JURY KIEST UIT VEEL INZENDINGEN r I I Busy Elephant: knuffelbeest 7 Categorie: het schoolgaande kind My First Sony I ook uit onafhankelijke men sen, zoals een redactrice van Ouders van Nu”. De voor zitter van de stichting, aanwe zig bij de jurering, zorgt er voor dat neutraliteit gewaar borgd wordt. De bediening van het appa raat is niet moeilijk, door de grote gekleurde knoppen kan het gewoon niet mis gaan. De ronde randen kunnen ook te gen een stootje en geven de cassettespeler een eigentijds gezicht. My First Sony cassettespeler met microfoon is door de jury aangewezen als speelgoed van het jaar in deze categorie, om dat met, deze robuuste casset tespeler niet alleen het kind zichzelf kan vermaken, maar ook samen met vriendjes en vriendinnetjes, compleet met verkleedpartijen, een heuse playbackshow kan opvoeren. Het samen doen staat voorop. ’I eens een paar maal rustig hoe het kind speelt. Probeer voor u gaat winkelen een beeld te krijgen van het kind waarvoor u speelgoed wilt gaan kopen. Wat voor een type kind is het; een rauwer, een doordouwer, een beschouwer of een bou- 77 te geven. Verdeel dit budget goed over het hele jaar. Geef als uw kinderen er aan toe zijn! Is bijvoorbeeld uw kind in maart aan een fiets je toe, dan moet u niet tot Sint Nicolaas wachten. Waar op letten Hoge stapels in bomvolle winkels maken een goede keuze moeilijk. Voor wie weet waar hij of zij op moet letten wordt het misschien een beetje makkelijker. Hierbij daarom een aantal richtlijnen die bij het kie zen kunnen helpen. Bekijk vóór het winkelen eerst eens rustig wat het kind heeft, waar het het meest en waar het het minst mee speelt en vooral... kijk Busy Elephant is een leuke variatie op het overbekende activity center voor baby’s. Het is een knuffelbeest met zeven speelmogelijkhe den en vijf verschillende vaak verrassende gelui den. Busy Elephant kan aan zijn bretels, die voor zien zijn van klitteband, worden opgehangen aan de box of het bedje. In het ene oor hoort het kind het gekraak van papier, het andere ram meit, op de slurf zit een soort draaiende ramme laar. In een kangaroe achtig zakje op zijn buik zit een piepend diertje, met zijn ene poot kun je bellen en bij de andere kan de baby zichzelf be kijken. Categorie baby- en peu- terspeelgoed Busy Elephant Playskool) wer. Wat voor mogelijkhe den heeft en wil het kind én kunnen die mogelijkheden gezien uw huis en uw moge lijkheden. Spelen met een racebaan is niet leuk wan neer er geen ruimte is om de baan minstens een week te laten staan. Een gezel schapsspel komt weinig uit de kast wanneer u geen zin heeft regelmatig mee te doen. Misschien levert deze voor- inventarisatie ideeën op. Probeer daarbij vooral te bedenken wat een kind bij zijn spel kan gebruiken in plaats van waarmee hij eventueel leuk zou kunnen spelen. Een kind dat graag met blokken bouwt heeft misschien minder aan een bouw-constructiesysteem en meer aan poppetjes, die ren en bomen die hij bij die blokken kan gebruiken. Sinterklaas Wij raden ouders aan om toch vooral niet tot de laat ste week voor Sinterklaas te wachten om speelgoed te kopen. Het is dan zo druk in de speelgoedzaken, dat u voorlichting wel kunt ver geten en u vaak uw neus zult stoten. De zaken kun nen immers niet tot 5 de cember alles in voorraad hebben. U zult toch wel we ten dat kinderen het heel erg vinden als zij het in re delijkheid gevraagde speel goed niet krijgen. Dus zo vroeg mogelijk uw inkopen doen! Bij heel jonge kinderen ad viseren wij de ouders toch vooral niet met Sint Nico laas het jaarlijkse speel- goedbudget in een keer uit tegorieën. Op deze pagina ziet u 5 prijs winnaars. Op de Trade Mart van de Jaarbeurs is een speelgoed-plein waar fabrikanten en importeurs van speelgoed hun col lectie tonen. Met dit fantastische apparaat kun je meezingen op je eigen muziek en met je eigen losse microfoon. Je mixt er je stem gewoon tussendoor. De recorder werkt urenlang op batterijen (dus veilig) en is overal mee naar toe te nemen j A.I 17 jaar helpt de Stichting Goed Speelgoed ou- I ders en andere opvoeders bij het kopen van speel- I goed. Het is vaak uiterst moeilijk om uit de vele duizenden artikelen in de speelgoedzaken een goede keuze te maken. In oktober komen talloze speelgoedboekjes bij u door de brievenbus. Uw kinderen zijn er uren zoet mee en zullen al I vaak snel een keus maken, maar voor veel kinderen is het toch heel moeilijk iets leuks uit te zoeken. Het ziet er immers allemaal zo verlokkelijk uit. De Stichting Goed Speelgoed geeft met de uitverkiezing „Speelgoed van het jaar” voorbeelden van speelgoed dat echt goed is! Zij doet dat in verschillende categorieën. De jury bestaat uit mensen van de detailhandel, maar Onlangs werd tij dens een persconfe rentie in de Jaar beurs in Utrecht het ..Speelgoed van het jaar” bekend ge maakt door de Stichting Goed- speelgoed. Er zijn 5 awards toegekend in verschillende ca- PAGINA 9 A8 Heuse mini playbackshow (van I "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 22 NOVEMBER 1989 Speelgoed van het jaar bekroond in de Jaarbeurs mv tirst Sony

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 9