Huize Stanislaus officieel in I Grondaankoop plan Papenacker weer vertraagd 1 gebruik Onderscheiding voor Gerard Knijpers Stomerij Palthe —j t w I.V.N. Winterwandelingen Aphrodite Conciliair proces: Gerechtigheid, vrede en heelheid van de schepping IKAR ii 1 Raadsvergadering 24 november 1989 Bij van Dijk Stoffen in Moergestel 1 De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen DE WARME BAKKER JOHN MENSINK Brillen Contact lenzen De Lind 35a, Oisterwijk 04242-84899. Vrijdag koopavond Donderdag 23 november, de 157e verjaardag van de Stichting van de Zusters van Liefde werd het kloosterbejaardenoord St. Stanislaus officieel in gebruik genomen. De feestdag begon met een plechtige Eucharistieviering in de nieuwe kapel waarbij het huis werd ingezegend door Johannes Bluijssen, emiritus-bisschop van het bisdom Den Bosch. Na de opening van deze korte raadsvergadering moest de voorzitter de raad verzoeken het voorstel tot aankoop van gronden ten behoeve van het bestemmingsplan Papenacker van de heer C. Timmermans van de agenda af te voeren. De hoop op een overeenkomst in de enkele dagen voor de vergadering bleek ijdel te zijn. Waar de schoen wringt kwam het publiek niet te weten. In een besloten vergadering werden de raadsleden op de hoogte gesteld. 14e Jaargang - Nr. 598 WOENSDAG 29 NOVEMBER 1989 s Nog meer sprekers 1 A. v.d. W. Kerkstraat 2 5066 AS Moergestel Telefoon 04243-2831 NA 12 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 voor nóg betere service! KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 MOERGESTEL xj Werkgroep M.O.V. (Missie-, Ontwikkeling-, en Vredeswerk) zonder een verzekerd veilig onderdak!Deze on telbaar velen zijn groot in aantal!! Daarom gaat ons aller aandacht naar opvang van dak- en thuislozen in India, als ook de situatie bekijkend in eigen omgeving. Door ons daadwerkelijk mee leven en financiële ondersteuning werken wij mee aan een stuk recht doen aan mensen, die on recht moeten ondergaan. Zó zullen wij in concrete gaan uitvoeren wat het woord ’gerechtigheid’ inhoudelijk voor ons aan biedt. Tot een volgende keer, en dat is gauw! Want... het hele jaar 1990 komt in het teken te staan van gerechtigheid. Na de middag verzamelden de genodigden zich in de recreatiezaal waar zij door directeur J. Wolfs werden welkom geheten. Daar werden de aanwezigen o.a. toegesproken door zuster Jean Bosco, door een van de latere sprekers ook wel de ’bouwpastoor’ genoemd. Zij vertelde in kort bestek hoe de Congregatie tot deze nieuwbouw had besloten. In 1984 namelijk vond ’n uitvoe rig onderzoek plaats naar de brandveiligheid van het tegenover de nieuwbouw gelegen ’oude’ klooster. Het eindrapport bleek vernietigend: niet geschikt voor bewoning, waarna in sneltrein vaart de bouw onderhanden werd genomen. In het najaar van 1987 kon de eerste spade de grond in en op 23 juni 1989 gingen de zusters verhuizen. bereid in een volgende commissievergadering de criteria nog eens aan de orde te stellen. De panden Postelstraat 25 en 27 worden gesloopt om plaats te maken voor drie nieuwe woningen. In het schetsplan van de woningen kan de plano loog zich vinden, ondanks de handhaving van de situatie zijn voorkeur heeft. De heer Vriens van de PGB ziet mogelijkheden om een gemeentelijke verordening in het leven te roepen, die onge wenste sloop van panden tegen kan gaan. ’Dorpsschoon’ zou dan de titel moeten zijn, waarop panden aan de slopershamer kunnen ont komen. Voorafgaand aan de vergadering van 15 decem ber, waarin de algemene beschouwingen (zie el ders in dit blad) en de begroting 1990 aan de ór de komen, bestond die van vrijdag hoofdzakelijk uit kamerstukken. Alleen de grondverkoop in de Sonman en de sloop van twee panden m de Postelstraat waren aanleiding voor enige discussie. De SPM en WD vroegen om een verduidelijking van de cri teria om voor industriegrond in aanmerking te komen. Beiden betreurden het feit, dat door de verkoop van twee kavels aan Moergestelse onder nemers de idee van een bedrijvenhotel voorlopig van de baan is. Wethouder v.d. Meijdenberg was ^71 Aan Provinciaal Overste Francesco Hoefnagels was de eer om het gebouw met ’n toespraak of ficieel te openen. Zij kwam tot de conclusie dat het huis ’n thuis was waarin het goed is te wonen. Het klooster bejaardenoord biedt plaats aan zusters -van het Maria-klooster uit Made en Huize Felix uit Udenhout. Achtereenvolgens betraden nog het spreek gestoelte burgemeester ter Veer namens de ge meente Moergestel, Zuster Paul namens het Ge neraal Bestuur, de heer Nieuwman, afgevaardig de van het Ministerie van WVC, architect van Teefelen namens het architectenburo en Jan Geerts, hoofd van de Graaf van Urselschool. Omvat dit proces de drie bovenvernoemde the matieken, Moergestel gaat zich alleen bezighou den met Gerechtigheid. Omdat ons dorp door de jaren heen vertrouwd is geraakt met velerlei in de schijnwerper van ge rechtigheid. Ja, recht doen aan...; voor je rech ten opkomen; haar/zijn recht laten gelden; op je rechten staan; het recht om iedere wereldburger een menswaardig bestaan te gunnen opdat de le venskansen en mogelijkheden leefbaar worden. Wat zou het fijn zijn als alle mensen elkaar ver stonden en begrepen, en elkaar het leven gun den!! Wat zou het fijn zijn als iedereen een dak boven haar/zijn hoofd had; een huis om erin te wonen; bovenal een huis met warmte en geborgenheid!! Hoevelen lopen al zoekend en zwervend rond Het I.V.N.-Oisterwijk organiseert dit jaar nog twee winterwandelingen. Op zondag 3 december start de wandeling om 14.00 uur bij het Stokske in Moergestel. Op tweede kerstdag 26 december start de wandeling om 14.00 uur bij het bezoe kerscentrum van natuurmonumenten te Oister wijk. Het winterseizoen is een gevaarlijke periode voor planten. Ze kunnen bevriezen, worden opgege ten en ze kunnnen uitdrogen. Iedere plant heeft zo z’n eigen manier om zich hiertegen te bescher men. In de meeste winters valt er sneeuw voor dat het gaat vriezen. Als een soort deken be schermt de sneeuw de planten tegen te lage tem peraturen. Bij ’kale vorst’, stevige vorst als er geen sneeuw ligt, gaan veel planten dood. Som mige planten vluchten voor de kou. Ze sterven bovengronds af en leven onder de grond verder. Andere planten gaan helemaal dood, maar heb ben al zaad laten vallen waar volgend voorjaar weer een nieuwe plant uitgroeit. Bol- en knolge wassen hebben zich vaak in de loop van de zomer al in de grond teruggetrokken. Planten die dit niet kunnen, zoals bomen en struiken hebben an dere systemen ontwikkeld om te overwinteren. Loofbomen verliezen hun blad en naaldbomen hebben ’leerachtig’ blad (de naalden) dat goed te gen vorst kan. Het hout van de boom kan wel goed tegen kou, omdat het weinig water bevat. Bovendien zijn in dat water allerlei stoffen opge lost die voorkomen dat het snel bevriest en dus uitzet. Donderdag 23 november was er een gezellig samenzijn van het kerkkoor ’Cantate Domino’. De re den was gelegen in het feit dat Gerard Kuijpers, Voorbrugstraat 13, onderscheiden zou worden met de gouden medaille van de St. Gregoriusvereniging. Pastor van den Broek speldde Gerard de onder scheiding op vanwege zijn 40-jarige loopbaan als koorzanger. Begonnen als koorknaap in Mierlo zong hij 5 jaar in Tilburg en nu al weer 19 jaar bij het kerkkoor te Moergestel. De koorzang heeft Gerard van geen vreemden: het koorzangersbloed zit bij de familie Kuijpers al in de derde generatie, van grootvader, vader naar zoon. Of de vierde generatie ook komt waagt Gerard zeer te betwijfelen... De jubilaris vertelde ons tenslotte dat er in de afgelopen veertig jaren veel is veranderd. Ondanks dat hoopt hij nog vele jaren koorzanger te blijven. Gerard: proficiat!(foto: Chris van de Bijgaart) Al voor de winter hebben de bomen bladknop- pen gemaakt voor volgend jaar. Deze knoppen zijn ook goed beschermd tegen de kou. Ze heb ben een kleverig oppervlak, ze hebben knop- schubben, ze zijn sterk behaard of hebben een leerachtig oppervlak. Ook in de winter is er dus heel veel te zien en in de tijd van de feestdagen even lekker uitwaaien en de geuren van het bos opsnuiven is een heerlijke beleving. Geschenken Elke spreker had ’n toepasselijk kado meege bracht dat door de zusters in dankbaarheid werd aanvaard. Francesco Hoefnagels had een door ’n mede zuster geschilderd aquarel meegebracht, burge meester ter Veer ’n ikoon ’De Moeder Gods van Wladimir’, zuster Paul ’n toverhazelaar (symbool van altijd leven) die zij aanbood aan de jongste bewoner zuster Bernadette die hem op haar beurt weer direct overdeed aan de tuinman, de heer van Teefelen bood namens het bouwteam ’n raam in de kapel aan de hand van Jan Dijker, Jan Geerts ’n foto van ’Stanneke’, het beeldje dat de Zusters werd aangeboden bij hun afscheid van de school. Daarnaast beloofde hij de zusters nog ’n musical door de kinderen van de school. Personeel Namens het personeel (zo’n 60 medewerkers deed Ankie Wolfs-Boogaers het woord. Zij besloot haar toespraakje met de woorden: ’Samen staan we voor ’n taak: in verleden, heden en toe komst’. Daarna bood zij ’n prachtig schilderij aan van het ’oude’ klooster dat ’n mooi plekje had gekregen in de recreatiezaal. Rondleiding Na afloop van het officiële gedeelte van de mid dag werd de tijd gebruikt voor ’n rondgang door het nieuwe gebouw. Gezien het feit dat er geen z.g. ’Open Dag’ wordt gehouden zal Moergestel TV in een van haar komende uitzendingen u on getwijfeld een kijkje gunnen in het nieuwe klooster van St. Stanislaus. q Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 1