3 Als het blijft vriezen dan... mm KAR mm I c/pkodite Groentehal ’Crisje’ opende nieuwe zaak Kerstnummer ’Moergestel-Nieuws’ I Stomerij Palthe voor nóg betere service! M j Audacia-nieuws Gilde St. Catharina Con Amore EHBO-nieuws Conciliair Proces: Gerechtigheid, vrede en heelheid van de schepping I Kerstviering ’Scouting Nieuws’ JI /fa i 0-8 DE WARME BAKKER JOHN MENSINK KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 Bij van Dijk Stoffen in Moergestel Hilvaria - Audacia: ij j WOENSDAG 6 DECEMBER 1989 14e Jaargang - Nr. 599 Moergestel, van I Huidverzorgings instituut Kerkstraat 2 5066 AS Moergestel Telefoon 04243-2831 A 20 Schaatsdub „De Vennen” Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Wij maken onze adverteerders en lezers er op attent dat het Kerstnummer van Moergestel- Nieuws’ zal verschijnen op woensdag 20 december 1989. In dit nummer weer de gebruikelijke Kerst- en Nieuwjaarswensen van bedrijven en particulieren. Als u ook uw wens daarin wilt plaatsen gelieve u kontakt op te nemen met ons redaktie-adres (bedrijven die wij jaarlijks bellen kunnen rustig ’n telefoontje van ons afwachten). Woensdag 27 december verschijnt 'Moergestel-Nieuws NIET! 0-8 0-8 3-3 1-2 X MOERGESTEL z? Omvat dit proces de drie bovenvernoemde the matieken, Moergestel gaat zich alleen bezighou den met Gerechtigheid. Omdat ons dorp door de jaren heen vertrouwd is geraakt met velerlei terugkerende activiteiten, zetten wij deze evenementen in de schijnwerper van Gerechtigheid. Ja, recht doen aan...; voor je rechten opkomen; haar/zijn recht laten gelden; op je rechten staan; het recht om iedere wereldburger een menswaar dig bestaan te gunnen opdat de levenskansen en mogelijkheden leefbaar worden. Wat zou het fijn zijn als alle mensen elkaar ver stonden en begrepen, en... elkaar het leven gunden!!! Wat zou het fijn zijn als iedereen een dak boven haar/zijn hoofd had; een huis om erin te wonen; bovenal een huis met warmte en geborgenheid!! Hoevelen lopen al zoekend en zwervend rond zonder een verzekerd veilig onderdak!! Deze on telbaar velen zijn groot in aantal!! Daarom gaat ons aller aandacht naar opvang van dak- en thuislozen in India, als ook de situatie be kijkend in eigen omgeving. Door ons daadwerkelijk meeleven en financiële ondersteuning werken wij mee aan een stuk recht doen aan mensen, die onrecht moeten onder gaan. Zó zullen wij in concreto gaan uitvoeren met het woord ’Gerechtigheid’ inhoudelijk voor ons aan biedt. Tot een volgende keer, en dat is gauw! Want... het hele jaar 1990 komt in het teken te staan van Gerechtigheid. Verkenners/gidsen Hier een langverwacht bericht van ons. We zijn al een aantal weken bezig met onze gemengde groep en het gaat uitstekend. Wat is nou een ge mengde groep? Vroeger waren er specifieke groepen voor jon gens en meisjes. Deze, eigenlijk achterhaalde, ge dachte is vandaag de dag niet meer toepasbaar. Denk maar aan school. Sinds enkele jaren is het ook bij scouting de gewoonte dat groepen ge mengd gaan draaien. Niet meer apart verkenners en gidsen, welpen en kabouters enz. In Moergestel zijn wij begonnen om verkenners en gidsen samen te voegen. Naar verwachting is dit een geweldig succes, gebleken de aanmeldin gen. We hebben nu 8 gidsen en 16 verkenners, in onze verkenners/gidsen groep. In grote lijnen is ’t programma een combinatie van wat vroeger bij verkenners en bij gidsen ge daan werd. Dit houdt in dat naast pionieren, koken, kaart en kompas, er ook ruimte is voor knutselen, toneel en andere dingen. Je bent altijd van harte wel kom om een kijkje te komen nemen. We draaien op vrijdag van 7 tot 9. Uitslagen zondag 3 december 1989: Het gehele programma is afgelast. Programma zondag 10 december 1989: 14.00 uur Velocitas’31 - Audacia (beker) 11.45 uur Rood Wit V. 3 - Audacia 2 12.00 uur Audacia 3 - Rood Wit V 4 12.00 uur Audacia 4 - Rood Wit V. 6 10.00 uur Rood Wit V. 7 - Audacia 5 11.00 uur VCB 4 - Audacia 6 10.00 uur Audacia 7 - Rood Wit V. 12 1.30 uur VCB 3 - Audacia 8 AUDACIA-PUPILLEN Programma pupillen zaterdag 9 december: RKDSV 1 - Audacia Dl, vertrek 10.15 uur Audacia 2 - Nevelo 2, aanvang 10.00 uur Willem II 3 - Audacia D3, vertrek 10.15 uur Audacia El - Uno Animo 4, aanvang 11.15 uur Beerse Boys F1 - Audacia Fl, vertrek 9.45 uur Audacia F2 - Oirschot F2, aanvang 11.15 uur Bedankt St. Nicolaas Ook dit jaar heeft St. Nicolaas met zijn pieten weer zijn bezoek gebracht aan de kleinste voet ballers van Audacia, het was weer een gezellige drukte in de kantine. Alles bij elkaar weer een mooie en geslaagde mid dag. Bedankt Sint en pieten voor uw bezoek. Verder alle medewerkers bedankt. Maar een per soon een speciaal bedank: Corry. AUDACIA junioren Uitslagen zaterdag 2 december 1989: Hilvaria 1 - Audacia Al: Hilvaria 2 - Audacia A2: Nevelo 3 - Audacia BI: Sarto 5 - Audacia Cl Programma zaterdag 9 dec. 1989: 14.30 uur Audacia Al - Riel 1 (vr.sch.) 13.00 uur Audacia BI - Zouavia BI (vr.sch.) Makkelijke klus voor Audacia Al Uitslag van de schietcompetitie bij het Gilde Sint Catharina. Op zaterdag 25 november heeft het Gilde Sint Catharina hun jaarlijkse teerdag gehouden, en te vens de prijzen bekendgemaakt over het afgelo pen schietseizoen. De Klaore Wisselbeker werd gewonnen door Hein Bruurs met 191 punten, de uitslag was als volgt: 1. Hein Bruurs 191 pnt.; 2. Gust Creusen 189 pnt.; 3. Cees Wolfs J zn. 188 pnt. De prijs voor het best verbeterde gemiddelde werd gewonnen door Harrie Wolfs, de prijs voor het schouderschot door Cees Wolfs Jzn en de prijs voor het revolverschot door Gust Creusen, die deze prijs al voor de 8e maal heeft gewonnen. Op vrijdag 8 december ’s avonds om half acht houden ze de teeravond voor alle Gildebroeders en Gildezusters van Sint Catharina, en daar wordt dan het schietseizoen mee afgesloten. Ook al is Sint vertrokken uit Nederland, bij de EHBO is nog van alles aan de hand. Donderdag 7 december kun je vernemen, hoe je bij wintertenen goed hulp kunt verlenen. Ook komt nog aan de orde, hoe bij vergiftigingen gehandeld moet worden. En mocht u zich aan de glühwein verbranden, ook dan bent u bij de EHBO in goede handen. Oh ja, we willen ook nog even inventariseren, of er belangstelling is voor een nieuwe cursus rea nimeren. Als u mee wilt doen dan belt u even, of stuur een brief per expresse, naar Gerrie van Gisbergen, onze secretaresse. Taktiek 2 - Moergestel 16-4 Red Star 3 - Moergestel 2. 0-1 oVBi/ Programma 4 december: Scansped 2 - Moergestel 1 in Tilburg Programma woensdag 6 december: Interpolis 5 - Moergestel 2 in Tilburg Op de maandagavonden wordt er getraind en re creatief gespeeld. Kom eens een kijkje nemen in D’n Donk, tussen 20.00 uur en 22.00 uur, als u interesse heeft of bel de voorzitter 3365. zijn we als schaatsdub ’De Vennen’ gereed om van start te gaan. De voorbereidingen voor het organiseren van activiteiten zijn in volle gang of zelfs afgerond. Het is nu maar te hopen, dat de periode van mooi helder vriesweer nog even zal aanhouden, zodat velen van ijspret kunnen ge nieten. Landijsbaan Een van de activiteiten die vooral veel ijspret voor de jeugd van Moergestel met zich kan meebren gen is schaatsen op de ’landijsbaan’; het parkeer terrein van ’D’n Donk’ in de Bosstraat. U zult begrijpen dat het onder water zetten en het da gelijks verzorgen veel inspanningen en aandacht vraagt en zal gaan vragen. Daarom op de eerste plaats een oproep aan de kinderen en hun ouders. Het bestuur van de schaatsdub heeft in overleg met de gemeente afspraken gemaakt; Hoe er ge handeld dient te worden indien er een vorstperi ode te verwachten is en er wordt overgegaan tot het onder water zetten van het parkeerterrein. Het is dan ook erg frustrerend als leden van de schaatsdub voor uw kinderen tijd en moeite besteden aan het gereed maken van de ijsbaan en er enkelingen (opgroeiende kinderen) de zaak verpesten door: het - in het begin - nog te dunne ijs kapot te trappen of er doorheen te fietsen er stenen of takken op te gooien. Daarom deze oproep: 1) kinderen blijf van de baan af totdat de schaatsdub de baan heeft vrijgegeven 2) Ouders houdt uw kinderen een beetje in de ga ten. Laat uw kinderen de ijspret van anderen niet bederven. Op woensdagmiddag 20 december 1989 zal in ’Den Boogaard’ de traditionele kerstviering ge houden worden. Hierbij worden alle ouderen (ook niet-leden van de Bond van Ouderen) vanaf 55 jaar uitgenodigd om deze viering bij te wonen. Wij zullen proberen zoals voorheen om u weder om een sfeervolle middag aan te bieden. Wij maken u er nu reeds op attent, zodat men de ze middag hiervoor vrij kan houden. Het volledig programma zal de volgende week 1 worden gepubliceerd. Moergestel is best muzikaal. Dit was te merken met het jubileum van Crescendo. Wij, als Con Amore, zijn ook weer volop in voorbereiding van de samenzang op 23 december met Crescendo, maar tevens zijn we begonnen met de instudering van de operette lm Weissen Rössl ’Het witte Paard’ o.l.v. Ad Verbakel en als regisseur Leon Hoepel man. Wij kregen allen een tekstboek, zodat we de com plete operette van het begin tot het eind prima kunnen volgen. Het belooft zowel als zang en als tekst een sprankelende operette te worden. Nu hebben we nog enkele tekstboeken over en die liggen te wachten op die Moergestelnaren die nog net niet over de drempel komen, want die roepen we bij deze op om mee te komen doen. U zal daar geen spijt van hebben. Reeds drie nieu we dames mochten wij verwelkomen. Het wachten is nog op u!ü 22 november hebben we alle dorpjes v™ Bambilië besproken. Wat ze er doen en wat voor soort mensen er wonen. Dit hebben we gedaan in verband met de installatie die we 13 december houden. de kabouterleiding Reglement voor de schaatsbaan Onderstaand volgen de regels die in acht moeten worden gehouden op de landijsbaan/parkeerter- rein ’D’n Donk’. 1) Het beheer en de organisatie van de schaats baan berust bij schaatsdub ’De Vennen’. 2) ’De Vennen’ is niet aansprakelijk voor ontsta ne schade in welke vorm dan ook. 3) Het is verboden het ijs te betreden met rijwie len, bromfietsen, auto’s e.d. 4) Ijshockey is niet toegestaan, tenzij de organi satie uren hiervoor beschikbaar stelt. 5) Openingstijden - alleen voor leerlingen van de basisscholen: maandag, dinsdag, donderdag, vrijdag van 16.00 tot 17.30 uur; woensdag: van 12.00 tot 17.30 uur. - alle leeftijden: ’s avonds (behalve in de weeken den) van 17.30 tot 21.30 uur; zaterdag en zondag van 12.00 tot 18.00 uur. 6) Het is verplicht tegen de wijzers van de klok in te schaatsen. 7) Afval dient gedeponeerd te worden in de daar voor bestemde afvalbakken. 8) Indien de kwaliteit van het ijs zodanig is dat behandeling noodzakelijk is, heeft de organisa tie het recht de schaatsbaan af te sluiten. 9) Bij organisatie van activiteiten door ’De Ven nen’, heeft die organisatie het recht niet- deelnemers de toegang tot het ijs te ontzeggen. 10) Er mag geen gebruik worden gemaakt van het verenigingsgebouw ’D’n Donk’. Wim Verhoeven Hans Antonis, Hild 4, opende afgelopen woensdag de deuren van zijn nieuwe zaak (Groentehal ’Cris je’) aan de Willibrordusstraat te Diessen. Na ’n jaar of zeven in de Heuvelstraat gehuisvest te zijn geweest bleek de zaak te klein om de klanten naar behoren te kunnen bedienen, waardoor Hans besloot naar ’n ander pand uit te zien. Met de hulp van kleine Christ (zoon van Christ die zijn zaak heeft aan het Rootven te Moergestel) verrichtte burgemeester Reinders van Diessen de openingshan deling. Vele genodigden, vrienden en belangstellenden kwamen daarna Hans en Ria Antonis felici teren met hun nieuwe zaak en namen tevens de gelegenheid te baat om ’n kijkje te nemen in de prach tige groentenwinkel. Hans en Ria: ook namens ons van harte sukses!(Foto: Chris van de Bijgaart). Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 L

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 1