Autobedrijf Fa. BIJ VELT-VAN DE VEN kalender Van de politie GM Gilde St. Joris Moergestel dd 11-9-89 zandstraat 1 tel. 04243-1385 moergestel GEMEENTE MOERGESTEL Viertal Nederlands Kampioen N.K.B. Voetbal: regio- competitie P.V. ’Over Berg en Dal’ Vrouwen gezocht voor ’mannenwerk’! Unieke expositie van kunst- en gebruiksvoorwerpen uit verschillende missiegebieden! Spinnen in bezoekerscentrum Oisterwijk BEKENDMAKING VERKEERSMAATREGEL I.V.M. DE KOMTOER MOERGESTEL ’t Wit Paardje Haghorst •vi. S.V. Roef! Honkbal Softbal Peanut Opel service dealer Volvo specialist APK II keuringsstation Auto-leasing Met AVIA Automatic: het TANKSTATION dat DAG ÉN NACHT OPEN is...! Met o.a. Eurosuper (loodvrij) Wij hebben de volgende inruilwagens staan: PAGINA 7 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 20 SEPTEMBER 1989 INA6 588 1 woord. Allerlei aardige biologische details wor- QPEL MERK TYPE BOUWJAAR 24 pnt. 22 pnt. 21 pnt. 3-0 3-2 Burgemeester en wethouders van Moergestel maken bekend dat, in verband met de op 24 september 1989 te houden wielerronde van Moergestel, de volgende, tijdelijke verkeersmaat regelen zijn getroffen: Afsluitingen ten behoeve van het parcours: - afsluiting van de Krijtestraat ter plaatse van het Rootven, Kromweistraat, Prinses Christi- nastraat, Krijtenbogtstraat, Prinses Beatrixstraat, Storimanstraat; - afsluiting van de Korenstraat ter plaatse van de Schout van de Wouwstraat, Pastoor Jans- senstraat, Prinses Margrietstraat, Schoolstraat; - afsluiting van de Schoolstraat ter plaatse van de Pastoor de Louwstraat; - afsluiting van de Kerkstraat ter plaatse van het St. Jansplein; - afsluiting van het Rootven ter plaatse van de Raadhuisstraat, Huysackerpad, Prinses Mar grietstraat, Prinses Irenestraat, Kruysackerstraat, Kloosterlaan. Parkeerverboden: - tweezijdig parkeerverbod voor de Kloosterlaan. Moergestel, 20 september 1989. Burgemeester en wethouders van Moergestel, de burgemeester, J.B.S. ter Veer, de secretaris, A.W.G.J. van Kessel. OPEL KADETT OPELCORSA OPEL ASCONA 5-drs VOLVO 240 D6 VOLVO 340 2.0L VOLVO 340 1.7 1982,1984,1985,1987 1983, 1984 1982 1984 1983 1987 Uitslagen 10 september: F.C. ’t Draaiboompje-F.C. Dalco’s I: F.C. ’t Stokske-F.C. Boerenbond I:.. F.C. Den Boogaard-F.C. Boerenbond II:3-1 F.C. Den Heuvel-F.C. Trappaf: Standard Biest-Boys-F.C. Kruisbocht: F.C. Den Hemel-Fam. van Beers: F.C. Dalco’s II-F.C. De Treffers: 1-1 2-0 0-1 1-1 Zondag 10 september j.l. is ons viertal (BCDE) klasse LNederlands Kampioen N.K.B. gewor den. Onder redelijke weersomstandigheden en onder grote publieke belangstelling werden de di verse wedstrijden verreden. Zoals wij in een vorige editie reeds vermelden was de konkurrentie beduidend groter dan op het bondsconcours te Teteringen. Nauwlettend wer den de verrichtingen van de diverse concurren ten in de gaten gehouden. Dit kon omdat onze vereniging als laatste (12e) moest starten. Menigeen ’van de kenners’ was er van overtuigd dat wij rekening moesten houden met een zwa re tegenstand. Rijverenigingen zoals die uit Ge- leen en de Paddock uit Breda reden uitstekend, wat later ook uit de uitslag bleek, resp. een 2e en 3e plaats. Al met al de spanning bleef erin. Eindelijk was het dan zover, de Parade, moest zich op het hoofdterrein opstellen voor de bomvolle tribunes. Vervolgens werden de uitslagen bekend gemaakt. Gejuich steeg op bij de supporters toen de le prijs bekend gemaakt werd. Ondanks een 12e plaats voor ons achttal mogen wij toch ook op hen trots zijn. Het is een prestatie om met meer dan de helft van de kinderen die pas het eerste jaar rijden al ’n eer ste seizoen naar Wanroy mógen. Waarlijk een prestatie van de bovenste plank. Onder de deskundige leiding van de comman dant Jan op ’t Hoog reden het viertal en het acht tal in de navolgende opstelling. Het kampioensviertal: Monique van de Berg, Daisy Asveld, Sabine van de Wouw en Monique op ’t Hoog. Het achttal: Jeroen de Bruyn, Esther Hüfken, Michel Hüf- ken, Sandra op ’t Hoog, Willem van Hoof, Ste fan Carlier, Janine Vugts en Femke Spil. Jongens, meisjes commandant van harte gefeli citeerd. Tevens willen wij alle belangstellenden en diege nen die ons op welke wijze dan ook geholpen hebben bij de voorbereiding op deze succesvol le concoursen langs deze weg nogmaals van har te bedanken. Om vrouwen kennis te laten maken met een aan tal technische beroepen, start Stichting Vrouw Werk Midden-Brabant een kursus ’Kennisma ken met technische beroepen’. Kursusbijeenkomsten: 10 donderdag-ochtenden van 9.00 tot 11.30 uur en 11 woensdagavonden van 19.00 tot 22.30 uur. In de kursus komen o.a. aan bod: - Praktijkervaring met technieken, zoals: hout, metaal en electro. - Theorie over gereedschapsleer en technisch te kenen. - Informatie over beroepsopleidingen en moge lijkheden op de arbeidsmarkt. - Excursies naar een bedrijf en het CW Cen trum Vakopleiding Volwassenen in Breda. - Keuzebegeleiding - technisch beroep. - Onderzoek eigen mogelijkheden, wat betreft fi nanciering, tijd, interesse’s, kwaliteiten. De kosten voor de kursus bedragen 60,—. In dien nodig kan er voor kinderopvang worden gezorgd. Voor de vrouwen die belangstelling voor deze kursus hebben, wordt er een informatie-ochtend gehouden op donderdag 28 september, aanvang 9.30 uur bij Vrouw Werk, Nieuwlandstraat 37 in Tilburg. De kursus start op 4 oktober. Heb je interesse? Bel dan Stichting Vrouw Werk Midden-Brabant, 013-424913. Echt, techniek heeft de toekomst. In de nacht van 6 op 7 september werd ingebro ken in de school aan de Bosstraat. Hierbij werd gestolen een video, een cassttespeler, een sound machine, een computer, videobanden en disket tes. Uit een woning aan de Looijakker werd een tas met daarin flink wat geld ontvreemd. Ver moedelijk is daar een insluiper aan het werk geweest. Zondagavond werd bij Den Boogaard een fiets en een zwarte leren jas gestolen. Een jeugdige Til- burger werd aangehouden wegens gepleegde mis handeling. Hij heeft de nacht op het politiebu reau in Oisterwijk doorgebracht. Tegen hem wordt proces-verbaal opgemaakt. Er werd een aanrijding gemeld en wel op Rijks weg 58. De bestuurder van een personenauto keek meer naar de asbak die niet goed open wil de dan naar het voor hem rijdende verkeer. Hier door reed hij tegen de achterzijde van een voor hem rijdende afremmende auto. Het bleef be perkt tot materiele schade. Raadpleeg altijd eerst deze kalender voor u data vaststelt van een te organiseren evenement. De kalen der ligt ter inzage op 't gemeentehuis en bij Ad Nou- wens, Kloosterlaan 13, tel. 2428. ’Sport Overdag’ vanaf 19 september iedere dins dagmorgen van 10.15 uur tot 11.15 uur in de Vonder. 23 september: Wijnfeesten van de Durdraaiers in ’t Draaiboompje. 24 september: Wielerronde van Moergestel. 30 september: Jubileummis en receptie 50-jarig bestaan ’Crescendo’. Op vrijdag 15 september 1.1. werd de competitie voor de Boskantbeker afgesloten op het terrein van de camping Boskant. Doordat verschillende schutters niet aanwezig waren, was het niet nodig om verder af te kam pen. Tijdens de gezellige avond in de curly, werd de wisselbeker en andere bokalen uitgereikt door Co Rijnen. De uitslag was als volgt: Personeel schieten: 1. P. Moorman (wisselbeker/bokaal): 73 pnt. 2. Cr. Hoeven (bokaal):72 pnt. 3. P. Bijsterveld (bokaal):70 pnt. Schouderschot: 1. P. Moorman (bokaal): 2. P. Bijsterveld (bokaal):.. 3. J. Hoeven (bokaal): Revolverschot: 1. P. Moorman (bokaal):... 2. P. Bijsterveld (bokaal):.. 3. J. v.d. Zanden (bokaal): Uitslag Houdeng jonge duiven, afstand 137 km. Los 15.00 uur. Eerste duif 17.20.01 uur laatste duif 17.43.32. L. v.d. Brandenk, 1, 5, 12, 20, 25; L. Heeffer, 2, 3, 13, 29; H. Schepens, 4, 7, 21, 22, 28, 30, 34, 37, 38; P. v. Herck, 6, 32; A. Westgeest, 8, 16, 17, 19, 23, 26; A. Burgers, 9, 33, 40, 41; W. de Laat, 10, 11, 15; J. v. Drunen, 14, 27, 31, 35, 36, 39; J. Oerlemans, 18; L. v.d. Ven, 24. Uitslag oude duiven: H. Schepens, 1, 3, 4, 8, 13, 16, 20, 21; L. v.d. Ven, 2; L. v.d. Branden R, 5; W. de Laat, 6,10, 15, 18, 19; P. v. Herck, 7, 12, 14; L. v.d. Bran denk, 8; A. Burgers, 9, 17; L. Heeffer, 11. H. Schepens behaalde op Chateauroux 585 km de volgende prijzen: 2, 5, 13,20, 26, 29, 30, 33. 21 pnt. 17 pnt. 17 pnt. Hieruit blijkt dat bij een intensieve training, al les te behalen is, zoals Piet Moorman heeft laten zien. Piet, proficiat met het behaalde succes. Wij danken allen die hieraan hebben meegewerkt en hopen volgend jaar weer op een grote opkomst en een felle jacht op de wisselbeker. Van 1 oktober t/m 15 januari is er in het bezoe kerscentrum Oisterwijk van Natuurmonumenten een tentoonstelling over spinnen. Het gaat om een miskende diergroep waarbij vanouds grieze lige verhalen horen. Onbekendheid met het leven van de spinnen maakt deze dieren onderwerp van spookverhalen en griezelfilms. Nu is dat niet zo gek natuurlijk, want spinnen leiden een erg teruggetrokken, een zaam bestaan. Maar onverwacht ontmoet je er toch een in een keukenkast, de schuur of achter het gordijn. Wie schrikt daar niet even van. Maar uiteraard gaat het veel te ver om zomaar pats- boem je schoen op zo’n argeloos dier te zetten. Waarom zijn mensen bang voor spinnen? Wat is hun kracht om koning, krachtpatser, topmana ger, vaders en moeders zomaar op de kast te ja den daarbij vanzelfsprekend niet vergeten. De spinnententoonstelling is gemaakt m.m.v. het Natuurhistorisch Museum te Maastricht, de Spinnengroep Limburg en Het Limburgs Land- schap. Kinderen kunnen zelf aan de slag: voor hen zijn een informatievel en werkblad aanwezig. Openstelling: Het bezoekerscentrum is open op woensdag van 13.00 tot 17.00 uur en zater- dag/zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Deze week hebben alleen de peanuts een wed strijd, zaterdag om 11 uur tegen de Ducks op het Roefveld. De rest van onze jeugdleden hebben dit weekend het inmiddels bekende jeugdkamp van Roef! En zij worden allemaal om 10 uur op het Roefveld verwacht. Familiesoftbaltoernooi Het jaarlijkse familiesoftbaltoernooi van de afde ling honk- en softbal van S.V. Roef, is dit jaar op zondag 8 oktober. Men kan nog inschrijven tot a.s. maandag 25-9-’89 bij Annie Hekker, tel. 2252, Nel de Rijck, tel. 2224 of bij Henk Rijnen, tel. 2538. Als we schrijven, dat het een ’Unieke’ Missie- expo zal worden in het weekend van 22 tot en met 24 september, dan schrijven wij niets teveel. Uniek zal het zeker zijn! U zult het ver in de re gio moeten gaan zoeken, om zulk een tentoon stelling te vinden. Maar wat de expo nog ’unie ker’ maakt, is dat de kunst- en gebruiksvoorwer pen allemaal met de hand vervaardigd zijn en wel in het land van herkomst! Als u niet van plan bent, om iets te kopen (het kan wel, maar het hoeft niet!), dan is een bezoek aan het Ontmoetingscentrum ’De Coppele’ nog de moeite waard. Je voelt je thuis in een andere wereld. De openingstijden zullen zijn: Vrijdag 22 september van 14.00 - 17.00 uur Zaterdag 23 september van 10.00 - 17.00 uur Zondag 24 september van 11.00 - 17.00 uur ’De Koppele’, W. de Zwijgerlaan, Oisterwijk. Te zien en te koop zijn vele kunst- en gebruiks voorwerpen uit velerlei landen. De nadruk ligt veelal op het prachtige houtsnijwerk uit Indone sië, Afrika en India. Voorop staat dat alles wat er te zien is met de hand vervaardigd is. Deze mis- sietentoonstelling laat u een mengeling van lan den en kunstzinnigheid zien van verschillende culturen. Afrika: Beelden en maskers met allen hun eigen stijl en functie. Vertegenwoordigt zullen zijn: Senufu, Dogon, Baulé, Dengese en natuurlijk nog vele andere stammen. Als hoofdthema is het werk en leven van het Makonde-volk te zien. Een volk dat leeft in Zuid- Tanzania. Indonesië: Uit Bali een geweldige collectie snijwerken waar onder: danseressen, vissers, garuda’s enz. enz. De afmetingen en dus ook de prijzen zullen van grote variatie zijn. Men kan dus ook een klein be gin maken. De snijkwaliteit is vanwege eigen rechtstreekse inkoop zeer goed. China: Het land dat veel geduld uitstraalt in zijn kunst. Uit speksteen gesneden figuren, of de schitteren- de Classoiné vazen. Ook de bekende kamfer- gen? Op die vragen geeft de tentoonstelling ant- kisten zullen niet ontbreken. India: Vele kleine snuisterijen zoals: olifantjes, onder zetters, kandelaars en nogeens teveel om op te noemen. Voor zowel de grote maar zeker ook de kleine beurs zal van alles te koop zijn. Sieraden: Een speciale stand met een gehele collectie van sieraden, gemaakt van een veelheid aan natuur lijke materialen. U bent van harte welkom. De toegang is uiter aard gratis. Industrieweg 5 5066 XJ Moergestel Telefoon 04243-2134

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 7