ASMI 1 I I g! Rien Ceulemans neemt afscheid van het onderwijs uApkitodite Kerstnummer ’Moergestel-Nieuws’ BELASTINGEN FTTTi IK AR □cm Stomerij Palthe voor nóg betere service! Reünie LAS Oirschot o Betaal geen cent te veel!!! I A.J.M. van der SANDE 1 4’ 1 1 GRATIS EN VRIJBLIJVEND ADVIES!! veelzijdiger dan u denkt! Het team van ’Boszicht’ Bestuur, direktie en team. Zorg zelf voor een vervroegd en/of extra pensioen. Belasting-besparing van 60% geen uitzondering. Mogelijk zelfs tot 72%. Wat betreft het inleveren van kopij gaat er toch het een en ander veranderen. In het nummer van volgende week en in het eerste nummer van 1990 meer daarover! Alle kleine en grote Bienekeboldertjes staan op hun kop! Het is bij ons groot feest! Onze nieuwe 'zolder' is tip top, maar u bent er nog niet geweest! Kom op vrijdag 15 december a.s., u krijgt heus geen les! Loop gewoon even binnen, tussen drie en half zes! WOENSDAG 27 DECEMBER VERSCHIJNT ’MOERGESTEL-NIEUWS’ NIET! Het team van de Boszichtschool deelt u mede, dat de heer Rien Ceulemans per 1 januari 1990 gebruik gaat maken van de D.O.P. 2-regeling en dus afscheid neemt als leraar van de Boszichtschool. Het team van de Boszichtschool dankt de heer Rien Ceulemans voor zijn collegialiteit, zijn enthousiasme en zijn inbreng in de ruim 30 jaar, dat hij hier in Moergestel werkzaam is geweest. Volgende week woensdag verschijnt het Kerstnummer van Moergestel-N ieuws’ Omdat deze krant nogal wat aandacht vergt vragen wij om niet aan het weekend gebonden kopij ZO VROEG MOGELIJK in te leveren. Graag zouden we donderdagavond al zoveel mogelijk binnen hebben! Behoort u tot de zaken en of personen die wij niet jaarlijks benaderen voor ’n Kerst- of Nieuwjaarswens dan gelieve u kontakt met ons op te nemen, en zijn wij graag bereid uw wens op te nemen. Dit afscheid vindt plaats op dinsdag 19 december a.s. Het team nodigt ouders, oud-leerlingen, schoolbestuur, O.K.G., medezeggenschapsraad en andere belangstellenden uit voor de receptie in de aula van de Boszichtschool op die dinsdag 19 december van 19.00 uur tot 21.00 uur. Wij weten, dat onze collega Rien Ceulemans uw aanwezigheid zeer op prijs zal stellen. Rootven 82 5066 AX Moergestel DE WARME BAKKER JOHN MENSINK Bij van Dijk Stoffen in Moergestel Leerlingen en leerkrachten van de basisschool ’Boszicht’ gaan op dinsdag 19 december a.s. afscheid nemen van Rien Ceulemans. Na 30 jaar in Moergestel werkzaam te zijn geweest maakt Rien gebruik van de z.g. D.O.P.-regeling. Reden voor ’Moergestel-Nieuws’ om hem op te zoeken op zijn huisadres Burg. Maeyerstraat 15. - - Hechte band Op school Afscheid Hartewens - Openbare Basisschool ’De Bienekebolders’ Prinses Margrietstraat 1, Postbus 19, 5066 ZG Moergestel r J A’S X8 14e Jaargang - Nr. 600 WOENSDAG 13 DECEMBER 1989 a M.O. o.a. Kerkstraat 2 5066 AS Moergestel Telefoon 04243-2831 k KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 SX MOERGESTEL z? Dit jaar is het 50 jaar geleden dat de Landbouw school in Oirschot werd opgericht. In die afge lopen 50 jaar hebben honderden leerlingen hun landbouwdiploma op deze school behaald. Om dit jubileum op een gepaste manier te vieren heeft een commissie, gevormd uit oud-leerlingen, docenten en bestuurders uit de agrarische beroe penwereld, een jubileumprogramma voorbereid. In het weekend van 15-16-17 december worden daarvoor 3 grote reünies georganiseerd. Voor ve len een prachtige gelegenheid om met oudklas- genoten en hun partners de vele school herinneringen nog eens op te halen. Nadere bij zonderheden betreffende deze reunies kunt u vinden in een advertentie elders in dit blad. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Rien werd geboren op 23 oktober 1931 in Acht huizen op het eiland Goeree en Overflakkee (Zeeland). Tijdens zijn lagere schooltijd moest het gezin Ceulemans in 1944 vanwege de oorlog evacueren naar het Brabantse Kaatsheuvel, ’n Noodgedwongen stap waarvan Rien echter waarschijnlijk nooit spijt heeft gehad: hij leerde er in die tijd ’n meisje kennen dat later zijn vrouw zou worden! In 1945 gaat het gezin weer terug naar Zeeland en begint Rien aan ’n studie op het gymnasium. In 1954 moet hij in militaire dienst, hij bezoekt nog even de kweekschool in Oudenbosch maar hij volhardt in ’n schriftelijke studie met als eindresultaat in 1 1/2 jaar de onderwijzersakte. Over doorzetten gesproken! In latere jaren zou hij ook nog de hoofdakte halen. In die tussentijd had hij in zijn woonplaats sta ge gelopen op de lagere school waarvan aan het hoofd stond Gerard Klomberg. Ook de kennismaking met laatstgenoemde heeft Rien bepaald geen windeieren gelegd, want toen Gerard in 1959 solliciteerde naar de baan van hoofdonderwijzer op de St. Jozef school te Moergestel kreeg hij van pastoor van den Boogaard de opdracht om nog een onder wijzer te zoeken die tevens geschikt zou kun nen zijn als dirigent van het kerkkoor. Rien ging meteen op de uitnodiging van Gerard in en kwam naar Moergestel. Ruim 22 jaar zou hij vervolgens dirigent zijn van het kerkkoor. Gerard Klomberg en Rien Ceulemans zijn nooit meer uit elkaar gegaan en ze hebben van hun samenwerking nooit spijt gehad! Ze kennen elkaar als het ware ’als hun broek zak’ en op allerlei terreinen werken ze feilloos samen en delen ze eikaars enthousiasme voor het jaarlijkse schoolkamp met groep acht. Dat Rien zijn werk in Moergestel altijd met veel plezier heeft gedaan benadrukt hij tijdens ons gesprek vele malen. 20 Jaar stond hij voor de 5e klas, hij deed ’n combinatie van klas 4 en 5 en deelde, samen met Gerard Klomberg ’n jaar groep acht van wege de hoeveelheid kinderen. Ook de leerlingen mochten Rien altijd graag en hij beschouwt hen dan ook als volwaardige mensen in de huidige maatschappij. Zoals gezegd heeft Rien zijn werk altijd met veel plezier gedaan, maar nu hij dan toch de overwogen stap heeft gezet om er mee op te houden leeft hij daar ook graag naar toe. Hij is het al ’n beetje gewend geworden zegt hij, doordat hij de afgelopen drie jaren elke vrijdag vrij was (A.D.V.). Met plezier kwam hij dan donderdagsavonds thuis en zei dan steevast te gen zijn vrouw Corry: ’Zo, het is al weekend’. Hobbies heeft Rien vele! Hij leest veel, knutselt graag met hout, is nog trouw lid van het kerk koor en samen met zijn vrouw fietst Rien graag door de omgeving. Samen hebben ze echter een hartewens die in het voorjaar in vervulling gaat: ’n reis naar Lourdes. Daarnaast zijn ze allebei erg verheugd met hun eerste kleinzoon die ons gesprek belangstellend volgde. Ook daar hehben ze van tijd tot tijd de zorg over als hij weer ’ns ’n dagje overkomt. Ze genieten er beide hartstochtelijk van! Nee, tegen de komende vrije tijd zien Rien en Corry niet op, en het is met die conclusie dat we hen namens ’Moergestel-Nieuws’ nog graag ve le goede jaren toewensen! -g i* *1 J 1 Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 1