De Sint is in het land HALVE PRIJS 25% KORTING Algemene beschouwingen P.G.B. 1990 25% KORTING 8 a 1 s —SCHOENEN- Gild en B Op Korting geldt niet voor kinderschoenen en aanbiedingen! Speciale surprise Hele collectie dames- en herenschoenen Ortho en van Wezel speciaal gemakschoenen Groot assortiment ’Verhuist’ wandel en vrijetijdsschoenen daarom doen ze bij LIGTVOET alle dames- en herenschoenen met korting van de hand! Voorzitter, De PGB zal dit jaar korte en sobere algemene beschouwingen houden. Redenen daarvoor zijn: - de naderende raadsverkiezingen op 21 maart a.s. - de matige financiële positie vooral in het meerjarenperspectief. We willen een compliment maken voor het gedegen stuk werk dat met name het ambtelijk apparaat heeft verricht. Speciaal willen we noemen A. van Seters met zijn mensen. fe’ ■I M ’■«mi- "MOER "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 29 NOVEMBER 1989 PAGINA 12 meer prioriteit. De aanhoudende stroom van klachten over te hard rijden in de kom vraagt om meer snelheidscontroles en andere maatregelen. Welk beleid streeft u voor 1990 na? Industrieterrein Uw opmerkingen t.a.v. de nieuwe lokatie voor een bedrijventerrein vinden wij te mager. Wel ke stappen denkt u de komende maanden ter za ke te ondernemen? Raadhuisstraat 15,5066 AP Moergestel Telefoon 04243-1867 Kalverstraat 3,5461 JL Veghel Telefoon 04130-51189 Pleintjes 133,5501 EG Veldhoven Telefoon 040-533873 Hendriksstaetslaan 67,5622 HM Eindhoven Telefoon 040-431106 Vanaf m mer van gevuld c uren in ten en w moeite i rasechte zen. W; kennis ren moe hebben Dit nur pen die ning vat een uiv nislaus. kerkhof na een hgflvoet tenbeleid hard noodzakelijk. Wij verwachten dan ook snel een voorstel. Bomen De zorg voor ons bomenbezit dient vergroot te worden. De kwaliteit loopt hard achteruit. Wij pleiten voor een inventarisatie op dat punt en een voorstel tot maatregelen. Daarbij dient ook betrokken te worden de noodzaak tot vervanging van bomen die overlast bezorgen zoals in de Krij- testfaat. Tenslotte Voorzitter, deze raad heeft nog slechts enkele maanden te gaan. Het is onze plicht onze taak in het algemeen belang op een goede manier te blij ven behartigen. De fractie van de PGB zal daar, zoals haar naam- betaamt, ten volle aan meewer ken met de steun van haar bestuur en achterban. De fractie van de Partij Gemeenschappelijke Belangen, Noud Smits, wethouder Jan Vriens, fractievoorzitter Jos Denissen, raadslid Chris de Veer, raadslid heer. Dit is sindskort mogelijk en is juist bedoeld om een buffer te vormen zodat schommmelingen in de tariefstelling kunnen worden opgevangen. Dorpsvernieuwing Onze fractie vindt dat in 1990 een start moet wor den gemaakt met de dorpsvernieuwing en wel op het Rootven. We stellen voor opdracht te geven om het plan nader in nauw overleg met direkt be langhebbenden uit te werken. Vooral zal gekeken moeten worden naar de parkeerproblematiek. De PGB wil daar een bedrag voor vrij maken ad. 150.000,Dit kan gedeeltelijk worden be taald uit de meeropbrengst van de o.g.b. en uit het niet invullen van de vacatures. Verder verzoeken wij u ook op andere plaatsen een start te maken met de dorpsvernieuwing. Im mers, in het plan zitten maatregelen die te reali seren zijn zonder dat dit veel geld behoeft te kosten. Wij willen in 1990 daartoe een voorstel. Milieu De PGB wil snel een aanpassing van de milieu- nota en een duidelijk standpunt m.b.t. de ecolo gische richtlijn. Woningbouw Nu de nieuwbouw aan strakke banden is gelegd zullen we de komende jaren meer de nadruk moeten leggen op verbetering van de kwaliteit van ons woningsbestand, waar we zelf zuinig op moeten zijn en blijven. Wij voelen niets voor het afstoten van deze taak aan een woningbouwcor poratie. Wij nodigen uw college uit om in 1990 te komen met een notitie waarin een basis wordt gelegd voor een renovatiebeleid de komende jaren. Monumenten Zoals recent nog is gebleken, is een monumen- bare school, de centrale antenne-renovatie. Nu is de bodem van de schatkist zichtbaar. We zullen dus weer een fundament moeten leggen voor de komende jaren. Dit vraagt om structurele maat regelen. Onze fractie is dan ook voor een afspraak dat gedurende enkele jaren de o.g.b. trendmatig wordt verhoogd met b.v. 5%. Voor de tariefstelling zal de uitkomst van de her- taxatie mede bepalend zijn; ad c. afslanking van taken: we nodigen uw college uit om op korte termijn te komen met een voorstel tot afslanking van ta ken. Met name dient gekeken te worden naar die taken waar de kosten de baten verre overschrij den zonder dat er een overwegend algemeen be lang aan ten grondslag ligt. Dit sluit aan bij uw voornemen op pagina 18 van de nota van aanbie ding tot het scheppen van ruimte. Het toegezeg de onderzoek dient grote prioriteit te krijgen en moet in principe het gehele werkveld betreffen en niet slechts een deel van de begroting. De PGB wil ook inzicht krijgen m.b.t. de vraag of de or ganisatie op een meer effectieve wijze kan opere ren. Ook de politiek heeft hierin een taak. Wij zijn voor: 1clustering van ambtelijke en bestuurlijke ta ken tot 3 hoofdvelden op niet al te lange ter mijn; 2. het drastisch terugbrengen van het aantal commissies; 3. effectievere wijze van vergadervoorbereiding, korte verslaglegging; 4. bevriezing van het personeelsbestand op ba sis van de huidige bezetting; we zijn dus tegen invulling van de 1 Vi formatieplaats; bekeken dient te worden of binnen de huidige forma tie een oplossing kan worden gevonden voor het systeembeheer. Investeringsplanning De PGB stemt in met uw voorstellen m.b.t. tem- porisering van bepaalde uitgaven. Uw voorstel m.b.t. de financieringswijze van het wegbeheer zien wij graag op korte termijn tegemoet. Rioolrechten De PGB is voor het instellen van een fonds waar in gelden worden gereserveerd voor het rioolbe- Verder willen we een actiever gemeentelijk beleid t.a.v. het beperken van overlast van hondepoep. Via de commissies hebben we al de nodige voor stellingen gedaan. Onze fractie rekent op een snelle besluitvorming en uitvoering. De PGB wenst dat er nu daadwerkelijk een start wordt gemaakt met controle op milieuzaken. Het functioneren van de drukriolering behoeft naar onze mening nader onderzoek. Klachtenpunt Onze fractie wil dat er nog sneller en adequater wordt gereageerd op klachten van de bevolking b.v. over loszittende tegels, vuil, uitstekende put deksels e.d. Meer aandacht voor het ’alarmnummer’ in Moer gestel Nieuws is geen overbodige luxe. Verbouwing gemeentehuis De urgentie is nog steeds onvoldoende aange toond. Pas als de organisatie draait zoals ons dat voor ogen staat (3-sectoren), zal bekeken moeten worden of er wel zo’n ruimtenood is of dat deze op een andere manier opgevangen kan worden. Er zijn thans nog enkele ruimten beschikbaar die nauwelijks worden gebruikt. We denken aan de leeskamer voor de raad. Dit kan ook op een an dere manier worden ingevuld. Primair dient ge keken te worden naar de huidige raadszaal en niet naar de burgerzaal. Materiaal gemeentewerken Het grote bedrag dat nodig is de komende tijd brengt ons op de vraag of een deel van de werk zaamheden, b.v. het grasmaaien niet beter kan worden uitbesteed naar de DSW of op een andere manier kan worden geprivatiseerd. Herziening bestemmingsplannen De PGB wil alleen die plannen herzien die drin gend daaraan toe zijn. Zij verwacht danook van uw college een urgentieverklaring alvorens te besluiten tot het doen van deze dure uitgaven. Verkeer De PGB dringt nogmaals aan op een snelle aan pak van de totale verkeersproblematiek op de Akkerweg. Daarbij mag ook de noodzaak voor de aanleg van een rotonde ter discussie komen. Ook de situatie op de Tilburgseweg verdient RS* We nemen een aantal aspecten onder de loupe: 1. De financiële positie We zullen de bestuurlijke mouwen moeten opstropen om een gezonde financiële basis te houden voor onze gemeente. Dit zal een gewel dige krachtinspanning vragen van het bestuurlijk en het ambtelijk apparaat en niet in het minst ook van onze burgers die een deel van de inkomsten van de gemeente moeten ophoesten. Door enkele ingrepen in de concept-begroting bent u erin geslaagd voor 1990 een sluitende begroting te presenteren aan onze raad. De PGB wil: a. voortzetting van het beleid van kostendek kende tarieven; b. een redelijke o.g.b. c. afslanking van enkele taken. ad a. kostendekkende tarieven: uw college volgt ook die lijn en daarom zijn we het snel eens; ad b. redelijke o.g.b.: ondanks het feit dat ook onze gemeente de laat ste jaren te maken kreeg met een forse vermin dering van de rijksuitkeringen, met algemene prijsstijgingen, met zeer forse stijgingen voor milieu-üitgaven en de verplichting van het rijk meer taken uit te voeren zonder dat daar geld middelen tegenover stonden, hebben we reeds 8 jaar de tarieven van de o.g.b. niet extra ver hoogd. Tot nu toe zijn we erin geslaagd om de lasten te betalen uit reserves e.d. Bovendien kun nen alle fracties vaststellen dat hun politieke wen sen op investeringsgebied bijna geheel zijn gerea liseerd, soms zelfs meer dan dat. We noemen de grote investeringen in de wegen, de bouw van een verenigingsgebouw, de bibliotheek, de open- De schut hebben c vriendscl St. Willil rol Schat punten g De beste nomen: St. Willil St. Sebas Individu Jan van pnt.; Fn mans 65 De verse centrum Moergesi is. Gilde Z< Voor hei de besta 10-tal G avond, c hoopgev werd ges kenheid over het terdag n De aanv minima; seren on de achte ter te be h: Hl tl

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 12