Spaans-Moergestels weekeinde... mm s I i Officiële opening Huize Stanislaus A I Bijenhouden iets voor u? Omroep Brabant zoekt Kerstmuziek Themamaand Patiënten-serviceburo St. Elisabeth Ziekenhuis Tilburg Prinsenbal c.v. De Durdraaiers ■KAR teoaafcoro mm Stomerij Palthe Kienen bij Audacia 4^1 Aphrodite 9^4 w Bij van Dijk Stoffen in Moergestel 18 november: Nog een paar nachtjes slapen en dan begint voor de kinderen in Moergestel het grote feest van het tweedaagse bezoek van de Sint en zijn Pieten. Buro ’76 tussen 17.00 en 19.00 uur niet bereikbaar... DE WARME BAKKER JOHN MENSINK •S-. 8^' 'SB -i— r. 14e Jaargang - Nr. 596 WOENSDAG 15 NOVEMBER 1989 s Kerkstraat 2 5066 AS Moergestel Telefoon 04243-2831 et- j Donderdag 23 november a.s. zal Huize Sta nislaus officieel in gebruik worden genomen. ’s Morgens om 9.30 uur zal een H. Mis worden opgedragen door Mgr. Bluijssen en Pastor Rooij- mans. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Ons redaktie-adres Oisterwijkseweg 43 is telefonisch niet te bereiken tussen 17.00 en 19.00 uur. Dringende boodschappen kunt u inspreken op de telefoonbeantwoorder. Algemene Ledenvergadering S.V. ROEF! Datum gewijzigd in 22 november 19.30 uur in clubgebouw Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 Jk MOERGESTEL Z2 voor nóg betere service! X 12 a ’s Middags om 14.00 uur volgt dan de officiële opening door Zr. Francesco Hoefnagels, Provin ciale Overste van de Zusters van Liefde. In onze krant van woensdag 29 november komen we uitvoeriger op deze opening terug. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. De carnavalskoorts begint zich alweer te ver spreiden. Anderhalve week geleden het bekend maken van de Prins van de Dorstvlegels, afgelo pen zondag het Blaoskapellenfestival georgani seerd door c.v. De Pierewaaiers. Aanstaande zaterdag is het dan tijd voor de ont hulling van de nieuwe Prins van c.v. De Dur draaiers. Na een jaar voortreffelijk leiderschap zal Prins Jan d’n Urste terugtreden om plaats te ma ken voor zijn opvolger. Wie dat wordt en de ma nier waarop is nu nog volledig onbekend. In de wandelgangen van ’t Draaiboompje gaan wel de geruchten dat deze onthulling zowel verrassend, enerverend als spectaculair zal zijn. Naast dit ’officiële’ gedeelte van de avond zal er volop gelegenheid zijn om te swingen op muziek, welke gedraaid zal worden door een van de vaste discjockey’s. Kortom, een avond om niet te missen. nemen. Houdt u zich wel aan de tijd en kleur!!! De tijden van bezoek zijn als volgt: Zaterdag 18 november om 15.30 uur voor de blauwe kaartjes; om 17.00 uur voor de witte kaartjes. Zondag 19 november om 13.30 uur voor de gele kaartjes; om 15.30 uur voor de groene kaartjes. Ook voor de ouders en ouderen hebben wij weer ons traditionele jaarlijkse Grote Sint Ni- colaasknalbal met rond half tien een bezoek van Sint en zijn Pieten met een - te verwachten - grandioze show. Maar last but not least zal de loterij weer ’knal len’ met nog meer en grotere prijzen dan voor heen, waarvan de opbrengst ten goede gaat ko men aan het welslagen van het Sint Nicolaasfeest voor onze kinderen in Moergestel. U komt toch ook?? Tot ziens op zaterdag a s uii Indien u kinderen hebt van 2 t/m 8 jaar en dus in aanmerking komen voor een verrassing, maar wegens ziekte niet naar de bezoeken kun nen komen, neemt u dan kontakt op met ons secretariaat: G. van de Wouw, Burg. Bar- doelstraat 5, telefoon 2128. Het Sint Nicolaas-comité Op vrijdag 17 november is er weer kienen bij Au dacia. Deze keer is een prachtig damesrijwiel de hoofdprijs. De koffie staat klaar! i I Dit jaar komen zij op een zeer speciale wijze in Moergestel aan. Op zaterdag 18 november varen zij over de ’Reusel’ naar het Bejaardencentrum ’Reuselhofwaar zij om 13.45 uur verwacht en verwelkomd worden. Vergezeld door Harmonie ’Prinses Juliana’ gaan we in optocht via Hofakker langs het Bejaarden centrum naar de Oostelvoortjes - De Voorbeemt - De Stappert - Oirschotseweg - Herengoedstraat - Voorbrugstraat - Boonhofstraat - Kloosterlaan - Huysackerstraat - Kerkackerstraat - Kruysac- kerplein - Kruysackerstraat - Rootven - Raad huisstraat - Gemeentehuis. Om 14.45 uur wordt het Spaanse Gezelschap verwacht bij het Gemeentehuis voor een ver welkoming door de Burgemeester. Hierna zal dan Sint Nicolaas de kinderen en u aller aan wezig toespreken. Na deze ceremonie gaat Sint Nicolaas en zijn Pie ten naar ’Den Boogaard’ waar hij dan begint met zijn persoonlijke begroetingen voor de kinderen van 2 t/m 8 jaar die dan een verrassing krijgen aangeboden. Door onze collectanten zijn kaartjes afgegeven, waarop DATUM en UUR staan aangegeven, wanneer uw kinderen worden verwacht bij de Sint. Deze kaartjes dienen zij bij zich te hebben en in te leveren als zij hun verrassing in ontvangst Omroep Brabant wil tijdens de kerstdagen dit jaar concerten uitzenden, met muziek van Bra bantse muziekgezelschappen. Veel koren en or kesten hebben kerstmuziek op hun repertoire staan. In het verleden zijn regelmatig platen uit gebracht met kerstmuziek van regionale gezel schappen. Omroep Brabant wil graag die kerstmuziek in Brabant verzamelen. Koren, orkesten en so listen, die kerstmuziek op plaats of band hebben, wordt gevraagd die kerstmuziek (tijdelijk) af te staan. Op 24 en 25 december a.s. wil Omroep Brabant aan de hand van het verkregen materiaal kerst concerten uitzenden. Iedereen, die kerstmuziek heeft van plaatselijke koren, groepen, solisten of orkesten, kan contact opnemen met de studio van Omroep Brabant in Tilburg, Postbus 400, 5000 AK, tel. 013-422555. Incontinentie Maandelijks besteedt het patiëntenserviceburo van het St. Elisabeth ziekenhuis extra aandacht aan een thema. Tijdens de themamaand ligt schriftelijk informatiemateriaal ter inzage, men sen kunnen ook folders meenemen. Gedurende de maand november staat het thema incontinen tie centraal. Incontinentie betekent het ongewild^ ongecon troleerd verliezen van urine of ontlasting. Het is veelal het gevolg van een aangeboren aandoening, ziekte of ongeval. Incontinentie komt veel vaker voor dan meestal gedacht wordt. Men schat dat 1 op de 20 volwas sen Nederlanders, dus zo’n 500.000 mensen, ooit wel last hebben van ongecontroleerd urineverlies. Incontinentie komt voor zowel bij mannen als bij vrouwen, en kan zich op alle leeftijden openba ren. Er zijn maar weinig mensen die iets weten over incontinentie. Zelfs zij die er aan lijden weten nauwelijks wat hun kwaal is en waardoor deze veroorzaakt wordt. Ook weten zij niet wat er me disch aan gedaan kan worden welke therapieën en welke technieken er zijn en wat voor hulpmid delen er gebruikt kunnen worden. Veel incontinente mensen zijn bang voor onbe grip en afwijzing door hun omgeving, met als ge volg dat zij in een maatschappelijk isolement ko men. Veel mensen vinden het moeilijk om over incontinentie te praten of deskundig advies in te winnen.- Veel mensen worden gehinderd door angst, schaamte en frustratiegevoelens. Daar naast weet men vaak niet goed waar men heen moet voor een goed advies. Mensen die meer willen weten over incontinen tie kunnen terecht op het patiëntenserviceburo in het St. Elisabeth ziekenhuis. Het buro is ge vestigd in de voorhal direct naast de hoofdin gang. Openingstijden zijn van 9.00-12.30 uur en van 13.00-16.30 uur. Het buro is rechtstreeks telefo nisch bereikbaar, telefoon 013-392721. 'z: g De vereniging voor bijenteelt ’St. Ambrosius’ Oisterwijk, houdt zich o.a. bezig met de bevor dering van de bijenteelt. Als u interesse hééft en u heeft nog geen bijen krijgt u als nieuw lid van onze vereniging een bijenvolk om te starten. Wilt u meer weten over bijenhouden en de ver eniging dan kunt u kontakt opnemen met de voorzitter Jan Verhoeven, Peperstraat 11, Oister wijk, of met de secretaris Jan van Biljouw, Ven- nelaan 15, Oisterwijk. Tel. 04242-82562. Cursus bijenteelt voor beginners De bijenhouders verenigingen ’Regio Midden Brabant’ organiseren voor het cursusjaar 1990 een basiscursus bijenteelt. De cursus wordt ge houden op de Regionale Groenschool in Den Bosch. Startdatum 6 februari 1990. De cursus bestaat uit zeven theorie- en twaalf praktijkles sen. Minimum leeftijd 18 jaar, kosten van de cur sus incl. cursuspakket, beschermende kleding en cursusvolken: 150,—. Enige voorkennis over bijen of het bezit van bijen is niet vereist. Opgave en informatie: G. v.d. Akker, Haze- laarstraat 58, 5056 PX Berkel-Enschot. Tel. 013-332228. Wilt u bijdragen maar gaan bijen houden? Misschien draagt u de bijenteelt en de vereniging met haar leden een warm hart toe maar wilt u zelf geen bijen houden. De vereniging kan uw bijdra ge als donateur of sympatisant goed gebruiken t.b.v. het nut van de bijen en de bestuiving. Neem hiervoor kontakt op met de secretaris. Huidverzorgingsinstituut 'A S!’ f' TM-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 1