het kabinet met de gezondheidszorg (wordt het plan Dekker wel of niet voortgezet?) - wat zijn de gevolgen voor ouderen en gehandi capten? - wat staat er op korte termijn te gebeuren? De aanvang is om 13.30 uur. Wij hopen dat er op deze voorlichtingsmiddag vele ouderen aanwezig zullen zijn. Nog maar net één stap gezet in 1990 en de eve nementen staan alweer voor de deur. Zo ook met de karnavalsoptocht op zondag 25 fe bruari. Dit grote evenement, onderdeel van het 4-daagse kamavalsgebeuren, kan men natuurlijk niet zomaar voorbij laten gaan. Ook hier gaan ve le voorbereidingen aan vooraf, zoals o.a. het idee, de mensen voor het bouwen of vervaardigen van de uitbeelding en de ruimte waar men kan bouwen. Zoals u weet moet men hier op tijd mee begin nen. U weet of kent het spreekwoord: ’tijd zat komt altijd te laat’. Ook de financiën spelen een grote rol in het geheel. Maar toch hoopt de orga nisatie op een geweldige opkomst op 25 februa ri. Het motto dit jaar is: ,’t Lekt zoast kekt’. Pro beer iets te bedenken waar dit motto in verwerkt zit of tot uitdrukking komt. Wij komen regelmatig via ’Moergestel-Nieuws’ terug op deze optocht. Nogmaals heel veel suc ces met de voorbereidingen. Commissie karnavalsoptocht, namens deze: A. Hoffmans. Zondag 7 januari is om 14.00 uur het kapel letje aan de Schoolstraat te Udenhout weer start plaats voor een wandeling georganiseerd door het IVN. Deze keer wandelt men onder leiding in De Brand, een mooi 268 ha groot natuurgebied in de omgeving van Udenhout. Omdat het gebied vochtig is lijkt het raadzaam om laarzen aan te doen. Van 7 januari t/m 2 maart kunt u in het Bezoe kerscentrum Oisterwijk terecht voor een fototen toonstelling van natuurfotografen. Op zaterdag en zondag van 10.00 tot 17.00 uur en op woens dag van 13.00 tot 17.00 uur. In de voorjaarsva kantie (24 februari t/m 4 maart) dagelijks van 10.00-17.00 uur. Op 13 en 14 januari kan men in het Autotron te Rosmalen terecht voor de Tiende antieke mo- torenmarkt. Sleutelaars kunnen op zoek naar ma teriaal en de bezoekers kunnen smullen van al het fraais dat staat opgesteld. Geopend van 10.00 - 18.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 12,50; kinderen en ouderen vanaf 65 jaar betalen 7,50. Veel ouders hebben vragen over de opvoeding van hun kinderen en vinden het prettig om met andere ouders te praten over de manier waarop zijn met hun kinderen omgaan. Een van de onderwerpen waar alle ouders mee te maken hebben is angst. Ieder kind is wel eens bang. Tijdens deze thema-avond bestaat de mogelijk heid om gezamelijk te praten, ervaringen en ideeën uit te wisselen en informatie te verwerven over kinderangsten van baby’s, peuters, kleuters. kunt deelnemen aan deze thema-avond en wel op 8 januari of op 15 januari a.s. van 20.00 tot 22.30 in -’t Kruisgebouw Mevr.M. Lamers-Kijen en Mevr. C. Jansen-Snijders verzorgen deze avond in samenwerking met de stichting Spel- en Opvoedingsvoorlichting. Deelname is gratis, wel graag onderstaande in- vulstrook voor 29 december inleveren i.v.m. aan tal deelnemers(sters). Ja, ik wil deelnemen aan de thema-avond Kind en Angst. Twee maal per jaar vraagt Sonnevanck aandacht voor haar aktiviteiten. Aan het begin van het jaar gaat het om de start van ALLE kursussen en rond Kerstmis wordt aandacht gevraagd voor kortlopende kursussen die in januari/februari starten en tevens is er dan nog de mogelijkheid om openstaande kur- susplaatsen te bezetten. Open plaatsen zijn er nog bij de kursus naald- vakken. Kursussen die binnenkort starten zijn: boekhou den, beroepen-oriëntatie, koken door jongeren, koken door mannen en uiterlijke verzorging. Voor inlichtingen of opgave kunt u kontakt op nemen met de administratie van Sonnevanck (tussen 9.00 en 17.00 uur), telefoon 04242-82491. Al ruim 10 jaar is Marijke Russ in Moergestel de kontaktpersoon voor de Hartstichting. Ondanks haar drukke werkzaamheden organiseert Marij ke Russ, samen met de kollektanten, met grote inzet en enthousiasme de jaarlijkse kollekte in de Hartweek, in 1990 van 2-8 april. In al die jaren was de totale kollekte-opbrengst in Moergestel maar liefst f 25.693,95, een schitterend resultaat, waarvoor de Hartstichting Marijke Russ, doch met name óók de kollektanten en uiteraard de be volking van Moergestel zeer dankbaar is! Mede namens directie en hoofdbestuur felici teren wij Marijke Russ met haar onderschei ding en wij hopen, dat zij dit prachtige en zin volle werk nog vele jaren in goede gezondheid zal kunnen blijven doen. Op veel manieren probeert de Hartstichting, samen met haar steunvereniging De Vrienden van de Hartstichting het hart- en vaatlijden te bestrijden, o.a. door voorlichting, ook aan art sen en verpleegkundigen van hartbewaking- seenheden. In november 1988 heeft de KVO te Moergestel samen met de Hartstichting een voorlichtingsa vond georganiseerd. Hierna volgt - voorlopig al leen voor KVO-leden - een reanimatiecursus, waarbij dokter van Delft als instructeur en leider zal optreden. Omstanders kunnen in die gevallen zeer zinvol le - vaak levensreddende - hulp verlenen, mits zij een reanimatiecursus hebben gevolgd. Na een hartstilstand moet er binnen 4 minuten gereani meerd worden, anders treedt blijvend hersenlet sel op, daarna volgt de dood. Het voorkomen van hart- en vaatziekten is altijd nog beter dan genezen! Er zijn risicofactoren die het proces van slagaderverkalking helpen be vorderen. Deze risicofactoren zijn: roken, verhoogde bloed druk (vooral verhoogde onderdruk), verhoogd vet- of cholesterolgehalte in het bloed stress of spanningen, te weinig lichaamsbeweging, over gewicht, alcoholmisbruik en het gebruik van de anti-conceptiepil vooral in combinatie met roken. Op speelse wijze wordt de jeugd van basisscho len door het ’Rikketik Ik-Project’ van de Hart stichting voorgelicht over een gezonde leefwijze. Preventie vanaf jeugdige leeftijd is zeer be langrijk! Wetenschappelijk onderzoek wordt door de Hartstichting in ruime mate gesteund. Er wordt voortdurend gezocht naar nieuwe wegen, om hart- en vaatziekten - helaas nog steeds volksvij and nummer 1 - te bestrijden. In het Kerstnummer van ’Moergestel-Nieuws’ stond volop informatie over Moergestel Kreatief en de deelnemers, inclusief foto. Eén foto ont brak hetgeen wij zelf als heel vervelend be schouwden. Daarom deze week ’n plaatsje voor haar apart: Sia Reyrink-Rijnen. Nog tot en met 9 januari kunt u in de burger zaal terecht voor het bekijken van de expositie.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 3