Met de jaren mooier Duifjes Kinderschoenfabrieken bv 2.75 2.05 2.75 3.00 SLAGERIJ KETELAARS B.V. a 'Duifjes' Kinderschoenfabrieken bv produktiemedewerker Jè Jè de Vurhaai In het kader van bevrijding Moergestel K.V.O. Foto... n Oproep CDA-achterban Fotogroep Moergestel Bibliotheeknieuws voor kinderen Jaarlijkse St. Nicolaas-collecte Foto’s voor de kalender... Van de parochie... Extra opbrengst Nierstichting 1 r JE EIGEN ZELF- SLACHTENDE SLAGER 'TVERSTE VLEES HAALJE LEKKERDICHTBIJ' RAUWE HAM RUNDERROOKVLEES WORSTEBROOD 5TIJLMEUDELEN BISSCHOP ZWIJSENSTfW 72 TILBURG 013-421666 MALSE ROSBIEF 11 RA VARKENSHIEL 00 Sollicitaties te richten aan: Kinderboekenweek 4 t/m 14 oktober 1989 Kindernevendienst Bezet Moergestel in verzet 3 Ons dorp heeft nooit helemaal aanvaard, dat in 1830 zo maar een streep getrokken werd dwars door onze Kempen. Officieel heette dat ’de grens’ maar hier noemde mén dat ’de meet’. Vandaar dat smokkelen in ons dorp nooit geen kwaad is geweest, wat de autoriteiten er ook van mochten vinden. Is die autoriteit een vijand, dan wordt smokkelen een goede daad. PAGINA 3 S3 k De Snertcommissie )N k.V.e. i zoekt op korte termijn een UIT EIGEN ROKERIJ Industrieweg 10 te Moergestel of telefoon 04243 -1221 s! LI bent van harte welkom - - in de leeftijd van 18 tot 30 jaar. Leer gaat lang mee! Als leer goed behandeld wordt, kunt u er jarenlang plezier van hebben. En dat is bij zo’n investering echt wel een argument. Maar het betere leder is vooral geliefd omdat het zo mooi is, als natuurlijk mate riaal heeft het allure van binnen uit. En het fijne is dat het met de jaren mooier wordt. JW i tan. De CDA-fraktie Ad van de Meijdenberg Toon van Gils Harry Reyrink Riky Bergman-van de Loo Op donderdag 19 oktober komt de Fotogroep Moergestel weer bijeen in D’n Donk in de Bosstraat om 10.00 uur. We gaan deze avond kij ken naar een selectie uit eigen werk van Piet van der Schoot, van foto’s die hij in de loop van de voorbije jaren heeft gemaakt. Tot donderdag. Op 23 en 24 oktober a.s. is de jaarlijkse kerk- schoonmaak weer. Wij nodigen een groot aantal mensen van onze vereniging uit om dit karwei te klaren. Er wordt gewerkt van 9-12 uur en van 13-16 uur. Als u allemaal één dagdeel komt is het zo gebeurd. Want samen zijn we sterk! De raadsfraktie van het CDA nodigt al haar le den uit voor de achterbanbijeenkomst van woensdag 25 oktober om 20.30 uur in de boven zaal van de Boerenbond. Op deze bijeenkomst zal de bespreking van de agenda voor de raadsvergadering van Tl oktober centraal staan. De CDA-fraktie wil graag uw me ning horen over allerlei zaken die in onze ge meente aan de orde zijn. U komt toch ook! Wie heeft er nog foto’s van de bevrijding van Moergestel. Deze zijn bedoeld voor publicatie in dit blad. Natuurlijk krijgt u de foto’s weer keurig terug. Wilt u ze inleveren bij K. van Elderen, Stappert 20. 100 gram 100 gram (met eigen gehakt) 6 stuks... Om niet te vergeten, hang DE groene strook op een goed zichtbare plaats in uw woning. 24 november snerttocht. Wij houden u op de hoogte. Bewaar dit artikel, het kan van pas komen. De samenstellers van de Moergestel-kalender 1990 zijn op zoek naar foto’s van groepen, vere nigingen of personen uit onze Moergestelse ge meenschap. Viert uw vereniging in 1990 ’n zoveel-jarig bestaansfeest, neem dan kontakt met ons op. Heeft u ’n leuke foto met daarop ’n groep per sonen en is deze foto al wat jaartjes oud, ook dan verzoeken wij u te reageren, als het kan voor a.s. weekend. Informatie: Klaas Smits, Kruysackerstraat 20, tel. 1198. Weekaanbiedingen van 19 tot 25 oktober 500 gramI I »wU 500 gram Toen de bezetter allerlei bepalingen afkondigde op het gebied van de voedselvoorziening, werd het een sport, deze bepalingen zoveel mogelijk te dwarsbomen. En in ieder geval te zorgen, dat xnen zelf niet te kort kwam. Menig varken en kalf heeft in die dagen ’geruis loos’ het leven moeten laten. Het aantal huis- slachters was niet te tellen. Buiten de am bachtslieden waren er de gelegenheidsslachters. Maar in trukjes deed men niet voor elkaar onder. Bij een slager werd onder toezicht van een offi cier een varken gekeeld voor het leger. Toen men zover was, dat het varken op de ladder hing, besloot men eerst een bakje koffie te gaan drin ken. Na een kwartier kwam men terug om het varken af te kappen. De officier zette grote ogen op, want onder de pauze waren plots twee poten van het varken spoorloos verdwenen. Bij een boer maakte men het nog erger. Het le ger had een varken in beslag genomen en ter plaatse werd het geslacht. Maar ook bezetters zijn te verleiden met een bakje koffie. Ditmaal werd het wel duur betaald. Bij hervatting van het werk bleken niet alleen de beste stukken vlees verdwe nen te zijn, maar ook alle slagersmessen. Voordat het varken of kalf geslacht kon worden, moest men het een hele tijd verborgen houden om het vet te mesten. Men liep dan wel eens te gen de lamp. Controleurs vonden in een oude schuur een geheime kooi met een klein en een groot varken. Het grote zou die week nog geslacht worden. De varkens werden in beslag KERKSTRAAT 10 - MOERGESTEL - TELEFOON 04243-1262 De kinderboekenweek is weer voorbij. Van 4 t/m 14 oktober heeft de bibliotheek geheel in het te ken gestaan van het thema: ’Kijk verder dan je neus lang is, over uitvindingen en ontdekkin gen.’ De week is op 4 oktober van start gegaan met een uitvoering van Basisschool Graaf van Ursel. ’Chriet Titulaar’ praatte met ’Jaap Aap’ de voor stelling, bestaande uit toneel, dans, playback en muziek, aan elkaar. 200 belangstellenden heb ben genoten van hun spel. Uitvinder Cees Melchert was een aantal keren in de bibliotheek aanwezig om zijn uitvindingen te demonstreren en hierover te vertellen. Ook heeft Luuk van de Meijdenberg zijn uitvinding aan be langstellenden laten zien. Verder hebben bijna iedere dag studenten van de Hogeschool Katholieke Leergangen allerlei proefjes en experimenten gedaan. De kinderen mochten zelf ook experimenteren. De belangstel ling hiervoor was zo groot dat er vaak in de rij gestaan moest worden. Ook was er een tentoonstelling van de bekroon de kinderboeken en van boeken die betrekking hadden op het thema. Al deze boeken kunnen weer geleend worden. De bibliotheek was prach tig versierd, omdat er allerlei ontdekkingen en uitvindingen van leerlingen van basisscholen ten toongesteld waren. Al met al was het een zeer geslaagde week. Na mens de medewerkers van de bibliotheek harte lijk dank aan alle mensen groot en klein die daaraan hebben bijgedragen. In de periode 1945/’51 dienden jonge Moer gestelse jongens als soldaat in Indonesië. Van ieder van hen hing een foto achter in de kerk bij het beeld van Maria van Altijddurende Bijstand. Naar het schijnt is van het geheel ooit een foto gemaakt. Wie heeft of weet betreffende opname? Wij, Ver eniging Oud-Indië-gangers, willen graag tijdelijk hierover beschikken. Graag inlichtingen aan C. Spaninks, Burg. Bardoelstraat 44, tel. 1631. Op zondag 22 oktober is er in de mis van half 12 kindernevendienst voor groep 5-6. Deze neven dienst zal worden verzorgd door mw. van Nuenen-Hoffmans en mej. Hoeven. Het St. Nicolaas-comité is weer volop bezig met de organisatie van het jaarlijkse bezoek van de Sint en Pieten aan Moergestel. Om dit feest ook voor 1989 wederom te doen slagen, hebben wij ook dit jaar onze traditionele ’Enveloppen-aktie’, welke wordt gehouden van 23 oktober tot 30 ok- t0’3er' Het St. Nicolaas-comité genomen. Ze kregen een merkteken in hun oor en er werd afgesproken, dat men ze de volgende dag zou komen halen. Zo geschiedde. In het volle licht viel het grote varken lelijk tegen. ’Die is vannaacht ok nie veul gegroeid. Het oor merk zat er nog in en als goede ambtenaar zet men dan alle twijfels opzij. In werkelijkheid was die nacht het grote varken geslacht. Het oormerk had men uit zijn oor gepeuterd en in het oor ge- drukt van een varken van veel minder kwaliteit. Smokkelen is een kwestie van brutaliteit. Een controleur stond toezicht te houden bij het dorsen van rogge. Plots merkte hij, dat er een paar zakken verdwenen waren. Je kunt niet over al tegelijk kijken. Hij holde het huis in en trof op de ’goot’ de boerin, die groente stond te hakken. ’He... he... wamotda?’ Ik wil daar binnen eens kijken of daar die zakken staan. ’Ik zó da toch mer nie doen.’ ’Waar zijn die zakken dan?’ ’Gu stond ur toch zelf mi oew neus bè. Ik zödaor toch mer nie binnen gaon, dan stao’k nergens nie veur in. De controleur droop af. Zijn leven te risceren voor een paar zakken rogge, was wat al teveel ge vraagd. Na het slachten moest men het vlees ook nog zien te verbergen. Er werden allerlei loze plekjes be dacht. Maar wie had ooit kunnen vermoeden, dat de oude Calvarieberg op het kerkhof in noodge vallen moest dienen als schuilplaats voor smok kelwaar? (jongerenkoor Het jongerenkoor van onze parochie is naarstig Lp zoek naar nieuwe aanwas. En die nieuwe aan- I was kan eigenlijk van alles zijn. Zo is er op de eer- ste plaats behoefte aan een nieuwe organist. Joost iNijtmans moet er binnenkort helaas wegens (dienstplicht mee stoppen. Verder zouden er twee I gitaristen en een drummer bij kunnen komen en (vooral, last but not least, nieuwe zangers en/of I zangeressen. Dus, ben je van de basisschool af, l heb je interesse, hou je van muziek en wil je meer I informatie, schroom dan niet en neem kontakt op Imet Joost Nijtmans, tel. 1148 of met Anneriet I Ketelaars, tel. 1339. Je bent meer dan welkom! Kerk en politiek Bij de Raad van Kerken afd. Oisterwijk kwam I onlangs een verzoek binnen van de Partij van de I Arbeid in Oisterwijk om aan te geven welke za- I ken belangrijk zouden kunnen zijn, naar het oor- I deel van de Raad, om opgenomen te worden in I hun programma voor de a.s. gemeenteraadsver- I kiezingen. Een goed initiatief, zo meende de I Raad, maar omdat zij haar antwoord verstuurd I naar alle politieke partijen in Oisterwijk en om- I geving. In dat antwoord is vooral gewezen op het I rapport ’de arme kant van Nederland’ en de dis- I cussie daarover. Dat houdt concreet in dat er ex tra aandacht moet zijn voor de sociaal en finan- I deel zwakkeren in onze samenleving en extra I aandacht voor buitenlanders en vluchtelingen. ’Een diakonale taak die ons allen raakt’, zo staat erin het antwoord. De gemeenteraadsverkiezin gen worden in het voorjaar van 1990 gehouden. I.S. GINAgl'iyiOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 18 OKTOBER 1989 Na dat de totale opbrengst geteld was, en met een succesvol bedrag was afgesloten werden we op nieuw verrast. Het was namelijk M.T.V. stok- eind die elk jaar een z.g. ’Bokken toernooi’ or ganiseert. Deze dag is niet alleen gevuld met ten nis, maar ook met andere spelen. De opbrengst hiervan kwam ten goede aan de nierstichting. Een prachtig initiatief. Het leverde een totaalbe drag op van 420,—. Namens de nierstichting bijzonder veel dank aan de organisatoren en deel nemers van M.T.V. Namens de nierstichting coördinator Ton Hoffmans

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 3