rl Boeiend concert Volendams Operakoor ii Ik FJ TTV Moergestel Bezoekerscentrum Oisterwijk IVN afdeling Oisterwijk f 11 ik Veel lof voor uitmuntende sopraan Lida Hoekstra B SPORT OVERDAG Heemcentrum De Kleine Meijerij geopend De jubileumcommissie ’50 Jaar Crescendo’ had het er vrijdagavond even moeilijk mee. Veranderende weersomstandigheden hadden overdag al voor de nodige problemen gezorgd en genoemde commissie wist niet dat het ’s avonds nog erger zou worden. Vele files op de Nederlandse wegen betekenden voor dirigent, sopraan, pianist en orkest urenlang reizen naar Moergestel. Zij waren er om 20.30 uur, toen het concert moest beginnen, allemaal, alleen... het koor ontbrak. PAGINA 7 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 11 OKTOBER 1989 JA 6 9 8 e t Si r ti Lida Hoekstra: natuurtalent (foto’s: Chris van de Bijgaart) Het Volendams Operakoor in onze kerk. Tot ziens in ons bezoekerscentrum aan de van Tienhovenlaan 5, Oisterwijk. Gedurende de herfstvakantie zijn we dagelijks open van 10.00-17.00 uur. c f i s Programma dinsdag 17 oktober 1989: - Geen sport-overdag i.v.m. de herfstvakantie. Plaats: sportzaal ’De Vonder’. Tijd: van 10.15 - 11.15 uur. Kosten: 3,— per persoon. Voor meer informatie kunt u terecht bij P. Wolfs, telefoon 2210. e n oor- p de :tij- 'den tien- wij De litie zich len, lier- pie- Wij ast- Na een s ’s aan Na- en, ons on- >aar van blij lui- lit- ite- eer P. vas Jg- de :n, id- 'an ten in- ib- ni- iie lal de ns ijn n- or n- >rt :r, id in n. T. Lida Hoekstra Enige beroepssolist was de Italiaan Gaetano Bar- dini. Hij had het er voor de pauze bepaald niet makkelijk mee en scheen nog het meest geleden Het IVN begint weer haar dia-avondenseizoen 1989-1990. De eerste wordt gehouden op 17 ok tober 1989, aanvang 20 uur in ’t Oude Nest te Oisterwijk. De heer Winterink uit Apeldoorn zal ons zijn di apresentatie tonen ’zwerven over de Veluwe’ in de vier jaargetijden. Hij laat ons zien de land schappen, fauna en flora van de biotopen bos, heide en zandverstuivingen op de Veluwe en in de Achterhoek. Na de pauze gunt hij ons een blik in de Canade se en Amerikaanse nationale parken. Het is te veel om op te sommen wat we te zien krijgen. U kunt deze gelegenheid niet missen. De toegang is gratis. De 42-jarige heemkundekring De Kleine Meijerij heeft zondag 8 oktober haar informatiecentrum geopend. Dit heemhuis, de historische herberg en brouwerij In de Drye Swaentjes, is gevestigd aan de Lind in Oisterwijk. Nadrukkelijk is het Gaetano Bardini: vooral na de pauze genoot het publiek te hebben van de vervoersproblemen. Komt hij, zoals na de pauze, wél op gang, dan is het waar wat de biografieën over hem schrijven: deze man heeft ’n stem van goud! De opera-fragmenten van Verdi vertolkt hij met speels gemak en loep zuiver. Gaetano, klein van stuk, toomt zich met gemak met z’n stem boven het machtige koor uit. Datzelfde kan trouwens gezegd worden van de sopraan Lida Hoekstra: dè verrassing van de avond. Moeiteloos tovert zij noten tevoorschijn die stuk voor stuk staan als 'n rots, ’n Natuurta lent dat ongetwijfeld haar weg zal vinden in de opera-wereld. Grote klasse! Hans Broekman leverde aan de vleugel een niet onaanzienlijk aandeel in het concert, evenals het mandoline-orkest ’Caecilia’ (wat klinkt dat mooi in de kerk). Slot Zo kwam rond de klok van kwart voor twaalf ’n eind aan het concert dat eigenlijk te vlug voorbij was. Het lange wachten aan het begin van de avond was zeker niet voor niets geweest en diri gent Klaas Venneker kon pas de afmars blazen toen er, onder ovationeel applaus, nog ’n toegift was gegeven. ’Crescendo’ kan trots zijn op zichzelf en haar ju bileumcommissie waardoor dit sterke staaltje van zangkunst naar Moergestel kwam om het 50-jarig bestaan luister bij te zetten. In de herfstvakantie aktiviteiten voor jong en oud over spinnen in bezoekerscentrum Oister wijk van Natuurmonumenten In de herfstvakantie staat ons bezoekerscentrum bol van de aktiviteiten, misschien is er iets voor jullie bij? woensdag 18 oktober: Vertelmiddag voor de kleinsten (4-6 jaar) over spinnen en andere dieren. Aanvang 15.00 uur (afgelopen 16.00 uur). Voor de kleine luisteraars hebben we een glas limonade klaarstaan. zaterdag 21 oktober: Knutselmiddag voor jongens en meisjes van 7 tot 12 jaar. Aanvang 14.00 uur (afgelopen 16.00 uur). Leuke dingen maken over spinnen, de kosten zijn 2,50 p/p. Ook voor jullie is er een glas limonade. zondag 22 oktober: Spinnenexcursie voor iedereen die durft! Aan vang 14.00 uur bij het bezoekerscentrum. Kosten 1,50 voor volwassenen en 1,— voor kinderen. In de kelder van ons bezoekerscentrum hebben we een tentoonstelling over spinnen. In de ten toonstelling wordt antwoord gegeven op de vraag: Waarom zijn koning, krachtpatser, vaders en moeders bang voor spinnen? Samen met de speurtocht en het opdrachtenvel over spinnen kun je lekker binnen en buiten aan de slag. Deze week begint de kompetitie weer. Zoals het vorige seizoen, doen er ook nu weer 2 teams mee aan de kompetitie van de Tilburgse Tafeltennis Liga. In het 1ste team spelen: P. Habraken, R. v. Hees en H. Reinders en in het 2de team: B. de Cort, J. v. Nuenen en R. Oerlemans. Als reserven zijn opgegeven: A. v.d. Wouw, J. Essing, K. v.d. Wouw, W. Steenbakker en T. Sprengers,* Het eerste team speelt 2de klas en het tweede team 6de klas. Het programma voor de komen de weken ziet er als volgt uit: donderdag 12 oktober: Moergestel 1 - Grasschoppers 1 Moergestel 2 - Avanti’77 3 maandag 16 oktober: SBM 2 - Moergestel 1 -woensdag 18 oktober: SBM 8 - Moergestel 2 - donderdag 26 oktober: Moergestel 1 - Taktiek 2 Moergestel 2 - Red Star’58 3 donderdag 2 november: Moergestel 1 - Scanped 2 Moergestel 2 - Interpolis 5 De thuiswedstrijden worden op donderdag gespeeld in D’n Donk, Bosstraat 3a. Publiek is altijd welkom. Toegang gratis. Heeft u interes se in tafeltennis? Kom eens een kijkje nemen op de maandagavonden, recreatief, of op donder dagavond als er kompetitie wordt gespeeld. Wilt u inlichtingen, bel dan tel.nr. 3365. Er is nog ruimte voor enkele speelsters en spelers. verklaarde zich een tegenstander van het andere uiterste: alle studie en verzamelingen op gebied van volkskunde en plaatselijke geschiedenis cen traliseren in Den Bosch. Daar zou waardevol studie-materiaal maar op een zolder terecht ko men. Bij de mensen, en beschikbaar voor het on derwijs is het echter en prikkel tot verder onder zoek. De voorzitter van de kring, de heer Bekius, me moreerde de historie van het pand. Na de tradi tionele koffie en de Brabantse brandewijn met suiker, konden de genodigden de tentoonstelling bezoeken. Deze laat met markante voorbeelden uit de verschillende dorpen zien wat de heem kundekring thans in onderzoek heeft. Drie kwartier later Bovengenoemde personen hadden, zo goed en zo kwaad als het ging, met de omstandigheden re kening gehouden. Het Volendams Operakoor kon echter pas om 18.00 uur uit Volendam ver trekken. Reden? Het koor bestaat uit louter ama teurs die dus gewoon aan hun plichten als werk nemers moeten voldoen. Theo op ’t Hoog kondigde dat om 20.30 uur in de kerk ook aan en de 400 aanwezigen toonden begrip. Gelukkig bleek Wessel Dekker, de 75 in middels gepasseerd maar kostelijk om hem te zien en te horen, bereid met het mandoline- orkest de noodgedwongen pauze op te vullen en ook Lida Hoekstra liet alvast van zich horen. Niet vergeefs Met ’n vertraging van ruim drie kwartier kwam het Volendams Operakoor door het middenschip de kerk in. Een imponerend gezicht. Nadat voor zitter de Boer namens het koor de excuses had aangeboden begon het feest pas goed...! Het koor bezit stemmateriaal van ijzersterke kwaliteit. De klankbalans tussen mannen en vrouwen klopte precies. Alles is zuiver op toon en er heerst een strakke discipline. Opmerkelijk daarbij is dat de mannen een partij in de hand hebben, terwijl de vrouwen vrijwel al les uit het hoofd zingen en met waakzame ogen elk gebaar volgen van dirigent Klaas Venneker, die naar hartelust kan nuanceren, crescenderen enz. Voortreffelijk! heemcentrum bedoeld voor alle zeven gemeenten binnen de heemkundekring. Om dat te de monstreren woeien in Oisterwijk zeven gemeen- tevlaggen en werd een perkamenten oorkonde onthuld waarop de betreffende gemeentewapens geschilderd zijn. De intergemeentelijke opzet werd onderstreept door de aanwezigheid van de gemeentebesturen van de betrokken dorpen. De onthulling geschiedde door de heer C. Leij- ten, de voorzitter van de Stichting Brabants Heem die negentig Noordbrabantse kringen om vat. In zijn openingstoespraak prees hij de een heid binnen de kring. Er is meer in gebruiken, dialect en geschiedenis wat de dorpen in De Klei ne Meijerij verbindt dan wel wat ze scheidt. Hij i

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 7