I Dit jaar geen Buurtverenigingenkwis Toos Kasteüjn: medailles I Rock around the jukebox in oktober op herhaling In het kader van bevrijding Moergestel "ZOEKERTJES" SCHRIFTELIJK OPGEVEN .BON Manifestatie trok vorig jaar ruim 20.000 bezoekers Buro ’76 tussen 17.00 en 19.00 uur niet bereikbaar... P Bezet Moergestel in verzet. 1 Het zal wel te danken zijn aan een doodgewoon boeren verstand. Als het stormt weet ons dorp zich te buigen als een riet, maar het zal er zich niet bij neerleggen en zich gewonnen geven. Eeuwenlang had men de onderdrukking over zich heen laten gaan en deemoedig geluisterd naar de opgelegde indoctrinatie. Toen na 1800 er weer wat vrijheid kwam, telde ons dorp 1100 inwoners van het oude geloof en maar een elftal van het nieuwe. Na zes opeenvolgende jaren met sukses een Buurtverenigingenkwis te hebben georganiseerd heeft Buurtvereniging ’De Vurhaai’ er dit jaar van af moeten zien ’n dergelijke avond op te zetten. te 6 k.V.e. l’ Naam Straat i Woonplaats Telefoon Bedoeling was eigenlijk om na ’n aantal jaren het stramien van de avond danig aan te passen zo dat er weer een nieuwe dimensie aan de kwis kon worden toegevoegd. Het ontbreken van ideëen daarover heeft echter de organisatie doen beslui ten om voorlopig ’n jaar af te zien van organisa tie. Dienen dit komende jaar zich echter geen alternatieven aan dan zal de Buurtverenigingen kwis helaas tot het verleden behoren. De afgelopen periode zijn de deelnemende ver- Uw "Zoekertjes" kunt U uitsluitend tegen kontante betaling opgeven bij ons redaktie-adres: Oisterwijkseweg 43, Moergestel. Ook kunt U gebruik maken van onderstaande bon. (gewoon stukje papier mag ook). Wilt U de bon duidelijk invullen? Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nr. betaalt U f 2,50 extra. De opgave moet uiterlijk de zondagavond vóór plaatsing in ons bezit zijn. (Bon geld in envelop in de bus stoppen s.v.p.l) vliegtuigen. Aanwezig is ondermeer de Dutch Dakota Assocation; de club met bijna 3000 leden die de bekende Dakota vliegende houdt. Het wervelende programma duurt beide dagen van tien tot zes uur en is ondermeer gevuld met rock rollconcerten door bekende bands, - dansde- monstraties en modeshows geënt op de jaren vijf tig en zestig. Drie categorieën Drie categorieën zijn er 14 en 15 oktober te zien in Autotron Rosmalen. De 78-toeren machines van voor 1953; gedurfde combinaties van glim mend metaal, schetterende kleuren en rustiek hout. Uit de periode 1953-1962 de 45-toeren kasten met veel chroom en glitter. Uit de volgen de glansperiode de wat strakkere 45-toeren juke boxen waarvan het mechaniek meestal niet meer zichtbaar is opgesteld. Concluderend: liefhebbers van een idyllisch stuk je verleden kunnen in het weekeinde van 14 en 15 oktober voor slechts één tientje in Autotron hun nostalgisch hart ophalen. Ons redaktie-adres Oisterwijkseweg 43 is telefonisch niet te bereiken tussen 17.00 en 19.00 uur. Dringende boodschappen kunt u inspreken op de telefoonbeantwoorder. t/m 10 regels f 7,50 t/m 6 regels f 5,- MiCts i j t 3 i;j<.i i .<,.;u»<t>tit .EOf.'t .lef hi gnlr.Ti i i;-?t liw.-j j.' "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 4 OKTOBER 1989 PAGINA 7 Voor Toos Kastelijn, wonende aan de Mo lenstraat 2 (camping De Bosfazant) ruimen we deze week ’n plaatsje in. Zij verzamelt medailles, scabuliers, kruisjes van rozenkransen en complete rozenkransen. Toos wil haar verzameling van 151 stuks graag uitbreiden en heeft daar eventueel ook wat ruil materiaal tegenover te zetten. We maken ons sterk dat er onder onze lezers geen mensen zijn die Toos aan uitbreiding van Deze karaktertrek vinden we terug in de bezet ting van de oorlogsdagen. Moergestel leek zich gelaten te buigen. Van directe bezetting had het dorp meestal geen last. In zekere zin bleef Moer gestel een rustig dorp waar men tamelijk veilig kon wonen. Het aantal aanhangers van de ’nieuwe orde’ was bijzonder klein. In het dorp zelf leefden ze be scheiden op de achtergrond. De rest van de be volking beschouwde dat groepje als te verwaar lozen praatjesmakers. Ze werden geduld als dom me mensen, die op het verkeerde paard hadden gewed. Op een goede dag zouden ze er wel ach ter komen dat de ’heilstaat’ als een kaartenhuis in elkaar zou zakken. Met dezelfde mentaliteit trad men de vijand te gemoet. Laat ze maar roepen ’Heil Hitler’: eens wordt het ’hij-lit-t-ur’. Laat ze maar commande ren. Doe net of je luistert, maar ga je eigen gang. Hou je koest. Blijf uit schot. Zorg dat je niet op valt. Men moet in ons dorp niet gaan zoeken naar ’revolutionair verzet’. Er waren hier geen knok ploegen. Hier werden geen moorden beraamd. Men deed niet mee met opzienbare aanslagen en wie daar wel lust in kreeg, werd heel gauw tot de enigingen en juryleden van het besluit op de hoogte gesteld. Het leek de organisatie een goe de gedachte om ook alle verdere medewerken den en het publiek door dit artikel op de hoogte te brengen van hun besluit. Het besluit is in het volste begrip en na zorgvul dig intern overleg genomen ook al gezien de te ruglopende publieke belangsteHing waardoor naar nieuwe impulsen moet worden gezocht. Of dat zal lukken zal de toekomst nog moeten leren. Rosmalen - Sterren als Elvis, Bill Haley en Ge ne Vincent komen 14 en 15 oktober tot leven op de tweede ’Rock around the jukebox’ in Auto tron Rosmalen. Ruim 140 standhouders zorgen voor meer dan 300 jukeboxen, die daar te be wonderen zijn en de happy days - ofwel naoor logse jaren - worden er volledig geëxposeerd met kauwgombalautomaten, lampenauto’s, ne onreclame, ijskasten, flippers, éénarmige ban dieten, glitterpakken en garageborden. Het zwarte vinyl voert uiteraard de boventoon met tienduizenden originele Ip’s en singletjes uit die tijd. ’Rock around the jukebox’ is vorig jaar op poten gezet door de Jukebox Fantaat, de nationale ver zamelaarsclub met de Rosmalenaren Frits en Ernst Aalders met zo’n drieduizend leden. De eerste aflevering trok ruim 20.000 bezoekers. Een internationale belangstelling; onder het pu bliek veel Engelsen, Duitsers, Belgen, Zweden, Zwitsers en zelfs Amerikanen. De tweede aflevering brengt opnieuw de nostal gie waarin de liefhebbers van oude jukeboxen zo sterk geïnteresseerd zijn: glanzende Amerikaanse sleeën, rock roll, vetkuiven, radio’s en zelfs orde geroepen. Geweld lag niet in de aard van de bevolking. Het lijdelijk verzet daarintegen was van algemene aard. Het bestond vooral hierin, dat men de ’on nozele’ speelde. Men wist van niets. Men ver stond het niet. Men begreep de bedoeling niet. Hoe dommer en makker men was, hoe meer ruimte er overbleef voor eigen ideeën en plannen. Soms was het wel eens van belang Tief te zijn’ voor de vijand. Maar dan moest men wel zeker weten, dat men niet met een ’fanatiekeling’ te doen had. Een kwestie van Teven en laten leven’. Ondanks de afschuw voor het systeem, kan men niet zeggen dat het verzet hier voortkwam uit haat. Het is bijna uitsluitend gebaseerd geweest op ’menselijkheid’. Wie het slachtoffer was of dreigde te worden van de ’nieuwe orde’, die kon in ons dorp terecht en kreeg er bescherming en veiligheid. Er waren ’organiserende kopstukken’ maar achter hen stonden de vele, die hun huis als schuilplaats aanboden en hun veiligheid op het spel zetten. Vandaar dat u in de volgende stuk jes weinig namen zult tegenkomen. Om niet on rechtvaardig te zijn. haar collectie kunnen helpen, en nu het camprng- seizoen weer op ’n eind loopt heeft ze er ook weer wat tijd voor. Hebt u nog iets waarmee u haar kunt verblijden, aarzel dan niet om met haar con tact op te nemen. Of het nu medailles zijn met de beeltenis van Peerke Donders of bijv, uit Lourdes, het is alle maal welkom. Toos Kastelijn, Molenstraat 2, te. 04243-1613. c&ëOCft Sfünools’af s s

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 7