1 I a. I fe.. -J w r Veteranen handbal?? DAMES GEVRAAGD BEKENDMAKING BEKENDMAKING GEMEENTE MOERGESTEL ONTWERP-DEELVERORDENING SOCIAAL-KULTUREEL WERK H.S.V. De Rietvoorn Openbare raadsvergadering S.V. ROEF! Korfbal Wedstrijd aspiranten Roef! - Vriendschap Ophalen grofhuisvuil if 1 WÉ PAGINA 11 A 10 £t j H fl 589-1 589-2 589-3 Openbare Basisschool Moergestel vraagt twee dames die bereid zijn kinderen van 4 tot en met 12 jaar te begeleiden tijdens het overblijven op school op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 11.30 -12.30 uur. Geringe vergoeding is mogelijk. Bij interesse gelieve contact op te nemen met de directeur B. Smits. Tot 17.30 uur telefoonnummer 1726, na 18.00 uur nummer 04125 - 5041 Na het vaststellen van een nieuwe algemene subsidieverordening door de gemeenteraad d.d. 30 juni 1989, is de gemeente Moergestel bezig met het opstellen van zgn. deelverordenin- gen voor de terreinen van welzijn. In een deelverordening worden bepalingen en voorwaarden opgenomen op grond waarvan aan een instelling subsidie kan worden toegekend. Het is de bedoeling dat er deelverorde- ningen worden vastgesteld voor o.a. ouderenwerk, sport, bibliotheekwerk en sociaal- kultureel werk. De deelverordening SOCIAAL-KULTUREEL WERK is thans in ontwerp klaar en om kom- mentaar toegestuurd naar de gesubsidieerde verenigingen. De verordening is van toepassing voor de volgende beleidsonderdelen: peuterspeelzaalwerk - emancipatiewerk - edukatieve aktiviteiten - overig vormings- en ontwikkelingswerk - jeugd- en jongerenwerk - kunstbeoefening door amateurs - kunstzinnige vorming - volkskultuur en oudheidkunde. Belangstellenden kunnen de ontwerp-deelverordening Sociaal-Kultureel Werk opvragen bij de afdeling Welzijn van het gemeentehuis. Tot 20 oktober a.s. kunnen reakties worden ingediend bij het Kollege van burgemeester en wethouders van Moergestel, Raadhuisstraat 21. Na bespreking in de raadskommissies zal de gemeenteraad uiteindelijk de verordening vast stellen. Burgemeester en wethouders van Moergestel, de burgemeester, J.B.S. ter Veer, de sekretaris, A.W.G.J. van Kessel. De burgemeester van Moergestel maakt bekend dat burgemeester en wethouders van die gemeente het voornemen hebben om met toepassing van het bepaalde in artikel 19 en van de Wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, bouwvergun ning te verlenen aan: A.J.A. van Appeldoorn, De Werft 11 te Moergestel, om op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sektie A nr. 541 ged., plaatselijk bekend Bosstraat (tussen huisnum mer 3 en 5) een woonhuis te bouwen. Het bouwplan ligt vanaf 28 september 1989 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage op de afdeling Algemene en Juridische Zaken van de gemeentesekretarie, Raadhuisstraat 21 te Moergestel. Gedurende deze termijn bestaat voor een ieder de gelegenheid om schriftelijk bezwaren te gen genoemd voornemen in te dienen bij burgemeester en wethouders. Moergestel, 27 september 1989. De burgemeester voornoemd, J.B.S. ter Veer. De burgemeester van Moergestel maakt bekend dat burgemeester en wethouders van die gemeente het voornemen hebben om met toepassing van het bepaalde in de artikelen 18a Wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 21 Besluit op de Ruimtelijke Ordening vergun ning te verlenen aan HPMVergeer, Heiligenboom 14 te Moergestel voor de bouw van een tuinhuisje op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sektie B, nummer 2121 gelegen aan de Heiligenboom 14. Het bouwplan ligt vanaf 28 september 1989 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage op de afdeling Algemene en Juridische Zaken van de gemeentesekretarie. Raadhuisstraat 21 te Moergestel. Gedurende deze termijn bestaat voor een ieder de gelegenheid om schriftelijk bezwaren te gen genoemd voornemen in te dienen bij burgemeester en wethouders. matieprojekten te Kaatsheuvel. 13. Voorstel om in te stemmen met het inzenden van het Stads- en dorpsvernieuwingsplan aan het kollege van Gedeputeerde Staten ter ver krijging van subsidie. 14. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet van 62.000,— aan het woningbe drijf t.b.v. het vervangen van 34 c.v.-ketels in diverse woningwetwoningen. 15. Voorstel tot het verhogen van de huurtarieven sportakkommodaties 1989. 16. Voorstel tot vaststelling tarieven gemeentelij ke akkommodaties 1990/1991. 17. Voorstel tot het verlenen van een subsidie t.b.v. het vormings- en ontwikkelingswerk 1989/1990. 18. Voorstel tot het vaststellen van het program ma met begroting 1990 Stichting Sonne- vanck, onderdeel basisedukatie. 19. Voorstel tot het nemen van een besluit ex ar tikel 53 en artikel 63, lid 1 sub a en b van de Wet op het basisonderwijs. 20. Sluiting. Zondag 24 september werd op klaarlichte dag in gebroken in een woning aan de Tilburgseweg. De daders kwamen binnen door het slot van de deur te forceren. Gestolen werd een nog onbe kend aantal sieraden. Mocht iemand iets ver dachts gezien hebben dan ontvangen we gaarne een berichtje van u. Vanaf het St. Jansplein werden drie fietsen gesto len, waarvan een zo goed als nieuwe en twee oud jes. Aanrijdingen vonden plaats op de Tilburgseweg, de Raadhuisstraat en de kruising Akkerstraat- Schoolstraat. Op deze kruising stak een 10-jarige Moergestelse scholier zonder voldoende op het verkeer te letten met zijn fiets de Akkerweg over. Hij werd daarbij aangereden door een motorrij der die hem niet meer kon ontwijken. De jongen werd door de aanrijding gewond en overgebracht naar het St. Elisabethziekenhuis. Daar bleken de verwondingen gelukkig mee te vallen. Zijn fiets werd totaal vernield. Op 20 september werd en snelheidscontrole ge houden op de Oirschotseweg. Drie automobi listen werden bekeurd wegens het rijden met en snelheid van 60 tot 66 km per uur. Veteranen handbal voor dames en heren, is dit mogelijk in Moergestel? Dat er in Moergestel ge noeg mensen zijn met dit predikaat dat weten we, maar hebben ze er ook zin in? Daarom zouden we graag wat reacties willen ho ren over wat u er van zou vinden en/of u er ook aan mee zou willen doen. Contactpersoon is: Franky van Boxtel, De Aan- stede 16, tel. 3103. 4- 6 2-0 5- 0 10-6 10-2 Op donderdag 12 oktober a.s. houden wij onze najaarsvergadering. Om praktische redenen - (juiste tenaamstelling van de bestuursleden in het lidmaatschapboekje 1990) wordt tijdens deze ver gadering de bestuursverkiezing gehouden. Leden die zich geroepen voelen in het bestuur plaats te nemen, kunnen zich tot aan de vergadering schriftelijk melden. Tot ziens dus op 1 oktober aan de Reusel en op 12 oktober tijdens de verga dering. ’Gu moet nie zo vlug zèn mè un nummer trek ken. Es gu lang waocht, hedde veul kans op nummer 1. Dè blèft altèd tot het lest toezitten’, aldus Jan Rok ven en inderdaad, wederom trok hij nummer 1, wederom had hij een der beste plaatsen tijdens het vervissen van de Rietvoorn- beker. Drie personen hadden bij aanvang van deze wed strijd nog kans op de eerste plaats in het eindklas sement, door de gunstige loting echter van Jan, werden de kansen voor de anderen tot een mini mum beperkt. Met 33 stuks en 427 cm wist hij wederom de eer ste plaats te behalen. Verwoede pogingen van C. Persoons, liefst 43 stuks maar slechts 325 cm wa ren zijn deel, mochten niet meer baten. Hij strandde op de tweede plaats. Een zeer goede derde werd Hans van Esch met 39 stuks en 189 cm. Op de vierde plaats eindigde Cor v.d. Berg met 20 stuks en 287 cm en op de vijfde plaats, jammer dat ze zo klein waren, Edwin Kogels met 43 stuks en 262 cm. Het eindklassement werd derhalve gewonnen door Jan Rokven, tweede werd C. Persoons, der de Cor v.d. Berg, vierde Bert Jan Kogels, vijfde Gijs Hooftman, zesde G. Kogels, zevende C. de Laat, achtste H. Smetsers, negende Bart Dob belsteen en tiende Toine Kosters. Deze 10 personen hebben zich automatisch ge plaatst voor het Corps dat onze vereniging het volgende seizoen zal vertegenwoordigen bij inter nationale wedstrijden. Na afloop van deze wedstrijd werd door onze clubkastelein snert geserveerd, een geste die wel bijzonder goed aansloeg. Sommige personen konden er niet genoeg van krijgen. Tot driemaal toe werd voor hen opgediend. Corrie, Harrie en Martien, hartelijk dank voor deze service. Dankwoorden dienen verder tevens te worden uitgesproken aan Bart Dobbelsteen voor zijn bloembakken, Bert Jan Kogels voor zijn fruit manden en Noud van de Wouw voor zijn eieren. Dames en heren hengelaars (junioren en senio ren) zondag 1 oktober a.s. wordt door de eerste keer een koppelwedstrijd vervist. Het ligt groten deels aan onze jeugd of dit initiatief slaagt. Alleen jongens, als jullie in grote getalen opkomen, kun nen we van succes spreken. Aarzel dus niet en geef je tijdig op bij Jan Rokven. Je leert er veel van. Op vrijdag 29 september 1989 wordt om 19.30 uur in het gemeentehuis een openbare raadsver gadering gehouden. De agenda bevat de volgende punten: 1Opening. 2. Trekking van het stemmingsnummer. 3. Beëdiging van de heer H.A.M. Reijrink als raadslid. 4. Wethoudersverkiezing. 5. Ingekomen stukken en mededelingen. 6. Vaststelling van de notulen van de vergade ring van 1 september 1989. 7. Voorstel tot het opheffen van de gemeen schappelijke regeling ’Centraal Instituut Vor ming en Opleiding Bestuursdienst’. 8. Voorstel tot het vaststellen van de gemeen schappelijke regeling ’Streekarchivariaat in het kwartier van Oisterwijk’. 9. Voorstel tot vaststelling van de ’Verordening Persoonsregistraties’ 10. Voorstel tot wijziging van de Algemeen Plaat selijke Verordening. tri 1 l* Uitslagen 21-23-24 sept.: recr. Roef! - Zigo: pup. Roef! - Vriendschap: asp. Roef! - Vriendschap: sen. 2 Winty - Roef!: sen. 1 Roef! - Sp. Girls: Wedstrijden 30 sept.-l okt.: pup. vrij asp. vrij jun. Roef! - Sp. Girls, veld 14.30 uur sen. 2 Vessem - Roef!, vertr. 10.00 uur sen. 1 Roef! - DDW, veld 9.45 uur. Net zoals de pupillen ’s ochtends, speelden ook de aspiranten afgelopen zaterdag tegen een team van Vriendschap uit Casteren. De pupillen had den verrassend op ’t laatst van de wedstrijd nog "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 27 SEPTEMBER 1989 met 2-0 gewonnen (door doelpunten van Mayke en Gea), iedereen was nü benieuwd wat de aspi ranten zouden doen. Aan de publieke belangstel ling lag het in ieder geval niet: langs de lijn ston den aardig wat ouders, de gehele leiding en alle junioren, hetgeen door de aspiranten zeer werd gewaardeerd. Roef! kwam wat traag op gang. Het team uit Casteren speelde niet de sterren van de hemel en dan is ’t voor de eigen ploeg altijd wat zoeken en tasten om goed op dreef te omen. Maar de aan val van Roef! werd telkens sterker, zodat uit de steeds driester wordende pogingen van Wendy tenslotte het eerste doelpunt voortkwam (1-0). Met deze stand gingen de teams de rust in. Na de rust had Roef! zijn houding nu toch gevon den. De verdediging hield de eigen korf heel voorzichtig potdicht, terwijl aanvallend bij voort during steeds beter opgebouwde aanvallen op de korf van de Vriendschapmeisjes werden uitge voerd. Dat resulteerde in nog eens vier doelpun ten van Roef!, één van Mayke, één van aan voerster Monique, en twee van Heidi. De eindstand 5-0 van deze door Miranda goed geleide wedstrijd zal de ploeg wel weer een stoot je naar boven geven in het klassement, waarin ze vóór de wedstrijd nog op de 4e plaats stond. Moergestel, 27 september 1989. De burgemeester voornoemd, J.B.S. ter Veer. voor de ambtenaren Bouw- en Woningtoe zicht. 12. Voorstel tot ingebruikneming van lichtmasten aan de Akkerweg t.b.v. reklamelichtbakken aan de Firma Van Uden Oriëntatie- en Infor- Om organisatorische redenen wordt het ophalen van grofhuisvuil van maandag 2 oktober a.s. ver schoven naar dinsdag 3 oktober a.s. 1* jw J». .Ja

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 11