Krokodillentranen om de Bokkenhoek Modeshow ’Stoer en Elegant Wij zijn op zoek naar ’n I gcVoo^‘-lB-l}Asf>,>lMA Expositie Rabobank Bond van Ouderen Scoutingnieuws l/ERS Verkoop Sinterklaas! Iemand die goed gemotiveerd is kan bij ons rekenen op een prettige werksfeer in ’n gezellig team. 1 o J.S. B (17-19 jaar) (m/v) Rode Kruis afd. Oisterwijk Raadsvergadering vrijdag 27 oktober Informatie en/of sollicitaties schriftelijk of telefonisch bij de heer M. Denissen, Rootven 38, Moergestel, Tel. 04243-2359 Rootven 38 Moergestel Tel. 04243 - 2359 Als je interesse hebt meld je dan even bij Trees Verhoeven, telefoon 1814. Drumfanfare ’Moergestel’ verzorgt al jaren de garderobe in 'Den Boogaard’. Omdat het drukker wordt 's zondags vragen wij enkele medewerkers. Je moet 15 jaar of ouder zijn Je moet dan werken om de 6 weken 's zondags van 19.00 tot 0.30 uur Je krijgt een vergoeding Je krijgt 5 muntjes Je krijgt een pasje zodat je er elke zondag voor niets in kunt. Wat met een beetje geluk de kortste raadsvergadering sinds mensenheugenis had kunnen worden werd door een op het nippertje ’ingekomen stuk’ van de SPM toch nog gerekt tot een vol uur. Gealarmeerd door een uitvoerige berichtgeving over de sloop van een viertal oude panden op de hoek Pastoor de Louwstraat-Schoolstraat, van welk voornemen aan de gemeente is kennis gegeven, sprak deze partij, niet zonder bitterheid, zijn leedwezen uit over het verdwijnen van dit typisch hoekje oud Moergestel. Burgemeester ter Veer stelde de raad voor om hun mening over de gang van zaken kenbaar te maken. - jj XGINA 4 "MOERGESTEL-NIEUWS - WOENSDAG 1 NOVEMBER 1989 PAGINA 5 1 1 1 Programma november Dinsdag 4 november: Rik en Jokerconcours Aanvang 13.30 uur in Den Boogaard. Voor iedere tafel aparte prijzen. Inleg 1,— Gratis koffie. Dinsdag 28 november: Medische Voorlichting Aanvang 13.30 uur in Den Boogaard. Sprekers: P.N.L.N. Terwindt huisarts. Onderwerp: ’Wat moet men doen en laten om gezond ouder te worden. Pauze met koffie. Na de pauze komt J.F. v.d. Heijdenberg, fysio therapeut aan het woord. Hij zal het een en an der vertellen over verantwoorde bewegingen voor ouderen. Mogelijk met praktische voorbeelden. Voor onze leden gratis toegang op beide midda gen. Wij verwachten dan ook veel belangstellen den. Kassière voor 26 uur per week De wisselende foto-expositie van de Fotogroep Moergestel in de Rabobank zal op vrijdag 3 no vember worden gewijzigd. De foto’s van Ton van Elsdingen, die daar in de afgelopen maand heb ben gehangen, zullen dan worden vervangen door foto’s van Co Mei, één van de Oisterwijk- se leden van Fotogroep Moergestel. Combineer uw financiële gang naar de bank voor het verrichten van uw bankzaken - ook al ge schiedt die buiten in de automaat - daarom met een culturele, voor ’t bezichtigen van deze klei ne wisselexpositie. Welpennieuws Het is al weer een aantal weken geleden dat u iets van ons gehoord heeft. Maar dan hier ’n verslagje van de afgelopen weken. 7 Oktober hebben we gekleid. Het idee van 1 van de welpen om ’n krokodil te maken viel zo goed in de smaak dat we op ’t eind 10 krokodillen te zien kregen. Na zolang te hebben gezeten zijn we naar buiten gegaan en hebben ’n slagbal wedstrijd gedaan. Op 14 oktober hebben we de krokodillen en an dere kleivoorwerpen opgeverfd. De krokodillen werden nog bloeddorstiger en angstaanjagender. Toen iedereen uitgeverfd was hebben we balspe len gedaan in de grote zaal. Deze zaal werd goed gebruikt want er bleek heel wat energie opgepot te zijn! Na het sluiten gingen de kunstwerken mee naar huis. Op 21 oktober was het zulk goed weer dat we besloten naar de pierenberg te fietsen. We had den een fikse tegenwind maar uiteindelijk waren we er. Terwijl de welpen uitrustte, zette Alex de tocht uit. De tocht bevatte soms wat rare op drachten maar alles is toch gelukt. Aan het eind van de tocht waren we even de weg kwijt maar we hebben de fietsen toch weer gevonden. Afgelopen zaterdag hebben we eerst ’n tekening gemaakt die kleur kreeg door propjes crêpepapier erop te plakken. We zijn daar zo fanatiek mee be zig geweest dat er nog maar voor 2 spelletjes tijd was. De tekeningen werden uiteraard mee naar huis genomen. Volgende keer gaan we de kennis over /Moer gestel, scouting, t.v., strips, etc. is ontdekken. We gaan dan nl. een kwis houden. We zullen zien hoe slim we zijn. Heb je ook eens zin om mee te doen? Dan kun je op zaterdag tussen 2 en 4 uur mee komen doen. (Welpen: jongens 7 t/m 10 jaar). Voor ver dere informatie kunt u altijd bellen naar Ellen op ’t Hoog, tel. 1553. Neen, we verkopen natuurlijk mét de echte Sin terklaas, want die is onbetaalbaar, maar wél de leuke cadeautjes, die met veel liefde en plezier door onze deelnemers van de Welfare gemaakt zijn. Donderdag 9 november van 9 tot 4 uur staat on ze stand in de Rabobank, Burgemeester Ver- wielstraat, Oisterwijk. We hopen op ’n grote op komst en goede verkoop, zodat onze Welfare weer wél kan varen! Denk aan 9 november en tot dan! Unaniem waren de partijen het er over eens dat vooral de sloop van de oude jongensschool en het schoolmeestershuis een verlies voor het dorps beeld en het wegvagen van een brok dorpsge schiedenis betekent. Het meest nuchter, maar daarom niet minder navrant, was de opmerking van de heer Gerlach (WD): we storten telkens weer krokodillentranen en worden er telkens op nieuw mee geconfronteerd, omdat de gemeente op dit gebied blijkbaar geen enkel beleid heeft. Een mening die door de anderen werd onder schreven. Wethouder Smits gaf toe dat de sloop van ge meentewege niet te voorkomen is. Er is niet eens een vergunning voor nodig. Een simpele kennis geving van de eigenaar - in dit geval de Avang - is voldoende om de slopershamer in beweging te brengen. In elk geval zal het college met de di rectie van Avang om de tafel gaan zitten om te overleggen hoe dit grote gat in de straatwand op redelijk korte termijn moet worden ingevuld. Centrale Antenne In de nabije toekomst zal het huidige aanbod met 5 zenders worden uitgebreid (BBC 1 en 2, RTL/Veronique, TV LO en RTL). De hieraan verbonden kosten zijn afgerond 90.000. De ge- kabelde kijkers zullen voor deze uitbreiding wel ruim een gulden per maand meer moeten gaan betalen. De heer Vriens vond dat men toch op moet pas sen met deze verhogingen omdat de concurren tie van de schotel wel eens een rol zou kunnen gaan spelen. Hij opperde het idee om in het ver volg de behoefte aan uitbreiding via een kijkers- enquête te peilen. Anderen hadden echter geen enkele fiducie in een dergelijk onderzoek. Rampenplan Als bijlage bij de raadsstukken was een zeer uit voerig ’rampenplan’ gevoegd waarin allerlei maatregelen worden voorgeschrven bij eventuele calamiteiten. Het plan is opgesteld in gewestver- band en zal ook in gewestverband worden uitge voerd als de nood ooit aan de man zal komen. Burgemeester ter Veer voegde er aan toe dat we nu een draaiboek hebben dat tenminste in onder delen aan de - zij het dan hopelijk in scène gezette - praktijk kan worden getoetst, wellicht ook in gewestverband. Beveiliging Basisscholen Van diefstal en vandalisme zijn onze Moergestel- se basisscholen in de afgelopen tijd ook niet ver schoond gebleven. Kosten voor vernieuwing en ?-•- - Vorige week woensdag en donderdag hield ’Stoer en Elegant’ wederom haar jaarlijkse modeshow in ’Den Boogaard’. De bezoekers kregen een show voorgeschoteld die helemaal was opgebouwd rond het thema ’Film’. Een prachtig podium, uitstekende muziek en zorgvuldig gekozen filmbeelden be geleidden de mannequins over het plankier voor een goed opgekomen en zichtbaar genietend pu bliek. Getoond werd uiteraard de nieuwe collectie zoals die bij ’Stoer en Elegant’ de komende maan den te verkrijgen is. Anita van den Aker had er met alle medewerkers weer ’n tweetal feestelijke avon den van gemaakt. (foto: Chris van de Bijgaart). Pryma Paul Gerlach (VVD): ’krokodillentranen herstel zijn een jaarlijks terugkerende rekening die aan de gemeente wordt gepresenteerd. De raad kon zich dan ook unaniem vinden in een crediet van 11.500,— voor een maximale bevei liging van de gezamenlijke schoolgebouwen. Subsidieverordening Jeugdsport Als onderdeel van het geheel van de sportsubsi- die werd de regeling voor de jeugdsport volgens voorstel van B en W aangenomen. Gezien de ha ken en ogen die bij dit soort subsidieverordenin gen altijd weer kunnen opduiken is een ’proefpe riode’ van 2 jaar aangenomen om daarna even tueel te kunnen bijstellen. 'V

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 5