1 T jubileumboek Crescendo' nu verkrijgbaar! rnrn 1 r Sfeervol en geslaagd bevrijdingsfeest ri ri .i Stomerij Palthe voor nóg betere dfervice! I Prinses Juliana en Asterius samen in concert I I F '2 Handwerk expositie Prinsenbal CV ’De Dorstvlegels’ Aphrodite IXi r Brillen w 1 aS Programma donderdag 2 november 19.00 uur M.T.V.-Mix met: I1 IKAR g Jé Jé de Vurhaai hee wé Contactlenzen I I DE WARME BAKKER JOHN MENSINK KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 Bij van Dijk Stoffen in Moergestel il Het afgelopen weekend werd in Midden Brabant herdacht dat deze regio 45 jaar geleden door de 15th Scottish Division o.l.v. general major C. Barber werd bevrijd. In alle gemeenten werden herdenkingsfestiviteiten georganiseerd, welke werden bijgewoond door speciaal voor deze gelegenheid uit Schotland overgekomen oud strijders. Het jubileumboek '50 Jaar Crescendo' is vanaf heden verkrijgbaar bij: de openbare Bibliotheek Rabobank Moergestel Chris van de Bijgaart Fotografie Belangstellenden voor dit prachtige boek, kunnen een gratis exemplaar afhalen dp een van genoemde adressen. tri1I Bkvi 11 Cl De Lind 35a, Oisterwijk. Tel. 04242-84X99 I i WOENSDAG 1 NOVEMBER 1989 INA 12 MM ftwV MM ’n Beeld uit de bevrijdingstocht van afgelopen zondag. (foto: Chris van de Bijgaart) Kerkstraat 2 5066 AS Moergestel Telefoon 04243-2831 14e Jaargang - Nr. 594 - Kinderboekenweek in de bibliotheek - Vogelshow - Op de koffie bij... Driek van Overdijk - Natuur... de herfst... Let op: deze uitzending wordt herhaald a.s. zondag 5 november om 13.00 uur. Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 Huidverzorgingsinstituut X MOERGESTEL Ook ’Prinses Juliana’ verschijnt zeker niet on voorbereid ten tonele. Ondanks de korte perio de tussen het vorige concert in Middelbeers en het komende concert, heeft ze toch weer een nieuw programma kunnen samenstellen. Dit luidt: 1. Exaltation 2. Four Characters 3. Second Suite for Band 4. March Love for the Oranges 5. Blaze Away Het concert zal, zoals gewoonlijk, gehouden wor den in Den Boogaard. Het zal aan vangen om 20.00 uur. Na afloop is er gelegenheid tot dan sen. U bent allen van harte welkom. Tot zater dagavond! Als u oma’s recept goed hebt bekeken is het u on getwijfeld opgevallen dat daar iets vreemds in zat, iets wat daar niet in thuishoort. Wilt u graag we ten wat voor vreemds er in de snert zit ga dan op 24 november óók met ons mee! Bent u al wat ouder en twijfelt u er aan of u de snerttocht mee kunt lopen dan willen wij u wel verklappen dat het voor niemand een probleem hoeft te zijn, u kunt n.l. op de helft van de tocht ’afhaken’ als u dat wilt. Het is natuurlijk wel veel leuker om alles mee te maken, dat spreekt van zelf! - Volendams Operakoor - Muzikale Komedie ’Hotel Crescendo’ - Opening Openbare Basisschool - Herdenking Bevrijding A.s. zaterdag 4 november verzorgen harmonie ’Prinses Juliana’ en haar zustervereniging ’Aste rius’ uit Oisterwijk een concert. Een soortgelijk concert heeft reeds vorig jaar plaatsgevonden. Het concert was erg geslaagd en daarom zeker de moeite waard om dit nog eens te organiseren. Beide verenigingen hebben opnieuw voor een zeer gevarieerd programma gezorgd. ’Asterius’ heeft van deze gelegenheid gebruik gemaakt om hun concoursstukken al een keer, als een soort voorproef, in het openbaar ten gehore te bren gen. Zij moeten namelijk op 26 november op concours in Den Bosch. De stukken die zij zullen uitvoeren zijn: 1. Mars van het Artillerie Trompetterkorps 2. Mutanza 3. Armenian Dances Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. vens werd een op videoband overgebrachte film over de bevrijding van Midden-Brabant vertoond. Naast de hiervoor beschreven aktiviteiten werd vanuit Moergestel eveneens deelgenomen aan de Bevrijdingsfietstocht door de regio met als eind punt De Heuvel te Tilburg. Door het minder goede weer was de animo voor deze tocht jammer genoeg niet zo groot. Gelet op de reakties van de Schotse bevrijders, de oud-verzetsdeelnemers en het publiek kan het organisatiecomité, bestaande uit Koos van Elderen, Ton van Elsdingen, Corke Kolen, Ad Schoenmakers en Trees Verhoeven terugzien op een bijzonder geslaagd herdenkingsfeest. Moergestel ontving een aantal van zijn bevrijders zondagmiddag. De ontvangst maakte een diepe indruk op hen. Na de begroeting ter hoogte van HCR Breda’s Welvaren door burgemeester en wethouders en Moergestelse oud-verzetsdeelne mers toog men vooraf gegaan door Drumfanfa re Moergestel te voet over Rootven en Raad huisstraat naar het gemeentehuis. De door een communicatiestoornis in Tilburg opgelopen ver traging van drie kwartier was aan de inzet van de drumfanfare en aan de publieke belangstelling niet te merken. Na een serenade voor het ge meentehuis werden de Schotse bevrijders en de oud-verzetsdeelnemers in de burgerzaal ontvan gen. In een gevoelvolle toespraak dankte burge meester J. ter Veer namens de Moergestelse be volking de oud-strijders voor alles wat zij hadden gedaan voor de bevrijding van ons dorp en de rest van ons land. Daarnaast ging hij in het belang van vrede, veiligheid en democratie. Vervolgens vertoonde wethouder A. Smits een aantal dia’s over de bevrijding van Moergestel. Tijdens de vertoning ontstonden geanimeerde diskussies over onderwerpen en herkenbare punten uit de diaserie. Ook kwamen bij enkele bevrijders bij het zien van het graf van een vriend op een van de diaserie emoties los. De bijeenkomst werd door alle aanwezigen en door de Schotse oud strijders in het bijzonder als zeer sfeervol ervaren. Na een bezoek aan de brug over de Reusel bij het Antoniushuis, het grote knelpunt in Moergestel tijdens de bevrijdingsopmars in 1945, vertrokken de Schotse bevrijders onder de indruk en dank baar via Biest-Houtakker en Hilvarenbeek naar Tilburg. Na afloop van de ontvangst vertoonde wethou der A. Smits onder grote belangstelling van Moergestels publiek de diaserie nogmaals. Te- Op zondag 5 november 1989 zal in de Burgerzaal van het Gemeentehuis een handwerkexpositie ge- houdèn worden. Het handwerken is een van de vele aktiviteiten, die door de Ouderen van Moergestel worden be oefend. Tweemaal per week wordt er onder deskundige leiding de handwerkcursus gevolgd. De werkstukken die daar zoal gemaakt worden zijn op deze expositie te bezichtigen. Ook zullen er tegen een redelijke prijs werkstuk ken te koop worden aangeboden. Tevens zal er een loterij gehouden worden, met prachtige prijzen. De expositie is voor iedereen gratis toegankelijk en zal geopend zijn van 10.30 uur tot 16.00 uur. Gezien wat er zoal geboden wordt is een gang naar het gemeentehuis zeker de moeite waard. Namens de Aktiviteitenkommissie. I m H Zaterdag 4 november a.s. organiseert CV ’de Dorstvlegels’ haar jaarlijks Prinsenbal. Dit zal plaatsvinden in onze residentie ’t Cen trum. Op deze avond zal omstreeks 21.30 uur Prins Nillus van CV ’de Dorstvlegels’ aftreden. Hij zal nog proberen met de hulp van vele geno digden een waardig slot te maken aan zijn succes vol bewind. Om 11 minuten over 11 zal dan de nieuwe Prins van CV ’de Dorstvlegels’ aan het Moergestelse publiek voorgesteld worden. Wij hopen dat ve len van u bij deze onthulling aanwezig zullen zijn. Tijdens deze avond zullen diversen karnavalsve- renigingen samen met ons dit feestelijk gebeuren ondersteunen. Ook wordt deze avond muzikaal ondersteund door een tweetal hofkapellen. Re den genoeg om deze avond te bezoeken, de avond vangt aan om 20.30 uur en is gratis toegankelijk. !utillIWUilRay-Ba' Roden Atrio Benetton B^M^^^nierCazal Christian Dior Dunhill Ferrari Givenchy.Gucci Jaguar Kickers Mis soni Naf-Naf Jean Patou Porsche Ray-Ban Rodenstock Silhouette Alpina Atrio Benetton Bugatti Cartie^^»^ Christian Dior Dunhill Ferrari GiJ.i Jaguar J^^i^Lacoste N^Jaf Je< atou ’l.rsche Ray?/a |-^^nstock Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst - j

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 1