Puntbroodjes rnjirn Beantwoording gehouden Algemene beschouwingen naar aanleiding van de begroting 1990 Kerst-roomboter- amandelstaaf een bezorg(st)er H. VERKOOIJEN I SS” nmnn SPORTIEF GELD VERDIENEN? BANKETBAKKERIJ ’t Fijne komt van de Banketbakker...! 10 stuks B. ®|o Vrijdag en zaterdag nu voor Voor de verspreiding van Het Nieuwsblad in Moergestel zoeken wij Telefonische inlichtingen: 013 - 375206 of 04242 -15889. [3'1!] Kerst- en Nieuwjaarsbestellijsten in de winkel verkrijgbaar. Gelieve tijdig in te leveren. Ook weer een leuke sortering kerstkransjes, kerstbonbons enz. aanwezig!!! Uiteraard staat er tegenover deze prestatie een goede beloning, een gratis abonnement, winter- en vakantietoeslag. Niet slecht hè? vanaf15jaar. Rootven 23 - Moergestel - Tel. 3788 De gehele week geopend. Maandagmiddag gesloten. Financiën algemeen Woningbedrijf Buro ’76 tussen 17.00 en 19.00 uur niet bereikbaar... PAGINA 11 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 13 DECEMBER 1989 Bedrijventerrein ’De Sonman 6?5 3? Artikelen die deze week niet werden geplaatst zijn doorgeschoven naar volgende week! Stads- en dorpsvernieuwing Bij onze nota van aanbieding hebben wij reeds aangegeven dat wij het gezien de financiële situa tie en mede gezien de daaruit voortvloeiende Rioolrechten Fondsvorming ten behoeve van rioolbeheer kan inderdaad. De opmerking dat dit slechts sinds kort mogelijk is behoeft naar onze mening enige aanvulling. Fondsvorming mag en mocht ook in het verleden. Deze fondsvorming moest dan ech ter uit de algemene middelen worden gedekt. Wat thans mogelijk is geworden is deze fondsvor ming onderdeel te laten zijn van de grondslag voor heffing. Als wij hiertoe thans zouden overgaan betekent dit derhalve een verhoogde verzwaring van de lastendruk welke wij niet voorstaan. Moergestel, 6 december 1989 Burgemeester en wethouders van Moergestel De volgende loten zijn getrokken door mevr. Gierman uit Tilburg: 6 Banketletters: de nrs. 224, 120, 226, 9, 20 en 124 2 Badsets: de nrs. 6 en 30 2 Sieradensetjes: de nrs. 1 ën 119 1 Riem: nr. 125 1 Portefeuille: nr. 25 1 Schoonheidsbehandeling: nr. 108 1 Zonnebankkuur: nr. 208 1 Badset schoonheidsbehandeling: nr. 2 Degenen die het winnend lot hebben, kunnen het bij Tres Bien ophalen. Tot ziens! Schoonheidssalon Tres Bien Voorzieningen t.b.v. Reuselhof Het verzoek van Stichting Reuselhof tot het be schikbaar stellen van een financiële bijdrage t.b.v. het aanbrengen van een liftvoorziening bij de aanleunwoningen vergt nadere studie. Hoewel wij de wenselijkheid van een dergelijke voorzie ning onderschrijven, dient naar ons oordeel voor dat tot besluitvorming wordt overgegaan door het bestuur van Reuselhof aangetoond worden dat geen eigen middelen beschikbaar zijn en dient nagegaan te worden of wellicht zelfs al op korte termijn, mede in het licht van de financiële situa tie van de gemeente, andere financieringsbron nen zijn aan te boren. Op korte termijn vindt hierover overleg plaats met het bestuur van Reu selhof. Onze bereidheid om hierin mede te den ken moge blijken uit het feit dat wij hieromtrent in het verleden zelf initiatieven hebben ontwik keld. Resultaat oude meerjarenramingen en hui dige meerjarenperspectief De in 1989 voorgelegde meerjarenraming gaf ook op langere termijn een negatief beeld. Hierbij wijzen wij u er met nadruk op dat wij u in onze beantwoording op de algemene beschouwingen 1989 dringend in overweging hebben gegeven, gelet op de prognoses van de financiële situatie op middenlange termijn, de onroerendgoedbelasting met 3% te verhogen. Dit voorstel is destijds door uw raad niet overgenomen. Nadien zijn besluiten genomen en zijn taken van buiten op ons afgekomen welke dit beeld in ver gelijking met de in de begroting 1989 opgenomen bedragen hebben verstoord. Te wijzen valt hierbij op: - de meerlasten openbare werken - de meerlasten openbaar onderwijs - de meerlasten van de molen - verlaging dividend Intergas - verlaging bijdrage administratiekosten vanuit grondexploitatie - stijging van de rentelasten op de investe- ringsplanning - investeringslasten van 1993 - het thans niet meenemen van structurele, jaar lijkse, belastingverhoging Ontheffingsmogelijkheden Overigens merken wij op dat betrokkenen gewe zen wordt op de mogelijkheden tot het verkrijgen van ontheffing. In die gevallen dat daar behoef te aan bestaat zal door de afdeling Welzijn de ge vraagde hulp bij de daarvoor te volgen procedu re worden verleend. Woningbouw Via het SMB en al eerder middels een notitie j t.a.v. groeiklasse 2 zijn de problemen, die er ge zien bovenstaande aantallen woningzoekenden m.b.t. de richtcijfers bestaan, nadrukkelijk on der de aandacht van het provinciaal bestuur ge bracht. De provincie heeft in het kader van het geldende streekplan en vooruitlopende op de her ziening daarvan mede op basis van de zgn. lOPRO-methode met de variant Windhausen de richtcijfers vastgesteld. Dit heeft tot gevolg dat deze cijfers bij de kontigentering worden gehan teerd en daarnaast worden geëffektueerd bij de beoordeling/goedkeuring van nieuwe in ontwik keling te brengen bestemmingsplannen. Wij benadrukken nogmaals dat onzerzijds geen stappen behoeven te worden verwacht m.b.t. pri vatisering van het gemeentelijk woningbedrijf. Tevens wijzen wij u er op dat aanwending van de reserves van het woningbedrijf t.b.v. dorpsver nieuwing strijdig is met de wetgeving op dit ge bied en derhalve niet mogelijk is. Zoals reeds eer der aangegeven zal een onderhoudsplanning voor het gemeentelijk woningbezit terhand worden ge nomen. lastenverzwaring voor onze inwoners, helaas niet mogelijk achten, ondanks de meerwaarde die uit voering van deze plannen zou betekenen, tot uit voering van de eerder gepresenteerde Stads- en dorpsvemieuwingsplannen over te gaan. Uw al gemene beschouwingen hebben ons vooralsnog niet op andere gedachten kunnen brengen. Ener zijds omdat wij de door u voorgestelde bezuinin- gen (genoemd zijn personeel, funktie-onderzoek, gemeentehuis en heemkundig museum) los van de relatief beperkte omvang daarvan in relatie tot de totale Stads- en dorpsvemieuwingsplannen van de hand wijzen, anderzijds omdat zoals in de inleiding reeds nadnikkelijk is gesteld het benut ten van eventueel vrijkomende financiële ruim te op geen enkele wijze een bijdrage levert aan een beperking van het begrotingstekort in meer- jarenperspektief. Dit laat onverlet dat het wellicht mogelijk zal blij ken in het kader van het wegen onderhoud werk zaamheden aan met name het Rootven te verrich ten die passen binnen het Stads- en dorpsvemieu- wingsplan. De discussie hierover dient naar ons oordeel evenwel gevoerd te worden op het mo ment dat het onderzoek naar de konsekwenties van de noodzakelijke wijziging van de financie ring van het wegbeheêr is afgerond. Ons redaktie-adres Oisterwijkseweg 43 is telefonisch niet te bereiken tussen 17.00 en 19.00 uur. Dringende boodschappen kunt u inspreken op de'telefoonbeantwoorder. OBG Ten aanzien van het voorstel om het gedeeltelijk in uitvoering nemen van de dorpsvernieuwing deels te dekken uit de meeropbrengst van de on roerendgoedbelasting kunnen wij los van de reeds m.b.t. Stads- en dorpsvernieuwing ge maakte opmerkingen, niet ovememen. In de be groting is reeds rekening gehouden met een mee ropbrengst van de OGB van 41.000,00. Er moet dan ook vanuit gegaan worden dat hierbij gedoeld wordt op de meeropbrengst van de OGB uit de hertaxaties. Dit is voor ons Kollege geen aanvaardbaar dekkingsmiddel omdat hiermede de lastenverzwaring onevenredig toeneemt. Wij zijn overigens van oordeel dat ook de volgende ja- ren tot verhoging van het OGB-tarief zal dienen te worden overgegaan. Het totale ’belastingvoorstel’ i.c. verhoging van de Afvalstoffenheffing, de rioolrechten en de ra ming van een reeds in de begroting opgenomen meeropbrengst OGB ad 41.000,— handhaven wij dan ook onverkort. Verkoop Oirschotseweg 19 Op korte termijn zal de laatste in ons bezit zijn de vooroorlogse woning voor verhuur beschik baar komen. Op basis van de geldende rijkswet- geving bestaat alsdan de mogelijkheid om tot ver koop over te gaan. Verkoop op dit moment druist echter in tegen het door u voor deze zittingspe riode vastgestelde beleid m.b.t. de verkoop van woningwetwoningen. Op basis van dit beleid wordt nl. alleen verkocht aan de bewoners na 5 jaar bewoning. Wij zien geen aanleiding van dit beleid af te wijken. Investeringplanning Zoals uit het vorenstaande moge blijken stellen wij u voor de aangeboden investeringsplanning m.u.v. het geraamde bedrag van 15.000,— voor een heemkundig museum vast te stellen. Resumerend stellen wij u voor: 1de begroting van het gemeentelijk woningbe drijf vast te stellen overeenkomstig het u aan geboden konsept; 2. de primitieve begroting van de algemene dienst vast te stellen overeenkomstig het u aangeboden konsept; 3. de investeringsplanning 1990-1993 m.u.v. het opgenomen bedrag van 15.000,—vooreen heemkundig museum vast te stellen overeen komstig het u aangeboden konsept; 4. de meerjarenbegroting 1990-1993 vast te stel len overeenkomstig het u aangeboden kon sept; 5. te besluiten tot aanpassing van de tarieven voor afvalstoffenheffing en rioolrechten over eenkomstig hetgeen hierover in de nota van aanbieding 1990 is vermeld; 6. te besluiten om t.b.v. de verbouwing van het gemeentehuis een bedrag beschikbaar te stel len van 275.000,—; 7. te besluiten tot wijziging van de begroting 1990 waarin de betreffende aanpassingen zijn verwerkt. Doorstroming naar bejaardenwoningen In het recente verleden zijn 26 nieuwbouw en 3 oude bejaardenwoningen beschikbaar gekomen voor verhuur. Met betrekking tot de toewijzing van deze panden kunnen wij het volgende mede delen. doorstroming vanuit woningwetwoningen 17 doorstroming vanuit partikulieren woningen 9 overige 3

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 11