’Den Boogaardoefenobject PALTHE goed voor je goeie goed Van Dijk Stoffen I n Zonovergoten Komtoer trekt veel publiek Nu elk 2e kledingstuk half geld wfw ^99 h' Bibliotheeknieuws voor kinderen Stichting Vluchtelingenwerk ’Kwartier van Brabant’ 'i- p Peuterspeelzaal ’Janneke’ Le I Deze aktie is qeldiq van 2 t/m 14 oktober 1989 Rootven 60, Moergestel Tel. 04243-2414 I Voor brandweer, Rode Kruis, E.H.B.O. en L.O.T.U.S. was vorige week maandag een oefening opgezet in ’Den Boogaard’. Rond 20.00 uur kwam de melding binnen waardoor alle medewerkenden in actie kwamen. Oproep aan alle kinderen die wel eens iets uitgevonden hebben! Elke tweede (laagst geprijsde) kledingstuk nu voor half geld. Vlakbij u is nu ook een Palthe-depót. U kunt er terecht voor al uw reinigings-, verf-, reparatie- en plissé-opdrachten. Van broek tot jas, trui tot tapijt, suède, leer en zoveel meer, zoals de Palthe Permanent Plooi (met 6 maanden garantie) en de Palthe Dons Kuur voor het reini gen en bijvullen van uw dons dekbed. In samenwerking met Palthe (en tegen de aantrekke lijke Palthe-tarieven) verzorgen wij het allemaal snel en keurig, kker fris. En weer als nieuw! F/ >M ni IA 4 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 27 SEPTEMBER 1989 PAGINA 5 m Junioren Het waren vooral de junioren die van meet af aan enorm hard van leer trok ken. Gevolg daarvan was dat na de eer ste ronden al enkele uitvallers te note ren waren, en veel renners hadden er de grootste moeite mee om in de groep bij te blijven. et nieuwe Palthe-depöt Heb je wel eens iets uitgevonden, of zelf iets be dacht en in elkaar gezet? Zou je het leuk vinden om dit aan iedereen te laten zien? Dat kan tijdens de komende Kinderboekenweek in oktober. Het thema is dit jaar: Kijk verder dan je neus lang is; over uitvindingen en ontdekkingen. Kom voor 27 september naar de bibliotheek en maak een afspraak om je uitvinding tijdens de Kinderboekenweek te demonstreren. Een overkoepeling van een viertal aktieve vluch telingenwerkgroepen in Oisterwijk, Haaren, Moergestel en Udenhout, zoekt een vrijwilliger, die stichting en werkgroepen kan helpen het op zetten van een PR-beleid. De vier gemeenten hebben in totaal 32 asielzoe- kersplaatsen. Per jaar gaat het derhalve om een veelvoud van asielzoekers in deze gemeenten. De asielzoekers worden bij de juridische procedure -1 Op de voorgrond ronde-miss Coise op ’t Hoog. begeleid door vrijwilligers, die zich in lokale werkgroepen verenigd hebben. In het PR-beleid moet een juiste mix gevonden worden van het winnen van de bevolking en lo kale politici voor een ruimhartiger vreemdelin genbeleid dan totnogtoe door Justitie geprakti seerd wordt, voorlichting geven óver oorzaken en gevolgen van migratiestromen vanuit de Derde Wereld naar de Eerste Wereld, bestrijding van opkomend racisme, en het bevorderen van een optimaler ontmoetingsklimaat tussen hier verblij vende asielzoekers en lokale bevolking en vere nigingsleven. Daarnaast dient ook materiaal geschreven te wor den dat gebruikt kan worden voor fondswerving voor de werkzaamheden van Stichting en werk groepen. Oog voor lay-out en vormgeving is ook nooit weg. De vrijwilliger dient een bijdrage te kunnen leveren aan het aanpassen van algemeen ten toonstellingsmateriaal aan lokale omstandighe den, eventueel ook het mee opstellen van lesma teriaal voor scholen in de regio, en het maken van enige folders. Al met al geen eenvoudige klus, maar een uitda ging voor een aankomend journalist met interesse in mensen, kuituur, politiek en ekonomie van een aantal Derde Wereld-landen. De Stichting is pas enige maanden geleden opge richt. De Stichting is aangesloten bij de landelijke vereniging Vluchtelingenwerk. Konkrete taken, en tijdstip waarop gewerkt moet worden, in nader overleg te bepalen. Over een onkostenvergoeding valt te praten. Nadere informatie over deze boeiende vrijwilli- gersplaats bij: Manu Zantkuijl, koöridinator Stichting De Leest (opbouwwerk/emancipatie- werk/jongerenwerk), 04242-84080/82553. (bij af wezigheid naam en tel.nr. doorgeven/u wordt te ruggebeld!) Indien gewenst, behoort een kombinatie van bo vengenoemde taken met ondersteuning van an dere PR-werkzaamheden binnen het werkgebied van de Stichting eveneens tot de mogelijkheden. Amateurs Van de amateurs kan eigenlijk hetzelf de gezegd worden. Na amper 15 van de 57 rondjes bleek de helft van de 115 ver trekkers te zijn afgestapt. Nadeel voor veel amateurs was de ijzersterke kop groep die ontstond en waarin o.a. Da ve Das, Eddy Bouwmans (volgend jaar prof bij Peter Post), Rinus Ansems en John den Braber zaten. Het zevental raasde zo enorm hard door dat het gehele peloton werd gedubbeld, waardoor de jury zich genoodzaakt zag om het peloton al enkele rondjes voor het einde af te laten sprinten. Dat John den Braber tenslotte met ’n machtige eindsprint van kop af als eerste over de streep aan het Rootven kwam was niet voor iedereen een verrassing. UITSLAGEN: Nieuwelingen: 1. Dennis Raadtgever, Roosen daal. 2. Koos Moerenhout, Achthuizen. 3. Mar- co-Dirk de Visser, Dordrecht. Liefhebbers/veteranen: 1. Huub Jansen, Val- kenswaard. 2. Wim de la Cousine, Uden. 3. Mi chel Leijs, Valkenswaard. Junioren: 1. Marcel Strijker, Hoogeveen. 2. Pa trick van Seggelen, Someren. 3. Adrie den Tek, Nieuwaal. Amateurs: John den Braber, Rotterdam. 2. Henk Woltman, Giessenburg. 3. Raymond The bes, Rosmalen. Voorzitter Theo op ’t Hoog van de Stichting Wielerronde Moergestel was zondag na afloop van de achtste Komtoer bijzonder tevreden. Rede nen waren natuurlijk gelegen in het feit dat er door de renners echt ge koerst werd en het zonnetje dat uitste kend werk verrichtte waardoor het pu bliek ’en masse’ in de straten van Moergestel stond. Het gehele gebouw was gevuld met dikke rook, waardoor brandweer en gewonden zich een weg naar buiten dienden te banen, waar intussen door het geluid van de diverse loeiende sirenes het pu bliek in vrij grote getale aanwezig was en ’n kijkje kwam nemen. Na afloop evalueerden alle medewerkers nog even na in ’Den Boogaard’ die intussen rook- en brandvrij was verklaard. De diverse minpuntjes konden hier wat nader worden bekeken en zodoende kan men lering trekken uit de opgedane ervaring. Ook de medewerkende ’disco-gangers’ werden nog voorzien van een welverdiende tractatie. Zoals u waarschijnlijk weet is de wachtlijst van de peuterspeelzaal behoorlijk lang. Indien u het op prijs stelt dat uw peuter een langere periode op de speelzaal kan spelen, raden wij u aan uw kind in de week van zijn/haar tweede verjaardag op te geven. Peuters kunnen namelijk op de wachtlijst als ze twee jaar zijn, niet eerder. Pas als het kind twee-en-half is mag hij/zij geplaatst worden op de speelzaal. Dit kan alleen als uw kind aan de beurt is, dat zult u begrijpen. Indien u vindt dat uw peuter te vroeg aan de beurt is, kunt u uw beurt voorbij la ten gaan. U blijft dan bovenaan de wachtlijst staan. Onze tip is dus: Geef uw peuter tijdig op, dat voorkomt misschien onnodig wachten. Leidsters peuterspeelzaal ’Janneke’ Bosstraat 3a, Moergestel. tel. 1627. Er werd beheerst en kalm gewerkt door de brandweerlieden die met perslucht het gebouw in moesten om alle ’gewonden’ naar buiten ta halen. Ze werden daarbij ook nog lastig geval len door een paniekzaaier. Gewonden uit het stoelenhok (aan de achterkant van Den Boo gaard’), van achter de diverse bars, uit de oude discohoek en uit de kelder werden overgeleverd aan de E.H.B.O. die in allerijl een gewonden nest creëerden in het gebouw van Openbare Werken. In de dames- en herentoiletten werden personen gevonden die zich in paniek hadden opgesloten. Mier!

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 5