n te ■I B B it Audacia-nieuws Playbackshow: volle bak Conciliair proces K.P.J.-nieuws Tiende verbandpost gerealiseerd i g i g te /te te te B fc te I S-;-: te te L1 E.H.B.O.-nieuws S.V. ROEF! Korfbal J te Audacia Al - Baardwijk11-0 Op zaterdag 28-10-89 ontving het vlaggeschip van de jeugd Baardwijk uit Waalwijk. Gezien de stand op de ranglijst moest deze tegenstander niet veel problemen opleveren. Het eerste half uur leed Audacia aan onderschatting. Ondanks deze slechte instelling werd het door fouten in de ver dediging van de gasten toch 3-0. Daarna werd het spel van Audacia wat beter en ging het tempo een stuk omhoog. Rust 6-0. Freewheelend werd de stand in de tweede helft opgetrokken tot 11-0. De doelpuntenmakers waren in deze wedstrijd Wil- leke Wolfs viermaal, Jan-Paul Dijkmans twee maal, Mare Boogaers en Gilbert van de Wel, Jan- Willem Beerens en Rob van Hazendonk ieder eenmaal. Audacia snel tevreden S.V. Roef! Handbal Wedstrijdverslag EBHV 2-Roef Dames senioren D.S.C.-Roef!:8-9 De binnen kompetitie is weer begonnen, onze eerste wedstrijd speelde we in Kerkdriel. Voor ons een bekende tegenstander, waar flink ge werkt moest worden om punten mee naar huis te kunnen nemen. Er werd snel gespeeld, waardoor de bal soms te slordig afgewerkt werd. Helaas had de keepster van D.S.C. vandaag het vermo gen om zowat alle afstandschoten te stoppen. Aanvallend hebben we ons anders op moeten stellen, meer schijnbewegingen om op deze ma nier de verdediging en keepster te passeren. De sire en Monique hebben in deze wedstrijd schit terende aanvallen laten zien, waar doelpunten uitgekomen zijn. De stand ging aardig gelijk op, ruststand 5-6. In de rust heeft onze nieuwe trai nercoach Kees nog enkele aanwijzingen gegeven in aanvallend opzicht. De tweede helft hebben we aardig fel gespeeld, maar zonder veel glans. In de totale wedstrijd hebben we drie strafwor- pen mee gekregen, maar helaas geen punt ge scoord. Tot de laatste minuut is de stand dicht bij elkaar gebleven. Eindstand 8-9. De eerste twee punten kunnen we noteren, van deze stevige sportieve wedstrijd. Het is ook de eerste wed strijd voor de junioren, Danielle, Monique, De sire (Maartje) zij zijn bij de senioren gevoegd. Al le hebben ze mooie doelpunten laten zien. In de ze wedstrijd is gescoord door Annie op ’t Hoog (1), Danielle van Nunen (1), Helma van Dijk (2), Susanne Ligt voet (2), Monique Theuns (3). ilNA 6 PAGINA 7 MOERGESTEL-NIEUWS” - WOENSDAG 1 NOVEMBER 1989 Carla van Haaren (foto: Bob de Kruyf) 2-4 k Werkgroep M.O.V. (Missie-, Ontwikkeling- en Vredeswerk) Uitslagen 28-29 oktober Pup. Roef!-DDW: Asp. Roefl-Hilko: Sen. 2 Rietvogels-Roef! Sen. 1 Roef!-Zigo: Wedstrijden 4-5-6 november Pup. Roef!-Tuldania Asp. Roefl-Zigo veld 11.15 uur veld 13.15 uur 1- 2 5-0 2- 4 8-3 Jun. EDN-Roef! Sen. 2 Kempenkorf-Roef! Sen. 1 Roefl-Tuldania Recr. DSV-Roef! 13-13 7-18 8-9 19-23 11-0 1- 3 2- 6 2-7 0-3 2-6 1-7 0-1 1-6 De 7e playbackshow afgelopen zaterdag leverde wederom ’n vol café en zaal van ’t Centrum op. Het publiek genoot met volle teugen van het ge- bodene dat elk jaar weer door ’De Dorstvlegels’ op de planken wordt gebracht. Vooral de groep van Kees de Kruyf was ’n regel rechte sensatie. Hun ’Dirty Dancing’ was wel heel letterlijk geïnterpreteerd: Kees en z’n vrou welijke wederhelft (éénmalig) werden bedolven onder eieren, pudding, meel, suiker, kwark, slagroom enz. Men had op het podium van de schitterend verbouwde zaal van café ’t Centrum’ echter terdege rekening gehouden met deze ’dir ty’ act, zodat er na afloop niets achterbleef. De jury waardeerde dit optreden met de derde prijs. De tweede prijs was voor Mare de Beer. De ju ry sloeg vooral de originaliteit van Mare hoog Zoals al vermeld in het K.P.J.-nieuws van vori ge week organiseert de K.P.J. op zondagmiddag 5 november weer haar traditionele auto- oriëntatietocht. Aan deze oriëntatietocht mogen leden van de K.V.O., N.C.B., A.J.W. en K.P.J. meedoen. Vertrek is op het terrein van de Boerenbond te Moergestel tussen 12.30 en 13.30 uur. Voor de ze oriëntatietocht wordt niet alleen een goed oriëntatievermogen verlangd, maar ook wordt u getoetst op uw parate algemene theoretische ken nis. Als voor u alles goed verloopt komt u aan bij ons clubhuis D’n Tob alwaar u ontvangen wordt 1-1 5-4 5-0 4-3 0-5 2-6 2-1 3-2 2-2 Bij deze wil de E.H.B.O.-vereniging St. Christoffel de Moergestelse bevolking hartelijk bedanken voor hun gulle gaven tijdens de jaar lijkse collecte. Uiteraard zal dit geld weer goed besteed worden, onder meer aan de tiende ver bandpost in Moergestel. Deze verbandpost wordt ondergebracht bij een gediplomeerd E.H.B.O.- lid. Een verbandpost zou je kunnen omschrijven als zijnde een zeer uitgebreide verbandtrommel. Gecombineerd met de kennis van de E.H.B.O.- er vormt dit een steunpunt waar men in geval van een ongeluk op terug kan vallen. Dit geldt zowel voor grote als kleine ongelukjes, waarbij wij wil len onderstrepen dat een E.H.B.O.-lid weliswaar deskundig is, maar dat zij alleen maar opgeleid is om de eerste (noodzakelijke) hulp te verlenen. Verdere hulp door dokter of ziekenhuis kan noodzakelijk zijn. Bij de plaatsing van de ver bandpost wordt zoveel mogelijk rekening gehou den met plaatsen die een verhoogd risico op on gevallen met zich meebrengen, zoals drukke ver keerswegen en buurten met veel kinderen. De nieuwe verbandpost wordt ondergebracht bij de heer T. Hoffmans, d’n Duyp 13 te Moer gestel. Als u wilt weten of er bij u een verband post in de buurt is, verwijzen wij u naar het fol dertje dat tijdens de collecte is uitgereikt. Oefening Hertog-Janschool Op donderdag 2 november zal om 20.00 uur bij de Hertog-Janschool een oefening worden gehou den met als thema ’ongevallen in de school’. Het is de bedoeling dat iedereen rechtstreeks naar de Hertog-Janschool gaat. Tijdens deze oefening zullen Lotus-slachtoffers weer een realistische weergave geven van wat er allemaal mis kan gaan op school. Deze leerzame avond wordt bijge woond door leden van de E.H.B.O.-vereniging Moergestel, Helvoirt en leerkrachten van de di verse Moergestelse basisscholen. Wij hopen op een grote opkomst. Bestuur van E.H.B.O.-vereniging St. Christoffel. Uitslagen zondag 29 oktober: Audacia - Essche Boys Longa 3 - Audacia 2 Audacia 3 - Ulicoten 2 Taxandria 6 - Audacia 4 Audacia 5 - W.S.J. 3 Nemelaer 4 - Audacia 6 Nemelaer 8 - Audacia 7 Audacia 8 - Hoogeloon 6 Audacia 9 - Hil varia 7 Programma zondag 5 november: 14.30 uur Heeswijk - Audacia 12.00 uur Audacia 2 - S.V. Gastel 2 12.00 uur Were Di 2 - Audacia 3 12.00 uur Audacia 4 - Broekhoven 3 12.30 uur Ons Vios 4 - Audacia 5 10.00 uur Audacia 6 - Taxandria 7 Audacia 7 vrij 10.00 uur Audacia 8 - Dommelen 6 10.00 uur S.V.S.O.S. 4 - Audacia 9 AUDACIA PUPILLEN Programma zaterdag 4 november: Beerse Boys 1 - Audacia Dl vertrek 10.15 uur Audacia D2 - Beerse Boys 2 aanvang 10.00 uur Hilvaria 3 - Audacia D3 vertrek 9.00 uur Audacia El - SVG 3 aanvang 11.15 uur Nemelaer F1 - Audacia F1 vertrek 10.15 uur Audacia F2 - Nemelaer F2 aanvang 11.15 uur Uitslagen zaterdag 28 oktober: Audacia Dl - Longa 1 JPS 2 - Audacia D2 Audacia D3 - Gilze 2 Tuldania 2 - Audacia El Audacia F1 - Beerse Boys FL... Taxandria F3 - Audacia F2 AUDACIA JUNIOREN Uitslagen zaterdag 28 oktober: Audacia Al - Baardwijk RKTW - Audacia A2 RWB - Audacia BI (vriendsch.) Programma zaterdag 4 november: 14.30 uur Gilze 1 - Audacia Al vertr. 13.30 uur 14.30 uur Audacia A2 - Riel 2 14.30 uur Audacia BI - Beerse Boys 2 13.00 uur Audacia Cl - Riel 4 aan. Hij vertolkte namelijk ’n nummer van Spi ke Jones: I went to your wedding, ’n Prima ver rassend optreden. De eerste prijs en de daarbij behorende wisselbe- ker werden opgeëist door Silvia Smits uit Berkel- Enschot: Gloria Estefan met 1-2-3-4. Haar optre den was perfect en zat vol vaart. Zij danste dat het een lieve lust was en ze gebruikte daarbij het gehele podium op zodanige wijze dat met deze eerste prijs de jury het niet al te moeilijk had. Prachtige playback! De resterende 8 artiesten kregen allemaal de vier de plaats toebedeeld, want zij droegen ook bij aan het welsslagen van deze gezellige avond die pri ma was verzorgd door de playback-commissie. We wachten met spanning op de volgende play backshow! Het jaar 1990 nadert al met rasse schreden. Zo als wij het al eerder hadden aangekondigd, komt het jaar 1990 - voor ons allen in Moergestel - in het teken te staan van ’Gerechtigheid’. Als Parochiegemeenschap zetten wij rond dit the ma onze schouders eronder, omdat wij dit als verbondssluiting zijn aangegaan. En willen dit in concreto gaan uitvoeren. In het komende jaar zullen wij zowel gezamen lijk als in groepsverbanden aan dit onderwerp gestalte geven; hieraan zullen gaan meewerken: kinderen, jongeren, ouderen zodat de hele paro chiegemeenschap erin betrokken wordt. Er wordt dan zo nu en dan iets op touw gezet, waarop u kunt ingaan om met dit onderwerp aan de slag te gaan. Het thema ’Gerechtigheid’ - een beladen woord - willen wij gaan uitrafelen. Wij denken b.v. aan: recht doen, opkomen voor... Enfin, wij gaan ermee aan de slag. Respectieve lijk komt iedere Moergestelnaar aan de beurt om ermee bezig te zijn en er aan te gaan werken. Zo hopen wij dan onze bijdrage te kunnen leve ren aan het grote wereldgebeuren van het Con ciliair Proces: een proces dat iedereen in bewe ging moet zetten. met een kopje koffie. Als iedereen binnen is wordt er begonnen met de prijsuitreiking. Dus voor een heerlijk familiemiddagje moet u op zon dagmiddag 5 november meedoen aan onze auto- oriëntatietocht. Op vrijdagavond 3 november is er een K.P.J. kringdropping. Diegenen die hier dan mee wil len doen worden vrijdagavond 20.30 uur op gehaald met een geblindeerde bus vanaf het ter rein van de Boerenbond Moergestel. Wil je mee, ben dan op tijd aanwezig, misschien eindigt dit avondje wel weer in een taartengooifestijn. Vorige week hebben we met de K.P.J. een uit stapje gehad naar het Belgische westernstadje ’El Paso’. We vertrokken vanaf het St. Jansplein met twee volle bussen. Na een wilde tocht over de vlaamse dreven kwamen we aan in een uitgestor ven westernstadje, geheel in het donker ver borgen. Maar niet getreurd ervaren ’stappers’ als wij er zijn, we hadden de saloon in no time gevonden. Wat schetst onze verbazing, deze geweldige sa loon bleek in werkelijkheid niet meer te zijn dan een veredelde kantine waar hier en daar een vlaams sprekende, dus zichzelf belachelijk ma kende, cowboy rondliep. Maar met 80 man hadden wij een uitgeblust westernstadje binnen de korste keren omgeturnd in een bruisend uitgaanscentrum!of niet dan? Enfin naar mate de avond vorderde werd het steeds gezelliger en na afloop zei iedereen, nou dan hebben we dit ook ’ns gehad en misschien gaan we wel eens op een zondagmiddag terug wanneer er wat meer actie in het dorpje is. p’ -■ƒ ■B Volgende week (4 november) volgt de moeilijke uitwedstrijd tegen Gilze, dat de tweede plaats be zet en dan zal Audacia werkelijke klasse moeten tonen. Met het aanwezige potentieel zou dit geen problemen moeten opleveren. Audacia - Essche Boys1-1 Vanaf het begin van de competitie hebben wij steeds een oppermachtig Audacia kunnen rap porteren, zonder dat het in overeenkomstige overwinningen tot uiting kwam. Zondag was het ook weer zo. Het verschil met voorgaande wedstrijden was nu dat Audacia het met de rust bereikte resultaat van 1-1 wilde koesteren. Bang om te verliezen speelde zij in de tweede helft niet voluit op de winst, wat zij kwalitatief zeker had kunnen afdwingen. Ook na het van het veld stu ren van Frans Tekaht had Audacia met tien man de beste kansen op de overwinning. Door een doelpunt, na een gebruikelijke fout in de verde diging, was het Kees den Ouden, die in de zeven tiende minuut van de eerste helft de gasten op voorsprong bracht. In dezelfde minuut schoot Marco van de Wiel een vrije kans tegen de paal. In de achtentwintigste werd een foute terugspeel bal door Marco wel in een doelpunt omgezet 1-1 De hierna verwachte overwinning kwam er he laas niet uit. Veeleer was er sprake van het be haalde resultaat te behouden. Het spel werd niet aan de omstandigheden aangepast. Pieter van de Dungen bleef in zijn teruggetrokken positie, on danks die enkele keren dat zijn snelheid wel tot gevaar leidde. Ook werd er niet gewisseld, zodat na een overwicht van de gasten in de laatste tien minuten het gelijke spel als positief resultaat werd ervaren. Volkomen ten onrechte. Dit Au dacia moet veel beter kunnen. Wedstrijden 5 november: Heren sen. 12.10u: Roef-Avanti, Diessen Dames sen. 12.50u: HVT 2-Roef, Blaak Tilburg Heren sen. ll.OOu: Roef-White Demons, Diessen Welpen, 12.00u: RHV-Roef2, Rijen Uitslagen 28 oktober: Welpen: GHV 2-Roef 2: Uitslagen 29 oktober: Heren Sen: Witte Ster-Roef: Heren Sen: Rhelico-Roef 2: Dames Sen: D.S.C.-Roef: Heren Jun: EBHV 2-Roef: Wedstrijdverslag Rhelico-Roef In tegenstelling van vorige week gingen de heren direct fel van start wat in vijf minuten resulteer de in een 4-0 voorsprong. Rhelico die duidelijk moeite had om de bal goed rond te spelen kon maar niet goed in de wedstrijd komen en leed keer over keer knullig balverlies wat mede te dan ken was aan het storende spelen van Roef. Buiten het goede spel van het team in het geheel viel deze keer wel op dat Ton van Boxtel dit maal zijn vizier op scherp had staan, ook keeper Schorsch Roloff speelde een zeer goede wedstrijd wat te zien is aan het geringe tegendoelpunten want bij rust was de stand 4-9. In de tweede helft werd gestreden op het scherpst van de snede wat resulteerde in driemaal twee minuten straf, twee maal voor Roef en 1 maal voor Rhelico, Rhelico kon echter uit deze minuten geen voordeel halen in tegendeel zelfs, Roef kon zelfs met een man minder nog verder uitlopen zodat de uitslag 7-18 voor Roef werd. De doelpunten van Roef werden gescoord door: Ton van Boxtel (6x), Carlinho Wolfs (4x), Harry Reijrink (3x), Patrick Erven, Will van Gils (ieder 2x) en Kees Kok (lx). Na een zwakke start van onze junioren die tot tien minuten voor rust nog een achterstand had den van drie doelpunten, begon de samenwer king na twintig minuten spelen uiteindelijk hun vruchten af te werpen want Roef begon steeds beter in de wedstrijd te komen met rust hadden de mannen al aansluiting gevonden en konden met een 13-13 aan de tweede helft beginnen. In deze tweede helft werd voornamelijk door rustig en gedisiplineerd handbal verweven met de no dige vechdusts de wedstrijd meer dan verdiend gewonnen door onze junioren die hiermee nog steeds ongeslagen zijn. De uitslag werd uiteinde lijk 19-23. vertrek 14.45 uur vertrek 09.45 uur veld 09.45 uur vertrek 19.15 uur Zijn er meisjes die na ons schoolkorfbaltoernooi interesse hebben voor 4 weken gratis training, dat kan dan iedere maandag van 16 tot 17 uur in de Vonder. Wedstrijd Senioren 2 Op zondag 29 oktober speelden we tegen de Riet- vogels uit Riethoven. Ze stonden op dat moment hoger dan wij, en daar zouden we dan ook iets aan gaan doen. Het waaide die dag nogal hard maar daar trokken we ons niets van aan. Nadat we ongeveer tien minuten gespeeld hadden, maakte Nancy D. een mooie doorloopbal! Stand 1-0, maar daar bleef het niet bij. Even later maak te Nancy V. een prachtig afstandsschot. Dit maakte de stand op 2-0 voorsprong. Maar dit was nog niet voldoende voor ons. We kregen een strafworp mee. Deze werd genomen door Carla en zij scoorde. Even later kregen we nog een strafworp mee, en deze werd eveneens door haar gezet, met 4-0 voorsprong gingen we de rust in. Na het genot van een lekker bakske thee, begon nen we met volle moed aan de tweede helft. We kregen helaas geen kans meer om nog meer doel punten te zetten. Alleen werden er door de tegen- party nog wel twee mooie afstandsschoten ge maakt. Dit maakte de eindstand op 4-2 voor Roef! Het was een gezellige en sportieve wed strijd. F 1

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 7