2.55 2.75 3.00 Poirters even anders Nét SLAGERIJ KETELAARS B.V. 4 it Setterlaine r Scouting Nieuws Jaarlijkse EHBO-collecte Opleiding natuurgids Opbrengst collecte Nierstichting STIJLMEUBELEN s I Bibliotheeknieuws voor kinderen JEEIGENZELF- SLACHTENDE SLAGER 'T VERSTE VLEES HAAL JE LEKKER DICHTBIJ' MALSE BIEFSTUK 9 7(1 JONG EN STIJLVOL BISSCHOP ZWIJSENSTÏW 72 C j I HAMBURGERS fi OR GEKOOKTE TONG RUNDERROOKVLEES 100 gram WORSTEBROOD Pastorale ontmoetingsdag Dekenaat Oisterwijk Bericht van de parochie dat tijdloos noten ■gelegenheid de zaak i ft* Modehuis Een goede smaak trotseert nu eenmaal alle tijden. Kindernevendienst 100 gram£>IU f/j fJl Oistelvoirtjes 3INA2 PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 11 OKTOBER 1989 tor Op zondag 15 oktober is er in de mis van half 12 kindernevendienst voor groep 4. Deze nevendienst zal worden verzorgd door mevr. v.d. Loo en mevr, van Ganzewinkel. Reno 89,- Audrey 139,- De EHBO is niet meer weg te denken uit het plaatselijke verenigingsleven. U heeft ze vast wel eens bezig gezien bij een sportevenement, oefe nend bij een in scène gezette ramp of daadwer kelijk bezig met het verlenen van eerste hulp bij een ongeluk. Voor de aktiviteiten is geld nodig. Geld voor opleidingen, voor het kopen van verband, voor de huur van het leslokaal etc. Daarom doen wij dit jaar van 16 t/m 20 oktober weer een beroep op u. Zodat u ook in de toekomst een beroep op ons kunt blijven doen. Bestuur EHBO-vereniging St. Christoffel. Parkeer, t/o e an, -en 3n Weekaanbiedingen van 12 tot 18 oktober: TILBURG 013421Ó6Ó In november 1989 wil het IVN-Oisterwijk een cursus natuurgids starten. Het IVN, instituut voor natuurbeschermings- en milieu-educatie noemt zich ook wel vereniging ter bevordering van het milieubesef. Vooral door natuurwande lingen onder leiding van eigen natuurgidsen wil het IVN mensen leren naar de natuur te kijken. Om de opleiding van deze natuurgidsen gaat het nu. Liggen natuur en milieu u na aan het hart, wilt u er meer van weten en vindt u het leuk om als natuurgids hier anderen over te vertellen, dan bent u welkom. De cursus wordt gegeven in de periode november 1989 - juni 1991 en omvat 30 lesavonden op woensdag en een groot aantal ex cursies op zaterdag. De cursusavonden zijn in de kunstkring te Oisterwijk. Een ervaren docent staat garant voor een pretti ge manier van lesgeven op een zodanige manier dat je niet meer vergeet wat hij vertelt. Hij kan zijn enthousiasme op zijn cursisten overbrengen zoals dat een goed natuurgids betaamt. De kosten van de cursus bedragen 250,—. Hebben wij u enthousiast gemaakt maar wilt u nog meer informatie, dan kunt u op 25 oktober om 20.00 uur terecht in de Kunstkring te Oister wijk waar wij een speciale informatieavond voor deze gidsencursus organiseren. U kunt zich ook nu al schriftelijk opgeven bij: Henk Kevenaar, Hart van Brabantlaan 761, 5038 LL Tilburg. Ook voor informatie kunt u bij hem terecht. Zijn telefoonnummer is 013-674751. UIT EIGEN WORSTKEUKEN: 100 gram (met eigen gehakt) 6 stuks Spannende wedstrijd voor jongens en meisjes van 7 tot en met 13 jaar Schrijf mij... Paul Biegel is schrijver van fantasieverhalen zo als de Kleine Kapitein, de Rode Prinses en het Kinderboekenweekgeschenk van dit jaar. Hij is benieuwd naar jouw fantasie. Bedenk iets! Maak je eigen fantasiewereld! Doe een uitvinding en schrijf Paul Biegel een brief daarover! Misschien wel over een robotwalvis die alle ge morste olie uit zee slurpt, een walkman die met je praat of elk ander idee dat in jou wereld past. Bij je tekst mag je tekenen, plakken of wat je maar wilt. Iedere uitvinder krijgt post terug! Iedere uitvinder krijgt van Paul Biegel een brief en een bijzonder briefschrijfpakket thuis. Daarbij zitten drie ’Schrijf mij’-stickers met adressen van andere Uitvinders van jouw leeftijd. Ook jouw adres komt zo dus bij drie Uitvinders terecht. Je kunt dan doorgaan met brieven schrijven en krij gen. Spannend nietwaar! 25 hoofdprijzen: een speciale tentoonstelling en nog veel meer! Voor de 25 leukste, mooiste, meest originele uit- vindersbrieven zijn er natuurlijk hoofdprijzen. De 25 winnaars krijgen uit handen van Paul Bie gel een boekenpakket ter waarde van 250 gulden en een officiële ’Schrijf mij’ -oorkonde. Deze prijzen worden uitgereikt tijdens een verrassen de en feestelijke middag. Van de winnende brieven wordt een speciale ten toonstelling ingericht in het PTT Museum in Den Haag. Als je wint kan een ieder die dat wil jouw uitvindersbrief daar bekijken. Zo doe je mee: Voor je het weet ben je een beroemde Uitvinder, dus doe mee en schrijf Paul Biegel je brief. Je kunt meedoen aan deze spannende wedstrijd als je tussen 7 en 13 jaar bent. Vermeld op de brief (hooguit 2 kantjes) én enve loppe duidelijk je naam, adres, postcode, woon plaats, leeftijd en of je een jongen of meisje bent. Doe je brief in een enveloppe, plak ’m dicht en vergeet niet er een postzegel op te doen. Stuur je brief voor 30 november 1989 aan: ’Schrijf mij’, Paul Biegel, Postbus 13054, 3507 LB Utrecht. ih Evenals vorig jaar organiseert de Dekenale Ver eniging Oisterwijk een pastorale ontmoetingsdag en wel op zaterdag 28 oktober a.s. in de Levens- kerk te Oisterwijk. Aanvang 9.30 uur. Het thema van die dag is ’Inspiratie-Motivatie’. De dag is bedoeld voor allen, die zich inzetten voor kerk en medemens op welk terrein dan ook, als koorlid, als medewerker in een parochie, als geïnteresseerde. Inleidingen worden gehouden door Prof, pater P. Leenhouwers en door mevr. A. Reesink- Lambriex te Tilburg. In een forum zullen plaats nemen een catecheet, een jongere en een diaken van de hervormde kerk. Men kan deelnemen aan workshops rond bijbel, zang en muziek, dit naar keuze. Kosten voor de dag bedragen ƒ5,—. Schriftelijke opgave vóór 16 oktober a.s. bij het Dekenaal Centrum, Scheepersdijk 69, 5062 EB te Oisterwijk. De festiviteitenkommissie Oistelvoirtjes organi seert, na het succes van vorig jaar, wederom een auto-gezelligheidsrit Op zaterdag 28 oktober a.s. wordt tussen 14.30 en 15.00 uur gestart bij Camping de Bosfazant te Moergestel. Ook dit jaar zal weer ’gestreden’ worden om de wisselbeker, welke thans nog in bezit is van de fa milie van Dam. Daarnaast zijn er enkele leuke prijsjes te winnen. Opgave voor uiterlijk zondag 15 oktober bij: Jan Oerlemans, de Looijakker 8, Moergestel; Jan Roosen, Mispelbos 38, Moergestel; Ank Zuman, Kriekenakker 28, Moergestel. Voor de deelnemers is er na afloop nog een ver rassing in petto. Lees ook ’t Koerandje van afge lopen week, waarin een aanmeldingsformulier gehecht is. Buurtvereniging Oistelvoirtjes de Festiviteitenkommissie. Natuurlijk waren we met zijn allen benieuwd naar de totale opbrengst van de collecte. Geluk kig kunnen we ook dit jaar weer zeer tevreden zijn. De totale opbrengst was 3073,75. Na con trole bleek dit 10,— meer te zijn dan vorig jaar. Dus nog steeds groeit de opbrengst. Namens alle nierpatiënten heel veel dank voor uw gift. Ook dit jaar was het wederom een hele opgave voor de collectanten. Zij zijn het die een aantal avonden bezig zijn geweest om het geld huis-aan-huis op te halen. Beste collectanten bijzonder veel dank hiervoor, u bent natuurlijk onmisbaar in deze zo nuttige organisatie. Een woord van dank gaat uit naar publieke werken en medewerkers van de ge meente Moergestel voor hun medewerking. Een woord van dank is zeker op zijn plaats Voor di- rektie en medewerkers van Rabobank Moergestel i.v.m. de bewaking en telling van het collecte geld. Een woord van dank gaat uit naar de redak- tie van ’Moergestel Nieuws’ voor hun bereidwil ligheid en publicaties in ’Moergestel Nieuws’. Verder dank aan alle direkte of indirekte mede werkers aan deze collecteweek. Nogmaals iedereen veel dank. Namens het collectecomité, coördinator Ton Hoffmans De Bisschop van ’s-Hertogenbosch heeft onze pastor de heer v.d. Broek zaterdag j.l. opnieuw benoemd tot deken van het dekenaat Oisterwijk. De benoeming geldt voor een periode van zes jaar. Hiermee gaat een derde ambtstermijn voor hem in. Proficiat pastor, met deze benoeming en we wensen u opnieuw alle goeds als deken toe. Dat een vruchtbare en goede manier van werken voor u mogelijk mag zijn. Tevens werd bekend gemaakt dat onze pastor voorlopig ook is be noemd tot waarnemend pastor van de Marcus pa rochie in Oisterwijk. Aan werk geen gebrek dus. Verder zal er op 28 oktober a.s. door de Deke nale Vereniging Oisterwijk een pastorale ontmoe tingsdag gehouden worden, met als thema ’inspi ratie - motivatie’. De dag is vooral bedoeld voor mensen die zich op enigerlei wijze inzetten voor de parochie. Maar ook alle andere geïnteresseer den zijn van harte welkom. Aan deze dag werken o.a. mee Prof. Pater P. Leenhouwers en Mevr. A. Reesink-Lambriex, vrijwilligster parochie werk. In een forum zullen verschillende mensen aangeven wat voor' hen motivatie en inspiratie be tekenen. Het afwisselende programma is van 9.30 uur tot 15.00 uur. Voor meer informatie en inschrijving kunt u terecht bij het Dekenaal Cen trum in Oisterwijk, Scheepersdijk 69, tel. 82869. I.S. Gezocht Hier weer een stukje van de verkenners/gidsen leiding. Wij willen hier in Moergestel beginnen met een verkenners/gidsen groep. Onze pro gramma’s zien er ongeveer zo uit: weekenden, primitief koken, pionieren, tochten, droppingen, vlotten bouwen en natuurlijk ’het hoogtepunt’ van het jaar het leuke, onwijs gave, om helemaal uit je dak te gaan, fantastische kamp. Elke vrijdagavond draaien wij groep. Dus ben je 11-12-13 of 14 jaar en heb je interesse en zoek je avontuur, kom dan bij de verkenners/gidsen groep. Je kunt je opgeven bij: verkenners: Marco van Elderen, tel. 2338. gidsen: Petra Tekath, tel. 1883. Algemene informatie; Riky Bergman, tel. 2407. Hallo jongelui Hier weer iets van ons, de kabouters. Woensdag 20 september zijn we dus gaan koken met de kabouters. Wat hebben we zoal op: - tomatensoep, toen deze bijna op was kwamen we erachter dat er ook nog soepstengels waren; - als hoofdgerecht hadden we friet met knak worstjes, sla, komkommer en erwten; - het allerlekkerste, het toetje, hadden we gele en bruine vla met slagroom en smarties. De kinderen hadden lekker gegeten en de leiding natuurlijk ook. De zaterdag daarop zijn we gezellig gaan zwem men in de Tongelreep in Eindhoven. We hebben flink gegleden en gebubbeld en gezwommen na tuurlijk. Woensdag 27 september hebben we een speurtocht door Moergestel gehouden. Misschien ben je ons wel tegengekomen. Groetjes van de leiding en tot over 2 weken. Wil je komen kijken woensdag van 18.30 tot 20.00 uur, dan ben je van harte welkom in d’n Donk. 4.- KERKSTRAAT 10 - MOERGESTEL - TELEFOON 04243-1262

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 3