8.25 Poirters I SLAGERIJ KETELAARS B.V. I Goede vrienden Prins Jan d’n Urste! Eerste succes voor zwemschool ’Physique’ I Brief van Theo Raaijmakers 1 -a 2? I Voor St. Nicolaas... Pullovers - vesten - sweaters - pantalons - dassen - wanten - sokken - enz. enz. BISSCHOP ZVIJSENSTIW 72 TILBUPG 013421606 JE EIGEN ZELF- .-•SLACHTENDESLAGER 'TVEHSTE VLEES HAALJE LEKKER OICHIHU' Modehuis MALS RUNDERRIBSTUK HAMBURGERS O QR CASSELERRIB QIC RUNDERROOKVLEES 9 TE WORSTEBROOD O Ofl Parkeergelegenheid t/o de zaak Protestantse gemeente Oisterwijk PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS” - WOENSDAG 22 NOVEMBER 1989 JA 2 Theo Raaij makers U mag altijd na St. Nicolaas ruilen! DEELNEMER WINKELAKTIE! Vrienden voor de rest van uw leven! Dat worden onze zit meubelen. Zo tijdloos en zo degelijk dat u ze nooit meer kwijt wilt. En natuurlijk zo com fortabel dat u zich er telkens met tegenzin uit losmaakt, zo als altijd, als het om gezel schap van goede vrienden gaat. Weekaanbiedingen van 23 tot 29 november 500 gram UIT EIGEN WORSTKEUKEN per stukUiU J 100 gram I J 100 gram w 6 stuksU-LIU hun nieuwe ambtsperiode. C. V. De Durdraaiers is weer een jaar verzekerd van een goede prins en adjudant. Afgelopen zaterdag 21.11 uur, prins Jan d’n Urste wordt uit zijn functie ontheven en vervol gens door de ex-prinsen tot een mummie inge pakt en meegenomen. Zou dit het einde van zijn prinsencarrière betekenen? Twee uur later begon de bekendmaking van de nieuwe prins, onder het toeziend oog van de twee zusterverenigingen en andere belangstellenden. Tot ieders verbazing waren er drie kandidaten en moest er middels een echt stembiljet door alle aanwezigen een keuze gemaakt worden. De biljetten werden opgehaald en geteld. De spanning steeg, wie van de drie zou de meeste stemmen hebben verzameld? Toen werd al snel duidelijk dat deze verkiezing slechts een afleidingsmanoeuvre was om iedereen te laten denken dat de Durdraaiers een andere prins zouden krijgen. De voorzitter nam het woord en maakte de prins bekend. De nieuwe prins heet Jan d’n Urste en is in het dagelijkse leven beter bekend als Jan van Elde- ren. Dit carnavalsseizoen zal hij ondersteund worden door zijn adjudant Peter Wolfs. Door alle aanwezigen werden zij gefeliciteerd met de mensen uit Moergestel en anderen, hadden we daar gewoon veel minder kunnen doen. Al die ja- ren is Toermee en het driekoningen-zingen en het jongerenpastoraat en zo ontzettend veel men sen die altijd gul zijn geweest. Ik wil beslist niet zeggen dat u daar mee moet stoppen: ik weet na tuurlijk nog niet wat er straks in Chili gaat ko men, maar daar zal uiteraard ook wel hulp nodig zijn. Maar: voorlopig blijven nog even alle even tuele giften voor de straatkinderen en -jeugd in India. Het geld van de laatste Toermee is daar al weer heen en ook al weer ander geld. Dus: blijft u gerust gul zijn; het komt op z’n bestemming te recht! Maar in elk geval nogmaals heel veel dank voor wat u allemaal gedaan heeft, namens mij, maar vooral ook namens iedereen in India die we ermee hebben kunnen helpen!! En ik zal u een beetje op de hoogte houden van wat er in de ko mende maanden voor m’n vertrek naar Chili gaat gebeuren. Heel veel groeten, nogmaals veel dank en beste wensen!! KERKSTRAAT 10 - MOERGESTEL - TELEFOON 04243-1262 doen, ook al was het nóg zo weinig, je denkt aan de paar mensen die je hebt kunnen helpen, en dat geeft toch veel voldoening. Ik heb geen 800 miljoen mensen kunnen helpen in India, maar misschien toch wel wat kunnen betekenen voor Nageesh met z’n melaatsheid, voor Venkatees met z’n familieproblemen, voor Saki die door haar ouders te vondeling werd gelegd, voor Bulreddy met z’n drugspro blemen, voor Siraj en Srinu met hun depres sies, en zo zijn er nog wel wat meer dingen, eigenlijk best veel, en dan vind ik toch dat die twaalf jaar goed besteed zijn. Meestal is het bij onze kongregatie zo dat men iemand een jaar of tien in één en hetzelfde land laat werken, en ik heb er dus al twaalf gehad. Maar evengoed zal ik de komende maanden nog met één been in India staan, terwijl ik het andere been langza merhand in Chili neer ga zetten. Ik wil van deze gelegenheid ook wel gebruik ma ken om jullie allemaal te bedanken voor de steun in de afgelopen twaalf jaar! Zonder de steun van Wijkouderling voor Moergestel: dhr. J.H. Krij ger, Wildemanstraat 48, Oisterwijk (tel. 04242-15331). Op zondag 26 november is er dienst in de Kerkstraat om 10.15 uur. In de dienst gaat voor ds J. van Boven uit Groenlo. Het is de laatste zondag van het kerkelijk jaar en dat betekent, dat de overledenen van het afgelo pen jaar zullen worden herdacht. De cantorij zal zingen bij de gedachtenis en in de dienst. In de Voorhof worden de kinder- en jeugdkerk gehouden. Ook is er crèche en de jongerengroep komt weer bij elkaar. Agenda: Op donderdag 23 november is er om 14.30 uur Afgelopen zondag werden door zwemschool ’Physique’ de eerste zwemdiploma’s behaald in het bad aan de Ringbaan-Oost te Tilburg, ’n Groot aantal leerlingen uit Moergestel en Oisterwijk heeft in 12 weken tijd een schitterende prestatie geleverd. Zo slaagden (uit Moergestel) voor het snorkel-A diploma: Jeroen de Kort, Rogier Helmer, Noortje Hendrickx, Miranda Koster en Hans van de Ven. Voor het A-diploma slaagden: Joris van Roessel, Maria van de Wouw, Carina van de Wouw, Simo ne Antonis, Kiske van Breda, Dirk van Elderen, Luc Verkuil, Piet van Spaandonk, Marieke van Summeren, Hilly van Gansen, Pascalle Janssen, Marie-Catrien Vermeer, Maartje van Breda en Boy van Veghel en voor het B-diploma: Kim de Vries, Jorn de Laat en Amanda van Biesheuvel. Profi ciat aan alle geslaagden maar ook aan Zwemschool ’Physique’! Beste mensen van Moergestel, Nu ik begin te schrijven zie ik net dat het pre cies vijf maanden geleden is dat ik weer in Ne derland ben aangekomen, en het wordt dus weer eens tijd om wat van mezelf te laten ho ren. Ik ben net een paar dagen terug uit Enge land, waar ik besprekingen had met ons hoofd bestuur, en ik heb groot nieuws: ik heb een nieuwe benoeming gekregen, en wel voor Chili! Het gaat betekenen dat ik daar in de tweede helft van volgend jaar heen zal gaan en zal gaan wer ken in de sloppenwijken van Santiago. Wat ik daar precies zal gaan doen weet ik ook nog niet; dat zal de tijd moeten leren, maar in elk geval zal het dus wel weer behoorlijk armoede zijn waar ik terecht zal komen. Officieel ben ik per 1 decem ber benoemd, en voordat ik naar Chili ga, zal ik eerst een paar kursussen gaan volgen: een beet je bijscholing, vernieuwing - want ik ben in de laatste jaren natuurlijk wel wat achterop geraakt met het een en ander - en daarnaast moet ik uiter aard beginnen met Spaans te studeren. Ik ga deze studies in Engeland doen, omdat ik daar ook wat meer keus zal hebben, zeker voor het Zuid- Amerikaanse Spaans, wat weer wat verschilt van het Spaans Spaans. Maar goed, zo ziet de toe komst er dus in het kort uit. Ik moet zeggen dat het idee wel even wennen is; ik heb tenslotte twaalf jaar in India doorge bracht en dat is toch een heel stuk van je leven. Het is voor mij geen teleurstelling dat ik hu naar Chili zal gaan; ik ben daar wel blij mee, erg blij zelfs. Maar in gedachten zal ik toch vaak in India zijn. Maar wat ik zelf toch het belangrijkste vind is, dat de dingen die we daar begonnen zijn door gaan. De eerste drie jaar in India ben ik vooral bezig geweest met melaatsen en opvang van schoolkinderen, en alle twee die projekten draai en gewoon door, en ik ben daar toch al weer meer dan negen jaar weg. Het projekt voor de straat kinderen en -jeugd ligt ook bij mij natuurlijk ver ser in het geheugen en het ligt me ook zeer na aan het hart, maar ik heb al wel de verzekering dat het allemaal door zal gaan, en daar gaat het toch om. Je doet het allemaal natuurlijk wel niet voor jezelf of voor je eigen plezier, maar het is toch fijn om te weten, dat het door blijft gaan. Nee, Chi li is een nieuwe uitdaging voor me, en, niet dat ik nu zó oud ben, maar als je nog eens ergens an ders naar toe wilt gaan moet je daar ook niet mee wachten tot ’t niet meer kan. Ik heb twaalf mooie jaren gehad in India, maar je moet er natuurlijk ook niet vast gaan roesten. Als ik nu weer eens twaalf jaar in Chili zou krijgen, dan zou dat niet gek zijn! En ik zal aan India altijd mooie herin neringen overhouden; je kunt natuurlijk niet zo heel veel doen, maar je denkt dan maar aan die momenten dat je iets voor iemand hebt kunnen een avondmaalsdienst in bejaardenhuis Toren- tjeshoef in Berkel-Enschot. Na de dienst is er thee en koffie om elkaar nog even nader te spreken. Op donderdag 23 november is er om 20.15 uur een open avond van de gespreksgroep voor vre de en gerechtigheid over Namibië. Op deze avond zal mw Rosalinda Blonde aanwezig zijn met recente informatie over Namibië. U bent al len welkom in de Voorhof. Op vrijdag 24 november zijn er weer catechisa ties: zoals afgesproken begint de eerste groep van 12-15 jarigen om 19.00 uur. En de tweede groep, van 15 jaar en ouder is daar direkt achteraan: om 19.45 uur!!! Ds. Roobol is dagelijks te bereiken (beh. maan dag) tussen 13.00 uur en 14.00 uur (04242-82175). 1 l F* t W I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 3