k 1 w ■I I M él ZnjN^OMEIN UW PRUS VRIEND&JJKE WIJNVAKMAN 10.75 18.45 8.95 B 9.85 L 20.95 -R I Trekkingslijst van de St. Nicolaasaktie 1989. IN DEN KORENMAAIER Getrokken door burgemeester ter Veer op donderdag 7 december 1989. RABOBANKPRIJZEN: 100- 75- 50,- 2e PRIJS: 750,- Oisterwijkseweg 37... 3e PRIJS: 500,- Vervolg 25,— HOOFDPRIJS 1.000,- ;,Hs~ 250,— ...Mariastraat 56 100,- ƒ75,- ƒ50,— ƒ25,- LA Baronnette Inbraakpreventie /wl 1 -Sjg au y ji ■Mk t ff PAGINA 15 MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 13 DECEMBER 1989 .Moergestel Mayke Reyrink Moergestel P. van de Wouw .Moergestel John Ligt voet. Moergestel H. Wolfs-van de Broek Moergestel J. van de Ven Moergestel H. Brans Cuco Sherry Efe. ES: FLORY N DE-POMFROk »rawu xvw '97» Fam. van de Meijdenberg P. Feelders J. Donkers A. van de Wouw A. de Voogd J. de Laat M. Welten J. Denissen Wilma Burgers J. van Velthoven.... A. Jansen P. v/d Wouw-Vugts G. van Loon Marlous Weerts Lieke van Esch Ton Wouters A. Huijben J. Heesters M. Veldman-op ’t Hoog W. op ’t Hoog C. Wolfs B. Boogaers Betty Nagel Jan-Hein de Brouwer A. van Alphen P. van de Meijdenberg Fam. Kools Fam. Aarts W. Smits P. Cools Fam. van Boxtel C. de Bresser E.J. van de Meijdenberg J. Doomen-van de Loo.. J, Fonken Ankie Wolfs Dot Hurkmans-Horsten. K. Ketelaars-Wouters C. op ’t Hoog Mevr, van lersel A. Neggers Fam. Spaninks-Willems. C. Mallens C. Mallens C. van Esch-de Bruijn... Jacqueline van Esch J. van Herck-v/d Steen.. Broekzijde 8A Kriekenakker 48 Eysenbrand 8 Industrieweg 13 Rijen Moergestel Moergestel Moergestel Moergestel .Moergestel Moergestel Moergestel Diessen Moergestel Moergestel .Moergestel .Moergestel .Moergestel .Moergestel .Moergestel .Moergestel Biest-Houtakker Diessen Moergestel Moergestel Moergestel Moergestel Moergestel Moergestel Moergestel Moergestel Moergestel Moergestel .Moergestel .Moergestel .Moergestel .Moergestel .Moergestel .Moergestel .Moergestel .Moergestel .Moergestel .Moergestel .Moergestel .Moergestel .Moergestel .Moergestel .Moergestel .Moergestel .Moergestel .Moergestel Mayke Reijrink met de door haar in de winkelaktie gewonnen cheque van f 999,—. Ze wordt geflankeerd door secretaris Ton van der Sande (links) en voorzitter Jan Buynsters. Regenbeemdeke 16 ,De Hoefkens 46 Schoolstraat 5 Zandstraat 14a .Burg. Bardoelstraat 12 .De Hoefkens 22 .Kruysackerplein 1 .Vooskerbos 34 .Heuvelstraat 26 .Heuvelstraat 28 H. van Berkel Mevr, van Bommel Günther Romijn J. van der Zanden M. Ligtvoet A. de Laat-van Hattem M. Lapien Fam. van Hazendonk.. A. van de Wouw J. van de Wouw Moergestel Moergestel Moergestel .Moergestel .Moergestel .Moergestel .Moergestel .Moergestel .Moergestel .Moergestel 150 SPECIAALZAKEN IN NEDERLAND Vossenhoom 9 1986 Chdteau La Baronnette A C. Cótes de Bourg Krachtige, diep rood gekleurde wijn, van f 11.95 voor Schoolstraat 18 - Moergestel Telefoon 04243 - 1350 1 ■HA1ÖB F kxyn Jonge Jenever Ha fijn, de bekende borrel uit de groene fles. 1986 1986 Chateau la Croix de Giron A.C. Bordeaux Supérieur. Karakter istieke Bordeaux. Fraai van kleur en vriendelijl van smaak. van f 10.95 voor i 1979 Chateau les Graves de Lavergnes A.C. Lalande de Pomerol. Proeft u eens hoe mooi een 10 jaar oude wijn kan zijn. van f 23.25 voor Tilburg Oisterwijk Biest-Houtakker - Oirschot Moergestel Moergestel Moergestel Moergestel Moergestel Moergestel Moergestel Moergestel Moergestel Moergestel Moergestel Moergestel Moergestel Moergestel Moergestel Moergestel Moergestel Moergestel Moergestel Moergestel Moergestel Moergestel Moergestel Moergestel Moergestel Moergestel Moergestel Moergestel Moergestel Moergestel Moergestel Moergestel Moergestel Moergestel Moergestel Moergestel Nu elke 2e fles 7.95 én gratis glas. Een Sherry van topkwa liteit. In 5 smaaktypen. C. van lersel Mevr, van Nieuwenhuizen L. van Oirschot T. Heyms Fam. Helmons Riekie van Riel A. Hoosemans A. van de Ven Ant. van Hest A. van de Laar C. Geerts Fam. Roosen C. Timmermans Fam. Kouwenberg R. van Nunen C. Boogaers C. Klijsen M. van Esch B. Samardzic H. Roozen Fam. Simons Fam. Bierkens L.A. Vermeer Huize ’Achterbos’ Marian Geerts R. de Brouwer Peter v/d Wouw A. op ’t Hoog Mevr, van Corven W. van Bommel St. Antoniushuis Anita Dieltjens Fam. de Laat W. van Esch-Vermeer C. Spaninks F. de Vries Fam. Schonck J. Colen J. Smulders Fam. Schellekens ...De Hoefkens 34 ...Floraweg 1 ...Heuvelstraat 26 ...van Rijkevorsellaan 30 ...De Hoefkens 22 ....Opslag 5 ....Tilburgseweg 41 ....Schutweg 3a ....Schoolstraat 1 ....Past, v/d Boogaardstraat 38 ....Kruysackerplein 13 ....Korenstraat 28 ....Nieuwenhoflaan 3 .Oisterwijkseweg 33 ....Zandstraat 8a Schoolstraat 49a .....Veldbraken 2 ....Emmerseweg 9 ....Heuvelstraat 12a ....Broekzijde 12 ....Regenbeemdeke 17 ....St. Jansplein 1 ....Rootven 11 ....Tilburgseweg 11 ....Hild 20 ....Hild 15 ....Hild 5a ....Oirschotseweg 25 ....Hopveld 11 ....De Looyakker 42 ....De Stappert 26a ....Reuselhof 15 ....Nieuwenhoflaan 1 ....Industrieweg 25 .Oisterwijkseweg 22 ....Tilburgseweg 20 ....D’n Duyp 4 ....Burg. Poortstraat 25 ....Krijtestraat 13 ....Krijtestraat 9 ....Korenstraat 27 ....Korenstraat 40 ....Korenstraat 40 ....Burg. Bardoelstraat 9 ....Burg. Bardoelstraat 9 ....Past, v/d Boogaardstraat 4.. ....Broekstraat 4 ....Brede Steeg 37 ....Biestsestraat 70 ....Geeneind 1 ....Burg, van Heeswijkstraat 6 ....Hopveld 6 ....Waterhoefstraat 8 ....Korenstraat 32B ....Driehuizerweg 5 ....De Hoefkens 23 ....Reedijk 7 ....Raamackerstraat 8 ....Duyvekotstraat 7 ....Hild 22 ....Vooskerbos 17 Oirschotseweg 37 ....Past. Janssenstraat 18 ....Schout v/d Wouwstraat 3... Kriekenakker 21 ....Pr. Irenestraat 16 Kromweistraat 4 ....Zandstraat 24 ....Vinkenberg 14 ....Bosstraat 2 ....Past, v/d Boogaardstraat 32 Rootven 11 Raamackerstraat 1 Vinkenberg 8 De Stappert 14 Heukelomsebaan 9 Raadhuisstraat 32 Huysackerstraat 12 Korenstraat 24 Schoolstraat 42 Burg. Bardoelstraat 44 De Aanstede 23 Schoolstraat 38 Heuveldwarsstraat Pr. Irenestraat 3 De Dagmaet 6 F kxyn Vieux Puur gedronken, zacht van smaak. g 45 CHATEAU Een inbreker heeft een hekel aan tijd, licht en la waai. Hij moet niet veel tijd nodig hebben om een woning in te kunnen. Daarbij komt dan ook de factor lawaai. Als hij een ruit moet inslaan om binnen te komen dan geeft dat lawaai en dus de kans dat iemand hem kan horen Vindt hij een openstaand raam dan komt hij geruisloos binnen, met het gevolg dat niemand hem gehoord heeft. En als derde factor het licht. De inbreker wil niet gezien worden. Geef hem die gelegenheid dan ook niet en verlicht de gevoelige plaatsen rond om uw woning en zet hem in het licht. Een degelijk hang en sluitwerk belemmert de in breker in zijn werk want dat kost hem tijd en het verbreken van een slot geeft lawaai. Tijd en la waai dus, samen met het licht de grootste erger nis voor een inbreker. Een degelijk hang en sluitwerk, simpeler gezegd sloten en dergelijke, moet vooral aan de achter zijde van de woning worden aangebracht. Want..., 99% van de woninginbraken wordt aan de achterzijde gepleegd. De achterdeur heeft meestal een bontebaard slot, dit slot is totaal niet geschikt voor deze deur. Zo’n slot hoort op een binnendeur thuis. Een goed slot wat op de achterdeur moet zitten is een cilinderslot. Let wel dat de cilinder niet te ver uitsteekt. Naast deze sloten moet ook het overige hang en sluitwerk van de achterdeur goed zijn. Denk eens aan een stalen sluitplaat, zodat het hout van het kozijn niet verbogen kan worden. Denk eens aan dievenklauwen die voorkomen dat de deur uit het kozijn getild kan worden. Of denk eens aan een insteekgrendel of een bijzetslot. De beveiliging van de schuifpui kan op een hele simpele manier. Indien de pui naar binnen toe wordt geopend kan het openen van buitenaf on mogelijk worden gemaakt door er aan de binnen kant een lat langs de pui te leggen. Een slot aanbrengen aan de binnenzijde is ook een mogelijkheid. Overigens moet u er bij de schuifpui wel op letten dat deze niet ontgrendeld kan worden door de pui een stukje op te lichten. Om dit te voorkomen kunt u een slot met een haak aanbrengen. Tegenwoordig komen er in de bouw steeds meer tuin cq patiodeuren. Deze zijn vaak afgesloten met een espagnoletsluiting. Door een slot aan te brengen op de espagnolet voorkomt u dat de hendel van buitenaf geopend kan worden. En valt de pin ver genoeg in het ko zijn, zodat deze niet zondermeer los te breken is. Overigens doet een klein oplegslot de boven- en onderzijde van elke deur ook wonderen. Naast de deur moet ook het raamwerk aan de achterzijde niet vergeten worden. Immers als een deur uitstekend beveiligd is en het raam ernaast is vergeten dan heeft zo’n goed beveiligde deur geen nut. Op de mogelijkheid om een raam goed te beveiligen komen we de volgende keer terug. Veel van de voorbeelden die hier genoemd zijn kunt u zelf uitvoeren. Ook zijn alle beveiligings- artikelen bij elke doe het zelf zaak te koop. Het kost geld, maar de kosten staan niet in verhou ding tot de gevolgen van een eventuele inbraak die u anders misschien gehad zou hebben. Tot slot, mocht u iets zien wat u verdacht vindt geef dit dan door aan de politie, telefoon 04242-19111, of 06-11. Wij hebben liever dat u 10 keer teveel belt als 1 keer te weinig. Overigens belt u voor ons nooit te veel, eerder te weinig... Het zal niet de eerste keer zijn dat door te bellen inbrekers aan gehouden konden worden. Helaas is ook geble ken dat er vaak niet gebeld is als dit juist wel no dig was. Door te bellen valt u ons zeker niet lastig, een gedachte die bij veel mensen speelt. Alleen kunnen wij het niet wij hebben uw hulp daarbij nodig. ONZE FEEST- AANBIEDINGEN raai -i'ji^H-.c IWWIADX iNGE IEVER vet] i '3 LV WW CERTIFICAAT 999,

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 15