30 december: Oude j aarsconcert Afscheid ondercommandant Fonken ’Moergestel-Nieuws’ in het nieuwe jaar... Op vakantie? Meldt dat aan de politie Huis van de Toekomst staat in de kerstvakantie op zijn kop Redaktie en medewerkers van ’Moergestel-Nieuws’ wensen al hun lezers prettige feestdagen en een goed en gezond 1990! liefst uiterlijk op Muziekvereniging Prinses Juliana Kom kijken naar kerstboom met pratende ballen 1 WEEK VAKANTIE Volgende week woensdag verschijnt ’Moergestel-Nieuws’ niet. Het eerste nummer van het nieuwe jaar mag u verwachten op woensdag 3 januari. INLEVEREN KOPU Ook ’Moergestel-Nieuws’ ontkomt niet aan automatisering, hetgeen betekent dat we niet meer alle kopij In of na het weekend kunnen verwerken. Daarom nu alvast een dringende oproep aan hen die kopij inieveren: doe dit zo vroeg mogelijk. Als hetkah liefst uiterlijk op vrijdagavond. Kopij (zoals wedstrijdverslagen e.d.) die persé niet anders kunnen worden ingeleverd als op zondag vallen natuurlijk buiten deze regeling. ZOEKERTJES Nogmaals een dringend verzoek om Zoekertjes in te leveren in 'n envelop met daarin de tekst het benodigde geld. Zoekertjes die groter zijn kosten 7,50. Niet kontant of volledig betaalde Zoekertjes worden absoluut niet meer geplaatst!! TUSSEN 17.00 EN 19.00 UUR TUSSEN 17.00 EN 19.00 UUR KUNT U ONS NIET BEREIKEN! Verder kunt u bij ons (na 19.00 uur) elke avond terecht. Zoals vorige week al in Moergestel Nieuws vermeld, geeft harmonie ’Prinses Juliana’ haar oudjaarsconcert. Dit vindt plaats op zaterdagavond 30 december om 20.00 uur in ’Den Boogaard’. PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 20 DECEMBER 1989 woning litie. U heidsmelding invullen en afgeven op het politiebureau. Op deze afwezigheidsmelding Een kerstboom met pratende ballen, een als kerstman uitgedoste robot en een keukencom- puter die een exquis kerstdiner dicteert, ’t Lijkt science fiction; ’t is pure realiteit. Het enige dat de bezoeker hoeft te doen is: genieten van de kerstsfeer en van alle nieuwe, technische hoogstandjes in het Huis van de Toekomst te Rosmalen. Het Huis van de Toekomst is de hele kerstvakan tie, dus van 22 december tot en met 7 januari, da gelijks open van tien tot vijf uur (m.u.v. eerste kerstdag). Tegerlijkertijd wordt in het hoofdge bouw van Autotron Rosmalen de manifestatie ’Autovisie ’90’ gehouden. Hier zijn een dikke honderd superwagens te zien. Fotowedstrijd Kerstvakantie, vrije tijd, dagje Rosmalen. Daar haakt het Huis van de Toekomst op in met een fotowedstrijd. De spelregels zijn als volgt: maak een foto of dia rond het thema ’toekomst’ en stuur die voor 15 februari naar Huis van de Toe komst, Postbus 9, 3990 DA Houten. Een deel van de bekroonde foto’s wordt gepubliceerd in EOS-magazine en in Avrobod-Televizier. De winnaars kunnen rekenen op een fantastische prijs. Een greep uit het omvangrijke prijzenpakket: een camcorder ter waarde van 2600 gulden; een keu- kencheque van 2500 gulden, sierbestrating voor 2500 gulden of een vitrine met dezelfde waarde. Verder: een ballonvaart voor twee personen, een zespersoons Huis van de Toekomst-servies of een centraal stofzuigersysteem. De inzender heeft ook kans om met zijn hele gezin een dagje VIP- gast te zijn op vier Libéma-lokaties waaronder Autotron Rosmalen, Safaripark en Strand 8 Speelland Beekse Bergen. Voor de tweede maal houdt het autoblad Auto visie in samenwerking met Autotron Rosmalen een tentoonstelling van bijzondere auto’s. De plaats van dit evenement is het fraaie Autotron complex in Rosmalen, een lokatie die zich uit stekend leent voor exposities als deze. De expositie heet ’Autovisie ’90’. Er worden 140 auto’s -wellicht meer zelfs- getoond, een boeiend en kakelbont gezelschap, dat de liefhebber zeer zal aanspreken. De auto’s zijn onderverdeeld in groepjes, die elk een eigen thema hebben. Zo is er een groep van de ultieme vierwielaandrijvers. Hier zal men de Lamborghini LM 002 kunnen zien in het gezel schap van de zeer zeldzame Cisitalia 4x4 met 12-cylinder Porsche-motors en van de Porsche 959. Bij de Le Mans-auto’s zijn natuurlijk de kampioens Mercedes te zien, de grote concurrent Nissan en de potente Mazda met zijn Wan- kelmotor. Autotron Rosmalen met ’Autovisie ’90’ en ’het Huis van de Toekomst’ is geopend van 22 de cember tot en met 7 januari van 11.00-17.00 uur. Eerst Kerstdag gesloten. De toegang bedraagt tien gulden per persoon, kinderen tot en met 3 jaar mogen voor niets naar binnen. jaar in om een breed gevarëerd programma in el kaar te zetten. Van klassiek tot modern, zowat van elke mu ziekstijl is er wel een werk in het programma ver tegenwoordigd. Met als klapper van de avond, de wereldberoemde ’Bolero’ van Maurice Ravel. Ook de drumband van onze vereniging zal tij dens dit concert haar optreden verzorgen. Naast een aantal marsen met een technisch niet gemak kelijke graad, zal zij het publiek vermaken met een speciaal voor dit concert geschreven compo sitie met allerlei ’special effects’. Na afloop van het concert kunt u nog gezellig dansen op de mu ziek van het Moergestelse dansorkest ’Chanouk1. Dit alles staat u te wachten als u 30 december naar ’Den Boogaard’ komt. U bent van harte welkom! Zaterdag nam de vrijwillige brandweer van Moergestel op gepaste wijze afscheid van haar ondercom mandant Noud Fonken. Nadat Noud thuis in ’n antiek brandweerauto was opgehaald werd hij naar het gemeentehuis gebracht. Diverse personen, onder wie burgemeester ter Veer, spraken de afscheid nemende ondercommandant toe. Als blijk van waardering voor het langdurige trouwe dienstverband kreeg Noud namens het gemeentebestuur ’n wekkerradio aangeboden (wordt Noud tóch nog op alarm wakker!). De brandweer zelf bood hem ’n verrekijker aan en namens de collega’s van de brandweer vereniging kreeg Noud ’n fraaie pennenset. (foto: Chris van de Bijgaart). Een dag voordat we het oude jaar af gaan sluiten, kunt u voor de allerlaatste keer dit jaar luisteren naar de muziek die ’Prinses Juliana’ dan uit gaat voeren. De achterliggende gedachte van het oud jaarsconcert is de steun en medewerking die wij het afgelopen jaar van zo velen hebben gekregen. Hievoor danken wij u hartelijk en willen dan ook iets terugdoen. Zoals het een muziekvereniging betaamt, doen wij dit in de vorm van een muzi kale avond. Speciaal voor deze gelegenheid wordt ’Den Boogaard’ omgetoverd tot een sjieke con certzaal. Echter de muziek die wij brengen blijft vanzelfsprekend de prioriteit. Wij spannen ons daarom tot het uiterste in om dit concert succesvol te laten slagen. Om aan ieders wensen te voldoen blijkt elke keer weer een moei lijke opgave te zijn. Toch slaagden we er ook dit 20. Draag uw tas tijdens een wandeling altijd aan de kant waar de huizen staan. Iemand die langsrijdt komt dan niet zo snel in de ver leiding. EN DENK OOK NOG EVEN HIERAAN: 21. Vertel familie en kennissen wanneer en waar u met vakantie bent. Zorg ervoor dat ze in geval van nood uw woning in kunnen. Vraag ze een beetje op te letten. Geef ze trein- en vliegnummers door van vertrek- en aan komstpunten. Geef merk, type, kenteken van uw auto op. 22. Zorg voor een geldig paspoort. En noteer de paspoortnummers 23. Denk aan de verzorging van de huisdieren. 24. Schakel elektrische apparaten uit en sluit gas en waterkraan af. 25. Houd u verre van drugs. In vele landen staan er jarenlange gevangenisstraffen voor. 26. Vraag uw arts een internationale verklaring als u gebruik maakt van een injectiespuit. 27. Noteer uw bloedgroep, rhesisfaktor, allergie, vaccinaties en eventueel gebruik van medica menten. 28. Breng de reisapotheek op orde. 29. Niet vergeten een brandblusser mee te ne men. Hoort aanwezig te zijn in iedere au- to/caravan/tent/boot. 30. Reservebril? Kan van pas komen. 31. Vervang gasflessen, gaslampen e.d. altijd buiten. 32. Oriënteer u op uw vakantiebestemming op aanwezige vluchtwegen. Oriënteer u aan boord van een schip waar zich de red dingsmiddelen bevinden. geven. We laten altijd een briefje achter als wij uw woning gecontroleerd hebben. Zo weet u t.a.t. dat er gecontroleerd is. Vertel ook aan uw buren dat u op vakantie bent. Vraag ofdat zij een oogje in het zeil willen hou den. En, mocht u iets verdachts zien ben dan niet bang om te bellen naar het politiebureau, 04242-19111. Tot slot staan hieronder nog de 32 vakantietips. Lees ze eens door en doe er uw voordeel mee. Een prettige vakantie. THUIS 1. Ramen en deuren goed afsluiten. Vergeet vooral niet w.c. raampjes, ramen en deuren van schuur garage, kelder etc. 2. Laat geen sleutels aan de binnenzijde in de sloten zitten. 3. Controleer het hang- en sluitwerk op de fecten. 4. Binnendeuren niet afsluiten. Kostbaar meu bilair ook niet. Extra schade wordt daarmee voorkomen. 5. Geen geld, waardevolle papieren en/of siera den thuis achterlaten. In een kluis bij de bank is het safe. 6. Laat niet zien dat u weg bent. Plak dus geen briefjes op de deur waarop staat voor hoe lang u weg bent. Geen touwtje uit de bus la ten hangen. Sluit de overgordijnen niet. Haal de planten niet uit de vensterbank. Etaleer geen kostbaarheden. 7. Vraag familie of kennissen uw brievenbus da gelijks te legen. 8. Ladders en andere dingen die inklimming kunnen vergemakkelijken wegzetten. 9. Gebruik registratiekaarten. (Ook voor fiets, bromfiets en boot). Op de politiebureaus lig gen die voor u klaar. Goed ingevuld kunt u daarmee na eventuele diefstal duidelijk aan gifte doen. En zo vergroot u dan de kans dat u uw eigendommen terugkrijgt. 10. Zet uw fiets/brommer altijd op slot. Ook als u binnen stalt. Tijdens uw afwezigheid kunt u ook het beste de banden leeg laten lopen. 11. Laat geen volle vuilniszakken bij uw huis achter. ONDERWEG 12. Als u ergens parkeert of aanlegt sluit dan uw auto/caravan of boot goed af. Laat er nooit geld of waardepapieren in achter. 13. Laat niet iedereen zien wat u bij u heeft. Ca mera’s, kijkers, radio’s dus niet in ’t zicht achterlaten. 14. Waardepapieren, paspoort en geld bij u dra gen. ’n Halstasje is daarvoor bij uitstek ge schikt. 15. Voor caravans, aanhangwagens, boottrailers en buitenboordmotoren bestaan speciale sloten. OP ‘T VAKANTIEADRES 16. Sluit auto/boot/caravan/hotelkamer/hut goed af. 17. Waardevolle goederen of voorwerpen meene men of in bewaring geven. 18. Op plaatsen waar het druk is, het strand bij voorbeeld moet u zo min mogelijk bij u heb ben. Vooral geen sieraden of waardepapieren. 19. Bewaar cheques en betaalpas altijd ge scheiden. Met de kerstdagen voor de deur zijn er weer ve len van u die voor een paar dagen of langer van huis gaan. Indien er in de periode niemand in uw -ing woont dan kunt u dit opgeven bij de po- J moet dan een zogenaamde afwezig en afgeven op staat onder andere de naam van degene die uw woningsleutel heeft. Uw woning wordt dan in de surveillance opgeno men en mogelijk zelfs gecontroleerd. Het streven van de politie is om minimaal 50% van het aan tal aangemeldde adressen te controleren. Waarop wordt uw woning dan gecontroleerd? We kijken ofdat u een goed hang- en sluitwerk heeft. We kijken ofdat de achterzijde van uw wo ning goed tegen inbrekers beveiligd is. Immers 99% van de woninginbraken worden via de ach terzijde gepleegd. En we kijken ofdat u verder geen inbraakbevorderende situaties heeft. Hierbij moet u denken aan briefjes op het raam bv. ’Bak ker tot 5 januari geen brood’, overdag alle gor dijnen gesloten, een overvolle brievenbus of de post die in de huiskamer in het zicht ligt op gestapeld. En mochten wij zo’n situatie aantreffen dan la ten wij de sleutelhouder komen die u heeft opge- mBM x sx-x-sx-x XXS. XX' >.-xx

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 5