Tilburg Wijnstad Audacia-nieuws Winterzonzoekers gaan steeds verder weg I K b Aktie weigering belastingvoordeel 1988 Steppe-arend hoog boven Safaripark I - - S.V. ROEF! Handbal Niet voor jezelf Audacia geeft voorsprong uit handen, Audacia - S.V.G.: 2-2 PAGINA 9 <_8 Zelf wijn bottelen tijdens Tilburg Wijnstad. s- Frans Tekath: eerste competitiedoelpunt! landen even hoog als sommigen wel denken. De Audacia Bl-Gilze Audacia Cl-JPS aanv. 10.00 uur vertrek 9.15 uur aanv. 10.00 uur aanv. 11.15 uur vertrek 9.15 uur vertrek 10.15 uur aanv. 14.30 uur aanv. 14.30 uur vertrek 13.30 uur aanv. 14.30 uur aanv. 13.00 uur uur vliegen is men al in Puerto Plata, een midde- 122 waarvan de zandstralen doen denken aan een reclamespot! Ook Florida, met het bekende Miami Beach en 2- 1 4- 1 27-25 11-16 6-10 8- 8 n- >r- 1, Voor het eerst in deze competitie moest de tegen stander van Audacia achter de feiten aanhollen. Was het in de drie voorafgaande wedstrijden Au dacia, die een achterstand moest inhalen, nu was het de taak van de Tilburgers deze opgave te vol brengen. Dat zij daarin slaagden was een gevolg van haar eigen inzet en onnodige fouten van de Audacia verdediging. S.V.G. was de ploeg, die de eerste twintig minuten beheerste, zonder zich echte doelkansen te verschaffen. Daarna nam Audacia het heft in handen. den, zie ook bij café H. de Brouwer. Uitslagen pupillen zaterdag 23 september: Taxandria 1-Audacia Dl:6-0 Audacia D2-Oirschot 2:5-0 Viola 2-Audacia D3:7-1 Audacia El-RKDSV 2:0-6 Audacia Fl-Hilvaria Fl: 2-1 Zouavia F2-Audacia F2:0-0 Na een sensationele stootduik landt Steppi op de handschoen van haar trainer op Safaripark Beek- se Bergen. 2-2 1-0 2-2 1-6 4-2 2-0 4-5 1-3 1-3 AUDACIA-JUNIOREN Uitslagen wedstrijden zaterdag 23 september ’89* Audacia A2-Were Di:4-0 RKTW-Audacia Cl:2-1 Programma a.s. zaterdag 30 september ’89: Audacia Al-Nemelaer SVG-Audacia A2 r - .- s Uit een van de vele aanvallen kwam in een re bound van een schot van Marco van de Wiel de bal voor de voeten van Frans Tekath, die na een verdediger te hebben uitgespeeld beheerst scoor de: 1-0 op slag van rust. Drie minuten in de tweede helft was het weer raak. Nu werd Pieter v.d. Dungen op de juiste wijze op zijn snelheid aangespeeld. Op zijn voor zet van de achterlijn had Marco van de Wiel de bal maar voor het inleggen 2-0. De weelde van deze voorsprong kon Audacia echter niet verdragen. Zij liet het initiatief volko men over aan de tegenstander, die daar op ge paste wijze gebruik van maakte. Na een overtre ding en commentaar op de leiding werd Ad v.d. Kerkhof van het veld gestuurd, hetgeen Audacia duur kwam te staan. Na een half uur in de twee de helft wist eerst Rob Jacobs na een blunder in de Audacia-verdediging de keeper met een lob te verschalken. Binnen twee minuten na dit doel punt was het Leon van Hest die een slecht weg gewerkte corner met een simpele schuiver de ge lijkmaker inschoot. Met Wim op ’t Hoog en Jan-Willem Beerens in de laatste tien minuten als invallers, was het toch nog Audacia, dat trachtte de volle winst naar zich toe te halen. S.V.G. gaf echter geen kansen meer weg. .r AUDACIA-PUPILLEN Let op Dl - D2 - D3 pupillen Let op In het programma van 30 september zijn voor de Dl - D2 - D3 pupillen wijzigingen. Let dus goed op. Het programma in het laatste clubblad is voor jullie niet meer geldig. Programma pupillen zaterdag 30 september: Audacia Dl-Nevelo 1 Noad 2-Audacia D2 Audacia D3-RKTW 3 Audacia El-Sarto 7 Oirschot Fl-Audacia Fl Taxandria F3-Audacia F2 Voor de F2 is deze wedstrijd ingelast. Dus pupillen bovenstaand programma aanhou- Steppi op deze wijze op de handschoen van haar trainer en ontvangt als beloning een stuk vlees. De roofvogeldemonstraties maken een onderdeel uit van Safaripark Beekse Bergen. Tijdens de sa fari kan men uitstappen in de wandelsafari waar deze demonstraties tot en met de Herfstvakantie dagelijks gehouden worden om 12.00, 13.30 en 15.00 uur. Tot en met 31 oktober is Safaripark Beekse Bergen dagelijks geopend van 10.00 tot 16.00 uur. De entreeprijs bedraagt 11,50 p.p. en maakt men gebruik van de safaribus dan be taalt men 13.50 p.p. Dit jaar is het Safaripark ook in de wintermaan den geopend. Er zijn enkele dieren die de kou de niet zo goed kunnen verdragen en in hun stal len blijven, maar de meeste dieren zijn overdag buiten te zien. In de maanden november en maart is het park geopend van 10.00 tot 16.00 uur en in de maanden december, januari en fe bruari van 10.00 tot 15.30 uur. Men betaalt 7,50 p.p., voor de safaribus 1,50 extra. Wedstrijden zat. 30 september: welpen 11.00 Roef 2 - GHV welpen 11.00 White Demons - Roef Wedstrijden zon. 1 oktober: dames jun. 11.00 Roef - Avanti heren jun. 12.10 Roef - Estenkol/Tachos Wedstrijden zon. 8 oktober: dames jun. 13.00 Mountain St. - Roef Uitslagen 23/24 september: welpen Roef - Desk: welpen Taxandria - Roef 2: heren jun. Avanti - Roef: heren sen. GHV 2 - Roef: dames jun. Roef - Were Di: dames sen. Roef - Rhelico: Opsporing verzocht!!! Wie heeft er in Moergestel en omstreken nog sportieve aktieve en mensen met interesse in de handbalsport gesignaleerd, want deze mensen zijn allen van harte welkom bij de handbalvere niging Roef. 3 september jongstleden werden er enkele heren op het familie handbaltoernooi gesignaleerd die aan deze beschrijving voldeden, mochten deze heren de weg niet weten dan volgt hier het adres waar men nadere informatie kan verkrijgen. Franky van Boxtel, De Aanstede 16, Moergestel. Handbal dames senioren Roef! - Relico: 8-8 De laatste wedstrijd van de buitenkompetitie hebben we niet zo mooi afgesloten. De wedstrijd kwam langzaam op gang, het aanvallend spel van de tegenstanders was voor ons verwarrend, waar door Relico kansen zag om te scoren. Naarmate de wedstrijd vorderde, ging het verdedigend steeds beter, waardoor we ons op de aanval gin gen richten, ruststand 5-5. De tweede helft ver liep erg pittig in sommige opzichten zelfs vinnig, helaas liet het arbitrerende vlak hier en daar wat steekjes vallen. Dit heeft beide partijen beïnvloed in het verdere verloop van de wedstrijd. We heb ben de kans op volle winst laten liggen, gezien de vele wissels die we hadden. Doelpunten gescoord door Hennie Smits (1), Helma van Dijk (1), An nie op ’t Hoog (1), Daniëlle van Nuenen (2), Su sanne Ligtvoet (3), Desiré Snelder heeft een schitterend doelpunt gemaakt maar werd afge keurd. Wijnland Duitsland met 850 personen aanwe zig op Tilburg Wijnstad In 1988 bezochten ondanks het zeer slechte weer toch nog circa 75.000 mensen de binnenstad tij dens Tilburg Wijnstad. Een groot deel van de be zoekers kwam uit de omgeving en de stad Til burg, maar daarnaast waren er vele bezoekers uit de rest van Nederland. Een van de aanwezige wijnlanden was Duitsland die met een delegatie van circa 40 personen naar Nederland was gekomen. Deze groep was zo en thousiast over het evenement dat dit jaar een de legatie van 850 personen naar Tilburg komt. Til burg Wijnstad zal dan ook in het teken staan van het wijnland Duitsland. Dit houdt echter niet in dat andere landen en hun wijn niet vertegen woordigd zullen zijn. Tilburg Wijnstad dit jaar twee dagen De voorgaande jaren werd Tilburg Wijnstad op een dag gehouden. Dit jaar duurt het evenement twee dagen, te weten zaterdag 7 en zondag 8 ok tober. Op beide dagen zijn de winkels geopend zodat, onder het genot van een glaasje wijn, ge winkeld kan worden. Beide dagen starten de ac tiviteiten om 11.00 uur. Volop festiviteiten Op zaterdag 7 en zondag 8 oktober zal er volop te beleven zijn in Tilburg. *Een groot aantal muziek- en dansgroepen uit Duitsland zorgen voor gezelligheid. Een 44-tal wijnboeren presenteren vanuit fleurige stands hun wijnen. Voor aantrekkelijke prijzen kan uit speciaal vanuit Duitsland meegebrachte glaasjes de verschillende wijnen geproefd wor den. Naast de Duitse wijnboeren, zullen ook wijnhan delaren uit Tilburg en omgeving een deel van hun assortiment presenteren. Waar wordt Tilburg Wijnstad gehouden Het gebied waar het evenement plaatsvindt is groter dan de vorige jaren. Aan de Heuvel, Heu- velpoort, Korte Heuvel, Piusplein, Oude Markt, Schouwburgpromenade, Nieuwlandstraat en Stadhuisplein zijn het Koningsplein en de Veld- hovenring toegevoegd. De Veldhovenring heeft besloten om haar Herfstfestival in het teken van de wijn te plaatsen en doet dus mee aan Tilburg Wijnstad. "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 27 SEPTEMBER 1989 Tijdens de dagelijkse roofvogeldemonstraties in Safaripark Beekse Bergen, stijgt één van de aren den regelmatig tot een hoogte van bijna twee ki lometer boven het Brabantse landschap. ’Steppi’, de steppe-arend cirkelt op warme dagen, gebruik makend van de thermiek, tot grote hoogte tot ze haast niet meer te zien is. ’Steppi wordt een stip’. Uitslagen zondag 24 september ’89: Audacia-S.V.G.: N.O.A.D. 2-Audacia 2: Audacia 3-Riel 3: Audacia 4-R.K.C. 6: S.V.G. 5-Audacia 5: Audacia 6-Oisterwijk 4: V.O.A.B. 10-Audacia 7: Audacia 8-Spoord.Boys 8: E.D.N.56 5-Audacia 9: Programma zondag 1 oktober ’89: G.S.B.W. - Audacia Audacia 2 - Veerse Boys 2 S.V.S.S.S. 3 - Audacia 3 Audacia 4 - F.C. Drunen 2 N.O.A.D. 5 - Audacia 5 R.K.T.V.V. 8-Audacia 6 Audacia 7 - G.S.B.W. 7 Audacia 8 Audacia 9 - Oisterwijk 5 In het oorspronkelijke woongebied van de steppe-arenden, de bergachtige streken van Azië, zweven deze dieren soms urenlang in de lucht, gedragen door hun machtige vleugels met een spanwijdte van meer dan twee meter. Dat Step pi boven het vlakke land zo hoog komt is uniek. Van deze grote hoogte komt de imposante arend naar beneden in een sensationele stootduik, de vleugels glad langs het lichaam gevouwen, de klauwen vooruit gestrekt en als een steen stort deze vogel zich met een adembenemende vaart omlaag. In het wild verrast de arend op deze wij ze zijn prooi. In Safaripark Beekse Bergen landt De aktie Gelet op de situatie van de minst draagkrachtigen keert de ’aktie weigering belastingvoordeel 1988’ zich tegen de belastingmaatregelen, die vooral hogere inkomens ten goede komen. Zo’n maat regel is de belastingverlaging van 1988. De aktie wfl een duidelijk signaal geven aan de politiek: maatregelen, die de inkomensverschillen vergro ten, worden niet door iedereen gewaardeerd. Nu denkt u wellicht: laat dat zo zijn, maar ik kan dat belastingvoordeel toch niet aan de fiskus te rug gaan geven? Dat moet u ook niet doen... De aktie weigering belastingverlaging heeft een fonds gevormd waarin u uw belastingmeevaller van 1988 kunt storten. Als teken van protest. De aktie sluit aan op de konklusies van de kon- ferentie ’De arme kant van Nederland’ van 29 september 1987. Het fonds Het geld uit het fonds wordt niet gebruikt voor individuele financiële ondersteuning. Mensen met een minimum-inkomen hebben laten weten, dat zij niet opnieuw afhankelijk willen worden van liefdadigheid. Met het fonds wordt steun verleend aan landelij ke en plaatselijke belangengroepen (van werklo zen, WAO-ers, vrouwen in de bijstand, boeren en boerinnen e.z.), die zich inzetten voor een strukturele verbetering van de positie van alle mensen met een minimum-inkomen. Het fonds wordt beheerd door een bestuur, waar van u de samenstelling kunt vinden op de laatste pagina van dit vouwblad. U vindt daar ook de na men van de leden van het komitee van aanbeve ling. Hoe kunt u meedoen? U kunt uw belastingmeevaller storten op giro nummer 197919 ten name van: Stichting Niet Voor Jezelf, Postbus 405, Leidschendam. Een folder met informatie over de aktie (bijvoor beeld over de berekening van de hoogte van het voordeel) en een voorbeeldbrief voor een protest- schrijven aan politici zijn aan te vragen bij het se- kretariaat van de aktie ’Niet voor jezelf*, Post bus 405, 2260 AK, Leidschendam, tel. 070- 131240. Enkele tienduizenden guldens zijn inmiddels al gestort. Bij het bestuur kunnen vanaf heden aanvragen voor projekten ingediend worden. Vakantiemagazine Het nieuw Rabobank Vakantiemagazine - opla ge 500.000 exemplaren - biedt interessante arti kelen over winterzon- en wintersportvakanties. Daarnaast besteedt het blad ook aandacht aan bungalowvakanties, stedentrips en de korte ’tus sendoortjes’. Een exemplaar van dit kleurrijke magazine is gra tis verkrijgbaar op alle kantoren van de Raboban- ken. Daar beschikt men ook over het Toeristiek Informatie-systeem. In de vorm van handboeken geeft Toeristiek een aktueel beeld van duizenden bestemmingen en accommodaties. Toeristiek wordt door een onafhankelijk bureau samen gesteld en is daardoor objectief en betrouwbaar. pulair. Landen als Zwitserland, Italië, Frankrijk en vanzelfsprekend Oostenrijk bieden volop de gelegenheid voor een sportieve wintervakantie. Naast het ’gewone skiën’ behoren tegenwoordig de mono-ski, de swingbo en de snowboard tot de nieuwe uitdagingen. Het winterseizoen wordt steeds langer, met na me maart en zelfs april zijn drukbezette maan den. De zon is in die maanden krachtiger, dus voor goede sneeuw komen dan vooral de hoger gelegen skigebieden in aanmerking. Sneeuwze kerheid hoeft daar geen probleem te zijn. Wie zich eerst goed oriënteert, kan onplezierige ver rassingen voorkomen. Nuttige informatie over sneeuw en sneeuwkansen vindt u in het sneeuw- gedeelte van de WinterVakantieWijzer. het Kennedy Space Center, is steeds meer gewild als vakantiebestemming. En met de mogelijkheid om op zowel Orlando als Tampa te vliegen is de wereldattractie Disney World nog beter bereik baar. Maar ook landen als Tunesië, Portugal, Marok ko, Egypte, Cyprus en Zuid-Spanje als de wat meer dicht-bij-huis-bestemmingen zijn aantrek kelijk in de winter. De temperatuur is niet in alle verschillen zijn erg groot, zo blijkt uit de Winter VakantieWijzer van de Rabobank. Hierin staan in het zongedeelte de belangrijkste klimaatgege- vens. De temperatuurkaartjes kwamen tot stand in samenwerking met het bekende weerkundig instituut van Harry Otten. Wintersport Wintersport is natuurlijk ook nog steeds zeer po- 14.30 uur 12.00 uur 11.00 uur 12.00 uur 11.30 uur 11.30 uur 10.00 uur vrij 10.00 uur Wie er over denkt om in de wintermaanden één of twee weken de zon op te zoeken,, doet er goed aan om ook de wat meer ’exotische’ bestemmin gen in de overwegingen te betrekken. De verre zonvakanties zijn erg in trek, waarbij de Domi nicaanse Republiek een nieuwe trekpleister is, zo meldt de Rabobank. Voor een bedrag dat veelal niet heel veel hoger ligt dan moet worden betaald I voor een reis naar de Canarische Eilanden, kan men deze verre bestemming bezoeken. Met tien leeuws stadje op het eiland Hispaniola, 1 - - --«MM»

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 9