mm ■KAR I I Feestelijke intocht St. Nicolaas... 14e kalender Moergestel Stomerij Palthe Kees de Laat I Dans-primeur in Den Boogaard Brits jongetje wil in ’Guiness Book of Records’ Te koop afgeschreven boeken Aphrodite Gilde Sint Catharina Moergestel In Memoriam 1 k Y Bij van Dijk Stoffen in Moergestel Muziekvereniging Prinses Juliana Buro ’76 tussen 17.00 en 19.00 uur niet bereikbaar... DE WARME BAKKER JOHN MENSINK Intocht St. Nicolaas SPORT OVERDAG WOENSDAG 22 NOVEMBER 1989 St. Nicolaascomité Moergestel Ook deze kinderen liepen in de feestelijke optocht mee... Kerkstraat 2 5066 AS Moergestel Telefoon 04243-2831 1 - Nr. 59; Ons redaktie-adres Oisterwijkseweg 43 is telefonisch niet te bereiken tussen 17.00 en 19.00 uur. Dringende boodschappen kunt u inspreken op de telefoonbeantwoorder. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel, Biest-Houtakkeren Haghorst Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 MOERGESTEL voor nóg betere service! UA 16 Afgelopen vrijdag voltooiden enkele leden van ’Prinses Juliana’ de laatste werkzaamheden aan de 14e kalender van Moergestel voor het jaar 1990. We zijn inmiddels al gestart met de ver koop en in de loop van de week zullen onze leden ook bij u aan de deur komen om de kalender te verkopen. Iedereen in Moergestel heeft de mo gelijkheid om de kalender te kopen, omdat we huis aan huis langs gaan. De kalender kost 3,50 en daarmee heeft u niet alleen een fraaie kalender, maar u steunt tegelijkertijd de vereni ging. Als u toevallig niet thuis bent of u wilt nog een extra exemplaar, dan kan dat over 3 we ken. De kalender zal dan verkrijgbaar zijn op de volgende adressen: Chris van de Bijgaart Fotografie, Rootven 26, fam. Smits, Kruysackerstraat 20. Maar u kunt hem natuurlijk beter meteen kopen, want dan weet u zeker dat u hem hebt. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Afgelopen zaterdag was voor veel kinderen weer de dag waar zij verlangend naar hadden uitgezien: St. Nicolaas kwam weer in Moergestel aan. Langs de oever van de Reusel nabij het bejaardencen trum was het een drukte van jewelste: veel ouders met hun kinderen die ’n eerste glimp op wilden vangen van de arriverende Goedheiligman, die vervolgens een tocht maakte door het centrum van ons dorp. Na deze feestelijke intocht en ook op zondagmiddag ontving de Sint traditioneel alle kin deren weer in ’Den Boogaard’. (foto’s: Chris van de Bijgaart) Zaterdag 18 november jl. is St. Nicolaas weer in ons dorp aangekomen. Na 1 jaar afwezig te zijn geweest, wegens concoursverplichtingen, hebben we de intocht van de goedheilig man weer ver zorgd. St. Nicolaas zelf vond het ook fantastisch dat de harmonie van de partij was. Met mooie lo vende woorden werden we bedankt voor het mu zikale bijstaan van de tocht. Wij hadden zelf ook nog een kadootje voor St. Nicolaas. De vice- voorzitter bood het eerste exemplaar van boven genoemde kalender aan. Nadat we nog een paar nummers hadden gespeeld, ging St. Nicolaas het gemeentehuis binnen en was voor ons weer een gezellige serenade ten einde. Afgelopen week bereikte ons het trieste bericht dat onze vriend Kees de Laat, na een langdurige ziekte, was overleden. Al ruim 22 jaar was Kees lid van het St. Nicolaascomité te Moergestel. Voor zijn aanwezigheid, zijn gastvrijheid, zijn persoonlijkheid, zijn verdiensten als mede zijn geweldige inzet in al die jaren zijn wij hem als St. Nicolaascomité veel dank verschuldigd. Wij zullen zijn enthousiasme en doorzet tingsvermogen nooit vergeten. We wensen zijn vrouw Trees veel sterkte toe dit zware verlies te dragen. SÉ; De afgelopen week is op veel telefaxen in Moer gestel en omstreken een fax binnengerold met een oproep dié als volgt luidt: Er is een dezer dagen vanuit Engeland een fax- aktie in gang gezet om de laatste wens van een ze venjarig kankerpatiëntje te vervullen. Het gaat om de zevenjarige Graig Shergold. Hij is opgenomen in het Royal Hospital te London. Graig heeft tumoren in hersenen en wervelkolom en heeft nog maar kort te leven. Zijn laatste wens is om in het ’Guiness Book of Records te komen voor een record dat hij het grootste aantal ’beterschapskaarten’ dat ooit werd gestuurd op naam van een persoon te ont vangen. Kaarten kunnen gestuurd worden naar: Graig Shergold 36 Selby Road Carahalton Burray SMS ILD ENGLAND Om deze akfie tot een groot succes te laten wor den, is het uiteraard van belang dat zoveel mo gelijk mensen op de hoogte worden gebracht van deze aktie. Vandaar deze oproep van ’Moergestel-Nieuws’ aan de jeugd en inwoners van Moergestel... Op zaterdag 25 november zal tijdens het twee wekelijkse regiobal een optreden plaatsvinden van Nederlands jongste dansteam ’Rising Stars’. Het Latin Formation Team ’Rising Stars’ van Dansschool Kuiper bestaat uit 8 paren die met een gemiddelde leeftijd van 18 jaar het jongste team zijn in de hoofdklasse. In juni behaalden zij de 2e prijs tijdens de natio nale danswedstrijden in Amersfoort. Het optreden, onder een geheel nieuwe choreo grafie is een aansluitend dansfestijn en bestaat uit Rumba, Cha-Cha-Cha, Jive, Samba en Pasa- doble. Een extra reden om eens naar de gezellige dans avonden te komen. Aanvang 20.30 uur in ’Den Boogaard’ te Moergestel. Winnaar van de veteranen in Eindhoven Zondag heeft onze plaatsgenoot Gust Creusen de zo fel begeerde beker gewonnen van de veteranen in Gestel (Eindhoven). Deze beker wordt verschoten bij het schieten om het Brabantkruis, dat vindt ieder najaar plaats. Bij deze verschieting met de kruisboog op wip, gaat dat over op 4 series van 20 schoten op vier opeenvolgende zondagen. Om deze trofee te be halen komt de crème de la crème van de schut ters hier naar toe, want dit is echt iets voor de be tere schutters. Gust Creusen, een schutter van het plaatselijke Gilde Sint Catharina, heeft 3 x 20 en 1 x 19 schoten raak dus 79 van de 80 schoten. Dat is een hele prestatie, en we willen Gust dan ook van harte feliciteren met het behaalde resultaat. Programma dinsdag 28 november 1989: - warming-up - tafeltennis Plaats: sportzaal ’De Vonder’. Tijd: van 10.15 - 11.15 uur. Kosten: 3,— per persoon. Voor deze ochtend wijken we uit naar d’n Donk, Bosstraat 3a. Voor meer informatie kunt u terecht bij P. Wolfs, telefoon 2210. De Openbare Bibliotheek houdt vanaf donder dag 23 november a.s. weer haar jaarlijkse algehe le verkoop van afgeschreven boeken. Voor een zacht prijsje, al vanaf twee kwartjes, kunt u heel wat leuke boeken op de kop tikken. Wat zit er zoal tussen? Wat dacht u van een knutselboek waaruit u zelf ideeën kunt opdoen of een roman om tijdens deze donkere avonden bij weg te dro men. Er zitten grappige, spannende, avontuur lijke, vrolijke boeken voor uw kinderen tussen. Dus mocht u op zoek zijn naar een kleinigheid je wat Sint Nicolaas kan geven.dan kunt u te recht in de bibliotheek tijdens de uitleenuren. De boeken zijn afgeschreven omdat ze voor de bi bliotheek verouderde gegevens bevatten of stuk gelezen zijn, maar voor u nog wel aantrekkelijk kunnen zijn. Bent u geen lid van de bibliotheek? Dat geeft niets, iedereen is welkom. Nog even dit: op dins dag 5 december is de bibliotheek om 16.30 uur gesloten in verband met Sint Nicolaas. Tot ziens in de bibliotheek. "W*« 5 aa** hH? w

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 1