WINKELMEISJE SLAGERIJ KETELAARS J Jongerenkoor y Moergestel Opmerkelijk succes voor Fotogroep Moergestel Wij zijn op zoek naar ’n Jongerenpastoraat Geef’s voor diabetes Buurtverenigng ’t Rootven Sluiting in de middagpauze van de Rabobank I B Oproep Voor onze slagerij zoeken wij ’n vlot Ned.ver. slechthorenden l/ERS Iemand die goed gemotiveerd is kan bij ons rekenen op een prettige werksfeer in ’n gezellig team. P.V. ’Over Berg en Dal’ (17-19 jaar) (m/v) Informatie en/of sollicitaties schriftelijk of telefonisch bij de heer M. Denissen, Rootven 38, Moergestel, Tel. 04243-2359 ;o in Ie ia! ip d! e, ?l- ie k. ir, Het moest er eens van komen: de inmiddels 6V2 jaar jonge Fotogroep Moergestel had er hard genoeg naar toegewerkt. Maar nu is de groep inmiddels in de prijzen gevallen. Voor de 5e Benevisie-expositie in het Antwerpse Merksem werd fotowerk geaccepteerd van drie leden van FoMo: Jan Geerts, Ton van Elsdingen en Co Mei, terwijl aan Jan Geerts zelfs de Medaille van de Provincie Antwerpen werd uitgereikt voor één van de van hem geaccepteerde foto’s. Rootven 38 I ti-jF lil 4F^I Moergestel A j| Vil Tel. 04243-2359 IA 4 "MOERGESTEL-NIEUWS PAGINA 5 - WOENSDAG 8 NOVEMBER 1989 Aanmelden: Kerkstraat 10, Moergestel, Telefoon 04243 -1262 Het Bestuur. Jan Geerts mét Medaille van de Provincie Ant werpen voor zijn bekroonde foto. (foto: FoMo) Kassière voor 26 uur per week Wat kunt u doen? Het klinkt wat afstandelijk, maar iedere suiker ziekte is op het ogenblik het meest geholpen met wetenschappelijk onderzoek. Onderzoek waar voor de overheid niet voldoende geld kan vrijma ken en waaraan het Diabetes Fonds Nederland altijd een grote bijdrage heeft geleverd. Juist nu we op het punt staan daadwerkelijk iets te berei ken, is het heel belangrijk om met ons onderzoek door te kunnen gaan. Uw hulp is daarbij hard no dig. En als u geeft, weet u dat iemand in uw naaste omgeving daar direct van profiteert. Want we zeiden het al eerder: iedereen kent wel iemand met suikerziekte. Geef tijdens de Nationale Diabetesweek van 13 tot en met 19 november. Alle jongens en meisjes die in ’88 hun vormsel hebben gedaan worden hierbij uitgenodigd voor een kennismaking met de oosterse kerken, en wel op vrijdagavond 10 november en zondagmorgen 12 november. Wie hier belangstelling voor heeft neemt even kontakt op met Cilia Smits, tel. 1198. Ouders en belangstellenden zijn eveneens van harte welkom. Afdeling Tilburg en omstreken In plaats van een avondbijeenkomst in het Rode Kruisgebouw te Tilburg, gaan we nu een frisse neus ophalen. Dat gaan we doen door een natuurwandeling te gaan houden op zaterdag 11 november a.s. op de Rechte Heide onder leiding van een gids. Ieder een is van harte welkom, zowel leden als niet- leden. Plaats verzamelpunt wandeling: Café ’De Vriendschap’, Rielsedijk 28, Goirle, aanvang 10.30 uur. Wilt u graag mee, maar hebt u geen vervoer dan kunt u contact opnemen met de heer van Boxtel, tel. 04117-2304. Is het op 11 november zeer slecht weer, dan kunt u bellen i.v.m. doorgang van de wandeling naar tel. 013-425163 tussen 9.00 en 10.00 uur. Iedereen tot ziens op de Rechte Heide. (In verband met deze wandeling, komt de avond bijeenkomst op donderdag 16 november a.s. te vervallen). Deze maand organiseren we een dropping, en wel op 25 november. U kunt zich daarvoor opgeven bij een van de be stuursleden. Doe dit voor 11 november a.s. Tot ziens. Nu reeds verscheidene maanden de geldautomaat bij onze bank in gebruik is - en zeer vele en steeds méér kliënten daarvan ook gebruik maken - staan wij voor een volgende aanpassing. De personeelsbezetting van de bank tussen de middag geeft grote problemen. U als kliënt zult dat ervaren door de aanwezigheid van een gerin ger aantal balie-bediendes op dit tijdstip, met als gevolg een slechtere service door de langere wachttijden e.d. Daarnaast is een sluiting in de middagpauze uit beveiligingsoverwegingen bijna onontkoombaar. Het Bestuur van onze bank heeft dan ook beslo ten om met ingang van 20 november 1989 de bank te sluiten tussen 12.30 - 13.30 uur. Tijdens de middagpauze blijven wij overigens steeds telefonisch bereikbaar onder nummer 04243-3181. Aangezien de gelduitgifte-automaat tijdens dit uur permanent voor u ter beschikking staat, ver wachten wij weinig ongerief voor onze kliënten. Bestuur en direktie Rabobank Moergestel. 1 kleur van Ton van Elsdingen). Eén van de kleurenfoto’s van Jan Geerts werd daarbij zelfs bekroond met de Medaille van de Provincie Ant werpen. Dit is een prachtig succes voor de Fotogroep, ge zien het grote aantal deelnemende clubs, het aan tal ingezonden foto’s (371 door de Nederlandse clubs en 298 door de Belgische clubs) en het be perkte aantal geaccepteerde werken. Helaas is bij het verschijnen van deze editie van Moergestel Nieuws de expositie alweer gesloten. Een gang naar Antwerpen was anders zeer de moeite waard geweest, gezien het buitengewoon hoge peil van de inzendingen. Het door de leden van Fotogroep Moergestel ingezonden fotowerk zal'echter voor Moergestelnaren dichtbij huis te zien zijn op de expositie van Moergestel Kreatief, die, zoals gebruikelijk, weer rond de jaarwisse ling in de Burgerzaal van het Gemeentehuis.zal worden gehouden. We doen een beroep op de creatieve en vooral ko mische talenten van Moergestel! Als je ooit een kans werd geboden om uit de huis kamer sfeer te komen, dan wordt die nu gebo den. De 12e sauwel-avonden, worden d.d. 9 en 10 fe bruari 1990 gehouden. Na elf jaar willen we nu overstappen naar een avond zonder prijzen. Moergestelse carnavals-avonden met een grote verscheidenheid. Niet alleen sauwelaars(ters), maar ook muzikale intermezzo’s, voordrachtjes door meerdere personen, dans en zang door groe pen e.d. Steeds met de achtergrond om het pu bliek op kostelijke wijze te vermaken. Je wilde eigenlijk toch al jaren eens meedoen aan deze avonden? Steeds was er echter de belemme ring dat je helemaal alleen de planken op moest. Nu ligt er eindelijk een open kans. Wacht nou niet te lang, pak meteen de telefoon en bel G. Simons, 2454. Doe het beslist vóór 15 november 1989. Dit alles gaat gebeuren onder het motto van 1990: ’t lékt zoast kèkt. c.v. de Pierewaaiers Aanstaande zaterdag 11 november is er weer een jongerenviering om 7 uur. Het thema is deze keer Teven na de dood’. Hier volgt alvast een tekst om met dit thema kennis te maken. Het leven van de mens Begint op moeder aarde Diezelfde aarde waar hij ook zijn einde vindt. Velen hopen op de hemel Misschien wel gedragen door de wind Maar of hij of zij hun eiddoel ooit bereiken Is de vraag waarvan niemand Ooit het antwoord weet Het zit niet opgesloten in de aardse rijkdom Je huidskleur of wel hoe je heet Is het dan misschien een groot examen Ligt het aan de cijfers die men heeft Of is er reeds een cijfer bij het begin Een cijfer met de min of plussen En ligt het einddoel in het gewin Gelukkig dat wij dit niet weten Dan had het leven weinig zin. Het Jongerenkoor. Duivenshow Op zondag 19 november wordt onze jaarlijkse duivenshow gehouden in Café Rest. H. de Brou wer. De duiven die op zicht worden gekeurd door de heer Stabel uit Goirle zijn die dag te bezichtigen vanaf 12.00 uur. Wij nodigen iedereen uit een kijkje te komen nemen. Het is zeer de moeite waard. Benevisie is een jaarlijks terugkerende foto wedstrijd met expositie, die afwisselend in Bel gië en Nederland wordt gehouden, georganiseerd door de Bond van Nederlandse Amateur Foto grafen Verenigingen (BNAFV) rayon Brabant- West (40 aangesloten fotoclubs) en de Antwerpse Verbroedering van Fotokringen (94 aangesloten fotoclubs). De door de leden van de Nederland se clubs ingezonden foto’s worden daarbij geju reerd door een Belgische jury, terwijl de Belgi sche foto’s werden gejureerd door een Neder landse jury. Vorig jaar vond de Benevisie-expositie plaats in de Schouwburg te Tilburg. Enkele leden van de uit 13 leden bestaande Fotogroep Moergestel hadden toen ook werk ingezonden, maar geen van de vorig jaar ingezonden foto’s werd toen geaccepteerd om te ’hangen’. Dit jaar, nu deze 5e Benevisie-expositie weer wordt gehouden in Antwerpen, werd door FoMo voor de tweede maal werk ingezonden en wel door vier leden van de groep. Van drie van hen: Co Mei, Ton van Elsdingen en Jan Geerts werden in totaal maar liefst 5 foto’s geaccepteerd om te hangen (2 zwart-wit van Co Mei, 2 kleur van Jan Geerts en i

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 5