s I I I I Audacia-nieuws L.R. F.E.V.LO.R. Hoezoongelukken op school? Sportvereniging ’Roef!’ Speelgoedbeurs geslaagd!! J Vogelvereniging Moergestel Artikelen die deze week niet werden geplaatst zijn doorgeschoven naar volgende week! SPORT OVERDAG S.V. ROEF! Korfbal Pupillen weekend 28-29 oktober Audacia loopt weer achter de feiten aan Heeswijk - Audacia:3-2 iï' g?- INA 6 PAGINA 7 I E.H.B.O.-vereniging St. Christoffel de Schoolkorfbaldag van zaterdag 28 oktober. 4-4 3-0 0-3 7-0 6-1 2-0 0-5 1-5 1-0 0-0 3-3 6-2 6-2 Programma dinsdag 14 november 1989: - warming-up - 2 a 3 vormen van balspelen - er wordt afgesloten met rekoefeningen Plaats: sportzaal ’De Vonder’. Tijd: van 10.15 - 11.15 uur. Kosten: ƒ3,— per persoon. Voor meer informatie kunt u terecht bij P. Wolfs, telefoon 2210. 3-2 2-0 afg. 1- 2 2- 1 3- 0 Eén van de groepjes o.l. v. Sandra Boogaers aan het werk voor ’t behalen van het diploma op (foto: Ton van Elsdingen) Uitslagen 4-5 november: Pupillen Roef! - Tuldania Aspiranten Roef! - Zigo Junioren E.D.N. - Roef! Senioren 2 Kempenkorf - Roef. Senioren 1 Roef! - Tuldania Let op! A.s. zaterdag 12 november om 11 uur in ons clubgebouw aanwezig zijn. Alle leden van S.V. Roef Korfbal om gezamenlijk een foto te maken van ons nieuw tenue. 3. Ineke Appeldoorn met Douglas 4. Jac. Donkders met Charly 5. Jan Burgers met Eleno 6. Jose Bertens met Cibertha 7. Dre Roefs met Doonja 8. Helma Bierens met Clovis 9. Dennis van Mensvoort met Mariska (LI) 10. Wilma Kroot met Diadeem(L2) A.s. zondag wordt in Haaren een springwedstrijd gehouden. Aanvang: 10.00 uur. Het inleveren van de advertenties (concours 1990) is verplaatst naar dinsdag 21 november a.s. (tussen 20.00 en 21.00 uur). 1- 2 4- 2 3-10 0- 4 Algemene ledenvergadering S.V. Roef! Op woensdag 22 november a.s., ’s avonds om 19.30 uur, vindt in de ontmoetingsruimte van het clubgebouw van Sportvereniging Roef aan Stok- eind 13, weer de jaarlijkse algemene ledenverga dering plaats. Op de agenda staan: - opening - algemene mededelingen - vaststelling notulen - verslagen verenigingsjaar ’88-’89 - bestuurssamenstelling - begroting ’89-’90 - commissies - rondvraag - sluiting Alle leden van S.V. Roef worden hierbij uitge nodigd de vergadering bij te wonen. Leden van 16 jaar en ouder hebben stemrecht. De jongere leden, alsmede hun ouders en verdere belangstel lenden zijn echter van harte welkom. Het bestuur. We waren al een hele tijd van plan om een pupil len weekend te organiseren. Nu er door de korfbalbond subsidie werd gege ven voor ledenwerving hebben we dit gecombi neerd. We nodigden via de scholen alle meisjes uit van de groepen 3, 4, 5, 6. Er waren 45 gasten die meededen en daarbij nog onze eigen 11 pupillen, dus 56 meisjes. Iedereen werd rond 11.30 uur verwacht. De Roef! pupillen moesten een wedstrijd spelen te gen O.D.W., die ze helaas verloren met 1-2. De gasten waren bij deze wedstrijd het publiek. Voor de spelletjes die we deze dag zouden spelen werden er groepjes gevormd van 6 a 7 meisjes. De junioren van Roef, waren daarvan de leidsters. Ze waren met veel zorg met de meisjes bezig. Na de pupillenwedstrijd gingen we allemaal eten. De boterhammen met de thee ging er in als koek. Na het eten gingen we aan de slag om zoveel mo gelijk punten te scoren voor een diploma. Jammer was het dat het hard begon te regenen, maar we gingen binnen om te schuilen en deden we leuke spelletjes. Na de bui gingen we met veel energie weer bui ten aan de slag. Om 15.15 uur waren de meeste spelletjes klaar en speelden alle groepen. Korfbalwedstrijdjes tegen elkaar. Er werd zeer fanatiek gespeeld. Het doe len viel niet mee maar iedereen had erg veel ple zier. Winnen was dan ook niet belangrijk. We speelden door tot het donker werd en onder tussen waren er stapels pannekoeken gebakken. Iedereen had honger gekregen en at met veel smaak van de pannekoeken en de vlaflip. Om 20.00 uur werden de gasten opgehaald door hun ouders. Met een diploma, snoep, korfbalfol- Op maandag 30 oktober jl. hadden wij voor het vijfde achtereenvolgende jaar een goedlopende beurs. De kwaliteit van het aangeboden speelgoed was wederom erg goed en er was een zeer ruime sor tering. Vele belangstellenden kwamen uit Moer gestel, maar ook kopers en verkopers uit de re- te. De eerste prijs pigment zonder rood ging eveneens naar H. Smetsers met een Goudagaat. De eerste prijs postuurkanaries was voor Ad van de Wouw met een Gloster Corona. A. van de Langenberg behaalde een eerste prijs in de mo zaïek serie met een mozaïek agaat. De eerste prijs wildzang was voor A. van Boxtel met een Putter. De eerste prijs Zebravinken ging, gewoontegetrouw overigens, naar Jan van Gisbergen met een Witte. Bij de kleine Tropen klasse 1 behaalde Jan van Gisbergen overigens ook twee eerste prijzen en wel met een Diamantvink en een Roodkop Papegaai-amandine. In de klasse 2 ging Christ Janssen weer met de eer strijken via een Blauw- fazantje. Peter Klijsen mocht zich de beste par kietenkweker noemen via een eerste prijs met een donkergrijze, terwijl A. v.d. Langenbergen M. Denissen gingen slepen met de Open Klas prij zen en wel resp. met een Zalm kanarie en een Musduifje. De Herenderby was een prooi voor Jan van Gis bergen, de damesderby voor Antoon Moorman. Kampioen stammen werd Christ Janssen met een stam Blauwfazantjes. De prijs voor de vogel van het jaar ging bij de kanaries naar H. Smetsers met een Goudagaat en bij de tropen naar Antoon Moorman met een Bandvink. De prijs voor het beste Duo tenslotte ging naar Jan van Gisbergen. Heren, allen van harte proficiat en tot de volgen de keer. Vergeet overigens niet onze feestavond op 11 november a.s. wanneer de prijzen worden uit gedeeld. Ieder lid, ook de niet-inzenders zijn van harte welkom. De tentoonstellingscommissie. MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 8 NOVEMBER 1989 gio waren goed vertegenwoordigd. De opbrengst van voorgaande jaren ging o.a. naar peuterspeel zaal Janneke’ en de ouderkontaktgroepen van de drie basisscholen. Ook dit jaar zal de opbrengst worden besteed aan een passend doel. Tot slot een woord van dank aan Ria, Lotte, Het ty en Gertruud, die evenals de organisatie geheel op vrijwillige basis hun medewerking verlenen. Mede dankzij hen kunnen wij weer op een geslaagde beurs terugkijken. Werkgroep Speelgoedbeurs: Roos, Rieki, Henriëtte en Anny. In de maand oktober werd door onze vereniging o.a. deelgenomen aan een springwedstrijd te Diessen en een rayonwedstrijd te Haaren. Bij het springen behaalde Harrie Rijnen met An- gelie in de klasse B een 12e plaats, bij de rayon wedstrijd vielen de navolgenden in de prijzen: Helma Bierens met Clovis, klasse Ml, 2e prijs; Ineke Appeldoorn met Douglas, klasse LI, 4e prijs; Thea van Mensvoort met Japeloup, klasse B2, 5e prij s. Zondag jl. vond in Diessen de eerste onderlinge dressuurwedstrijd plaats. De uitslag daarvan luidt als volgt (de eerste tien). 1. Dries Roefs met Patrone(Zl) 2. Thea van Mens voort met Japeloup (B2) (LI) (L2) (B2) (LI) (B2) (Ml) Uitslagen zondag 5 november ’89: Heeswijk - Audacia: Audacia 2 - sc Gastel 2: Were di 2 - Audacia 3: Audacia 4 - Broekhoven 3: Ons Vios 4 - Audacia 5: Audacia 6 - Taxandria 7: Audacia 7 vrij Audacia 8 - Dommelen 6: sv SOS 4 - Audacia 9: Programma zondag 12 november ’89: 14.30 uur Audacia - Zouavia (beker) 12.00 uur Audacia 2 - Hulsel 3 12.00 uur Audacia 3 - RKDSV 3 12.00 uur RKDSV 4 - Audacia 4 10.00 uur Audacia 5 - Nevelo 5 9.45 uur Nevelo 6 - Audacia 6 12.00 uur RKDSV 5 - Audacia 7 12.00 uur Nevelo 7 - Audacia 8 Tegen een van de betere ploegen uit de afdeling lukte het Audacia weer niet een bevredigend re sultaat te bereiken. Wegens blessures en schor singen moest de hele overgebleven selectie wor den ingezet en zaten twee A-junioren op de reser vebank. Aanvankelijk zag het er best rooskleu rig uit voor de Moergestelnaren. Vanaf het begin gingen zij er fris tegenaan en het overwicht resul teerde in de 12e minuut in een 0-1 voorsprong. Peter van Kerkoerle verzilverde een strafschop nadat een verdediger met zijn hand een inzet van Audacia van de doellijn haalde. In dezelfde mi nuut maakte Heeswijk echter alweer gelijk. Na een prachtig schot uit de tweede lijn tegen de paal, was het Frank Hulsman die de rebound in kopte. Alsof hij hierin gespecialiseerd is, nam hij op dezelfde wijze ook 3-1 voor zijn rekening na een vrije trap die op de lat belandde op slag van rust. Daarvoor was het in de 30e minuut Peer Cleer- din die op links een dekkingsfout uitbuitte en met buitenkant voet 2-1 liet aantekenen. Voor Audacia in de tweede helft dus weer de taak een inhaalrace te beginnen. De inzet hiervoor was zeker aanwezig. Het nodige voetbalintellekt ont brak echter. De akties richtten zich teveel op het midden, waar Marco van de Wiel zijn individuele klasse voor Audacia waar moest maken. Dat luk te maar één keer. In de 18e minuut liet hij twee verdedigers zijn hielen zien en scoorde beheerst 3-2. Met Pieter-Jan van de Berg mede in de spits wilde Audacia doordrukken om de gelijkmaker te forceren, doch de hiervoor nodige aanvoer van af de beide vleugels ontbrak. De counters van Heeswijk gaven eerder aanleiding voor een rui mere overwinning, dan het onmachtige aandrin gen van Audacia. Topper Gilze Al - Audacia Al Vandaag, de 8e competitiewedstrijd, moesten we uitkomen tegen onze al jarenlange aartsrivaal Gil ze. Voor aanvang van de wedstrijd was de stand op de ranglijst: Audacia le en Gilze 2e, een zeer belangrijke wedstrijd dus. Geladen en niet geheel zenuwloos betraden we ’t veld omdat we wisten dat deze opponent ons tegenstand kon bieden zo als we die dit seizoen nog niet eerder hadden ge had. Het fluitsignaal klonk en we gingen van start. Audacia trok meteen de wedstrijd naar zich toe door de tegenstander vast te zetten. Na eni ge tijd spelen gebeurde hetgeen waarvoor we zo bang waren geweest, Audacia keek tegen een 0-1 achterstand aan. Na een misverstand in onze stugge verdediging die deze competitie nog maar 2 geïnkasseerd had, belandde de bal via een voet van een eigen speler in ’t doel. Jammer, maar dit kan gebeuren, zelfs bij betere spelers. Kort daarop maakte Wil Wolfs voor Audacia de gelijkmaker tot vreugde van ’t eigen publiek dat ons dit seizoen in grote getalen blijft volgen. Die steun hebben we nodig en we hopen die ook te houden tot aan het einde van ’t seizoen. Nog voor de rust werd het zelfs 2-1 door wederom Wil Wolfs die zo cool was dat hij in de rust nog de tijd vond om z’n haar te kammen. In de tweede helft werden we door Gilze vastgezet in eigen doelge bied. Van goed voetbal was toen ook geen spra ke meer en er werd steeds paniekeriger en har der gespeeld met onze stormram Eric Nouwens in de voorste gelederen. Toch, zoals al vaker is gebleken, is deze persoon misschien wel iets te fa natiek en hij werd dan ook voor 5 minuten van het veld verwijderd. Na nog veel kunst- en vlieg werk was, na 10 minuten extra tijd volgespeeld te hebben, de winst binnen. Volgende week staat er weer een belangrijke wedstrijd op ons te wachten tegen Were di. We hopen dat ’t publiek dan ook weer duidelijk aan wezig zijn. AUDACIA-PUPILLEN Programma pupillen zaterdag 11 november: Jong Brabant 1 - Audacia Dl, vertrek 10.15 Audacia D2 - Hil varia 2, aan vang 10.00 Sarto 3 - Audacia D3, vertrek 9.00 Audacia El - Zigo 5, aanvang 11.15 Audacia Fl - Oirschot Fl, aanvang 11.15 Audacia F2 - Wandelbos Fl, aanvang 11.15 Uitslagen pupillen zaterdag 4 nov.: Beerse Boys 1- Audacia Dl: Audacia D2 - Beerse Boys 2: Hilvaria 3 - Audacia D3: Audacia El - SVG 3: Nemelaer Fl - Audacia Fl:..., Audacia F2 - Nemelaer F2: AUDACIA-JUNIOREN Uitslagen zaterdag 4 november ’89: Gilze - Audacia Al: Audacia A2 - Riel: Audacia BI - Beerse Boys: Audacia Cl - Riel: Programma zaterdag 11 november ’89: Were di - Audacia Al, aanvang 14.30 Audacia A2 - SSS (vr.sch.), aanvang 12.00 Audacia Bl - J.Brabant (vr.sch.), aanvang 14.30 Audacia Cl - TAC (vr.sch.), aanvang 12.00 Ja, zelfs op school, waar alles toch aan zekere vei- ligheidsaspekten moet voldoen en waar alles toch zo kind-gericht ingedeeld en ingericht is, kunnen er ongelukken gebeuren. We kwamen de afgelopen week op de Hertog Jan School de volgende ongelukken tegen: een jongste kleuter uit groep 1nog helemaal op ontdekking uit, had even met een vlecht- naald uitgeprobeerd of er inderdaad wel stroom uit het stopkontakt kwam. Het liep hierbij een brandwond op aan de binnenzijde v/d hand (waar de stroom naar binnen was ge gaan) en een brandwond aan de onderkant v/d voet (waar de stroom het lichaam had verla ten). een andere kleuter had tijdens de fruitpauze zich verslikt in een stuk appel waardoor het niet meer aan lucht kon komen. De huishoudelijke hulp, die in weinig tijd veel werk moet verrichten kwam, nadat ze snel even de lampen had gesopt, wat al te snel naar beneden. Ze liep hiermee een hersenschudding en een wond aan de zijkant van haar hoofd op. Zelfs een leerkracht die in de korte pauze nog even wat karton met een stanley-mes wou snij den merkte dat haastige spoed zelden goed is. Hij kerfde een flinke snijwond in z’n hand die van z’n wijsvinger tot aan z’n duim liep. Een leerling uit de vijfde groep valt tijdens de gymles v/d bank en loopt hierbij een gekneus de en flink afgeschaafde enkel op. Al huilend wil hij zich bij de leerkracht voegen, maar daar z’n ogen vol met waterlanders zitten valt hij nogmaals over die verd.bank en loopt als ex traatje een gebroken sleutelbeen op. Wanneer de kinderen v/d achtste groep naar beneden gaan voor de pauze duwt een te haastige leerling z’n groepsgenoot per ongeluk v/d trap. Deze loopt een lelijke open onder- armbreuk op en een wond aan het voorhoofd. De ’dader’ is hiervan zo geschrokken dat hij zich wederom snel uit de voeten wil maken. Helaas valt de stalen toegangsdeur iets te snel dicht en zit hij er nog net met z’n vingers tus sen. Resultaat: vier geklemde vingers. De conciërge die al wat nerveus begon te wor den van bovenstaande rampspoed goot de ’zo- en-dan-is-er’ koffie maar uit over z’n onderarm i.p.v. in de bekers en liep hierbij als klap op de vuurpijl nog een flinke tweede-graads verbran ding op. Hoezo.ongelukken op school? U begrijpt dat dit zaken zijn die iedereen wel wil voorkomen, maar dat ze vaak niet te voorkomen zijn. Gelukkig was dit een oefening voor de plaat selijke e.h.b.o.-vereniging in samenwerking met de e.h.b.o.-vereniging uit Helvoirt. Dit hele gebeuren kon plaatsvinden dankzij de direkteur en leerkrachten v.d. Hertog-Jan-school die hun gebouw voor ons openstelden. Daarvoor onze hartelijke dank. De slachtoffers werden gespeeld door de Lotus leden die alles weer prachtig en natuurgetrouw weergaven. De leerkrachten van de Moergestel- se basisscholen konden met de e.h.b.o. ’ers mee denken en afkijken hoe er bij bovengenoemde ongevallen de noodzakelijke eerste hulp moest worden gegeven. Vraagt u zichzelf af wat u had moeten doen bij een dergelijk ongeval en wilt u iets meer weten van eerste-hulp-verlening meldt u zich dan aan voor de eerstvolgende e.h.b.o.-cursus die vol gend jaar, na ons 50-jarig bestaan weer van start gaat. Spannend was het. Spannend tot het laatste moment. Liefst 16 vogels behaalden een pun tentotaal van 90 en waren derhalve potentiële kandidaten voor het Bondskruis. Na rijp beraad tussen de keurmeesters onderling ging Christ Janssen, samen met zijn technisch adviseur Ti- nus Schilders (Ere wie Ere toekomt) via een Blauwfazantje met dit begeerde kleinood huis waarts en werd hiermede Tropenkampioen. Heren, van harte proficiat. Na enkele jaren van het erepodium te zijn ver dwenen, sloeg Ad van de Wouw dit jaar toch weer toe en behaalde met een Gloster Corona (een z.g. Beatle) het kampioenschap Kanaries. Ad, proficiat. De eerste prijs kanaries Vetstof zonder rood werd behaald door H. Smetsers met een Recessief Wit- j

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 7