Blaaskapellenfestival. Klein duimpje vertedert nog steeds de Nederlander I s O Audacia-nieuws fbon "ZOEKERTJES” SCHRIFTELIJK OPGEVEN Audacia - Zouavia: 7-2 Eerste puntverlies Audacia Al |Mjj| t 73 fi| k6 PAGINA 7 MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 15 NOVEMBER 1989 ML - Woonplaats Naam Telefoon Straat Uw "Zoekertjes" kunt U uitsluitend tegen kontante betaling opgeven bij ons redaktie-adres: Oisterwijkseweg 43, Moergestel. Ook kunt U gebruik maken van onderstaande bon. (gewoon stukje papier mag ook). Wilt U de bon duidelijk invullen? Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nr. betaalt U f 2,50 extra. De opgave moet uiterlijk de zondagavond vóór plaatsing in ons bezit zijn. (Bon geld in envelop in de bus stoppen s.v.p.l) 7-2 7-0 1-2 1-3 3-2 0-4 9-2 1-7 Bert van de Snepscheut ’grote inspirator’ t/m 10 regels f 7,50 t/m 6 regels Het was druk afgelopen zondag in de kom van onze gemeente. Het bier vloeide er rijkelijk en werd onder de tonen van ’n twaalftal blaaskapellen verorberd. Het 7e Blaaskapellenfestival kende ’Zooi’ uit Berkel-Enschot tenslotte als eindoverwinnaar van dit jaarlijk terugkerende spektakel. Bijgaand een foto-impressie van Chris van de Bijgaart. Vooral omdat het snerpende motorgeluid van de tweepitter zich dan redelijk binnen de perken houdt. Wie eenmaal een 500 heeft aangeschaft, raakt er zeer aan gehecht. Vooral omdat het zo’n vrien delijke, weinig vragende auto is. Er worden dan ook allerlei troetelnaampjes voor de 500 bedacht. Er zijn er al heel wat die Pinokkio, Klein Duimp je of Humpie Dumpie heten. Een enkele komiek heeft zijn wagentje Jumbo genoemd. Klein duimpje ’Je bouwt langzamerhand een band met zo’n au tootje op’, zegt Marly Beliën. ’Daardoor kun je allerlei minder prettige eigenschappen ook beter verdragen’. Zoals het feit dat de ventilatie belab berd is (maar in plaats daarvan heb je een vouw- dak), dat de vering bikkelhard is en dat je als je een beetje lang bent jezelf echt helemaal op moet vouwen om binnen te komen. Daar staat tegenover dat het simpele ding weinig kost in onderhoud, makkelijk te repareren is en ook weinig benzine consumeert. Met een gemid delde van een op 17 kom je een heel eind. Vol gens Marly zijn er nog best wel 500tjes te koop. De prijzen schommelen rond de 3000 gulden. Voor aankoop is het wel verstandig het wagentje aan een grondige keuring te onderwerpen. Uit: 500, het kwartaalblad van de Fiat 500 Club Nederland. Van het Fiatje 500 kun je rustig zeggen dat het een begrip is geworden in Nederland. Het is een van de allerkleinste autootjes die in Nederland te koop zijn geweest en ongetwijfeld ook een van de koddigste. Voor velen was de Fiat 500 de eerste auto die ze zich konden aanschaf fen. Geen wonder dat veel mensen vertederd rea geren als ze Fiatje 500 op de weg tegenkomen. Je ziet ze niet veel meer. Toch zijn er volgens Marly Beliën, secretaris van de Fiat-500-club, nog zo’n 1200 Fiatjes 500 in Nederland. Natuur lijk laten de meesten hun voertuig ’s winters bin nen staan om het te beschermen tegen pekel, maar in de lente en de zomer halen ze ze weer voor de dag. Met het vouwdakje opengeschoven in het volgens Marly Beliën een bijzonder genoe gen om met het ding te rijden. Hard genoeg De 500 levert goede prestaties. Weliswaar moet het luchtgekoelde motortje (2 cilinders, 15 pk) hard werken om het wagentje met het snelver keer mee te laten draven, maar de 500 is toch nog in staat een topsnelheid van rond de 85 km te ha len. Dat is hard genoeg, vindt Marly. De ’Club van 500’ telt ook enkele fanatiekelingen die de 500cc motoren zodanig hebben opgevoerd dat ze 130 km halen, maar het leukste is toch met een rustig gangetje door het land te toeren. Audacia - Irene Jong Brabant 2 - Audacia 2 VOAB 6 - Audacia 3 SVSSS 4 - Audacia 4 Audacia 5 - TAC 3 Taxandria 8 - Audacia 6 Audacia 7 - SVSOS 2 Reusel Sport 8 - Audacia 8 Audacia 9 - RKDSV 6 Beker verloopt voorspoedig voor Audacia Wie naar de resultaten van Audacia tot nu toe kijkt, zal geneigd zijn het elftal als typische be- kervoetballers te bestempelen. Niets is minder waar. Als je dit team volgt is er steeds een constante lijn waar te nemen. De individuele kwaliteit, die steeds hoger reikte dan die van de tegenstander, komt louter uit toeval in de beker wedstrijden tot uiting. Zowel Zouavia en de vo rige opponent in de beker Broekhoven verblijven net als Audacia in de onderste regionen van de eerste klasse Brabantse Bond. Gezien de resulta ten tegen beiden kan voorzichtig worden gecon cludeerd, dat Audacia het in haar afdeling iets zwaarder heeft getroffen. In vergelijking met de competitie was deze wed strijd niet anders als de anderen, tenminste aan vankelijk, want in de tweede helft kwam het voorspelde surplus eindelijk eens in de uitslag tot uitdrukking. In de eerste helft moest Audacia zelfs na zeventien minuten tegen een 0-1 achter stand aankijken. Zou zij nu weer de boot in gaan?? In de dertigste minuut moest er een pe nalty aan te pas komen om de gelijkmaker bin nen te halen. Een onnodige overtreding tegen Pe ter van Kerkoerle (een reële doelkans was nauwe lijks aanwezig) mocht Peter deze kans zelf verzil veren, 1-1 In de twaalfde minuut van de tweede helft kreeg de wedstrijd haar definitieve ommekeer. On danks de duidelijke intentie van het spel om Pie ter van de Dungen op zijn snelheid uit te buiten, lukte het pas op dat moment. Zijn simpele voor zet van de achterlijn werd door Marco van de Wiel hoog tegen de touwen gewerkt, 2-1Op de ze wijze zou Audacia bij wijze van spreken wel tien keer per wedstrijd kunnen scoren. De voor sprong maakte bij Audacia alle remmen los. Zelf verzekerd ging men door en de score liep snel op. Gewaarschuwd moet echter worden tegen een te groot optimisme, want voor de vijf volgende doelpunten, waren er drie uit vrije trappen, waar onder nog een penalty. Eerst was het Pieter Jan van de Berg, die uit een vrije trap prachtig in schoot, 3-1 in de zeventiende minuut en twee mi nuten daarna werd een vrije trap van Peer van Kerkoerle van richting veranderd, 4-1. Vrij voor de keeper was het Marcel v.d. Aker die door een schuiver in de 21e minuut 5-1 liet aantekenen. Na een verzilverde strafschop door Zouavia was het in de 43e minuut Marco van de Wiel, die 7-2 binnenschoof. Ontbreekt nog de 6-1. Die kwam via een strafschop op naam van aanvoerder Bert van de Snepscheut. Een zeer terechte beloning voor de meest constant goed spelende inspirator. Uitslagen zondag 12 november ’89: Audacia - Zouavia: Audacia 2 - Hulsel 3: Were Di 2 - Audacia 3: RKDSV 4 - Audacia 4: Audacia 5 - Nevelo 5: Audacia 6 - RKDSV 3: RKDSV 5 - Audacia 7: Nevelo 7 - Audacia 8: Programma zondag 19 november ’89: 14.30 uur 11.30 uur 12.00 uur 12.00 uur 12.00 uur 12.30 uur 10.00 uur 10.00 uur 10.00 uur i AUDACIA-PUPILLEN Programma pupillen zaterdag 18 november: Hilvaria 1 - Audacia Dl, vertrek 9.00 uur Audacia D2 - 't Zand 2, aanv. 10.00 uur SV SSS 3 - Audacia 3, vertrek 9.15 uur Audacia El - RKTW 6, aanv. 11.00 uur Audacia F1 - Nevelo Fl, aanv. 11.15 uur Hilvaria F2 - Audacia F2, vertrek 9.45 uur Uitslagen pupillen zaterdag 11 november: J.Brabant 1 - Audacia Dl:1-1 Audacia D2 - Hilvaria 2:5-3 Sarto 3 - Audacia D3: 12-0 Audacia El - Zigo 5:3-3 Audacia Fl - Oirschot Fl:2-3 Audacia F2 - Wandelbos Fl:1-4 AUDACIA-JUNIOREN Uitslagen wedstrijden zaterdag 11 november: Were Di - Audacia Al:2-2 Audacia A2 - SSS (vr.sch.):2-2 Audacia Bl - J.Brabant (vr.sch.):2-4 Audacia Cl - TAC (vr.sch,):11-0 Programma zaterdag 18 november: RKDVC - Audacia Al (vr.sch.), aanv. 14.30 uur, vertrek 13.15 uur Taxandria - Audacia A2, aanv. 14.30 uur, vertrek 13.45 uur Hilvaria - Audacia BI, aanv. 14.45 uur, vertrek 13.45 uur Audacia Cl - J.Brabant, aanv. 13.00 uur. Were Di - Audacia:2-2 Na vorige week zaterdag ’n zware wedstrijd te gen Gilze Al te hebben gespeeld, moest ’t vlag- geschip van Audacia tegen het al jaren concurre rende Were Di aantreden. Deze wedstrijd was al zeker zo belangrijk als tegen Gilze. Audacia moest de 3 punten voorsprong behouden. Me teen in ’t begin van de wedstrijd was ’t al duide lijk dat ’t niet bepaald een zacht partijtje zou wor den. Dat resulteerde dan ook al gauw in 2 boe kingen voor Were Di. Na een foute beslissing van de scheidsrechter en een snelle spelhervatting van Were Di stonden we met 1-0 achter. Dus we moesten evenals vorige week een achterstand wegwerken. Na hard werken resulteerde dit dan ook in ’n doelpunt van Jan-Willem Beerens. Met deze stand gingen we rusten. In de rust werd Will Wolfs gewisseld voor Gregor Jansen. Na de rust ging het weer tegen elkaar op. Na ’n slecht weggewerkte corner werd deze door een schot afgemaakt, weer keken we tegen een ach terstand aan. Even later was het eveneens Jan- Willem Beerens die na een slecht weggewerkte doeltrap 2-2 aantekende. Daarna kropen we nog door het oog van de naald doordat er een hands bal niet werd bestraft. Daardoor werd deze eindstand bereikt. We willen nog even onze vaste aanhang bedanken voor hun steun. v aa*maail^fc tr W® ■t /a W

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 7