2 Jubileum feestelijk gestart I Uitnodiging Meester LEO STEIN Koninklijk zilver voor Bernard Oerlemans Stomerij Palthe voor nóg betere service! Eerste Communie ’90 STIJLMEUBELEN Cursus Vrouw en Politiek! Aphrodite KOM ZONDAG HET GLAS HEFFEN OP ONZE COLLECTIE BISSCHOP ZWIJSENSTRAAT 72 F Koninklijke onderscheiding voor voorzitter De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen nodigt het schoolbestuur van Moergestel de ouders van de leerlingen, de oud-leerlingen en overige belangstellenden uit aanwezig te zijn op de afscheidsreceptie welke gehouden wordt op dinsdag 10 oktober a.s. van 18.30 tot 20.00 uur in de Hertog Janschool, Duyvekotstraat 19 te Moergestel. Vervolg Ter gelegenheid van het 40-jarig onderwijsjubileum en afscheid van DE WARME BAKKER JOHN MENSINK Brillen Contact lenzen De Lind 35a, Oisterwijk 04242-84899. Vrijdag koopavond ’n Prachtig uitgevoerde H. Mis, een zeer drukke en gezellige receptie en ’n koninklijke onderscheiding voor voorzitter Bernard Oerlemans: ziehier de uitermate geslaagde en feestelijke start van het 50-jarige jubileum van Zangvereniging ’Crescendo’ afgelopen zaterdag. TILBURG H. Mis Receptie WOOfl'EN vnjinAwro Bij van Dijk Stoffen in Moergestel WOENSDAG 4 OKTOBER 1989 14e Jaargang - Nr. 590 van s NA Ij ele )e Beste ouders, U bent woonachtig in onze Moergestelse St. Jansparochie en hebt u momenteel een zoon of dochter, die mogelijk in aanmerking komt voor het ontvangen van de Eerste Communie? Als ’Werkgroep Eerste Communie’ richten wij ons tot u met deze brief om u te vertellen, dat er enkele ouderavonden zijn gepland in verband met de voorbereidingen op de Eerste Communie. Hierbij willen wij u heel graag uitnodigen voor onze eerste ouderavond op: maandag 9 oktober a.s. om 20.00 uur in Den Boogaard. Op deze avond is de definitieve aanmelding uw zoon of dochter. Pastor H. v.d. Broek zal op deze avond de inlei- Aanstaande vrijdag het vervolg van de festivitei ten: het concert van het Volendams Operakoor in onze parochiekerk (zie aankondiging elders) en over drie weken de spektakulaire opvoerin gen van de muzikale komedie ’Hotel Crescendo’. Over het laatste vanaf volgende week meer! Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Zondag 8 oktober OPEN HUIS!!! U bent van harte welkom van 11.00-17.00 uur. Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 leraar aan de katholieke basasschool Hertog Jan, Huidverzorgingsinstituut KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 X MOERGESTEL z? Ook dit jaar organiseerd de K. V.O. weer de be kende politieke scholingscursus voor vrouwen. Deze wordt gegeven op de donderdagen 12, 19, 26 oktober en 2 november telkens om 20.00 uur in de bovenzaal van de Boerenbond. Deze cursus is voor alle vrouwen van Moergestel opengesteld. Dit jaar zijn de thema’s: 1. Vrouwen en leefbaarheid in en rond kleine kernen. Door de heer Jack Linnemans uit Diessen. 2. Veranderingen in de gezondheidszorg en de gevolgen daarvan voor vrouwen. 3. De economische zelfstandigheid van de vrouw vanaf 1990. Door mevr. e. Peeters, Vessem en mevr. M. v.d. Sanden, Geldrop. Voor inlichtingen en opgave kunt u terecht bij mevr. C. v.d. Loo-Moorman, tel. 1492. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. De jubileummis werd al meteen ’n hoogtepunt. Het koor zong de Messe Breve van Charles Gou nod zo onwaarschijnlijk mooi dat de vele aan wezigen het spreekwoordelijke kippevel kregen, ’n Enkele vergissing in ’Du Hirte Israëls’ nam men daarbij graag voor lief. Dirigent Koos ten Berge was na afloop dan ook bijzonder blij met de vele schouderklopje die hij kreeg, waarna hij op zijn beurt de zangers en zangeressen van het koor prees. De begeleiding van ’n strijkorkest en pianiste Margreet Brinkman gaf een extra di mensie aan deze welklinkende uitvoering. Het aanhoudende applaus aan het eind van de viering namen koor en dirigent met graagte en welverdiend in ontvangst. De serenade van Harmonie ’Prinses Juliana’ gaf ’n extra feestelijk tintje aan ’n receptie die door velen werd bezocht. Naast vele vertegenwoordigers van diverse ve renigingen troffen we op de receptie ook vele oud-leden aan en werden herinneringen uit 50 jaar ’Crescendo’ opgehaald. Dat de stemming opperbest was kon de klok het best beamen, en dat er ondertussen ook nog het een en ander werd gezongen moge duidelijk zijn. Gaande de receptie vond de aanbieding plaats van het jubileumboek: ’n geesteskind van het jubi leumcomité in samenwerking met Tom Tacken en Martien Oerlemans, waarvoor het scenario na tuurlijk geschreven is door het koor zelf. De samenstellers kunnen niet genoeg benadruk ken hoe belangrijk de invloed daarop is geweest van Crescendo’s geschiedschrijvers: de secreta rissen en secretaresses die ’Crescendo’ in de voor bije 50 jaren kende. Met ’n enorme precizie is alles genoteerd. Cha peau! Door Theo op ’t Hoog werd het kado namens de jubileumcommissie aangeboden aan voorzit ter Bernard Oerlemans. Eindelijk beschikt het koor dan over ’n piano die ook nog ’ns makkelijk verplaatsbaar is. Vaste pi aniste Margreet Brinkman is er zeer mee in haar nopjes en hetzelfde kan gezegd worden van di rigent, bestuur en leden: ’n onmisbare partij tij dens de wekelijks repetities. ding verzorgen. De onkosten rondom deze Eerste Communie zul len 15,— bedragen. Wilt u zo goed zijn dit bedrag op deze oudera vond van 9 oktober te voldoen? Mocht u onverhoopt deze avond verhinderd zijn, dan ontvangen wij daarvan graag een berichtje op onderstaand adres. U bent allemaal van harte welkom op: maandag 9 oktober a.s. Met vriendelijke groeten, ’Werkgroep Eerste Communie’ Contactpersoon: Mia Erven, Raamackerstraat 4, tel. 1186. Eigenlijk was het burgemeester ter Veer die het spits afbeet van de receptie. Na zijn waarderende woorden in de vorm van een felicitatie voor het jubilerende koor vertelde hij dat zijn komst eigen lijk meer specifiek bedoeld was voor voorzitter Bernard Oerlemans. 50 Jaar lid, in 1946 sekretaris geworden en vanaf 1956 voorzitter: die en vele andere verdiensten hadden geleid tot het door de Koningin toekennen van de ere-medaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Bernard zelf, zijn familie, maar ook ’Crescendo’ waren met deze onderscheiding zeer in hun nop jes. Tijdens het opspelden klonk dan ook ’n langdurig en spontaan applaus op. Ook ’Moergestel-Nieuws’ biedt bij deze graag haar felicitaties aan de onderscheiden jubilaris aan. ‘o Kerkstraat 2 5066 AS Moergestel Telefoon 04243-2831

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 1