Levenslang zitten 2.75 3.00 SLAGERIJ KETELAARS B.V. ’Hotel Crescendo’ bruiste O-BATEL s P.G.B.-bericht INTERNATIONAL Scouting nieuws \l Ruime keus in setmode. Kom maar eens passen! Dat hoefje niemand te gunnen. te JEEIGENZELF- SLACHTENDE SLAGER T VERSTE VLEES HAAL JE LEKKER DICHTBIJ' RUNDERROOKVLEES WORSTEBROOD Op een eethoek uit onze collectie betekent het echter een steeds terugkerend feest. B0TERHAMW0RST 1 00 Die Naemloose Speelers MALS RUNDERRIBSTUK O OE Modehuis Til BUP6 013421666 s! Kindernevendienst 100 gramI iUU PAGINA 3 ’t Zit er bijna op: de jubileumfeesten van zangvereniging ’Crescendo’. En een waardig slotakkoord is ingezet: de muzikale komedie ’Hotel Crescendo’. Van begin T.T. Op woensdag, 25 oktober a.s., vindt de ledenver gadering plaats om 20.30 uur in de Schouw. De agenda vermeldt de raadsvergadering van 27 oktober en de voorbereiding van de verkiezingen voor de gemeenteraad in 1990. Het Bestuur rekent ook nu weer op een grote op komst. 100 gram (met eigen gehakt) 6 stuks Op zondag 29 oktober is er in de mis van half 12 kindernevendienst voor groep 7-8. Deze nevendienst zal worden verzorgd door de heer F. Burgers en mevrouw P. v. Neuenen- Hoffmans. tot eind bruisend van jolijt en muzikaliteit, verpoosde een keur van Moergestels musisch talent drie avonden lang het enthousiast en in grote getale opgekomen publiek. Zo langzaam-aan mag ons dorp zich beroepen op een ’big entertainment’- traditie. ’Hotel Crescendo’ trad immers in de voetsporen van projekten als ’De roofridder van Moergestel’ en ’Toeten en blazen’. Parkeergelegenheid t/o de /aak Breed spel Ad de Beer had een groot aandeel in het schrij- versteam, waarvan verder Jan Habraken, Eddie Hurkmans en Theo op ’t Hoog deel uitmaakten. Piano spelend aan de linkerzijde van het podium ’droeg’ hij als het ware het stuk. Knappe vondst van topregisseur Eddie Hurkmans (wat is het jammer dat dit zijn laatste karwei was) om aan de andere kant ober Wim van Velthoven (brok in de keel bij Wim’s ’chanson d’amour’) te ankeren. Zo werd voortdurend het spel ’breed’ gehouden en konden tegen de achtergrond van een met veel vakmanschap uitgevoerd en tot in de kleinste puntjes verzorgd decor, waarvoor Bart Spaninks en Jos Janssen, tekenden, maar liefst zestien an dere acteurs hun speelse combinaties uitvoeren. Wisseling En tóch moet voor de première op vrijdagavond de paniek en twijfel onder de spelers danig zijn losgebroken. Door privé-omstandigheden moest Marlies van Rijzingen-van Laak namelijk verstek laten gaan. Maar weinigen onder de toeschou wers zullen daar weet van hebben gehad. Souf- fleuse Mien van den Boogaart-Smeets verwissel de zonder weifeling haar plaats vóór het podium voor die erop. En speelde haar partij, als echtge note van Kees Jansen, zondermeer vlekkeloos. Kees, die zijn rol overtuigend neerzette maar wellicht te weinig van zijn komische gave daar in kwijt kon. Dat gold tevens voor Frans de Bres ser (zet ’m een rode neus op en geef dan de lachspieren maar de vrije loop) die als Harpo Marx-achtige piccolo zich enkel bekommerde om vertegenwoordigsters van de vrouwelijke kunne. Stoethaspelig Het humoristisch zwaartepunt kwam al mét al te liggen bij Frank van de Meijdenberg en Riecky KERKSTRAAT 10 - MOERGESTEL - TELEFOON 04243-1262 UIT EIGEN WORSTKEUKEN ken, Jannie van Esch-van Daelen, Christel Smits, Marij Pijnenburg-Oerlemans, Jeannine van der Aa-Jansen en Jacqueline Schilders) keek smach tend toe, gestoken in traditionele Kozakken- kledij (tijdens vele vrije uren met grote kennis van zaken ontworpen en vervaardigd door Cor ry Hurkmans-Janssen met aan haar rechterzijde Rina Pellis-Mutsters). Jan Jonkers (toneel), Mia Rijnen-van de Ven (kapster), Mia van Helvoirt-van Hees (grime), souffleuse Toos Swinkels-van de Ven (op het laatste moment overgenomen van Mien van den Boogaart) en Vannessa van Oudheusden (samen met Toos choreografie) droegen door hun speci aliteiten ook zeker voor ’n zeer belangrijk deel bij aan de suksesvolle uitvoeringen. Victor Theeuwes tenslotte was de persoon na mens de jubileum-kommissie die rondom deze komedie de zaken uitermate bekwaam in goede banen wist te leiden. ’Hotel Crescendo’: om in het toneel-archief van Moergestel te koesteren! Toneelgroep Die Naemloose Speelers, dit jaar vooral aktief met het opnemen van een heuse Moergestelse speelfilm (precies ja, die uit het Nieuwsblad van enkele weken terug) in het ka der van haar 25-jarig bestaan, start medio no vember weer met de voorbereiding van enkele to- neelprodukties in 1990. In verband met ons ju bileum zullen dit extra fraaie voorstellingen wor den, o.a. in de open lucht in mei en, hoewel we ons speciaal richten op de jeugd, bedoeld voor de hele bevolking. We hebben echter nog één groot probleem, onze ’producer’ is naar Twente ver huisd en daarom niet meer beschikbaar. Wij zoe ken dan ook dringend 1 of 2 enthousiaste toneel liefhebbers die - als vaste leden - samen met de regisseur de techniese en/of organisatoriese zaken willen gaan verzorgen. Te denken valt aan dekor- bouw, geluid bij een stuk, belichting etc. en het maken van afspraken t.b.v. repetities en opvoe ringen, publiciteit rond een voorstelling enz. Het betreft ontzettend leuk en dankbaar werk dat in een gezellige sfeer en steeds samen met anderen wordt gedaan. Lijkt dit, of een deel ervan, iets voor jou of wil je er graag eerst wat meer over we ten, neem dan even kontakt op met regisseur Jan van den Hurk, tel. 2279. Je kunt verzekerd zijn van een warm welkom binnen de groep, waarmee je overigens, vrijblijvend, op 16 november a.s. kennis zou kunnen maken. Doen! Martens-van Oirschot, het enige ’autochtone’ stel op de planken. Lachsalvo’s ontketenend als wa ren het zevenklappers, vormden zij het spiegel beeld van al wat zich ’gèssels’ voelde in de zaal. Voornaamste aangeefsters van dat stoethaspelig, volks duo was Corry Op ’t Hoog-Basemans. In haar creatie van mej. van der Schagen wist zij de weerzin van het publiek op te wekken en juist daarom ontpopte Corry zich tot één van de sterkste krachtpersonages op de planken. De liefde Maar dan de muziek nog. Onder muzikale lei ding van Margreet Brinkman (Crescendo’s vaste pianiste) en ondersteund door een voortreffelijk vier-koppig orkest (Rien Smits, Wil Oerlemans, Ludwig Smits, Gerard Oerlemans) vielen er, hoe kon ’t anders omwille van ’Crescendo’, vele hoogtepunten te beluisteren op vocaal terrein. Jan Habraken’s zware bas-stem, o zo donker en mooi van timbre, was uiteraard bij velen bekend. Maar het solistisch hoogstandje, aan het eind van de show, van Jannie van Esch-van Daelen over rompelde eenieder: zéér zuiver. Ook.Marij Pij nenburg-Oerlemans liet eveneens op overtuigen de wijze solistisch van zich horen. Annie Jaszews- ki-Ketelaars deed echter geenszins onder voor voorgenoemden. Als directrice speelde zij de cru ciale rol, nors en dictatoriaal maar lest best toch een vrouw met een teder hart. Dat hart smolt dan ook ineen tijdens de hereniging met haar kozakken-’zoon’: Will Pellis. Want uiteindelijk kwam de hele zaak natuurlijk keurig op z’n poot jes terecht. Will vond in de liefde Yvonne Habra ken (de dochter van Kees Jansen en Mien van den Bogaart-Smeets) en zelfs de bitsige Corry Op ’t Hoog-Basemans vond in piccolo Frans de Bres ser het passend dekseltje op het eigen potje. Het bekwame personeel (Carla van Daelen-Habra- Weekaanbiedingen van 26 oktober tot 1 nov. 500 gramU.fcU Poirters Hallo hier zijn we dan weer met een berichtje over de kabouters. 11 oktober zijn we begonnen met kleien. Ieder een kreeg een stuk klei en mocht zelf weten wat ze er van maakte. Sommigen deden er anderhalf uur over en hadden op het laatst nog niets en an deren hadden binnen een paar minuten iets in el kaar geflanst. Na een weekje wachten hebben we op 18 okto ber de kunstwerken opgeschilderd. Er waren dingen bij die al gesneuveld waren voordat ze ge schilderd werden. Het was één grote kliederboel. Volgende week beginnen we met iets heel anders. Heb je zin om een keertje te komen kijken dan kun je op woensdagavond van 18.30 tot 20.00 uur komen kijken in clubgebouw D’n Donk. Groetjes Kabouterleiding Wist u trouwens dat Scouting Moergestel flink aan de weg timmert? Sinds het nieuwe scouting- jaar, dat loopt van aug.-aüg., is er in Moergestel nogal wat veranderd. Nieuwe groepen als ’de Be vers’ en de ’Rowans’ draaien zeer goed en met veel enthousiasme. De welpen hebben nieuwe le den mogen verwelkomen en met de verkenners gaat het heel goed. Deze laatste groep gaat als eerste in Moergestel gemengd draaien. Verken ners samen met gidsen. De aanmelding van leden hiervoor is grandioos, dus dat belooft wat. Iedere groep kan echter nog steeds leden gebrui ken, dit onder het motto ’hoe meer zielen, hoe meer vreugd’. Dus, kom eens kijken, want Scou ting is een wereld op zich en hij groeit nog steeds. Scouting Moergestel groeit... to the top. MA 2 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 25 OKTOBER 1989

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 3