I i p I Handwerk expositie K.P.J.-nieuws Audacia-nieuws Wij denken zelfs met u mee Buro ’76 Hi Voetbal: regio-competitie Br 7e Blaaskapellenfestival Midden-Brabant "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 25 OKTOBER 1989 PAGINA 7 Foto's in opdracht van 'Moergestel- Nieuws’ gemaakt zijn foto's van Chris van de Bijgaart Fotografie als het gaat om uw goeie drukwerk. Onze jarenlange ervaring staat garant voor uw vertrouwen op het gebied van alle soorten drukwerk. Wij praten er ook graag over... 3-10 7- 0 Oisterwijkseweg 43. Tel. 2268 (na 19 uur) S.V. ROEF! Honkbal Softbal Peanut S.V. ROEF! Korfbal S.V. ROEF! Handbal Het achtste scholen- handbaltoernooi van SV Roef! een enorm succes Weer grote overwinning voor Al Hilvaria - Audacia1-1 !\6 «i Een trouwe toeschouwer 30-23 10-11 8-1 0-2 3-5 2-2 3-0 0-0 1-2 0-1 3- 0 4- 4 3-1 0- 8 5- 0 7- 2 0- 1 0- 2 0- 4 2- 1 2- 5 1-12 5- 3 0-5 1-3 6- 0 1-1 1-2 Op zondag 5 november 1989 zal er in de Burger zaal van het Gemeentehuis een handwerkexposi- tie gehouden worden. Het handwerken is een van de vele aktiviteiten, die door de Ouderen van Moergestel worden be oefend. Tweemaal per week wordt er onder deskundige leiding de handwerkcursus gevolgd. Deze werkstukken die daar zoal gemaakt worden zijn op deze expositie te bezichtigen. Ook zullen er tegen een redelijke prijs werkstuk ken te koop worden aangeboden. De expositie is voor iedereen gratis toegankelijk en zal geopend zijn van 10.30 uur tot 4 uur. Gezien wat er zoal geboden wordt is een gang naar het Gemeentehuis zeker de moeite waard. veld 11.15 uur veld 13.15 uur 1-1 2-5 0-5 6-2 aw-ap doelg. 7-10 14-11 6- 9 13- 4 6- 9 14- 9 7- 9 12- 2 7- 8 13- 7 7-8 5-5 6- 7 13- 5 7- 7 20- 9 6- 6 10-11 7- 6 15-14 7- 5 17-17 7- 5 12- 9 7- 5 14-22 7- 0 5-42 Uitslagen zondag 22 oktober: Hilvaria - Audacia Audacia 2 - Alliance 2 Nevelo 4 - Audacia 3 Audacia 4 - Baart wijk 4 Willem II 4 - Audacia 5 Audacia 6 - S.V.G. 7 Audacia' 7 - Spoord. Boys 6 Rood Wit V. 9 - Audacia 8 Zouavia 7 - Audacia 9 Programma zondag 29 oktober: 14.30 uur Audacia - Essche Boys 10.30 uur Longa 3 - Audacia 2 12.00 uur Audacia 3 - Ulicoten 2 12.30 uur Taxandria 6 - Audacia 4 12.00 uur Audacia 5 - W.S.J. 3 12.00 uur Nemelaer 4 - Audacia 6 12.00 uur Nemelaer 8 - Audacia 7 10.00 uur Audacia 8 - Hoogeloon 6 10.00 uur Audacia 9 - Hilvaria 7 Familie softbaltoernooi goede afsluiting van het seizoen. Het familiesoftbaltoernooi, gespeeld op 8 okto ber, is opnieuw een groot succes geweest. Geluk kig was de regen geen belemmerende faktor en zelfs het zonnetje was regelmatig aanwezig. De vele recreanten, bijna 300 aktieve spelers en speelsters, kregen volop de gelegenheid om hun grote kwaliteiten te vertonen. En ging het spel wat minder, dan kon er altijd nog gebruik wor den gemaakt van de slagtunnel met de werpma- chine. De slagtunnel was continu bezet en de werpmachine heeft op deze dag meer dan 2000 ballen geworpen, zelfs voor de beste pitchers een onmogelijke taak. Na vele wedstrijden kon uiteindelijk de finale be ginnen tussen de Boy’s en de fam. v.d. Wiel. De Boy’s bleken de sterksten en kregen bij de prijs uitreiking de wisselbeker en een van de vele taar ten, die waren geschonken door Banketbakkerij H. Verkooijen. Al met al een schitterende afsluiting van het honk- en softbalseizoen dat ook dit jaar weer bij zonder sportief en succes vol is verlopen. Na een maandje rust wordt er vanaf 1 november weer gestart met de zaaltrainingen in de Vonder. Tenslotte een dankjewel aan Moergestel Nieuws, die de vele berichten uit de vereniging op een voortreffelijke wijze hebben gepubliceerd. Uitslagen 20, 21, 22 oktober: Senioren 2: Vessem - Roef!.... Pupillen: E.D.N. - Roef! Aspiranten: Sp. Girls - Roef! Junioren: Roef! - D.S.V Recreanten: Roef! - Sp. Girls Senioren 2: Roef! - Bedako.... Senioren 1: E.D.N. - Roef! Wedstrijden 28-29 oktober: Pupillen: Roef! - D.D.N. Aspiranten: Roef! - Hilko Junioren: vrij Senioren 2: Rietvogels - Roef! vertrek 9.15 uur Senioren 1: Roef! - Zigo veld 9.45 uur Recreanten: D.S.V. - Roef! vertrek 9.1.5 uur Recreanten Korfbal Roef, speelden zaterdag 21 oktober hun vierde wedstrijd in de eerste helft van de veldcompetitie bij prachtig weer, hoewel er één was die tijdens de gehele wedstrijd pro beerde het spel in de war te sturen. Wanneer een bal in de goede richting werd gespeeld werd hij halverwege onderschept en van richting veran derd. Een feit waar terdege rekening mee gehou den moest worden! Je raadt het waarschijnlijk al; het was de wind die soms tot stormachtig aan- wakkerde en het juist plaatsen van de bal erg be moeilijkte. Toch werd er goed en fanatiek gespeeld en werden vele schoten op de korf afge vuurd echter, steeds werd de rand geraakt en stuitte de bal het veld weer in zonder ’door de mand te vallen’ zodat wij met 0-0 aan de theepau ze begonnen. Wij namen daar geen genoegen mee en ginden de tweede helft in met het vaste voornemen erg hard te gaan werken om een paar doelpunten te versieren. En jawel hoor, na een onderlinge taktische afspraak tussen twee, naam genoten kwam Cor ’vrij’ en scoorde via een prachtig afstandschot! Iedereen dacht: ’dat lukt nooit van zo’n verre afstand’, maar de bal ging keurig door de korf, eindelijk! 1-0 voor R.K.R. Slechts 5 minuten later werd er door ons nóg eens gescoord en moest er van vak gewisseld worden. Het aanvalsvak, dat zo hard had moeten werken, mocht het nu kalmer aan gaan doen in de verde diging. Misschien té kalmaan? Zo’n 10 minuten later werd er een tegendoelpunt gezet voor Spoordonkse Girls. Nu was het zaak om de voor sprong vast te houden dus werd er op ’zeker’ gespeeld, d.w.z. op balbezit, goed plaatsen, rustig spelen en geen onverantwoorde doelpogin gen, zodat wij de tegenpartij geen kansen meer zouden geven. Wonderwel lukte ons dat prima zodat wij opgetogen de kleedkamers opzochten met een 2-1 overwinning! (Jan, zet de bok ma(ar) alvast koud!) Mede dankzij de goede coaching van Jo en de voortreffelijke leiding van scheids rechter Sandra kunnen wij terug zien op een fij ne, sportieve wedstrijd. Bedankt daarvoor! CvdH Wedstrijdverslag Roef 2 - GHV 2 Eindelijk was het weer zover, de zaalcompetitie ging beginnen en de heren hadden er weer zin in, enkele van deze heren hadden de voorgaande wedstrijd van de heren junioren nog bekeken die voor het eerst in shirtjes van hun nieuwe spon sor (schildersbedrijf Hans Kerkhof) speelde. Dit bleek gelijk een goede invloed te hebben op het spel dat ze dan ook verdiend gewonnen hadden met 30-23. Ik hoop dat de sponsor die deze wed strijd bekeken heeft ook net zo genoten heeft als de supporters. Maar om terug te komen op de wedstrijd van de heren senioren, deze hadden het in het begin aan merkelijk moeilijker dan de junioren de aanval len smoorde veelal op de negenmeter lijn en op de scheidsrechter. In de eerste helft gebeurde aan de kant van Roef dan ook weinig spektaculairs, de ruststand was dan ook bedroevend 1-5, ook voor de tweede helft zagen we het duister in, maar wat scherts onze verbazing Roef vloog uit de startblokken, onder de luide kreten van enkele vrouwelijke supporters vlogen ze van de ene naar de andere kant van het veld. De tegenstanders die even overdonderd waren probeerden de mannen van Roef nog wel af te remmen maar deze bleven doorgaan tot de stand van 10-9 op het scorebord stond. Daarna kon GHV weer een beetje grip op de wedstrijd krijgen en konden de uitslag nog in hun voordeel ombuigen zodat de uitslag uitein delijk 10-11 werd. De doelpunten voor Roef werden gescoord door: Harry Reijrink (5 x), Kees Kok (2 x), Ton van Boxtel, Will van Gils en Anton Verbeek (ieder lx). Uitslagen 22 oktober: Heren Jun.: Roef - Tornado ’70 Heren Sen.Roef 2 - GHV 2 Wedstrijden 28 oktober: Welpen 14.10 uur GHV 2 - Roef 2 Wedstrijden 29 oktober: Heren Sen. 17.50 uur Witte Ster - Roef overlaat Waalwijk Heren Sen. 14.10 uur Rhelico - Roef 2 Geldermalsen Dames Sen. 11.00 uur DSC - Roef Kerkdriel Heren Jun. 9.00 uur EBHV 2 - Roef Sportice Breda Afgelopen donderdag, 19 oktober, organiseerde de SV Roef!, afdeling handbal, voor de achtste keer een handbaltournooi voor de schooljeugd van Moergestel. Veertien teams - acht jongens- en zes meisjesgroepen - hebben van 11 uur ’s morgens tot 4 uur ’s middags kunnen genieten van een aantal gezellige partijtjes handbal met een lekker herfstzonnetje als extra toeschouwer. Het was leuk om te zien, hoe deze ruim honderd jongens en meisjes om 11 uur nog ’onwennig’ op de cirkel stonden. Maar bij elke volgende wed strijd werd de groep ’fanatieker’ en hun ’profes sionele instelling’ groter. De organisatie was perfect: je kon je horloge op het schema gelijk zetten; iedere groep had een persoonlijke begeleider of begeleidster en de scheidsrechters, die best wel lang op het veld moesten staan, floten erg ’kindvriendelijk’. Natuurlijk vind je het belangrijk - en zeker voor de jongens en meisjes, die hebben meegedaan - om de uitslag te weten. Nou hier is ie dan: Jongens: le plaats: Boszicht 1; 2e plaats: Boszicht 2; 3e plaats: Graaf v. Ursel 1; 4e plaats: Graaf v. Ursel 3; 5e plaats: Hertog Jan 1; 6e plaats: Her tog Jan 2; 7e plaats: Graaf v. Ursel 2; 8e plaats: Boszicht 3. Meisjes: le plaats: Hertog Jan 1; 2e plaats: Graaf v. Ursel 1; 3e plaats; Boszicht 1; 4e plaats: Graaf v. Ursel 2; 5e plaats: Hertog Jan 2; 6e plaats: Boszicht 2. De jongens van Boszicht 1 en de meisjes van Her tog Jan 1 kregen voor dit jaar de wisselbeker. Belangrijker nog dan de uitslag was, dat SV Roef, deze tak van sport op een geweldige manier heeft ’gepromoot’. Dat vonden ook de tientallen toe schouwers langs de velden. Bovendien konden de groepen, die vrij waren en niet wilden kijken, zich met andere spelletjes best amuseren. Voor die jongens en meisjes, die daadwerkelijk interesse voor deze sport hebben gekregen op die zonnige herfstmiddag is er een mogelijkheid om op donderdag 26 oktober en donderdag 2 novem ber gratis een uur training te ontvangen van 4 uur tot 5 uur in De Vonder. SV Roef en speciaal de afdeling handbal, harte lijk dank voor het vele werk bij de voorbereiding en de perfecte uitvoering. Op deze manier en met deze instelling is het tour- nooi voor volgend jaar vanzelfsprekend weer van succes verzekerd. Op zondagmiddag 12 november a.s. vindt in Moergestel het 7e Blaaskapellenfestival Midden- Brabant plaats, wederom georganiseerd door Carnavalsvereniging ’De Pierewaaiers’. Dit in middels traditionele muziekfeest is in 7 jaren tijd uitgegroeid tot een van de grootste periodieke evenementen in ons dorp. Het concours trekt al enkele jaren achtereen vele muziekliefhebbers uit Moergestel en de regio naar de zes horecabedrij ven in de kom van ons dorp, die bij dit festival betrokken zijn, te weten De Schouw, De Klao- re, Hans de Brouwer, ’t Centrum, den Boogaard en De Veerkes. De sfeer is telkenjare grandioos en de muzikale prestaties van de deelnemende blaaskapellen zijn van een hoog niveau. Op zon dagmiddag 12 november zullen dus weer vele honderden dorpsgenoten en ’Moergestelfans’ uit de omgeving de gezellige en met volle klanken gevulde etablissementen in ons dorpscentrum aandoen om links en rechts te horen hoe de deel nemende muziekgezelschappen het er van af te brengen en met volle teugen te genieten van de niet geringe kunsten van de maar liefst 12 deel nemende blaaskapellen. Voor het 7e festival hebben ingeschreven: Zooi uit Berkel Enschot, De Klutjes, de Buntstekers, Amusementskapel 013, De Vipkes, de Naagers, en de Stèèloren uit Tilburg, de Missen en de Kliekskes uit Udenhout, Nieuw Muziekske uit Sleeuwijk, de Böllekes uit Oisterwijk en d’Am- biejans uit ons eigen dorp. Een bezetting die er zijn mag en waarvan meerdere kapellen in het verleden al vele prijzen in de wacht hebben gesleept in regionale en zelfs landelijke concour sen. Noteer de datum 12 november dus maar vast in uw agenda. Reserveer de middag en vroege avond van deze dag voor een tour de musique door Moergestel. In een van de volgende edities van Moergestel Nieuws verneemt u nog meer over het 7e Blaaskapellenfestival Midden- Brabant. BI en Cl zijn vrij. Maandag 30 oktober ’89 om 19.30 uur speelt A2 een vriendschappelijke wedstrijd in Oisterwijk tegen RKSV Oisterwijk. Vertrek 18.45 uur. R.K.T.V.V. - Audacia0-8 Gesteund door de vijf voorafgaande overwinnin gen, wilde Audacia ook de Tilburgers aan de ze gekar binden. En dat gebeurde. Vanaf het begin zette het elftal, met een flinke wind in de rug, de tegenstander goed vast op hun eigen speelhelft en dicteerden het spel. Dit resulteerde na vijftien minuten in een goal van Corné Zoontjens. Tien minuten later herhaalde hij dit kunststukje 0-2. Een kleine overwinning is voor de Al echter niet voldoende. Vijf minuten later was het weer raak door een mooi schot van Mare Boogaers. Door een zeer curieuze eigen goal van de Tilburgers werd de ruststand 0-4. Ook met de wind tegen ging Audacia in de twee de helft met hetzelfde elan door. Dit leidde in de vijftiende minuut tot een treffer van Gregor Jans sen, die de bal koelbloedig voorbij de keeper schoof 0-5 (ja, deze telde wel). De wedstrijd was echter nog steeds niet voorbij. De grote trouwe aanhang kreeg in de laatste tien minuten nog een kleine toegift in de vorm van drie doelpunten. De zesde werd gemaakt door Gilbert van de Wel uit een door Bas van der Werf versierde penalty. Laatstgenoemde vond zelf ook nog een keer het net door de bal subliem over de uitkomende kee per te stiften 0-7. Mare Boogaers mocht tot slot nog het genoegen smaken zijn tweede treffer te produceren. Op verzoek van enkele toeschouwers liet hij nog eens zien hoe een doelpunt gescoord moet worden. Hij tekende daarmee de 0-8 eindstand aan op het niet aanwezige score-bord. Uitslagen 15 oktober: FC Den Boogaard - FC Dalco’s II: FC ’t Stokske - FC Den Heuvel: FC ’t Draaiboompje - Standard Biest B.: FC Dalco’s I - FC Den Hemel: FC Boerenbond II - FC De Treffers: FC Boerenbond I - Fam. van Beers: FC Trappaf - FC Kruisbocht: Programma 29 oktober: FC. Den Heuvel - FC Dalco’s II FC Den Bogaard - Standard Biest Boys FC ’t Stokske - FC Den Hemel FC ’t Draaiboompje - FC De Treffers FC Dalco’s I - Fam. van Beers FC Boerenbond II - FC Kruisbocht FC Boerenbond I - FC Trappaf Stand: 1. Trappaf 2. Boerenbond II 3. ’t Stokske 4. FC Den Heuvel 5. St. Biest Boys 6. FC Dalco’s I 7. ’t Draaiboompje.... 8. De Treffers 9. FC Den Bogaard... 10. FC Den Hemel 11. FC Dalco’s II 12. Boerenbond I 13. Fam. v. Beers 14. FC De Kruisbocht. Op zondag 5 november wordt er weer onze tra ditionele oriëntatierit verreden. Deze oriëntatierit geldt voor zowel de K.P.J. als de K.V.O. leden! Deze oriëntatierit is vooral zo aantrekkelijk om dat men door Brabants natuur gevoerd wordt, en al doet men de oriëntatierit nog zo slecht men verdient altijd een prijs. De oriëntatietocht begint vanaf de Boerenbond Moergestel en men kan inschrijven tussen 12.30 en 13.30 uur. Op zaterdagavond 28 oktober hebben wij aan de K.P.J. Moergestel een uitstapje naar ’El Paso’ in België (een soort van cowboystadje). We vertrek ken vanaf het St. Jansplein te Moergestel. Men dient om 20.30 uur aanwezig te zijn, en de kosten zijn voor KPJ leden noppes en voor niet-leden io,-. Neem in ieder geval een paspoort en Belgische franks mee (voldoende om de organisatie mee te onderhouden). De warming-up voor de wedstrijd was kennelijk beter besteed aan de gastheren. Reeds binnen één minuut stond het 1-0, na een vrije trap, die werd ingekopt door de Brouwer uit Hilvarenbeek. Audacia schrok wakker en trok overtuigend ten aanval. Een behoorlijk aantal goede kansen kwam daaruit voort en het was Frans Tekath, die na goed voorbereiden van Marco van de Wiel 1-1 kon laten aan tekenen. Bij deze goal was er ove rigens wel assistentie van een speler van Hilvaria, die het laatste tikje gaf, maar anders had hij ook wel gezeten. Bij rust was het 1-1, maar het had 1-3 moeten zijn, omdat Marco twee dotten van kansen miste. Na de rust kon Hilvaria beter weerwerk leveren. Er kwamen niet veel kansen, maar Audacia had de beste. Een prachtige solo-aktie van Marco ein digde op de kruising. Helaas het bleef 1-1Loon naar werken bleef uit. AUDACIA PUPILLEN Programma zaterdag 28 oktober: Audacia Dl - Longa 1 aanvang 10.00 uur JPS 2 - Audacia D2 vertrek 9.00 uur Audacia D3 - Gilze 2 aanvang 10.00 uur Tuldania 2 - Audacia El vertrek 9.15 uur Audacia Fl - Beerse Boys F1 aan vang 11.15 uur Taxandria F3 - Audacia F2 vertrek 10.15 uur Uitslagen zaterdag 21 oktober: Audacia Dl - Nemelaer 1 Nemelaer 2 - Audacia D2 Audacia D3 - Voab 3 Audacia El - Ons Vios 2 Taxandria F1 - Audacia F1 Audacia F2 - Taxandria F2 AUDACIA JUNIOREN Uitslagen zaterdag 21 oktober: RKTW 2 - Audacia Al Audacia A2 - Oirschot V 2 Audacia BI - Noad 3 Audacia Cl - Baardwijk 3 Programma zaterdag 28 oktober: Audacia Al - Baardwijk aanvang 14.30 uur RKTW - Audacia A2 aanvang 14.30 uur vertrek 13.30 uur

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 7