Driekoningenzingen ’90 Actie Roemenië succesvol Wielerveldrit Moergestel 50 gratis prijzen! mr Oudjaarsconcert harmonie: feest voor velen! Huibers Poeliersbedrijf cApl/ihoditc KAR teuton) Stomerij Palthe voor nóg betere service! EHBO-nieuws Zondag 7 januari a.s.: Vanaf a.s. vrijdag wekelijks met onze gekoelde verkoopwagen op de markt van Moergestel Parcours: Zandstraat (Heiberg) Aanvang: 10.45 uur U vindt ons elke week op de markt van 14.00 tot 17.00 uur! Wekelijks specialiteiten van de verspoelier! De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen JOHN MENSINK Bij van Dijk Stoffen in Moergestel Bnllen Contact lenzen De Lind 35a. Oisterwijk 04242-84899. Vrijdag koopavond Met de traditie die Harmonie ’Prinses Juliana’ opbouwde om rond oudjaar een concert aan het Moergestelse publiek aan te bieden valt bepaald niet te spotten. Ook nu weer, afgelopen zaterdag, presteerde het orkest (evenals trouwens de drumband!) onder de uitmuntende leiding van Jan Hermans optimaal en men weet er telkenjare een muzikaal boeiende avond van te maken. Extra kompliment Let deze week op de speciale folder met kennismakingsaanbiedingen en maar liefst Zaterdag 6 januari a.s. komen de kinderen gewoontegetrouw weer bij u langs om te zingen. Hoewel Theo Raaijmakers binnenkort in een ander gebied gaat werken is dit jaar de collecte weer voor de thuisloze kinderen in India. Het programma De drumband 14e Jaargang - Nr. 602 WOENSDAG 5 JANUARI 1990 M.O. K- Roemenië werd ’n groot succes. (foto: Chris van de Bijgaart) Kerkstraat 2 5066 AS Moergestel Telefoon 04243-2831 Huidverzorgingsinstituut I ij Mede namens hen dankt het Rode Kruis en de werkgroep M.O.V. de Moergestelse bevolking voor deze royale medewerking aan deze actie. Het Rode Kruis en Werkgroep M.O.V. Ook is er voor elk kind weer chocolademelk en een eierkoek. Het kind dat een boon in de eier koek aantreft, komt in aanmerking voor een toe gangskaartje voor een gezellige middag in de Schouwburg. Wij hopen dat veel kinderen zullen meedoen, en door u hartelijk zullen worden verwelkomd. Te vens hopen wij dat vele belangstellenden naar ’Den Boogaard’ zullen komen om te kijken en te luisteren naar de Driekoningen. Werkgroep M.O.V. Wordt wekelijks gratis huis-aart-huis verspreid in Moergestel. Biest-Houtakker en Haghorst ’n Verslag van het Kerstconcert, de af sluiting van de feestelijkheden rond het 50-jarig bestaan van ’Crescendo’, kunt u lezen in de krant van volgende week. DE WARME BAKKER KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 MOERGESTEL z2 Op donderdag 4 januari zal de eerste EHBO-les van 1990 gegeven worden. Aan de orde zullen komen het bloed- en bloed- vatstelsel. Er zal ingegaan worden op in- en uit wendige bloedingen. Afhankelijk van de beschik bare tijd zal het verschijnsel ’shock’ nader belicht worden. 1990 Wordt een bijzonder jaar voor de EHBO. Natuurlijk kan dit niet tot stand komen zonder de inzet van bestuur en leden. U weet het: ’Een goed begin is het halve werk!’ vorig jaar ook al over) is de akoestiek op het po dium van ’Den Boogaard’ ronduit slecht te noe men. Telkenjare gaat er veel geluid verloren door de gordijnen en men zou zich daarover toch eens moeten beraden. Het is vrijwel de enige wan klank die te bespeuren viel tijdens deze gezelli ge muzikale winteravond. Een extra pluimpje geven we ook dit keer voor de aankleding van de zaal. Met vereende krach ten weet men ook hier telkenjare iets moois van te maken. In dit verband werden ook de meewer kende Moergestelse bedrijven nog apart vermeld maar zeker komt hiervan veel op het konto van bloemisterij Wim Willems die altijd bereid is zijn steentje bij te dragen. Bravo! Na het concert (de zaal was tot en met de laatste plaats bezet) bleef het publiek nog gezellig bij el kaar om onder de muziek van ’Chanouk’ nog wat na te kletsen of de beentjes te strekken op de dansvloer. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. De inleveractie voor Tussen 16.00 en 17.00 uur worden de kinderen in ’Den Boogaard’ verwacht om voor te zingen. Elk kind krijgt een prijsje. Voor het kind dat de beste tekening inlevert, waaruit de tegenstelling tussen arme en rijke kinderen blijkt, is er een ex tra prijsje. De Koninkjes die voor Theo Raaijmakers zingen zijn voorzien van een officiële collectebus waar op een sticker van onze werkgroep is aange bracht. Begonnen werd zaterdag met ’de mooie Hélène’ van Offenbach, gevolgd door twee knap moeilij ke stukken genaamd ’Folksong Suite’ en ’Vari ations on a Japanese folksong’. Vooral het tweede deel van de Folksong Suite vergde uiterste con centratie van de muzikanten en bij laatstgenoemd stuk kwam vooral de slagwerkgroep weer danig aan zijn trekken. Via allerlei solistische trekjes ontstond aan het eind een prachtige melodie waarover het publiek in de pauze nog eens na kon denken. Na de pauze opende het orkest met de mars uit ’Love or 3 oranges’ van Prokofieff, gevolgd door de prachtige ’Fandango’ (in ons archief al op een LP uit 1964!) van F. Perkins en de selectie uit ’Die Lustige Witwe’ die dan vooral het grote pu bliek aanspreekt door de vele bekende me lodieën. Klapstuk wat de harmonie betreft was ongetwij feld de wereldberoemde ’Bolero’ van Ravel. Yvonne de Laat was hier bepaald niet te benijden omdat zij als soliste het (pianissimo) begin moest maken aan dit prachtige maar o zo moeilijke stuk, al klinkt het nog zo simpel. Na haar volgden Jacco Nefs (klarinet) en Rob Lapien (trompet) om daarna met het hele orkest de enigszins verkorte versie tot een prachtig ge heel af te ronden. Wat was dat mooi...! Na ’Blaze Away’ volgde nog ’n toegift voor het geestdriftige publiek. Ongetwijfeld is men afgelopen vrijdag geschrok ken van het bericht dat instructeur Johan van Summeren de drumband gaat verlaten. Hij kreeg een vaste aanstelling als muziekconsulent te Ven lo. Ondertussen moet men op zoek naar een waardig opvolger die met dezelfde bezieling de ze ’slagwerkfanaten’ kan inspireren. Je krijgt het idee dat het publiek voor de drumband niet de zelfde waardering op kan brengen als voor de harmonie, maar u mag van mij gerust aannemen dat wat deze jongelui op hun instrument laten horen ook alles te maken heeft met ’n voortref felijk stuk muziek. Ook de drumband had ’n toegift en niet zo’n kleintje ook! Ludwig en Dennis Smits (geboren slagwerkers) speelden samen ’Just Two’, een du et met vraag en antwoord uit de hoogste divisie van het solistenconcours. Het publiek keek en luisterde geboeid naar deze twee specialisten. Alleen... en dat geldt voor het gehele slagwerk- gedeelte, ook bij de harmonie (we schreven daar De op vrijdag 29 en zaterdag 30 december geor ganiseerde inzamelingsaktie van voedselpakket ten in Moergestel voor de zwaar getroffen bevol king van Roemenië, is een groot succes gewor den. Bij het inzamelingspunt. dat in het gemeentehuis was ingericht, werden op deze twee dagen 205 voedselpakketten bezorgd, plus een bedrag van 4988,60 aan kontant geld. De voedselpakketten zijn door het Rode Kruis opgehaald en zij zal voor verzending naar Roeme nië zorg dragen. Het geld is overgemaakt aan het Rode Kruis, die het zal besteden voor hulp aan de Roemeense be volking. Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 1