4 3 Oudjaarsconcert 1989 t tt£ s Buro '76 Kerststukjes Audacia Pierewaaiers-Blaoike VW-tips voor de kersttijd Scartina Nieuws Welpennieuws Kerstviering voor alle ouderen vanaf 55 jaar Biljartcompetitie Moergestel U staat beslist niet alleen Start decemberaktie PTT Post SPM-nieuws "ZOEKERTJES” SCHRIFTELIJK OPGEVEN .BON - Onze jarenlange ervaring op het gebied van drukwerk deed velen besluiten eens de gang naar de Oisterwijkseweg te maken. Niet tevergeefs! Oisterwijkseweg 43, Tel. 2268 (na 19 uur) Muziekvereniging Prinses Juliana De bovenstaande aankondiging zal waarschijnlijk voor velen bekend zijn. Sinds enkele weken staat deze namelijk op de nog maar onlangs in gebruik genomen informatieborden van Moergestel. Op zateragavond 30 december geven wij voor de Moergestelse gemeenschap het oudejaarsconcert. Uitvoering leerlingenorkest 4 PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 13 DECEMBER 1989 Naam Straat Woonplaats Telefoon Uw "Zoekertjes" kunt U uitsluitend tegen kontante betaling opgeven bij ons redaktie-adres: Oisterwijkseweg 43, Moergestel. Ook kunt U gebruik maken van onderstaande bon. (gewoon stukje papier mag ook). Wilt U de bon duidelijk invullen? Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nr. betaalt U f 2,50 extra. De opgave moet uiterlijk de zondagavond vóór plaatsing in ons bezit zijn. (Bon geld in envelop in de bus stoppen s.v.p.l) 244,38 241,71 237,35 236,54 233,32 t/m 10 regels f 7.50 t/m 6 regels Kerstconcert, Roosendaal - 17 december Op zondag 17 december brengt het Westbra- bants Operakoor in de St. Janskerk te Roosen daal een programma. Medewerking wordt Als blijk van dank voor ieders steun en medewer king verzorgen wij elk jaar aan het einde van het afgelopen, of aan het begin van het nieuwe dit concert. Dit concert heeft toch altijd iets speci aals gehad, en wij proberen dan ook om dit jaar weer het beste van ons te laten horen. moesten nl. laten zien dat ze wat v/d rimboe af wisten. Ze wisten gelukkig alle vragen, de wel penwet ging daarentegen niet zo goed. Alles bij elkaar wisten ze wel genoeg en konden ze geïnstalleerd worden. Iedereen had nu een uni form en kon er geopend worden. Zo, dat was het officiële gedeelte en kon er gespeeld worden. Er werd om peperkoek gedob beld die er gretig in ging. Met ballonvolley was er een hevige strijd wie zou winnen. Na nog ’n estafette en ballontrappen was de middag om. Het was ’n gezellige middag en nu iedereen een uniform heeft, verwachten wij ook dat dat elke week gedragen wordt. Proficiat Sam, Geerd, Sebastiaan, Laurens, Niels, Rogier, Merie, Heidi en Ellen. De welpenstaf. H. H. Biljartliefhebbers. De eerste wedstrijden van de Moergestelse competitie zijn inmiddels weer gespeeld, 't Beloofd weer een heel spannen de competitie te worden daar na 4 wedstrijdron- des de verschillen nog slechts maximaal zijn. De stand na 4 partijen is: I. De Korenmaaier: 2. De Klaore: 3. ’t Stokske: 4. ’t Draaiboomje: 5. ’t Centrum: Carnaval zit weer in de lucht. Van alle kanten worden weer voorbereidselen getroffen om de traditie van Moergestel’s carnaval hoog te hou den. Eén van die tradities is ons komisch, kri tisch, ironisch enz. Pierewaaiers-Blaoike. Ieder jaar een hele klus om er iets van te maken! En zonder ideeën, invallen, bijdragen in proza of vers-vorm van onze lezers, komen we er ook niet mee rond. Maar we hebben er alle vertrouwen in. Het afgelopen jaar is rijk geweest aan evenemen ten, dorpsvemielingen, politieke miskleunen, op zienbarende uitspraken en wat dies meer zij. Als u neiging voelt om uw gevoelens eens op pa pier te gooien, doe het liefst heet van de naald! En doe het maar in de brievenbus van J. Stroui- ken, Voorbrugstraat 3, Moergestel. Ge wit wel, aachter ’t gemintehuis op de hoek van’t pedje! Zaterdag 9 december was voor 6 welpen en 2 lei ding een spannende dag. Zij werden nl. geïnstal leerd, dat wil zeggen dat deze een uniform krijgen en nu echt tot de groep behoren. Maar dat was nog niet alles, we kregen ook ’n nieuwe Akela. Monique van Oirschot draagde de Akela- speld over aan Ellen op ’t Hoog. Daarna konden Merie Helmonds en Heidi Rij nen geïnstalleerd worden door de groepsleider. Ondanks de zenuwen ging alles goed. Voor de welpen was het wat moeilijken Zij Ons kerseverse leerlingenorkest geeft a.s. vrijdag 15 december haar eerste concert. Samen met het leerlingenorkest uit Oisterwijk wordt dit concert verzorgd in ’De Kunstkring’ te Oisterwijk. He laas is het concert niet voor iedereen toegankelijk, maar alleen voor leerlingen en muziekscholen uit de regio die de oriëntatiecursus volgen. Het is de bedoeling dat deze nog zeer jonge muzikanten een wat betere kijk krijgen op het harmonie or kest in het algemeen. Wij wensen de beide orkesten veel succes met hun eerste uitvoering en hopen dat er nog vele zullen volgen. Zo vlak na St. Nicolaas zijn al weer veel mensen bezig met de voorbereiding van de verkoop van onze kerststukjes. Evenals voorgaande jaren gaan onze pupillen a.s. zaterdag 16 december vanaf 1 uur weer proberen om hun kerststukjes te verkopen. Na zovele jaren zal iedereen in Moergestel inmid dels wel weten dat de opbrengst van deze kerststukjes in zijn geheel bestemd is voor onze jeugdige voetballers. Daarom bij deze een ver zoek aan ieder waar zaterdag aan de deur gebeld of geklopt wordt, laat onze pupillen niet in de kou staan. U steunt niet alleen onze jongens maar U krijgt er een mooi kerststukje voor in de plaats. Dankzij de hulp van ouders leiders en seniorenleden kun nen wij de prijs redelijk houden. De stukjes kosten 4,50 per stuk. Dus a.s zaterdag 16 december vanaf 1 uur kunt U ze verwachten. Denk aan ons motto: DOOR de Jeugd VOOR de jeugd. Hiermede danken wij allen die ons zullen steunen en wensen iedereen Prettige Feestdagen. De Aktiviteitencommissie Jeugd. Om een zo goed mogelijke uitvoering te realise ren, moet er van te voren de nodige tijd aan wor den besteed. Wij maken een dag voordat het nieuwe jaar wordt ingeluid er een gezellige en muzikale avond van. a.s. Woensdag 20 december ’s avonds om 20.30 uur vergadering van de SPM in 't achterzaaltje van ’De Klaore’. - I Op woensdag 20 december 1989 zal in ’Den Boo gaard’ de traditionele Kerstviering gehouden worden. Alle Ouderen van Moergestel zijn van harte wel kom om deze viering bij te wonen. Wij hebben getracht om U wederom een sfeer volle middag aan te bieden. Programma: 13.30- 14.00 uur: Binnenkomst koffie met Kerstbrood. 14.00-14.05 uur: Openingswoord door de voorzitter van de Raad Welzijn Ouderen dhr. A. Smiths 14.05-14.20 uur: Ouderenkoor ’Echo’ 14.20- 15.00 uur: Viering 15.00-15.20 uur: Optreden van dhr. J. Habraken (bas) en Mevr. A. de Kort (sopraan) begeleiding dhr. B. Mensing. 15.20- 16.15 uur: PAUZE (met koffie, worstebrood en een konsumptie) 16.15-16.30 uur: Optreden van dhr. J. Habraken (bas) en Mevr. A. de Kort (sopraan). 16.30- 17.00 uur: Kerstspel gespeeld door de kinderen van de Her tog Janschool o.l.v. dhr. Van Oosterhout/dhr. Rijnen. 17.00-17.05 uur: Samenzang ’Stille nacht, Heilige nacht’ 17.05-17.15 uur: Sluitingswoord uitgesproken door de burge meester J. ter Veer. Wij vertrouwen er op dat weer velen deze viering zullen bijwonen. PTT Post biedt haar klanten weer de mogelijk heid om hun Kerst- en Nieuwjaarskaarten met korting te versturen. Vanaf 30 november zijn op alle postkantoren en -agentschappen van PTT Post de decemberzegels verkrijgbaar. De decem- berzegel heeft een waarde van 50 cent. Met de ze speciale postzegel zijn wenskaarten als gewo ne kaart of als kaart in open envelop te versturen. Het voordeel in het eerste geval bedraagt vijf cent; in het tweede vijftien cent. Decemberzegels zijn te koop in velletjes van twintig stuks a 10 gulden. Bij het vaststellen van het aantal postzegels per velletje is uitgegaan van het gemiddelde aantal Kerst- en Nieuwjaarskaar ten dat een gezin verstuurt. De decemberzegels zijn alleen in december te ge bruiken en uitsluitend voor het versturen van Kerst- en Nieuwjaarskaarten binnen Nederland. Ze zijn na december bruikbaar als ’gewone’ post zegels met een waarde van 50 cent. Levende Kerststal, Baarle-Nassau 16 december t/m 8 januari Van zaterdag 16 december tot en met maandag 8 januari is in Baarle-Nassau een kerststal met le vende have te zien. Deze kerststal met onder an dere schapen, ganzen en konijnen staat voor de St. Remigiuskerk in het centrum van Baarle. verleend door het Dordtse Kamerorkest. De kerk is geopend vanaf 14.30 uur en het concert begint om 15.00 uur. Kerstmarkt, Deurne - 18 december Tijdens de kerstmarkt in Deurne op maandag 18 december staan in het centrum diverse kramen in kerststijl en zijn alle winkels tussen 11.30 en 18.00 uur geopend. Bewegende Kerststal, Koolwijk -18 december t/m 7 januari 1990. In de St. Annakapel in Koolwijk (Gem. Ra- venstein) is van maandag 18 december tot en met zondag 7 januari een bewegende kerststal te zien Maria en Jozef en met het kindeke Jezus en de herders met hun schapen zijn te bewonderen op feestdagen van 10.00 tot 18.00 uur en op werk dagen op verzoek. Kerstmarkt, Den Bosch - 21 en 22 december Op donderdag 21 en vrijdag 22 december heeft er op de Markt in Den Bosch een kerstmarkt plaats. Deze markt is geopend van 09.00 tot 21.00 uur. Kerst-Antiekmarkt, Tilburg 24 t/m 26 december In de Stadssporthal te Tilburg heeft van zondag 24 tot en met dinsdag 26 december een antiek markt plaats. Deze markt bestaat uit 150 stands en is alle dagen geopend van 11.00 tot 18.00 uur. Ontdek je Plekje, Den Bosch - 24 december Op maandag 18 en donderdag 21 december zendt de AVRO het programma ’Ontdek je Plekje’ uit. Naar aanleiding van dit programma heeft er op zondag 24 december een wandeling plaats door het centrum van Den Bosch. Levensgrote Kerststal, Den Bosch 25 t/m 14 januari Van maandag 25 december tot en met zondag 14 januari is er in de St. Janskathedraal in Den Bosch een levensgrote kerststal te zien. De kerststal is te bezichtigen van maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur, op zaterdag van 10.00 tot 11.30 uur en van 13.00 tot 17.00 uur en op zon- en feestdagen van 13.00 tot 17.00 uur. /f

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 5