Wandelen door de natuur Concert Volendams Operakoor Vrijdag a.s. 20.30 uur I jl I I fdbl IW1 U 1 A I B if i pi Jl I n De Vurhaai h Bond van Ouderen K.V.O. Moergestel Fotogroep Moergestel Speelgoedbeurs! Opbrengst kledinginzameling Bibliotheeknieuws voor kinderen j O- Jr xaI B I w b I Ra A fian alle, /W ïott xc MtëGttTEL I IMWal K o f rl I fi i 11 23 P.f). Kindernevendienst I <1 1 ra L ÉI A«ft Kinderboekenweek van 4 t/m 14 oktober 1984 K ET *>1 Het leven op boomstronken 'H® .jfi R r "i 1 a.s. Vrijdag is het dan zover: het avondvullende concert door het Volendams Operakoor o.l.v. Klaas Venneker, mandoline-orkest o.l.v. Wessel Dekker, sopraan Lida Hoekstra, bas Jaap Tol en de Italiaanse tenor Gaetano Bardini (éénmalig optreden in Nederland). Het concert begint om 20.30 uur en bent u nog niet in het bezit van toegangskaarten dan kunt u alsnog terecht bij de voorverkoopadressen of, eventueel, vrijdag voor aanvang van het concert aan de kerk. SU PAGINA 5 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 4 OKTOBER 1989 4 I 7, i Het Snertcomitee Het Bestuur Johan van Oosterhoud Op zondag 8 oktober is er in de mis van half 12 kindernevendienst voor groep 7-8. Deze nevendienst zal worden verzorgd door dhr. Geerts en mw. v.d. Loo. In oktober zendt de KRO vier programma’s uit over de groei en veroudering van het menselijk lichaam. Achtervolgens zullen de volgende onderwerpen aan bod komen. 2 oktober: De eeuwig jeugd, met speciale aan dacht voor het uiterlijk en voeding. 9 oktober: De grijze cellen, over de functie van hersenen met speciale aandacht voor geheugen en dementie. 16 oktober: Bloed- en vaatwerk, met speciale aandacht voor bloeddruk de t.i.a. en de beroerte. 23 oktober: Rust roest, over het functioneren van het bot- en spierstelsel. Uitzending maandag 20.15-21.15 uur, Neder land 1. o Q CC X o o o (f) O r o I xj De onlangs gehouden kledinginzameling is ge weldig geweest, ruim 4.000 kg. was het resultaat. Namens ’Stichting Mensen in Nood’ wil ik ieder een bedanken die de moeite genomen hebben om de kleding bij de verzameladressen te brengen. Met deze kleding kunnen weer veel mensen ge holpen worden. Een bijzonder woord van dank aan de mensen van de verzameladressen, die telkens weer hun ruimte beschikbaar stellen om de kleding te ber gen. Zij dragen zo een bijzonder steentje bij. Mocht u de actie vergeten zijn, of bent u er nog niet aan toe gekomen om op te ruimen, geen nood men kan nog altijd terecht bij Mevr, de Groot, Oisterwijkseweg 60, en bij H. v. Oort, Stokske 1. Bij deze laatste kunt u ook terecht voor meer informatie, tel. 1389. lang begonnen, maar nu begint het echt. De Zilveren Penselen voor informatieve jeugd boeken zijn uitgereikt aan: - Joep Bertrama voor zijn illustraties in het boek ’Johan Edelgans’. - Roberto Innocenti voor zijn illustraties in ’De avonturen van Pinokkio’. Tijdens de kinderboekenweek heeft de biblio theek van al deze kinderboeken een tentoonstel ling ingericht. Bovendien is er een tentoonstelling ingericht van boeken m.b.t. het thema: ’Kijk verder dan je neus lang is; over uitvindingen en ontdekkingen’. Deze tentoonstelling is aangevuld met werkstukken van basisschoolleerlingen. Wat is er allemaal nog meer te zien en te beleven in de bibliotheek tijdens de Kinderboekenweek? - Kinderen tot 8 jaar kunnen een kleurpuzzel- plaat krijgen. Je moet eerst een beetje puzzelen voordat je kunt gaan kleuren (zolang de voorraad strekt). - Voor kinderen van 8 tot 13 jaar is een puzzel- blad/keuzelijst. Je moet 7 puzzels oplossen. De oplossingen bestaan uit titels van boeken (zolang de voorraad strekt). - De uitvinder Cees Melgert is in de bibliotheek aanwezig op: woensdag 4 oktober 14.30-17.00 uur; maandag 9 oktober 16.00-20.00 uur; dins dag 10 oktober 16.00-17.30 uur. - Studenten van de Hogeschool Katholieke Leer gangen zijn aanwezig in de bibliotheek op: woensdag 4 oktober van 15.00-17.30 uur; don derdag 5 oktober van 16.00-17.30 uur; vrijdag 6 oktober van 16.00-20.00 uur; woensdag 11 okto ber van 15.00-17.00 uur; donderdag 12 oktober van 16.00-17.30 uur; vrijdag 13 oktober van 16.00-20.00 uur. - Kinderen die zelf iets uitgevonden hebben ge ven demonstraties en uitleg. De Griffels en Penselen zijn weer uitgereikt. Dit zijn de onderscheidingen voor schrijvers die een heel mooi boek hebben geschreven en voor il lustratoren die erg mooie plaatjes hebben gete kend. Goud kan alleen door een Nederlandse schrijver of illustrator worden gewonnen. Zilver mag ook naar buitenlanders. Dit jaar werden ne gen Zilveren Griffels en twee Zilveren Penselen uitgereikt. De Gouden Griffel kreeg Wim Hofman voor het boek ’het vlot’. Hierin vertelt hij over zijn jon gensjaren vlak na de oorlog. Dit boek kunnen kinderen van 9 tot 12 jaar lezen. De Gouden Penseel is gewonnen door Aifons van Heusden voor de tekeningen in het boek ’Dat rijmt’. Het is net een superuitvinding met teke ningen in bonte kleuren. De Zilveren Griffels zijn uitgereikt in de catego rie voor kinderen tot 6 jaar aan: - Anthony Browne voor het boek ’Gorilla’. - Ivo de Wijs voor het boek ’Dat rijmt’. Voor kinderen van 6 tot 9 jaar aan: - John Burningham voor ’De jongen die altijd te laat kwam’. - Margriet Heymans voor ’Lieveling boter bloem’. Voor kinderen van 9 tot 12 jaar aan: - Ton Seidler voor het boek ’Het ratteplan’. Voor kinderen van 13 jaar en ouder aan: - Imme Dros voor ’De reizen van de slimme man’. - Ted van Lieshout voor het boek ’Och ik elle boog me er wel doorheen’. Voor de categorie informatieve boeken aan: - Midas Dekker voor ’Eten is weten’. - Joke van Leeuwen voor het boek: ’We zijn al- Op stronken van afgezaagde bomen kun je genie ten van rijke flora. Het doet er niet toe in welk bos je loopt. Ze zijn overal te vinden. Vooral wanneer het afbraakproces van de stronken goed op gang komt begint volop het leven op de dode stronk. Je kunt zeggen: de een z’n dood is de an der z’n brood. Maak eens een ontdekkingstocht en zie wat er al lemaal op zo’n boomstronk groeit. Brandnetel, hondsdraf, bitterzoet, pinksterbloem, evenblad, speenkruid, adelaarsvaren, braam, valeriaan en smeerwortel zijn enkele voorbeelden. Ik zag eens op een grote boomstronk de braam en lijsterbes samen met de bosanemoon en grootbloemmuur. De rhododendron en acacia willen ’t best wel op zo’n stronk proberen. Ook mossoorten vinden het leuk er hun leven door te brengen, ’t Zijn al lemaal plaatjes in de natuur. Fotografen kunnen er een prachtige serie van maken! In het najaar kun je er de mooiste paddestoelen aantreffen zoals groepen zwavelkopjes en elfen bankjes. Spechten hakken er lustig op los want ze weten, dat er insekten naar hun gading te vin den zijn. Op 25 september hield de K.V.O. haar jaarver gadering. Hier werd het jaarprogramma 1989-1990 gepresenteerd. In de bestuursfunctie werd de aftredend secreta resse mevr. J. Beerens-v.d. Zanden vervangen door mevr. J. Hermus-v. Dijk, Past. v.d. Boo- gaardstraat 24. Zij heeft de taak van secretaresse- penningmeesteres op zich genomen. Voor alle aktiviteiten en cursussen zijn nog plaat sen vrij. U kunt zich nog aanmelden. Hieronder volgt meer informatie over de speel goedbeurs, die zal worden gehouden op maandag 30 oktober 1989 in ’Den Boogaard’. Het is onze opzet om een echte beurs te houden en geen rommel- of kindermarkt (mede met het oog op 5 dec.). Het dagprogramma ziet er als volgt uit: van 14.30 tot 17.00 uur: inleveren van het speelgoed Al het speelgoed dat u wilt verkopen en dat heel en kompleet is, kunt u bij ons aanbieden. Het is de bedoeling dat u hiervoor een (niet te hoog) be drag vraagt. Iedere inschrijver betaalt hiervoor een kleine vergoeding aan inschrijfgeld en wel 2,— per 10 artikelen: Het speelgoed moet goed verkoopbaar ingepakt zijn. Geen verkoopprijzen beneden de 1,—. Wat kunt u zoal inleveren? Groot speelgoed o.a. fietsen, skelters, schommels. Verder (rolschaat sen, puzzels, lego, Fisher Price, Playmobil, pop penartikelen, garages, auto’s, kinderboeken, ge zelschapsspelen, muziekinstrumenten, tenten, zwembaden, enz. Van 19.30 tot 20.30 uur: verkoop Uiteraard is iedereen welkom (geen kinderen) en denkt u erom, wie het eerst komt, wie het eerst maalt. Graag kontante betaling en cheques kun nen wij niet accepteren. Voor de koper wordt per 10,—, als tegemoetkoming in de kosten, ƒ1,— extra berekend. Van 22.00 tot 22.30 uur: het niet verkochte speelgoed ophalen en afrekenen Mocht u nog vragen hebben dan kunt u even naar Anny bellen, tel. 04243-2344. Na de geslaagde picknick op die stralende zon dagmorgen is het volgende evenement al weer in voorbereiding: de avonden worden langer en kil ler, de bladeren vallen en wij krijgen zo langza merhand weer zin in een stevige pot snert! Op vrijdag 24 november willen wij onze leden weer trakteren op deze winterse lekkernij tijdens of na een geslaagde, onvergetelijke, bizarre tocht. Om u op tijd de gelegenheid te geven om op de ze avond te zorgen voor evt. babysit of andere voorbereidingen te treffen, laten wij u dit NU al weten, want wij willen iedereen de kans geven om aan deze verrassende tocht deel te nemen. Dus houd deze avond vrij! (Bewaar dit bericht, het kan van pas komen.) I ‘I Hlo Op donderdagavond 5 oktober komt de foto groep Moergestel weer bijeen in D’n Donk aan de Bosstraat. Op het programma deze keer: - inleveren werk (geheel klaar) voor Benevisie - laatste bespreking van foto’s thema ’kind’ - evt. nog bespreking van foto’s van vacantie, etc. - bespreking Rabo-beurten - evt. bespreking expositie- en/of vergaderruimte - evt. bespreking ophang- en verkoopmogelijk heden Tilburg - bepreking uitstapje Ardennen, zondag 8 okto ber, om 8.00 uur vertrek plein (chauffeurs: Bertus en Ruud). f Le Lac d’Annecy - (HauteSavole - France) 74000 V 1088 - SS*»'-.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 5