1.55 1.10 2.75 3.00 SLAGERIJ KETELAARS B.V. De natuur is hofleverancier ZOEKERTJES JONGEMAN PLM Photofinishing 5TIJLMEUBELEN Kledingbeurs Jongerenpastoraat Geslaagd Bevernieuws Bibliotheeknieuws 1 Vurhaai-nieuws Bierfeest Scouting JE EIGEN ZELF- Hoi toekomstige gidsen Opbrengst collecte kankerbestrijding Vreemde talen bij Sonnevanck De Dierenbescherming afd. Tilburg vraagt: Gevraagd: BISSCHOP ZWIJSENSWAT 72 BIEFSTUK TARTAAR per stuk GEBRADEN GEHAKT 100 gram RUNDERROOKVLEES VRIJWILLIGERS ■SLACHTENDESLAGER WORSTEBROOD r. I - f 3 r 3 2 U bent van harte welkom. vij Ruime parkeergelegenheid t.o. onze zaak. n! 18jaar die op zaterdagochtend machines kan poetsen. S.V. Roef! Korfbal eze s De natuur is de gulle gever, al duurt het soms eeuwen voordat hout dat gloedvolle meubelmateriaal wordt dat u zo bewondert en waarmee u zich stijlvol en karaktervol omringt. Maar de natuur is ook grillig, daarom moet er een uiterst zorgvuldige se lectie plaatsvinden. Elke plank is een meu- belmakerskeuze. Wij zijn dat aan ons ni veau verplicht... TILDUPG 013’421666 Informatie: Louis v/d Meijdenberg - Telefoon 013 - 368075 GINA 2 IjST®3? "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 20 SEPTEMBER 1989 PAGINA 3 jg ;tel erk Cilia Smits 3 i Zaterdag 23 september: Weekaanbiedingen van 21 tot 27 september 1989 UIT EIGEN WORSTKEUKEN (met eigen gehakt) 6 stuks 3 U kunt zich aanmelden bij het Dierenasyl te Tilburg. Bosscheweg 160. tel. 013-435209. Ook daar kan men u nadere informatie verstrekken. 5- 2 6- 0 2-2 4-4 1-9 100 gram KERKSTRAAT 10 - MOERGESTEL - TELEFOON 04243-1262 die in de week van 2 oktober t/m 7 oktober a.s. willen collecteren t.b.v. de Dierenbescherming. Deze collecte wordt gehouden in het kader van de Dierenweek en Dierendag op 4 oktober a.s. Voor die collectes zijn dringend vrijwilligers nodig die zich op deze manier voor de Dierenbescherming willen inzetten. Inderdaad het is alweer een jaar geleden dat we met velen genoten van het inmiddels traditione le Bierfeest in ’t Draaiboompje. Aanstaande za terdag wordt de klok weer naar de winterstand verzet, zodat iedereen weer kan profiteren van de langste nacht van het jaar. Je kunt deze nacht in café ’t Draaiboompje optimaal beleven met alle extra’s die bij dit feest horen zoals de niet te ver smaden pullen bier en eetgelegenheden. Even eens is er een leuk behendigheidsspel gepland. Dat bij dit spel bier een belangrijke rol speelt zal duidelijk zijn. De entree voor deze avond met het feest van de ’langste nacht’ bedraagt 3,—. Tot ziens in ’t Draaiboompje tijdens dit gezelli ge Bierfeest. Postitie- en kinderkledingbeurs op zaterdag 23 september a.s. in Den Boogaard, van 10.00 tot 12.00 uur. Volop keus, ook grote maten, kom gerust ook eens even een kijkje nemen. Tot ziens. Noteer ook alvast op uw kalender 29 en 30 sep tember want dan hebben we weer onze babyar tikelenbeurs. Volgende week meer hierover. Meerdere keren is ons gevraagd of er nu toch ein delijk eens gidsen in Moergestel komen. Wij wil len nu bekijken of er voldoende belangstelling is om inderdaad te gaan starten met een nieuwe groep bij scouting. Ons idee is om samen met de verkenners, op vrij dagavond op een leuke en aktieve manier bezig te zijn. Op het laatst gehouden zomerkamp is ons gebleken dat een gemengde groep erg fijn werkt. Ook bij andere scoutinggroepen in de omgeving is men al gestart met groepen welpen/kabouters en verkenners/gidsen. Dus dit zal in Moergestel ook zeker wel lukken. Om nu te weten of dit zal slagen willen wij graag weten of er inderdaad genoeg belangstelling is. Voel je iets voor avontuur, spanning en gezellig heid en ben je 11, 12, 13 of 14 jaar, geef je dan even op, graag voor 27 september reageren bij: Petra Tekath, Huysackerstraat 21, tel. 1883; Lian op ’t Hoog, Heuvelstraat 14, tel. 2257; Riky Bergman-v.d. Loo, Past. Janssenstraat 15, tel. 2407. Voor vormelingen van ’86-’87-’88 organiseert het Jongerenpastoraat een ontmoetingsavond op vrij dag 29 september, aanvang: 19.00 uur in de grote ruimte van D’n Donk. Breng je eigen lievelingsplaat mee om daar met anderen naar te luisteren en over te praten. Met hartelijke groeten namens de werkgroep Jongerenpastoraat TVERSTE VLEES HAAL JE LEKKER DICHTBIJ' ~Z~~ e Hallo allemaal, hier ’n kort berichtje van de Be vers. Wij zijn op 9 september j.l. voor 't eerst bij Lange doener op bezoek geweest. Lange doener nodigde ons uit in zijn huis Hotsjitonia. En daar kwamen we Frederik Scheurmaar, Pompedon en Lappezak tegen. Ook Peen ’t Konijn was van de partij. Het was zo gezellig dat de tijd omvloog en we weer naar huis moesten. Het duurde eigenlijk ook veel te lang voor ’t weer zaterdag was. Maar toen ’t eindelijk dan weer zo ver was hebben we Frederik Scheurmaar na ge daan. We hebben kranten gescheurd, geplakt, geknipt en hebben ons kunstwerk daarnaa mee naar huis genomen. Ben jij 4, 5 of 6 jaar en wil je ook bij de Bevers? Laat mama je dan opgeven bij Monique v. Oir- schot, tel. 2644. Tot ziens bij de Bevers. P.s. zaterdag 23 september a.s. is er geen Be- vergroep. Groetje de Beverleiding De collecte was ook dit jaar weer een succes. In onze plaats is 5.181,75 opgehaald. Langs deze weg willen wij alle gevers daarvoor hartelijk danken. Door uw bijdragen wordt ook het komende jaar nieuw kankeronderzoek en ex tra voorlichting over kanker mogelijk gemaakt. Het succes is vooral te danken aan de jaarlijkse inzet van onze collectanten. Het comité van de af deling wil al deze vrjwilligers in het bijzonder hartelijk bedanken. Het comité. Sonnevanck verzorgt al jaren een aantal talen- kursussen: Engels, Frans en Duits. Dit jaar is het talen-pakket uitgebreid met Grieks, Spaans en Italiaans. Kennis van talen zal in een verenigd Europa steeds belangrijker worden. Een aantal kursussen zijn reeds gestart. Er zijn nog een paar plaatsen open bij - Duits voor beginners - Grieks voor beginners - Italiaans voor beginners Snelle beslissers kunnen nog meedoen door zich telefonisch op te geven bij Sonnevanck, George Perklaan 3 te Oisterwijk, telefoon: 04242-82491. A.s. zondag gaan we fietsen en picknicken. Ver zamelen doen we om 10.30 uur bij ’De Bos fazant’. Als het weer dat toelaat eten we natuurlijk bui ten de boterham op.’ Mochten de weersomstan digheden van dien aard zijn dat we niet buiten kunnen zitten dan hebben de organisatoren een alternatieve picknickplek in petto. Maar hopen doen we uiteraard op goed weer! Tot zondag! Publieksprijs van het Nederlandse Boek. Teke ningen en Illustraties. Voor de derde keer looft de Stichting Collectie ve Propaganda van het Nederlandse Boek (CPNB) een publieksprijs uit. Na de roman schrijvers (1987, winnaar Kees van Kooten) en de dichters (1988, winnares Annie M.G. Schmidt) zijn nu de illustratoren aan de beurt. Acht illustratoren zijn kandidaat voor de onder scheiding. Zij vertegenwoordigen de belangrijk ste stromingen van dit moment in Nederland. De genomineerden zijn: - Marjolein Bastin - Theo van den Boogaard - Dick Bruna - Rien Poortvliet - Ingrid Dieter Schubert - Peter van Straaten - The Tjong King - Peter Vos Tot 24 oktober kunt u uw lievelings-tekenaar of illustrator kiezen. In de bibliotheek is een deel- nameformulier verkrijgbaar. Iedere inzender -of u nu wel of niet voor de uiteindelijke pu blieksprijswinnaar heeft gekozen- maakt kans op een van de 33 prijzen. De hoofdprijs is een 5-daagse reis naar Rome voor 2 personen. Evenals vorig jaar heeft het dagblad Trouw een speciale bijlage gemaakt waarin u meer over de genomineerden kunt lezen. Deze is voor be langstellenden gratis verkrijgbaar in de Openbare Bibliotheek. Doe mee! Geef een prijs en win er zelf een! alléén geplaatst bij kontante betaling! Gevel- gashaard te koop. Samen voor f 150,-. Tel. 04243-2633. Gevraagd: part-timers voor 10 tot 20 uur per week. Inlichtingen: tel. 3275. Ik zoek iemand met wie ik mee kan rijden naar Tilburg (Elisabeth-ziekenhuis). Werktijden zijn 8.30-12.30 uur ma. t/m vr. Uiteraard tegen ver goeding. Bellen na 14.00 uur: tel. 04243-2348. Ber- tiWolfs-van lersel. Vrijdag 6 oktober: Concert Volendams Ope- rakoor. Kaarten verkrijgbaar bij SparMart, Pryma Discount, Rabobank, In den Korenmaaier, Groen- tehal Crisje en bij mevr. Janssen, Pr. Margriet- straat 17, tel. 04243-1816. Hallo jongelui, Hier weer een berichtje van de kabouters. Wat hebben wij de afgelopen weken gedaan? Toen we na de vacantie weer gingen draaien zijn we gaan knutselen. We hebben met z’n allen een fantasiedorp gebouwd. De keer daarop zijn we naar de speeltuin ge weest. Moe, voldaan en met ’n lekker ijsje op gingen we weer naar huis. 13 September zijn we op de blokhut gebleven. Daar hebben we elkaar opgeschminkt. Ook dit was volgens ons een zeer geslaagde avond. Vanavond (20 september) gaan we met de kinderen koken, en eten natuurlijk. Zoals jullie kunnen lezen zijn we goed op gang en dit willen we zo volhouden ook!!! Groetjes van de kabouterleiding: Petra Tekath, Lian Poppelaars, Jacinta Jansen, Petula de Laat en Ingrid van Nuenen. P.s. wil je een keertje komen kijken, woensdag avond van 18.30 tot 20.00 uur draaien wij voor meisjes van 7 tot 11 jaar. Uitslagen 13-16-17 september: Recreanten Zigo-Roef!: Pupillen Rosoio-Roef! Aspiranten Rosoio-Roef!: Junioren Roefl-Tuldania: Senioren 1 DSV-Roef!: Wedstrijde x-23-24 september: Recreanten Roef!-Zigo veld 18.15 uur Pupillen Roef!-Vriendschap veld 11.15 uur Aspiranten Roef.-Vriendschap veld 13.15 uur Junioren vrij Senioren 2 Winty-Roef! vertrek 9.30 uur Senioren 1 Roefi-Sp. Girls veld 9.45 uur Roef! 4e klasse - Spoordonkse Girls 1 klasse Wij senioren van Roef korfbal hebben donder dag jongstleden een fantastische en fijne wed strijd gespeeld. Het was een bekerwedstrijd. We hebben van de le klasser, Spoordonkse Girls, ge wonnen. Dat was natuurlijk een sensatie. Wij, die zelf 4e klasse spelen, winnen. Wie had dat ooit gedacht. Johan, onze trainer, gaf ons de raad om niet met hun tempo mee te gaan en gewoon ons eigen spel te spelen en zo lukte het ons om ze te pakken te nemen. Het was heel erg spannend. Ongeveer de laatste 10 minuten werd het 8-8 en wij werden allemaal wel een beetje zenuwachtig. Toen klonk het eindsignaal en er moest voor de beslissing nog strafworpen worden genomen. Wij misten er 2 van de 8 en Spoordonk miste er 3. Monique zette de laatste, dus de laatste van Spoordonk hoefde hem niet meer te nemen. Dus eigenlijk hebben ze er 4 gemist. Wij waren natuurlijk allemaal hartstikke blij en Johan was ook door het dolle heen. En ons pu bliek was ook zeer enthousiast. En dan nu, op naar de volgende bekerwedstrijd. De senioren van Roef. Op donderdag 14 september behaalde onze dorpsgenoot Goris v.d. Langenberg, op de Ka tholieke Universiteit Brabant te Tilburg zijn uni versitaire graad als dokterandus in de cross- culturele en klinische psychologie. Vanaf deze plaats wensen wij hem van harte pro ficiat met het behalen van deze zware studie.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 3