A. op ’t Hoog B.V JOS VAN HULTEN Weekend-keukenhulp Ramenfabriek Doe-Het-Zelf Centrum Diverse werkzaamheden Verzorgingscentrum 'RE REUSELHOF Produktiemedewerkers De wonderen zijn de wereld nog niet uit... 3e Herfstflora: Tuin en Metaal Stratenloop tijdens Komtoer sterk bezet! Journalistieke cursus voor jeugd- en schoolmedia ■I is op zoek naar: Geïnteresseerden kunnen kontakt opnemen met: - - Henk van Oort Jan op ’t Hoog Werktijden: om de week op zaterdag en zondag van 10.00 -14.00 uur. Werkzaamheden: afwas en schoonmaken van de keuken. (overdag): 04243 - 3615 (’s avonds): 04243 - 3616 Van de kandidaten wordt verwacht dat zij goed kunnen en willen werken en minimaal 18 jaar zijn. Salaris en arbeidsvoorwaarden conform de CAO-bejaardentehuizen. Graag zouden wij op korte termijn in contact willen komen met gegadigden voor de functie van Tevens zijn wij op zoek naar iemand voor rondom onze Doe-Het-Zelf zaak (geen opleiding vereist: 8-12 uur per week) Uitsluitend schriftelijke sollicitaties kunt u, binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad, richten aan de heer H.M. van Kollenburg, waarnemend directeur, aan wie u ook telefonisch inlichtingen kunt vragen. Reuselhof 1, Moergestel, Tel. 04243-2222 voor de fabrikage van kunststof kozijnen - opleiding LTS timmeren - leeftijd 16-20 jaar Tevens hebben wij op woensdag 4 oktober OPEN HUIS. U bent van harte welkom tussen 12.00 en 20.00 uur. Kerkstraat 12, Moergestel, Telefoon 04243-1268 De Landelijke Kerkendag te Utrecht op 16 september 1989 ur NA 6 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 27 SEPTEMBER 1989 PAGINA 7 Een speciale fototentoonstelling ’Metaal’. werk, of als de kinderen met lekkere trek uit school komen, als u visite krijgt, ideaal en zo klaar. Kom broodtaarten ontdekken bij Ech te Bakker van Hulten. Dan is brood toch echt feest? Programma: - informatie over bloem - broodsamenstelling en bereiding - demonstratie ia ri lt- motto ’metaal’ is ingericht, deelname door o.a. Chris van de Bijgaart. Demonstraties: Tijdens de 3e Herfstflora zijn verschillende de monstraties te zien. De bezoekers kunnen onder meer kijken naar het snoeien van hoge bomen via verschillende klimtechnieken; smeden; tuinma chines van o.a. Frans Becx (waaronder kliefap- paratuur); bloemschikken; origami in herfsttin ten; stekken van tuin- en kamerplanten en ver schillende andere demonstraties. Kinderprogramma: Ook voor de kinderen heeft de Herfstflora enkele aktiviteiten in petto. Er wordt een spel met bloe men door de kinderen gespeeld en er zijn speciale wandelingen voor de jongsten georganiseerd. Wie niet persé op zondagmiddag kan, kan van wege de drukte beter uitwijken naar de zaterdag- of zondagochtend. Op 30 september en 1 oktober op S.G. Quirijn, Gershwinstraat 10 in Tilburg-Noord. (van tien tot vijf uur). staande groepen concrete stappen te zetten naar de politiek toe. Want ook het politieke gebeuren heeft zijn invloed op Kerk en Samenleving. Op deze dag is appèl opgeroepen voor alle Christelijke Kerken om daadwerkelijk met het Conciliair Proces door te gaan, zodat in concre te gewerkt wordt aan de drie thematieken van het Conciliair Proces: Gerechtigheid, Vrede en Heel heid van de Schepping. Aan de 20.000 aanwezigen werd moed en élan toegewenst, om samen met de respectievelijke achterban verder aan de slag te gaan met de in- houd/afspraken van de aangegane verbondsslui- ting. WANT... de tijd dringt. Jaap Drabbel, Theo Mulders, Michelle van de Wiel en Zr. Beatrix Om 13.15 uur klonk het startschot voor de 10 km wegwedstrijd. Dit jaar, mede dankzij het prach tige weer, een grote opkomst en een geweldig sterk renners veld. Zestig lopers waaronder 3 da mes liepen 7 ronden voor wat ze waard waren. De tijden logen er niet om, Ad van de Heyding uit Esbeek, geen onbekende voor wie het loop- gebeuren volgt, werd in een tijd van 31.36 eer ste gevolgd door Charles Lemmens uit Tilburg in een tijd van 32.09 sec. Op de derde plaats kwam Henk Naaykens uit Tilburg, tijd 32.53. De nummers 4 t/m 10 ver volgens: G. van Lieshout 33.13, nr. 5 T. van Gestel 33.15; nr. 6 P. van Doormaal 33.18; nr. 7 GJ Heymeyer, 33.35; nr. 8 K. Weyters 33.37; nr. 9 C. van Teefelen 33.52; nr. 10 T. Kluytmans 34.11. U ziet het, kan het eigenlijk nog sneller? Dit zijn regionale toptijden. Eerste Moergestelnaar werd Jan Horsten in een tijd van 35.41 en kwam hier mee op de 18e plaats. De eerste dame werd Ria van Lieshout, tijd 42.45, 2e J. Jansen 44.02 en derde was A. Door maal tijd 48.07. De teamloop De teamloop werd een echte moergestelse aange legenheid. De strijd tussen schaatsclub de Ven nen en Sportschool Physique werd net zoals vo rig jaar weer spannend, ook dit jaar trokken de jongens van de loopgroep van Physique weer aan het langste eind. Bert Kaptein wist zich dit jaar helaas niet gesteund door Jan v.d. Wiel en Thieu Braurs die de triathlon van Heerenveen nog in de benen hadden. Marcel van de Wiel van Physique werd onbedreigd eerste in de teamloop over 5,6 km. zijn tijd 18.56 sec. Verschil beide teams 2,03 min. Het team van het Draaiboompje werd ver assend derde en op de vierde plaats kwam het team van De Boogaard I. Vijfde werd Triathlonver. Action, zesde het team van Physique, 7e plaats De Boogaard II. Het jeugdteam van Physique werd eerste bij ge brek aan concurrentie van bijv, onze voetbalve reniging, wie weet volgend jaar? Ook hebben dit jaar geen damesteams meege daan, misschien een uitdaging voor de volgende editie van de stratenloop die toch een uitstekend parcours biedt voor de lopers. Met dank aan de organisatie van de Komtoer, de juryleden: Toos, Roos, Lies, Jeanine, Corry, Bert, Jan, Tom, Margriet en Diny, en de sponsors: Rinus Denis sen en Autocleaning v. Breda. Tot de winterloop van 21 januari! Voor jongeren tussen 12 en 20 die geïnteresseerd zijn in de media organiseert de stichting Jonge ren Onderwijs Media (JOM) driemaal per jaar een vierdaagse cursus jeugdjournalistiek voor de onderdelen krant, persfotografie, radio en tele visie. De cursus vindt plaats tijdens schoolvakan ties in de Tilburgse Academie voor de Journa listiek. Zij is een basistraining voor jongeren die zich willen inzetten voor een betere jeugdpro grammering bij de lokale media of die zich op school willen bezighouden met het opzetten van een journalistieke schoolkrant, een schoolradio- of een school televisieprogramma. De cursus vormt tevens een goede introductie voor jonge ren die later journalistiek willen gaan studeren. De deelnemers krijgen les, maar zij gaan ook zelf als razende reporters aan de slag. Ze doorlopen het hele journalistieke proces, van denken tot doen. De eerstvolgende cursus jeugdjournalistiek is in oktober. Op zaterdag 7 oktober is de voorberei dingsdag. De 60 deelnemers maken dan kennis met de journalistieke beroepspraktijk van het medium waarvoor zij gekozen hebben. Ze krij gen les in journalistieke basisvaardigheden en houden een uitgebreide redactievergadering. Vervolgens komt in het weekend van 20, 21 en 22 oktober de produktie op gang. De cursisten blijven dan het gehele weekend bij elkaar. Ze krijgen wederom les en bovendien maken zij een provinciale jeugdkrant, een jeugdradio- en een jeugdtelevisieprogramma. De jonge reporters doen dit onder intensieve begeleiding van erva ren JOM-medewerkers, en met ondersteuning van studenten in de journalistiek. De produkties worden na de cursus ook daadwerkelijk verspreid en uitgezonden. Dankzij subsidie van onder andere het Ministe rie van WVC, afdeling Jeugdbeleid, kost de cur sus slechts 160,— per deelnemer; inclusief be geleiding, cursusmateriaal, maaltijden en over nachtingen. Voor de cursussen in oktober, februari en mei van dit schooljaar kunnen geïnteresseerden zich nog inschrijven. De belangstelling is groot. Snel aanmelden is dus geboden! Voor aanmelding en informatie: Stichting Jongeren Onderwijs Media, Postbus 90123, 5000 LA Tilburg, Tel. 013-351535 (tst. 214) Terugkijkend op de Landelijke Kerkendag te Utrecht, kunnen wij u enthousiast vertellen dat het een dag is geweest van bezinning, van in ge- I sprek gaan en elkaar ontmoeten. Die dag heeft bewezen dat de Christelijke Ker ken met elkaar kunnen communiceren en actief zich kunnen opstellen in grote saamhorigheid met elkaar; zo ook dat er al veel Kerken een ver- bondssluiting zijn aangegaan. In een van de lezingen hoorden wij het volgen de: ’Al heeft de Kerk de functie om een ’profe tische’ kerk te zijn en te blijven, de Kerk heeft ook haar opdracht om via mensen en/of reeds be- •DE^ ECHTE bakker ZT7T®J De wonderlijkste taarten van Nederland liggen voor u klaar: Ieder jaar viert Echte Bakker van Hulten begin oktober met u de Week van het Brood: hij heeft dan altijd wat extra lekkers en wat extra verrassingen voor u in petto. Dit jaar is het weer helemaal raak want hij maakt er met u van 2 t/m 7 oktober a.s. een wonderlijk broodfeest van. U kunt nu eens heel anders brood eten dan u gewend bent. Wat denkt u van brood in taartpunten, heer lijk gevuld in vele variaties van zoet tot hartig. u zult uw hart hieraan op kunnen halen. En het hapt heel gemakkelijk weg, want u hoeft zelf niets meer te smeren en te beleggen en u eet zo uit het vuistje. Niet alleen bij de lunch of bij het ontbijt, maar ook bij de koffie of tussendoor, tijdens uw Bloemen-, planten- en tuinliefhebbers uit Neder land en België zullen elkaar wederom ontmoeten op de Herfstflora op S.G. Quirijn. Op zaterdag 30 september en zondag 1 oktober wordt het eve nement voor de derde keer georganiseerd. Vol gens kenners is de Tilburgse Herfstflora de ge legenheid bij uitstek om kennis te nemen van nieuwe ideeën op het gebied van aanleg en onder houd van siertuinen, op het gebied van bloem- sierkunst en op het gebied van ’groene technie ken’. Het thema van de 3e Herfstflora is ’Tuin en Me taal’. Dat houdt in dat de exposities en de monstraties in het teken staan van de bruikbaar heid van allerlei metaalvormen en -soorten in en om de tuin. Een veelheid aan aktiviteiten is te aanschouwen op de terreinen van Scholenge meenschap Quirijn. De Bonsai-vereniging afdeling Noord-Brabant toont de mogelijkheden met bomen binnen de bonsai-techniek. Deelname van o.a. Adrie Hoe ven. Een uitgebreide foto-tentoonstelling onder het Tl. 6.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 7