S# DRONKEN RIJDERS DOEN T TEGEN EEN BOOM DIABETES IS OVERAL vijf jaar L.R. F.E.V.I.O.R. GIROREKENING 5766 t.n.v. DFN, AMERSFOORT Kruisvereniging Moergestel en K.V.O. organiseert Thema- avond Kind en Angst Kerstconcert in het Oude Kerkje te Middelbeers 10-12-’84 Harmonie nader bekeken V ogelvereniging Moergestel VWN SPORT OVERDAG PV ’Over Berg en Dal’ S.V. ROEF! Handbal ALCOHOL EN VERKEER KUN JE NIET MAKEN Diabetes (suikerziekte) is een ingrijpende aandoening die Roy altijd en overal met zich meedraagt. S.V. Roef! Korfbal begint het al als hij insuline moet spuiten. Niet één dag, maar de rest van zijn leven! De wetenschap probeert een oplossing te vinden voor deze ongeneeslijke ziekte. Steun dat weten schappelijk onderzoek, steun het Diabetes Fonds Nederland. MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 13 DECEMBER 1989 0-1 4-10 H.S. vertrek 09.15 uur W//// Veilig Verkeer Nederland vertrek 10.00 uur vertrek 10.00 uur 2-0 0-3 15- 0 5- 6 16- 12 8-11 5-13 16-16 Programma dinsdag 19 december 1989: - warming-up - estafetten - ter afsluiting een spel en rekoefeningen Plaats: sportzaal ’De Vonder’. Tijd: van 10.15 - 11.15 uur. Kosten: 3,— per persoon. Dinsdag 26 december en 2 januari 1990 geen sport-overdag i.v.m. de kerstvakantie Voor meer informatie kunt u terecht bij P. Wolfs, telefoon 2210. 1 Veel ouders hebben vragen over de opvoeding van hun kinderen en vinden het prettig om met andere ouders te praten over de manier waarop zijn met hun kinderen omgaan. Een van de onderwerpen waar alle ouders mee te maken hebben is angst. Ieder kind is wel eens bang. Tijdens deze thema-avond bestaat de mogelijk heid om gezamelijk te praten, ervaringen en ideeën uit te wisselen en informatie te verwerven over kinderangsten van baby’s, peuters, kleuters. U kunt deelnemen aan deze thema-avond en wel op 8 januari of op 15 januari a.s. van 20.00 tot 22.30 in ’t Kruisgebouw Mevr.M. Lamers-Kijen en Mevr. C. Jansen-Snijders verzorgen deze avond in samenwerking met de stichting Spel- en Opvoedingsvoorlichting Deelname is gratis, wel graag onderstaande in- vulstrook voor 29 december inleveren i.v.m. aan tal deelnemers(sters). Ja, ik wil deelnemen aan de thema-avond Kind en Angst. Naam: Adres: T elefoonnummer: Datum welke avond: Deze strook ingevuld inleveren bij Petra van Nuenen-Hoffmans, Nispelbos 6, Moergestel, (telefonische aanmelding mogelijk na 19.00 uur, tel. 3676). Op zaterdagavond 16 december kunt U alvast een beetje in Kerststemming komen als U naar het Oude Kerkje in Middelbeers komt. Er wordt dan namelijk een Kerstconcert gegeven door het Veldhovens Kamerkoor o.l.v. Ton van de Weem, de clavecinist Rob Nederlof uit Goirle en de cellist Gé Bartman uit Arnhem. Ze zullen een programma met werken voor de Kersttijd van o.a. William Byrd, Johann Sebasti an Bach, Heinrich Schütz en Francis Poulenc ten gehore brengen. Afwisselend zijn het werken voor koor a capella of met basso continuo bege leiding, voor clacecimbel solo en voor cello en clavecimbel. Het concert begint om 20.15 uur en de toegangsprijs bedraagt ƒ5,00. Hier volgen de kampioenschappen zoals die het afgelopen seizoen zijn vervlogen: Vitesse: aangewezen: 1. L. v.d. Branden K.; 2. P. v. Herck. Onaangewezen: 1. L. v.d. Branden K.; 2. P. y. Herck. Kamp.duif: P. v. Herck. Midfond: aangewezen: 1. H. Schepens; 2. L. v.d. Branden K. Onaangewezen: 1. H. Sche pens; 2. L. v.d. Branden K. Kamp.duif: H. Schepens. Fond: aangewezen: 1H. Schepens; 2. P. v. Her ck. Onaangewezen: 1. H. Schepens; 2. A. West- geest. Kamp.duif: H. Schepens. Jonge duiven: aangewezen: 1. L. Heeffer: 2. L. v.d. Ven; 3. L. v.d. Branden R. Onaangewezen: 1. L. Heeffer; 2. H. Schepens; 3. A. Westgeest. Kamp.duif: L. Heeffer. Natour oud: aangewezen: 1. H. Schepens; 2. W. de Laat. Onaangewezen: 1. H. Schepens; 2. W. de Laat. Kamp.duif: L. Heeffer. Natour jonge: aangewezen: 1. L. Heeffer; 2. W. de Laat. Onaangewezen: 1. H. Schepens; 2. L. Heeffer. Kamp.duif: W. de Laat. Fond jonge duiven: aangewezen: 1. H. Sche pens; 2. P. v. Herck. Onaangewezen: 1. H. Sche pens; 2. J. Oerlemans. Duifkamp. H. Schepens. Op een onlangs gehouden rayondressuurwed- strijd in Haaren, die overigens door onze vereni ging was georganiseerd zijn de navolgende com binaties in de prijzen gevallen: Thea van Mens voort met Japeloup (klasse B2) 2e prijs; Jan Bur gers met Elenor (klasse B2) 6e prijs. Na deze (derde) rayonwedstrijd bleken een vier tal combinaties zich geplaatst te hebben voor de kringwedstrijden dressuur t.w. Helma Bierens met Clovia (klasse Ml), Wilma Kroot met Dia deem (klasse L2), Thea van mensvoort met Ja peloup (klasse B2) en Gerrit-Jan Vermeer met Duelante (klasse B2). De Kringdressuurwedstrijden vinden d.d. 10 en 17 december plaats in Haaren. Uitslagen springwedstrijd d.d. 3 december te Oirschot: Jan Burgers met Diadeem (klasse B) 7e prijs; Herrie Rijnen met Angelie (klasse B) 8e prijs; Herrie Rijnen is mede door toedoen van voor gaande resulaten afgevaardigd voor de Geweste lijke Kampioenschappen. Prijswinnaars en afgevaardigden, proficiat! Op vrijdag 15 december zal er in het kader van de oriëntatiecursus een presentatie plaats vinden van het harmonie en fanfareorkest. Leerlingen van Muziekvereniging Pr. Juliana, Harmonie Orkest Oisterwijk en Harmonie Asterius zullen dan in de Kunstkring tussen 19.00 uur en 20.00 uur een gezamenlijk concertprogramma verzor gen, echter het concert alleen zal niet centraal staan maar er wordt ook ingegaan op vragen als: Wat is een harmonie of fanfareorkest? Wat gebeurt er zoal in zo’n vereniging? De oriëntatiecursus is een cursus van de Streek- muziekschool Oisterwijk gegeven door Wick van Peer. Leerlingen leren daar niet alleen de grondbegin selen van hun muzikale vorming maar worden ook begeleid in het doelbewuste kiezen van hun later te bespelen instrument. Deze week hebben zij een behandeling gehad over het harmonie- en fanfareorkest in het alge meen, wat afgesloten zal worden met deze pre sentatie in de Kunstkring, die verder toeganke lijk is voor iedereen die hierin geïnteresseerd is. Desk - Roef! Laat in de middag hebben we in Kaatsheuvel een matige wedstrijd gespeeld. Desk kwam op voor sprong door een goed afstandsschot. Verder heb ben we de overhand gehad in de gehele wed strijd. Wel speelden we erg slordig, o.a. balver lies en onnauwkeurige worpen. Hier heeft de te genstander geen gebruik van gemaakt, door de traagheid die over Desk heerste. We hebben d.m.v. break-outs wel kunnen profiteren, maar niet optimaal. De ruststand 1-8. Gezien de voor sprong zijn we systemen uit gaan proberen, maar hier moet nog aan geschaafd worden. De verde diging van Desk werd niet sneller maar wel fel ler, zodat het ons moeite kostte om langs de ver dediging en doelvrouw te komen. Zodra er in de aanval breed gespeeld werd, zagen we kans om te scoren. Maartje onze keepster was in vorm, ze stopte zelf een strafworp. Eindstand 5-13. De doelpunten zijn gescoord door: Nel van Dijk (1), Annie op ’t Hoog (1), Helma van Dijk (2), Su sanne Ligtvoet (2), Daniëlle van Nunen (3) en Monique Theuns (4). Uitslagen 2-3 december: welpen Roef - Desk: welpen Roef 2 - Taxandria: heren sen Roef - HVT: heren sen Roef 2 - Desk 2: dames sen Desk 2 - Roef:., heren jun Roef - Desk 2: Wedstrijden 10 december: welpen 11.00 Rhelico - Roef, Geldermalsen Wedstrijden 16 december: welpen 14.00 Roef 2 - GHV, Moergestel welpen 14.45 Roef - Blauw Wit, Moergestel Wedstrijden 17 december: heren sen 14.00 Roef - Taxandria 2, Diessen heren sen 12.00 Were Di 2 - Roef 2, Stadssport hal Tilburg dames sen 15.10 Roef - Boemerang, Diessen heren jun 15.30 Heerle - Roer, Wouw Wedstrijdverslag Roef - HVT De heren 1 van Roef die dit zaalseizoen tot nog toe maar 1 wedstrijd verloren hadden, stonden ditmaal voor de opdracht om HVT twee punten af te snoepen, dus de heren begonnen vol goede moed aan de wedstrijd plus de nodige dosis zelf vertrouwen en Roef begon zijn wedstrijd zeer aanvallend wat na zo’n 6 minuten spelen resul teerde in een 3-0 voorsprong, maar dat HVT toch een gerenommeerd team is, dat wisten we. Alleen dus de tegendoelpunten lieten niet lang op zich wachten, dat met de rust de stand niet ver uit el kaar lag, lag meer aan het met vlagen perfekt spe len van Roef (maar voor de rest vrij rommelig) dan aan de aanvallende kwaliteiten van HVT, zo dat de ruststand uiteindelijk 8-6 werd. De tweede helft werd zowat een kopie van de eerste helft. De eerste minuten vrij simpel de stand opvoeren en geen tegendoelpunten krijgen en daarna vrij ongecontroleerd verder spelen. Desalniettemin hebben onze jongens weer een verdiende over winning behaald. Voor Roef scoorden: Kees van de Loo (7x), Harrie de Leyer (4x), Gert-Jan El- deren (2x), Rob van Breugel (2x) en Jan Kete laars (lx). hun vogels aanwezig konden zijn, als vereniging, achter Udenhout en Berkel-Enschot toch nog een derde prijs behaalt, kan rustig gezegd worden, dat we goed bezig zijn. De sfeer in onze vereniging is momenteel dan ook opperbest. Iedereen is nu reeds volop bezig met voorbereidingen voor het komende seizoen en als je zo’n beetje luistert in de wandelgangen, dan bestaat onze vereniging het komende jaar uit sluitend uit kampioenen. Goed, onze vogels en het weer moeten natuurlijk meewerken, maar met een dergelijke goede sfeer en instelling is suc ces nu reeds bijna verzekerd. Mocht u als kweker en vogelliefhebber interes se hebben in een lidmaatschap, dan kunt u zich nu het best zo snel mogelijk opgeven bij een der bestuursleden. Zij kunnen er dan voor zorgen dat u in het bezit komt van een kweeknummer en ringen, zodat u het komend seizoen reeds de strijd met ons kunt aanbinden. U bent van har te welkom. Eisten in Moergestel tijdens de tentoonstelling van de inmiddels befaamde combinatie Christ Janssen/Tinus Schilders en de oude rot in het vak Ad van de Wouw reeds vele prijzen voor zich op, ook in Berkel-Enschot tijdens de regionale ten toonstellingen van 2-3 en 4 december j.l. waren zij ongenaakbaar. Wederom behaalden zij de kampioenschappen van resp. de tropen en postuurkanaries naar zich toe. Dat dit geen peuleschil is, kan ik u verzekeren. Liefst 5 verenigingen t.w. Berkel-Enschot, Udenhout, Oisterwijk, Helvoirt en Moergestel waren vertegenwoordigd met in totaal ruim 500 vogels. Indien dan dergelijke prijzen worden be haald en Moergestel bovendien, ondanks het feit dat enkele leden door omstandigheden niet met PAGINA 13 Inderdaad, goed gezien. Er is een jarige in Moer gestel! En wat is er nu nog mooier dan een cadeau op zo’n dag? Daarvoor heeft de jarige, T.T.V. Moergestel, zelf gezorgd, d.w.z. het eerste team van de vereniging. Dat team is namelijk kam pioen geworden in de tweede klas van de Til- burgse Tafeltennis Liga kompetitie. Het promoveert nu naar de eerste klas. Door een overwinning op Scansped werden er weer 2 winstpunten aan het totaal van 14 toege voegd. Geen enkel team kan dat puntentotaal nog bereiken. Piet Habraken was goed voor 3 over winningen, Herman Reinders won 2 partijen en Ron van Hees moest het zonder winstpunt stel len. Ook het dubbel was winst. Scansped 2 - Moergestel 1; 4-6. Nu de kompetitie op z’n ein de loopt, begint Moergestel 2 pas warm te draai en. Ook nu weer een overwinning. Bart de Cort, Jan van Nuenen en René Oerlemans wisten ieder 2 partijen te winnen, evenals het dubbel. Inter polis 5 - Moergestel 2; 3-7. Programma deze week: Donderdag 14 december Moergestel 1 - Hita 2 Moergestel 2 - LI.F. Ned. 1 Aanvang 20.30 uur in D’n Donk. Publiek wel kom. Wilt u de kampioenen in aktie zien, kom dan een kijkje nemen. Heeft u interesse in tafeltennis, bel dan de voor zitter: 3365. Uitslagen 9-10 december Pupillen Huldamia-Roef!: Aspiranten Roefl-Sp. Girls: Roefl-Zigo: Senioren Roefl-Hilko: Wedstrijden 16-17 december Pupillen Roefl-D.D.W.: E.D.N.-Roef!: Junioren Roefl-E.D.N.: receanten Roefl-D.S.W.:vertrek 09.15 uur Aspiranten en senioren vrij

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 13