I- JUi hEi Drs. N.C.J. Denissen In het kader van bevrijding Moergestel KAPITAAL- EN LEVENSVERZEKERINGEN GROENTEHAL CRISJE Zoekertjes... MEDEWERKSTER in onze winkel io Gevraagd: Elke dag extra vitamine C innemen, is dat wel nuttig? Uitslag ’Win een reis naar Parijs’ Eindelijk bevrijd bedrijfseconomisch, financieel en fiscaal adviseur Raadhuisstraat 10, 5066 AP Moergestel, Telefoon 04243 - 3550 Rootven 5, Moergestel, Telefoon 04243 -1806 Beleggers, garantie en koopsompolissen Lijfrente, pensioen, VUT-voorziening Forse belastingaftrek van 25 tot 85 procent U bepaalt zelf de premiehoogte Nooit vermogensverlies bij overlijden Door belastingwijziging ook in de toekomst mogelijk te blijven profiteren van de huidige gunstige wetgeving Garantiepolis leverbaar van de topmaatschappijen, Nationale Nederlanden, Legal General, Zwitser Leven, Amev, Aegon, Equity Law, etc. Beleggersmogelijkheden in Robeco, Rorento, Roparco, Amro all in fund, internationale aandelen, dollars, obligaties, onroerend goed etc. Optimaal vrijblijvend advies in wat voor u de beste mogelijkheid is. Aanmelden telefonisch of schriftelijk bij: We hadden er zo lang op moeten wachten. De geallieerden stonden al weken aan de spoorbaan in Best en zo nu en dan kwam aan de overkant van het kanaal een tank tegen de dijk op om een salvo af te vuren. Vijf weken lang lag Moergestel in de frontlinie en dat heeft het dorp zijn zwarte dagen bezorgd. Vijf dorpsgenoten werden het slachtoffer. Hoe Zoekertjes insturen? (liefst met verkoopervaring) voor de zaterdag evt. nog ’n andere dag in de week. MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 25 OKTOBER 1989 PAGINA 5 44 k.V.e. v- KMC J Vitamine C is een van de belangrijkste bouwste nen van ons lichaam. Het vergroot het prestatie vermogen en de spierkracht en gaat vermoeid heid tegen. Vitamine C helpt sportlui en mensen met een in tensieve dagtaak, en geeft hen de nodige vitaliteit om dag in dag uit Optimaal te kunnen blijven presteren. Daarnaast is er een groep mensen die extra gebaat is met deze voor het lichaam zo belangrijke bouwsteen. Zware rokers bijvoorbeeld hebben meer vitamine C nodig en ook voor zwangere vrouwen komt extra vitamine C goed van pas. Hetzelfde geldt voor mensen die herstellen van een ziekte en voor opgroeiende kinderen. Vita mine C verhoogt namelijk ook de weerstand te gen infekties, aktiveert de beendervorming en versterkt het tandvlees. Van nature zit vitamine C in veel bladgroenten en koolsoorten en in zuidvruchten zoals citroenen, sinaasappels en grapefruits. Ons voedingspatroon is echter van dien aard, dat veel mensen een doorlopend tekort hebben aan vitamine C. Dit tekort moet absoluut aangevuld worden. We denken hierbij aan mensen die bijvoorbeeld een dieet volgen en in het algemeen eigenlijk aan te- De bevrijding op zich had kunnen gebeuren op een oude fiets en met een klabots. Buiten het ge ratel van de tanks werd Moergestel bijna geruis loos ingenomen. Toen de Schotten aan de ’stroom’ verschenen, zat de helft van het dorp op het dak, om de pannen goed te leggen. Met een vreselijke klap was de avond daarvoor de ’Voor brug’ letterlijk de lucht in gevlogen. Een straat kei vloog door het dak van het gemeentehuis en bleef steken in het plafond. In de Postelstraat lag een stuk leuning boven op het dak. Maar die har de klap was het bewijs, dat er eindelijk iets ge beuren ging. Daar waren ze dan, tegen de middag van 25 ok tober 1944. Dat zo’n klein riviertje als de Reuzel toch een groot obstakel kan zijn, bleek al gauw, toen een tank er dwars doorheen wilde, maar er aan de overkant niet meer uitkon en steeds verder weg zakte in de modder. Intussen was van alle kanten volk toegestroomd. Met van alles, wat men in de gauwigheid vinden kon, werd een voetbrugje door het water ge maakt, zodat de infanterie met bijna droge voe ten kon oversteken. Binnen het kwartier verscheen er een tank, met op zijn rug een brug. Maar toen er de eerste tank overheen reed, zakte de brug steeds dieper in de modder. Er moest een nieuwe brug komen, een die langer was en zo op de oude pijlers van de ’Voorbrug’ kon rusten. En toen gebeulde er iets, wat niemand had kun nen verwachten of voorzien. Toen deze brug langzaam over het ’strumke’ werd neergelaten, werd het helemaal stil. In die stilte zette plots iemand het ’Wilhelmus’ in en dan klonk uit hon derden kelen ons volkslied. Voor één keer liet de Moergestelnaar in het publiek zijn emoties gaan, zich nu eens niet verbergend achter een sneren de opmerking of een smalende glimlach. Daarna rolden de tanks en voertuigen als een lan ge file het dorp in. De infanterie was bezig van huis tot huis het dorp te ’zuiveren’, maar er was niets te zuiveren. Alle schuttersputjes, waarmee Moergestel bezaaid was, waren leeg. Dankzij een aanval van de luchtmacht op een lokomotief bij Hedel, heeft de bemanning van onze putjes nooit ons dorp kunnen bereiken. Zo vond men in ons dorp maar enkele Duitsers, die oorlogsmoe wa ren. In de Postelstraat een paar, in de Heuvel een paar en er zaten er ook nog enkelen te wachten in een bakhuis je op het ’Stokeind’. De enige dode viel op de Oisterwijkseweg. Een verdwaalde soldaat verschrok zo van plots oog in oog te staan met de ’Schotten’, dat hij wilde weg vluchten maar een gericht schot deed hem ter plaatse sneuvelen. Gewoon: de tekst op een vel papier (erf op de bon in de krant), 5,— erbij en in de bus stoppen bij ons redaktieadres, dat is aUes! Zoekertjes worden alléén geplaatst indien ze bij opgave zijn voldaan! iedereen die waarde hecht aan een goede li chaamsgesteldheid Vitamine C met een gedoseerde afgifte in het li chaam, recentelijk geïntroduceerd op de Neder landse markt: Normale vitamine C - preparaten zijn er in vorm van bruis-, zuig- of kauwtabletten. Er bestaat echter ook vitamine C in zogenaamde retard capsules. Deze capsules zijn gevuld met een he leboel kleine korreltjes, die duidelijk zichtbaar zijn, en die elk een bepaalde dosis vitamine C be vatten. Een poreus laagje om ieder korreltje zorgt voor een vertraagde afgifte. Hierdoor wordt ge durende een lange periode gelijkmatig vitamine C aan het lichaam afgegeven. Een gewoon preparaat geeft direct na inname al zijn vitamine C af. Het lichaam benut slechts een zeer klein deel daarvan, omdat het niet meer dan 50 mg per uur kan opnemen. Wat overblijft wordt totaal onbenut via de nieren uitgescheiden. Twee uur na inname van een gewoon vitamine C middel is het effekt ervan vrijwel geheel verdwe nen. Een retard-capsule werkt echter gedoseerd en daardoor veel langer. De korreltjes die in de cap sule zitten geven samen ongeveer 50 mg vitami ne C per uur aan het lichaam af. Precies de hoe veelheid die het kan verwerken. Een capsule van bijvoorbeeld 500 mg werkt dus ongeveer 10 uur en al de vitaminen worden optimaal benut. Dit betekent dat men in dit geval slechts 1 capsule per dag hoeft in te nemen, dit in tegenstelling tot de normale vitamine C - preparaten die maar een tweetal uren effektief zijn. Gedeelde 2e prijs: Heidi Rijen, Past, v/d Boo- gaardstraat 43 en Pieter van lersel, Raamac- kerstraat 9. Deze personen wonnen beide een dagtocht naar Parijs. De troostprijs, een doos bonbons, ging naar de heer Basemans, Rootven 23. Op bijgaande foto wordt de le prijs uitgereikt door de eigenaar, Mart Raaimakers, in het bijzijn van reisadviseuse Ellen Honig. Tijdens de Komtoer van Moergestel werden prij zen beschikbaar gesteld door Reisburo Quality Travel voor het afmaken van een slagzin. Afgelopen vrijdag werden aan de winnaars on derstaande prijzen uitgereikt: le prijs: De heer en mevrouw van Leeuwen- Copal, De Gaanderij 6, Oirschot. 3-daagse busreis Parijs voor 2 personen, inclusief hotel op basis van logies/ontbijt, stadstour en Versailles. ik*’ Die dag werd Moergestel een wanordelijke druk te van komende, vertrekkende en kerende mili taire voertuigen. Het leger wilde doorstoten naar Oisterwijk en Tilburg, maar noch het een noch het ander is gelukt. Ondanks, dat ons dorp een nacht in de voorste linie lag en volgepropt zat met soldaten en voer tuigen, zijn er geen doden gevallen en is geen huis in puin geschoten. Moergestel was bevrijd: men kon het amper geloven.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 5