Wij gaan verhuizen...! 7e Blaaskapellenfestival Midden-Brabant Waar iemand jarig is wordt meestal gezongen...! Raadhuisstraat 13 mm ■KAR mm Stomerij Palthe voor nóg betere service! Jè jè, De Vurhaai heej wir wè! Aphrodite CV de Dorstvlegels presenteerde haar 19e Prins Vrijdag 10 en zaterdag 11 november houdenwlj OPEN HUIS )averend muziekfeest in Moergestel I Ter gelegenheid van de opening geven wij de hele week Met ingang van vrijdag 10 november zijn wij voortaan gevestigd op het adres Iedereen is van harte welkom om een kijkje te komen nemen in onze nieuwe zaak. Bij van Dijk Stoffen in Moergestel Dit gaat zeker op voor Zangvereniging ’Crescendo’! Ongetwijfeld hebt u al vanaf begin 1989 de gebeurtenissen gevolgd rond de 50ste verjaardag van deze zangvereniging, of beter nog: hebt u meegedaan aan de televisie-bingo; hebt u alle MTV-uitzendingen gevolgd; bent u op de receptie geweest, bent u naar het Volendams Operakoor geweest of (toch zeker) naar de Muzikale Komedie. Komende zondag, 12 november, staat ons dorp in het teken van de blaasmuziek. In de ’notenstrijd’ om de eerste klassering in het tradi tionele en zeer populaire muziekconcours voor blaaskapellen uit Midden-Brabant, dat nu voor de 7e keer in successie door carnavalsvereniging ’De Pierewaaiers’ wordt georganiseerd, zullen 12 bekende muziekgezelschappen uit de regio elkaar de loef proberen af te blazen. TELEFOON 04243 - 2091 MOERGESTEL RAADHUISSTRAAT 13 DE WARME BAKKER JOHN MENSINK 14e Jaargang - Nr. 595 'OENSDAG 8 NOVEMBER 1989 itgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 leveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. 'er Comité Blaaskapellenfestival Midden-Brabant Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 Algemene Ledenvergadering S.V. ROEF! Datum gewijzigd in 22 november 19.30 uur in clubgebouw Huidverzorgingsinstituut Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Het is ’013’, dat geregeld in ons dorp optreedt ter opluistering van allerlei privé-feesten. Deze groep heeft in de loop der jaren een speciale band gesmeed met Moergestel en ’De Pierewaaiers’ waaruit hechte persoonlijke vriendschappen zijn ontstaan en bewondering voor de muzikale prestaties. Vandaar dat geregeld iemand uit de pierewaaiers-scène deze amusementskapel laat opdraven voor muzikale ondersteuning van een of ander festijn. Zonder enige andere deelne mende kapel ook maar iets tekort te willen doen, noemen wij hier ook nog gaarne ’onze’ d’Ambiejans. Het gaat hier om een plaatselijk ’collectief’ slechts enkele jaren geleden ont staan. Wie d’Ambiejans hoort en ziet zal moe ten beamen dat met enthousiasme en wils kracht, in relatief korte tijd iets prachtigs werd opgebouwd. Er zit dus veel meer muzikaliteit in menig plaatsgenoot dan men ooit zou vermoe den. Het is vooral de groep van Joost Emmen en de zijnen die wij komende zondag veel succes toewensen. Wij zijn er zeker van dat d’Ambiejans zich in het concours uitstekend zal weten te pre senteren. Voor hen zit er beslist een ereplaats in. ’Geef ’m van katoen mannen en meiden’. Moergestel luistert met een kritisch oor. Elke Moergestelnaar die van goede blaasmuziek houdt moet a.s. zondag in de middaguren zijn hielen lichten naar de dorpskern. Daar laten over de honderd blazers en trommelaars in al le hoeken en gaten hen de oren op aangename wijze tuiten. een kopje koffie kunt u dan eens luisteren naar ons repertoire, kennis maken met de dames en heren die (waarvan velen al jaren) lid zijn van ons koor. 17 kunt overtuigd zijn van een gemoedelijke ontvangst waarbij wij u niet ’zomaar’ laten zit ten. Integendeel, wij vergezellen u graag op zo ’n maandagavond waarop u rustig de kat uit de boom kunt kijken. Hebt u toch last van ’drempelvrees’ en wilt u vooraf een gesprekje met ’n paar personen, dan kan dat natuurlijk ook. We komen graag naar u toe om u alles te vertellen wat u wilt weten van ’Crescendo’, want één ding is duidelijk: Welnu: het zijn allemaal klinkende voorbeelden van hoe gezellig en spontaan het in een vereni ging toe kan gaan en tot wat voor prestaties ’Cres cendo’ ook na 50 jaar nog in staat is. De vele enthousiaste reakties hebben het koor gesterkt in de gedachten dat we met een nuttige vrijetijdsbesteding bezig zijn en velen plezier kunnen bezorgen. Als al deze gebeurtenissen in het jaar 1989 ook u hebben aangesproken en hebt u er al eens over gedacht om ook te gaan zingen, dan no digen wij u bij deze graag van harte uit om met ’Crescendo kennis te komen maken. U kunt daarvoor iemand van de koorleden be naderen of iemand van het bestuur. Ook kunt u bijvoorbeeld eens naar de repetitie komen kij- T ken op maandagavond om 20.00 uur in de voor- J aar Crescendo betekent ook zaal van ’Den Boogaard’. Onder het genot van nog Steeds ’Cresceijdo’! Wie wil er mee? Op 24 november om gezellig te wandelen, te puz zelen en... lekker SNERT eten! Wie mag er mee? Alle leden van buurtvereniging De Vurhaai die groot genoeg zijn op deze avond lang op te blij ven. Die voor één avond TV kijken willen ruilen voor een frisse wandeling in de heerlijke herfsducht. Die nog jong zijn, eens flink de benen willen strekken en van avontuur houden. Die al ouder zijn maar zich nog jong genoeg voelen om mee te doen. Wie mag er nog méér mee? Iedereen die dik bevriend is met onze Vurhaai- leden of er direkte familie van is. (Een vrijwillige bijdrage wordt op prijs gesteld). Wil je graag met ons mee? Vul dan onderstaande bon is of schrijf op een vel letje papier: Zaterdag jl. was het weer gezellig druk bij cv de Dorstvlegels. Zoals elk jaar maakt cv de Dorst vlegels een weekend vóór 11 november haar nieu we Prins bekend voor het komend karnavalssei- zoen. Om ongeveer half tien trad Prins Nillus af, na een jaar de scepter te hebben gezwaaid bij cv de Dorstvlegels. Ex Prins Nillus trad hiermee toe tot het rijtje van ex Prinsen. Omstreeks 11 over 11 werd de feestvreugde onderbroken, de Wijkagent bracht een zeer dronken man binnen die verkleed was als een bierglas, de wijkagent vermoedde dat deze persoon mogelijk hier thuis hoorde, na een zeer warrig verhaal dat de dronkaard vertelde te gen de ceremoniemeester, bleek dat hij of zijn maat hier prins zouden worden. Wie het uitein delijk zou worden daar waren zij het nog niet over eens. Daar de tijd begon te dringen en met de dronk aard geen normaal gesprek te voeren was, trad voor de tweede maal c.v. Elderen naar voren en hij zou de nieuwe Prins van cv de Dorstvlegels worden voor het nieuwe Karnavalsseizoen. Na hem geïnstalleerd te hebben koos Prins Nil lus een nieuwe adjudant, vanuit de Raad van Elf trad Ad Bakkers naar voren. Nadat de zusterverenigingen hun felicitatie uit gesproken hadden was er in de zaal gelegenheid tot feliciteren voor de overige verenigingen en aanwezigen. Terwijl het glas geheven werd op een nieuw Kar navalsseizoen ging het feest tot in de kleine uur tjes door. Naam: Adres: Gaat metpersonen mee naar Oma’s snert- pot. (inclusief introducees) Inleveren vóór 15 november bij: Smits, Oister wijkseweg 46 of v.d. Heuvel, Oisterwijkseweg 57. Dit spektakel vindt plaats van 16.00 tot 20.00 uur in de ’centrum-horeca’ van Moergestel. Eerder werd in dit blad al medegedeeld welke blaaska pellen en welke plaatselijke horecabedrijven be trokken zijn bij dit klank- en kleurrijk gebeuren. We willen ze zo dadelijk opnieuw even noemen. 'De Pierewaaiers’ openen met dit festival weer op een zeer bijzondere wijze de carnavalsperiode 1989/1990. Dat deze jaarlijkse muzikale happe ning een evenement is dat vele liefhebbers van goede blaasmuziek in Moergestel en wijde omge ving aanspreekt blijkt telkens opnieuw uit de ge weldige belangstelling die ze trekt. Ongetwijfeld zal het zondagmiddag weer een drukte zijn van jewelste bij De Schouw, De Klaore, Hans de Brouwer, ’t Centrum, Den Boo gaard en De Veerkes. In al deze zaken zullen bij toerbeurt de volgende blaaskapellen hun muzi kale kunnen ten beste geven: Zooi uit Berkel- Enschot; uit Tilburg De Klutjes, De Buntste- kers, Amusementskapel 013, De Vipkes, De Naagers en de Stèèloren. De Missen en De Kliekskes uit Udenhout. De Böllekes uit Oister- wijk, Nieuw Muziekske uit Sleeuwijk, en last but not least d’Ambiejans van Moergestel’s eigen bo dem. Twaalf muziekkapellen, welgeteld. Verschillen de hiervan zijn niet de eerste de beste en heb ben al heel wat musische lauweren geoogst. Speciale aandacht hier toch even voor amuse mentskapel 013 uit de ’wooltown’, waarin de Moergestelse Marij Oerlemans (van de beken de muzikale familie) haar partij geducht mee blaast, zowel letterlijk als figuurlijk. Kerkstraat 2 5066 AS Moergestel Telefoon 04243-2831 KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 MOERGESTEL zj

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 1